Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hypsia

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 6:18 pm

dedalus yazdı: Çrş Şub 13, 2019 4:07 am ayrıca bu bloke hesap için kart veriyorlar mı Almanya'ya gidince, bloke olmayan normal bir hesap açtırdıktan ne kadar sonra parayı karta atıp çekebilirim çünkü benim ilk ay kullanacağım miktar da bunun içinde olabilir gider gitmez normal bir hesap açtıracağım
Aylik 220euroyu atacaksiniz. Ama toplu olarak. Kart vermiyorlar.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 6:20 pm

Ayin 9'unda videocall yaptim onaylandi. Ama hesabimin acildigina dair hala email gelmedi ne zaman gelir acaba? :/

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 5:16 am

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 6:20 pm Ayin 9'unda videocall yaptim onaylandi. Ama hesabimin acildigina dair hala email gelmedi ne zaman gelir acaba? :/
videocall ne üzerinden yapılıyordu uygulama mı indirmemiz gerekiyor? diğer konularla ilgili size mesaj atabilir miyim buradan karışık olabiliyor

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 10:55 am

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 5:16 am videocall ne üzerinden yapılıyordu uygulama mı indirmemiz gerekiyor? diğer konularla ilgili size mesaj atabilir miyim buradan karışık olabiliyor
Verify-U isimli uygulamadan yapiliyor. Tabii ki atabilirsiniz.

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 11:58 am

Hypsia yazdı: Prş Şub 14, 2019 10:55 am Verify-U isimli uygulamadan yapiliyor. Tabii ki atabilirsiniz.
benim randevum 14 martta, sizce bloke hesap için olan parayı ne zamana hazır etmeliyim, transferwise adlı bir siteden dün yurt için deposit yolladım almanya’ya ve bir günde halloldu, üstelik swift ücreti gibi gereğinden fazla para ödemiyorsunuz transferlere, fintibaya da buradan para atarım diye düşünüyorum

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 12:28 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 11:58 am benim randevum 14 martta, sizce bloke hesap için olan parayı ne zamana hazır etmeliyim, transferwise adlı bir siteden dün yurt için deposit yolladım almanya’ya ve bir günde halloldu, üstelik swift ücreti gibi gereğinden fazla para ödemiyorsunuz transferlere, fintibaya da buradan para atarım diye düşünüyorum
Ben de transferwise kullanacagim. Hatta ucretsiz transfer hakki verdi bana 1 kerelik. Hizli ve guvenilir bir site. Simdiden acin bence bloke hesabi. 1 - 2 hafta suruyor. Eger konsolosluga hazir gitmek istiyorsaniz...

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 6:21 pm

Almanya’ya gitmeden önce online olarak bir Alman bankası kartı çıkaran var mı? Ben oraya gittiğimde fintibada bilgilerini girmemi istediği bloke olmayan bir hesabın hemen açılmasını istiyorum çünkü hemen transferin yapılması ve parayı çekebilmem gerek, Almanya’da bankaya gidip hesap açtırmak uzun sürecek gibi geliyor, önerisi olan var mı?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Şub 14, 2019 6:25 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 6:21 pm Almanya’ya gitmeden önce online olarak bir Alman bankası kartı çıkaran var mı? Ben oraya gittiğimde fintibada bilgilerini girmemi istediği bloke olmayan bir hesabın hemen açılmasını istiyorum çünkü hemen transferin yapılması ve parayı çekebilmem gerek, Almanya’da bankaya gidip hesap açtırmak uzun sürecek gibi geliyor, önerisi olan var mı?
hesabını bir hafta içinde actır bence
diğer sorunn cevabıda söyle; almnya ya varır varmaz yabancılar polisinden bir oturum kagıdı alıyorsn orada ki adrese göre bunu bankaya veriyorsun yada mail olarak atıyorsun o anda zaten acılıyor hesapların almanya içinde

