Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
john_lennon

Re: Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Mesaj gönderen john_lennon » Sal Eyl 04, 2018 5:29 pm

Merhaba arkadaşlar,

5 ay sürecek erasmus stajım var. vize için randevu aldım ama henüz kalacak yer bulamadım. kalacak yer kısmında bir kaç haftalık bir otel rezervasyonu göstersem sıkıntı olur mu? bir de imageshack üzerinde oturum açtım ama fotoğrafları görüntüleyemiyorum.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Sal Şub 12, 2019 7:38 pm

john_lennon yazdı: Sal Eyl 04, 2018 5:29 pm Merhaba arkadaşlar,

5 ay sürecek erasmus stajım var. vize için randevu aldım ama henüz kalacak yer bulamadım. kalacak yer kısmında bir kaç haftalık bir otel rezervasyonu göstersem sıkıntı olur mu? bir de imageshack üzerinde oturum açtım ama fotoğrafları görüntüleyemiyorum.
Erasmus basvurularinda kalacak yer ve ucak bileti gibi seyler istenmiyor. Yazmasaniz da olur. Okulun adresini yaziyorlar oyle durumda.

veremus

Mesaj gönderen veremus » Sal Şub 19, 2019 12:23 pm

Referanslar kısmına herhangi birini yazmam mecburi mi? Almanya'da bulunan akrabalarım var fakat herhangi bir yardımları dokunmayacak bahsetmemi önerir misiniz yoksa bu tür ilişkiler şüphe uyandırabiliyor mu?

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Şub 19, 2019 4:44 pm

veremus yazdı: Sal Şub 19, 2019 12:23 pm Referanslar kısmına herhangi birini yazmam mecburi mi? Almanya'da bulunan akrabalarım var fakat herhangi bir yardımları dokunmayacak bahsetmemi önerir misiniz yoksa bu tür ilişkiler şüphe uyandırabiliyor mu?
mecburi değil. bence yazma akrabaları falan karıştırma.

demirkw

Mesaj gönderen demirkw » Cum Mar 22, 2019 2:01 pm

degerli staatsmann
resimli anlatımında resimleri yeniden yükleyebilirmisin
şimdiden teşekkürler

tur595

Mesaj gönderen tur595 » Cum Haz 14, 2019 1:30 pm

Merhaba. Sigorta hakkinda bir sorum olacak.

Vize basvurusunda ne kadar sureli sigorta gormek istiyorlar? Bugun at-11'i aldim ancak yasim dolayisiyla Kasim'in ortasina kadar verdiler, yani gidisimden itibaren 1-2 ay ediyor. Bunun icin sikinti yasar miyim?

Eger yasarsam, nereden ne gibi bir sigorta yaptirmam gerekiyor? Ben oraya gittigimde hem okuyup hem calismayi planliyorum, ozel sigortalarin bu konuda sikinti oldugunu okudum bazi yerlede. Public sigorta da pahali. Nasil bir yol izlemem gerekiyor?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Sal Haz 18, 2019 1:20 am

tur595 yazdı: Cum Haz 14, 2019 1:30 pm Merhaba. Sigorta hakkinda bir sorum olacak.

Vize basvurusunda ne kadar sureli sigorta gormek istiyorlar? Bugun at-11'i aldim ancak yasim dolayisiyla Kasim'in ortasina kadar verdiler, yani gidisimden itibaren 1-2 ay ediyor. Bunun icin sikinti yasar miyim?

Eger yasarsam, nereden ne gibi bir sigorta yaptirmam gerekiyor? Ben oraya gittigimde hem okuyup hem calismayi planliyorum, ozel sigortalarin bu konuda sikinti oldugunu okudum bazi yerlede. Public sigorta da pahali. Nasil bir yol izlemem gerekiyor?
Ozel sigorta 35 euro public 80-90 euro. Benim privat sigortam var ama 450€ uzeri calisiyorum. Buraya gelince at11i uzatirsiniz

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Cmt Tem 27, 2019 12:03 pm

Arkadaşlar küçük bir sorum var. Ulusal vizeye başvuruyorum, başvuru formunda dönüş tarihime eğitim süresine göre mi yazmalıyım (ÖRN: 28.09.2019 - 28.08.2021) yoksa vize maksimum 6 aylık olduğu için Mart'a kadar şeklinde mi belirtmeliyim?

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Ağu 26, 2019 8:39 pm

ulkuton yazdı: Cmt Tem 27, 2019 12:03 pm Arkadaşlar küçük bir sorum var. Ulusal vizeye başvuruyorum, başvuru formunda dönüş tarihime eğitim süresine göre mi yazmalıyım (ÖRN: 28.09.2019 - 28.08.2021) yoksa vize maksimum 6 aylık olduğu için Mart'a kadar şeklinde mi belirtmeliyim?
hocam benim de ayni sorum var ne yaptiniz siz?

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzt Ağu 26, 2019 8:53 pm

Oxeon yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:39 pm hocam benim de ayni sorum var ne yaptiniz siz?
Ben 2 yıl olacak şekilde yazdım sıkıntı olmadı

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Ağu 26, 2019 9:09 pm

ulkuton yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:53 pm Ben 2 yıl olacak şekilde yazdım sıkıntı olmadı
tam olarak semester baslama tarihini mi yazdiniz yoksa 1-2 hafta oncesini mi yazdiniz? 1-2 oncesini yazarsam bunun icin at11 disinda 15 gunluk seyahat saglik sigortasi vs isteme olasiliklari var mi sizce?

