Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk onaylamıyor-yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
heqel

Konsolosluk onaylamıyor-yardim

Mesaj gönderen heqel » Sal Şub 05, 2019 11:29 am

Merhabalar, vize başvurusu dolayısıyla ankaradayım. Belgelerim tam sanıyordum ve konsolosluk onaya gittim. Lise diplomamı ve lise transkriptimi tasdikledi ancak e-devletten aldığım belge olan ‘Öğrenci belgesi’ ni tasdiklemedi. Ayrıca halen öğrenci oldğm için transkript istiyorlar onu da internetten çıkarabiliyorum kabul etmezler. YÖK Damgası olması lazım dedi.
Ne yapmam lazım şu an? :(

Masterkomm

Re: Konsolosluk onaylamıyor-yardim

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Şub 05, 2019 12:28 pm

heqel yazdı: Sal Şub 05, 2019 11:29 am Merhabalar, vize başvurusu dolayısıyla ankaradayım. Belgelerim tam sanıyordum ve konsolosluk onaya gittim. Lise diplomamı ve lise transkriptimi tasdikledi ancak e-devletten aldığım belge olan ‘Öğrenci belgesi’ ni tasdiklemedi. Ayrıca halen öğrenci oldğm için transkript istiyorlar onu da internetten çıkarabiliyorum kabul etmezler. YÖK Damgası olması lazım dedi.
Ne yapmam lazım şu an? :(
transkripti ve öğrenci belgenizi okulunuza imzalatın. öyle kabul ederler.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Sal Şub 05, 2019 12:36 pm

Masterkomm yazdı: Sal Şub 05, 2019 12:28 pm transkripti ve öğrenci belgenizi okulunuza imzalatın. öyle kabul ederler.
Okul taa İskenderun’da ve Cuma günü vize görüşmem var. Sanırım başka çarem yok gibi.. Cevabınız için çok teşekkürler.
Ancak okula imzalatsam, konsolosluk dışında başka bir yöntemle tasdikletebilir miyim belgeleri? Çünkü konsolosluk tasdik işlemleri için randevu istiyor ve en yakın randevu tarihi 12’sinde benim vize randevusu ayın 8’inde

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Sal Şub 05, 2019 4:54 pm

Öğrenci belgesi dediğin OSYM kazandı belgesi mi ?

heqel

Mesaj gönderen heqel » Sal Şub 05, 2019 4:55 pm

emncftci06 yazdı: Sal Şub 05, 2019 4:54 pm Öğrenci belgesi dediğin OSYM kazandı belgesi mi ?
Hayır. Türkiye’de hali hazırda lisans öğrencisiyim ancak devam etmiyorum. Hallettim sayılır bakalım.. yoksa gidip kendim almam gerekecek :|

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Sal Şub 05, 2019 4:57 pm

Hmm.OSYM merkezinden alabilirsin diyecektim ankarada.Umarım hallolur.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Sal Şub 05, 2019 5:09 pm

emncftci06 yazdı: Sal Şub 05, 2019 4:57 pm Hmm.OSYM merkezinden alabilirsin diyecektim ankarada.Umarım hallolur.
Teşekkür ederim :) başarılar dilerim

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cmt Şub 09, 2019 12:59 pm

Edit:
Bir başkasının da aynı şey başına gelebilir diye yazıyorum
Bi’ arkadaş vasıtasıyla öğrenci belgemi ve transkripti ingilizce olarak İMZALI ve DAMGALI bi şekilde aldım. 3 fotokopi çektirip orijinalleri ile büyükelçiliğe gittim ve onayladılar. Şunu anladım ki ‘ya e-devlet resmî belge değil mi’ dememek gerek. Almanlar imza, damga vesaire gibi şeyleri çok önemsiyor.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 6:24 pm

Ben edevletten cikarmistim sorun yapmadilar. 😑 ordaki kisiden kisiye de degisiyor olabilir.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Çrş Şub 13, 2019 6:32 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 6:24 pm Ben edevletten cikarmistim sorun yapmadilar. 😑 ordaki kisiden kisiye de degisiyor olabilir.
Ben de çıkardılar ya bir de eksik belge vardı, sigorta. Yaptırdığım sigortayı kabul etmediler. AT 11 aldım fotokopisini gönderdim. Bugün ulaşmış. Orijinalini görmedikleri için problem çıkarırlar mı emin değilim. Onun telaşı var üstümde

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 6:53 pm

Belgelerin orjinallerini ve 2 fotokoposini istiyorlar. Her belge icin boyle. Ama benim sigortamin orjinalini aldilar, diger belgelerin orjinallerini geri verdiler.
Ben ozel sigorta yaptirdim.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Çrş Şub 13, 2019 6:56 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 6:53 pm Belgelerin orjinallerini ve 2 fotokoposini istiyorlar. Her belge icin boyle. Ama benim sigortamin orjinalini aldilar, diger belgelerin orjinallerini geri verdiler.
Şimdi daha da tedirgin oldum.. bugün 2 defa aramışlar, açamadım. Uyuyordum. senin lisans mı yüksek mi?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 7:03 pm