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 6:33 pm

herr_sieben yazdı: Prş Şub 14, 2019 6:25 pm hesabını bir hafta içinde actır bence
diğer sorunn cevabıda söyle; almnya ya varır varmaz yabancılar polisinden bir oturum kagıdı alıyorsn orada ki adrese göre bunu bankaya veriyorsun yada mail olarak atıyorsun o anda zaten acılıyor hesapların almanya içinde
teşekkür ederim, fintibayı mı 1 hafta içinde açmamı öneriyorsunuz yoksa alman bankasını mı? hangi alman bankasından açtırayım sizce hesabımı hızlı ve ucuz bir öneriniz var mı? ve ben bir yurtta kalacağım oda ayarlandı onun kağıdı var elimde Mietvertrag diye geçiyor, oturum kağıdının ingilizcesi ya da almancasını biliyor musunuz ona göre araştırayım

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 6:43 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 6:33 pm teşekkür ederim, fintibayı mı 1 hafta içinde açmamı öneriyorsunuz yoksa alman bankasını mı? hangi alman bankasından açtırayım sizce hesabımı hızlı ve ucuz bir öneriniz var mı? ve ben bir yurtta kalacağım oda ayarlandı onun kağıdı var elimde Mietvertrag diye geçiyor, oturum kağıdının ingilizcesi ya da almancasını biliyor musunuz ona göre araştırayım
Fintiba haric diger bankalar 1 ay suruyor en az. Ve postalamaniz gerek belgelerinizi. Fintiba'da 1 haftada halloluyor ve sadece pasaportunuz yeterli. Ben Fintiba'yi tercih ettim.
100€ depozito, 89 € hesap acma ucreti aliyor. 20 gun sonra depozitonuzu geri yatiriyorlar.

Aufenthaltserlaubnis = oturum izni

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Şub 14, 2019 6:52 pm

Hypsia yazdı: Prş Şub 14, 2019 6:43 pm Fintiba haric diger bankalar 1 ay suruyor en az. Ve postalamaniz gerek belgelerinizi. Fintiba'da 1 haftada halloluyor ve sadece pasaportunuz yeterli. Ben Fintiba'yi tercih ettim.
100€ depozito, 89 € hesap acma ucreti aliyor. 20 gun sonra depozitonuzu geri yatiriyorlar.

gayt aydınlatıcı olmuss :) ;)

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 7:08 pm

Hypsia yazdı: Prş Şub 14, 2019 6:43 pm Fintiba haric diger bankalar 1 ay suruyor en az. Ve postalamaniz gerek belgelerinizi. Fintiba'da 1 haftada halloluyor ve sadece pasaportunuz yeterli. Ben Fintiba'yi tercih ettim.

residence permit o zaman dediğiniz belge, onu sadece yabancılar polisinden mi alabiliyorum? okuldaki yurt ile ilgilenen yer de veriyor sanırjm

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 7:09 pm

ve bu 100€ ile 89€’yu nereye yatırmamız gerek bize ait açılacak hesabın IBANı mı yoksa bir kuruma ait IBAN mı, önce bunu yatırıp sonra hesap bilgilerimiz çıkıyor olmalı çünkü

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 7:20 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 7:09 pm ve bu 100€ ile 89€’yu nereye yatırmamız gerek bize ait açılacak hesabın IBANı mı yoksa bir kuruma ait IBAN mı, önce bunu yatırıp sonra hesap bilgilerimiz çıkıyor olmalı çünkü
Yok ilk basta fintiba'ya uye oluyorsunuz, daha sonra size bir ID-token veriyorlar, onunla beraber videocall yapiyorsunuz pasaportunuzu gosteriyorsunuz. Daha sonra videocall basariliydi diye onay geliyor ve 1 hafta icinde ya da sonra hesabiniz aciliyor, size IBAN vs bilgilerini ve yatirmaniz gereken miktari atiyorlar. Attiklari miktar depozito ve hesap ucreti dahil fiyat. Yani ne yaziyorsa onu odemeniz yeterlidir.

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 7:27 pm

Hypsia yazdı: Prş Şub 14, 2019 7:20 pm Yok ilk basta fintiba'ya uye oluyorsunuz, daha sonra size bir ID-token veriyorlar, onunla beraber videocall yapiyorsunuz pasaportunuzu gosteriyorsunuz. Daha sonra videocall basariliydi diye onay geliyor ve 1 hafta icinde ya da sonra hesabiniz aciliyor, size IBAN vs bilgilerini ve yatirmaniz gereken miktari atiyorlar. Attiklari miktar depozito ve hesap ucreti dahil fiyat. Yani ne yaziyorsa onu odemeniz yeterlidir.
yatırmamız gereken miktarı zaten biz yazıyoruz başta değil mi? atıyorum 1000 € yatıracaksam ek olarak 190 € ekleyip toplu olarak mı atıyorum parayı, yoksa önce bu 190 €’u atıp daha sonra kendi belirlediğimiz parayı mı atmalıyız? böyle detaylı sorduğum için kusura bakmayın parayı ona göre ayarlayacağım da

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 7:37 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 7:27 pm yatırmamız gereken miktarı zaten biz yazıyoruz başta değil mi? atıyorum 1000 € yatıracaksam ek olarak 190 € ekleyip toplu olarak mı atıyorum parayı, yoksa önce bu 190 €’u atıp daha sonra kendi belirlediğimiz parayı mı atmalıyız? böyle detaylı sorduğum için kusura bakmayın parayı ona göre ayarlayacağım da
Onlar size belge attiktan sonra yatiracagiz. Ondan once atmayin sakin. Aynen 190 € ekliceksiniz. Onlar zaten atiyor depozito hesap acma ucreti dahil atmaniz gereken miktari, ondan sonra siz atiyorsunuz. Ve daha sonra konsolosluga vermeniz gereken belgeyi atiyorlar sizi sonra islemeniz tamamdir. Herhangi bir sorunuz olursa yardim ederim:3

dedalus

Mesaj gönderen dedalus » Prş Şub 14, 2019 7:49 pm

Hypsia yazdı: Prş Şub 14, 2019 7:37 pm Onlar size belge attiktan sonra yatiracagiz. Ondan once atmayin sakin. Aynen 190 € ekliceksiniz. Onlar zaten atiyor depozito hesap acma ucreti dahil atmaniz gereken miktari, ondan sonra siz atiyorsunuz. Ve daha sonra konsolosluga vermeniz gereken belgeyi atiyorlar sizi sonra islemeniz tamamdir. Herhangi bir sorunuz olursa yardim ederim:3
hesap açıldıktan sonra tüm parayı verdikleri bilgilere atıyoruz, anladım çok teşekkürler, peki bu parayı atmam gereken belli bir süre var k, vize randevumdan önce olması şartıyla istediğim zaman atabilirim değil mi?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Şub 14, 2019 8:21 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 7:49 pm hesap açıldıktan sonra tüm parayı verdikleri bilgilere atıyoruz, anladım çok teşekkürler, peki bu parayı atmam gereken belli bir süre var k, vize randevumdan önce olması şartıyla istediğim zaman atabilirim değil mi?
Evet, rica ederim. Evet atabilirsiniz, ama vizeye yetismesini istiyorsaniz. Bence simdiden acin en hazindan hesabinizi 1 hafta beklemenize gerek kalmaz. Daha sonra paranizi istediginiz zaman atarsiniz. Haftaiciyse 1 -2 gun icinde gider ve onay belgesi gelir.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Şub 14, 2019 8:37 pm

dedalus yazdı: Prş Şub 14, 2019 7:49 pm hesap açıldıktan sonra tüm parayı verdikleri bilgilere atıyoruz, anladım çok teşekkürler, peki bu parayı atmam gereken belli bir süre var k, vize randevumdan önce olması şartıyla istediğim zaman atabilirim değil mi?
bir de şuna dikkat edin hesap açarken isminizde Türkçe karakter varsa ingilizcesini yazın (Almancada olan 2 harf hariç)

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Şub 18, 2019 11:27 pm

Transferi yaptiktan kac gun sonra onay maili aldiniz? 10 gun icinde belgeyi vermem gerek konsolosluga, endiseleniyorum:(