Benim lisans. Erasmus ile gidiyorum. Bence yarin ulasmaya calis hemen. :/
Ya da orjinalini de gonder.
Bu arada eksik belgenin yazili oldugu kagittan verdilerse eger, onu da teslim etmeni istiyorlar.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Çrş Şub 13, 2019 7:39 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 7:03 pm Benim lisans. Erasmus ile gidiyorum. Bence yarin ulasmaya calis hemen. :/
Ya da orjinalini de gonder.
Bu arada eksik belgenin yazili oldugu kagittan verdilerse eger, onu da teslim etmeni istiyorlar.
Benim de lisans transfer. Sözde orada mezun olmak için girdim bu yola. A1, A2, B1 Goethe sertifikalı 4 aya mal oldu. Kabulü vesairesi 2 ay. 6 aydır gidemedik:)
Orijinalini göndermem pek mantıklı durmuyor çünkü AT 11 resmî belge ve başına bir şey gelirse her şey sil baştan olur.. ve evet bana da bir kâğıt verdiler onun aslını değil fotokopisini gönderdim. Umarım sorun çıkmaz.. sizin hangi üniversite?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 13, 2019 7:47 pm

Ben gidip kendim teslim edecegim cunku maillere pek bakmiyorlar, guvenemedim. Siz yarin mutlaka ulasin, sorun varsa soylerler zaten. Ona gore hareket edersiniz.
Ludwig Maximilians Universitat - München. Sizin?

heqel

Mesaj gönderen heqel » Çrş Şub 13, 2019 7:51 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 7:47 pm Ben gidip kendim teslim edecegim cunku maillere pek bakmiyorlar, guvenemedim. Siz yarin mutlaka ulasin, sorun varsa soylerler zaten. Ona gore hareket edersiniz.
Ludwig Maximilians Universitat - München. Sizin?
Universitaet Bremen ama B2 ve C1 kurlarını Essen’de göreceğim. Bence en iyisini yapıyorsunuz. kargoyu, maili pek sallamıyorlar gibi. Başarılar dilerim

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Çrş Mar 06, 2019 10:55 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 13, 2019 6:53 pm Belgelerin orjinallerini ve 2 fotokoposini istiyorlar. Her belge icin boyle. Ama benim sigortamin orjinalini aldilar, diger belgelerin orjinallerini geri verdiler.
ya ben de sigorta firmalarına bakıyorum da bir türlü konsolosluğun istediği şartları sağlayan bir tanesine denk gelemedim. siz hangisini seçtiniz? konsolosluğa göre masrafları, sigortalı ülkesine döndükten sonra karşılayan sigortalara kabul edilmiyor. bir de şöyle bir şey demişler: "Birçok poliçede, sigorta 90 günü aşan süreler için geçerli olsa bile, sigorta
kapsamının en fazla 92 günlük, tekli seyahatler sonrasında ve/veya ikametin Almanya’ya alınmasıyla
sona ereceğine dair ibareler yer almaktadır. Schengen vizesi için yaptırılan standart seyahat sağlık
sigortası hizmetlerinin Almanya’daki yasal sigortaların kapsadığı hizmetler ile kıyaslanamayacağını ve bu
nedenle Almanya’daki yabancılar daireleri tarafından kabul edilmediğini dikkate alınız. Dolayısıyla tercih
etmiş olduğunuz sigorta kurumundan uzun süreli kalışlara uygun bir sigorta programı talep etmeniz
önerilir. Söz konusu sigorta paketleri –Almanya seyahati öncesinde de- kolayca temin edilebilmektedir."

bunları sigortacılara gösterdiğimde biz böyle bir şey duymadık hiç diyorlar :/

heqel

Mesaj gönderen heqel » Çrş Mar 06, 2019 10:57 pm

kgultekinn yazdı: Çrş Mar 06, 2019 10:55 pm ya ben de sigorta firmalarına bakıyorum da bir türlü konsolosluğun istediği şartları sağlayan bir tanesine denk gelemedim. siz hangisini seçtiniz? konsolosluğa göre masrafları, sigortalı ülkesine döndükten sonra karşılayan sigortalara kabul edilmiyor. bir de şöyle bir şey demişler: "Birçok poliçede, sigorta 90 günü aşan süreler için geçerli olsa bile, sigorta
kapsamının en fazla 92 günlük, tekli seyahatler sonrasında ve/veya ikametin Almanya’ya alınmasıyla
sona ereceğine dair ibareler yer almaktadır. Schengen vizesi için yaptırılan standart seyahat sağlık
sigortası hizmetlerinin Almanya’daki yasal sigortaların kapsadığı hizmetler ile kıyaslanamayacağını ve bu
nedenle Almanya’daki yabancılar daireleri tarafından kabul edilmediğini dikkate alınız. Dolayısıyla tercih
etmiş olduğunuz sigorta kurumundan uzun süreli kalışlara uygun bir sigorta programı talep etmeniz
önerilir. Söz konusu sigorta paketleri –Almanya seyahati öncesinde de- kolayca temin edilebilmektedir."

bunları sigortacılara gösterdiğimde biz böyle bir şey duymadık hiç diyorlar :/
seydoguzel@gmail.com bana buradan yazabilirsiniz. Hangisini kabul ettiklerini biliyorum. İyi geceler

kgultekinn

Mesaj gönderen kgultekinn » Çrş Mar 06, 2019 11:02 pm

heqel yazdı: Çrş Mar 06, 2019 10:57 pm seydoguzel@gmail.com bana buradan yazabilirsiniz. Hangisini kabul ettiklerini biliyorum. İyi geceler
teşekkürler yazıyorum şimdi.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 07, 2019 1:27 am

kgultekinn yazdı: Çrş Mar 06, 2019 11:02 pm teşekkürler yazıyorum şimdi.
Siz sigorta sirketine 30.000 euro teminatli schengen ulkeleri diyin onlar halleder.