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzt Ağu 26, 2019 11:24 pm

Oxeon yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 9:09 pm tam olarak semester baslama tarihini mi yazdiniz yoksa 1-2 hafta oncesini mi yazdiniz? 1-2 oncesini yazarsam bunun icin at11 disinda 15 gunluk seyahat saglik sigortasi vs isteme olasiliklari var mi sizce?
Ben sadece at-11 ile gittim sıkıntı olmadı. Benim oryantasyonum 1 Ekimde, okulum 14 Ekimde başlıyor. Bir yerde semester ne zaman başlıyor ve bitiyorsa bir hafta öncesine/sonrasına yazın diye okumuştum. Uçak biletim 28 Eylülde. At-11i de 28 Eylülde başlattım. At-11 başlama tarihi ile gideceğim tarih aynı olması lazım yoksa o aradaki gün farkı kadar sigorta yapman gerekir ya da aradaki fark kadar gün sonra almanya'ya gitmen gerekir. Ben bilmediğim için gideceğim tarihe ne olur ne olmaz diye 25 Eylül yazmıştım vize başvuru formunda. Sonra ya 3 günlük sigorta yaptır ya da 28 olarak değiştir dedi vize görevlisi ben de değiştirmiştim.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Ağu 26, 2019 11:29 pm

ulkuton yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 11:24 pm Ben sadece at-11 ile gittim sıkıntı olmadı. Benim oryantasyonum 1 Ekimde, okulum 14 Ekimde başlıyor. Bir yerde semester ne zaman başlıyor ve bitiyorsa bir hafta öncesine/sonrasına yazın diye okumuştum. Uçak biletim 28 Eylülde. At-11i de 28 Eylülde başlattım. At-11 başlama tarihi ile gideceğim tarih aynı olması lazım yoksa o aradaki gün farkı kadar sigorta yapman gerekir ya da aradaki fark kadar gün sonra almanya'ya gitmen gerekir. Ben bilmediğim için gideceğim tarihe ne olur ne olmaz diye 25 Eylül yazmıştım vize başvuru formunda. Sonra ya 3 günlük sigorta yaptır ya da 28 olarak değiştir dedi vize görevlisi ben de değiştirmiştim.
ne olur ne olmaz diye 15 günlük seyahat sigortası yaptırayım o halde, çok teşekkür ederim.

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzt Ağu 26, 2019 11:55 pm

Oxeon yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 11:29 pm ne olur ne olmaz diye 15 günlük seyahat sigortası yaptırayım o halde, çok teşekkür ederim.
rica ederim, bol şans

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzt Eyl 16, 2019 8:29 pm

Bu sabah vize başvurusundan çıktım bazı aklıma kalan değişiklikleri söyliyeyim:

1) Direk kabulüm var (şartlı değil) 1 senelik Allianz'dan sigorta yaptırmıştım sorun çıkmaz dedi, formdaki kısmı boş bırakmıştım Almanya'yada geçerli sigorta kısmını "ja" diye işaretledi.
2) İkametgahın son geçerlilik tarihini forma yazmıştım tipeksledi
3)11. soruyu boş bırakmıştım "Student" diye yazdı

Eksikleri, hataları gişedeki görevli düzeltiyor kafanızda soru işareti olursa boş bırakın kalsın.

Femaxst

Mesaj gönderen Femaxst » Sal Eyl 17, 2019 1:49 pm

Mnrl89 yazdı: Pzt Eyl 16, 2019 8:29 pm Bu sabah vize başvurusundan çıktım bazı aklıma kalan değişiklikleri söyliyeyim:

1) Direk kabulüm var (şartlı değil) 1 senelik Allianz'dan sigorta yaptırmıştım sorun çıkmaz dedi, formdaki kısmı boş bırakmıştım Almanya'yada geçerli sigorta kısmını "ja" diye işaretledi.
2) İkametgahın son geçerlilik tarihini forma yazmıştım tipeksledi
3)11. soruyu boş bırakmıştım "Student" diye yazdı

Eksikleri, hataları gişedeki görevli düzeltiyor kafanızda soru işareti olursa boş bırakın kalsın.
Bilgilendirme için teşekkürler. Ayrıca geçmiş olsun.

zeitung

Mesaj gönderen zeitung » Sal Eyl 17, 2019 4:41 pm

Merhabalar, Dil vizesine başvuracağım tüm evraklarım hazır ama bir tanesi hariç o da sigorta. Privat sigorta yapmam gerekiyor. Türkiye'den yapabileceğim bir şirket önerebilir misiniz? Bazıları konsolos kabul etmiyor felan yazıyor. Onlar hangileri bilen varsa yazabilir mi? Diğer okuyan arkadaşlar da faydalansınlar.
Bu arada Amcam benim adıma Almanya'dan bana sigorta yaptırsa da olur mu? Kağıdı bana gönderir, randevudan önce elime yetişecek şekilde. Böyle bir imkanım da var.
Teşekkürler..

ROHAT

Mesaj gönderen ROHAT » Cum Eyl 20, 2019 11:25 am

Merhaba Aile birleşimi için vize randevusu aldım. Eşim Alman ben T.C. de devlet memuruyum.
Başvuru formunu doldururken :

1-İkametgah belgesi aldım belge numarası yok ne yazmalıyım?
2-İkametgah belgesi aldım belge nonun altında geçerlilik tarihi yazıyor ne yazmalıyım?
3-Almanya federal cumhuriyeti dışında ikametgahınız devam edecek mi diyor. Sadece belli zamanlarda annemi ziyaret etmek için döneceğim. Birşey yazmalımıyım?
4-Ben öğretmenim. çalışma kısmında evet Almanya'da çalışmayı düşünüyorum ama diploma denkliği yok. belki Almanya'da okumaya devam edip onların yönlendirmesiyle çalışabilirim. Ne yazmalıyım?
4-Mesleğinizi icra ettiğini meslek soruluyor. Okul öncesi eğitimi öğretmeniyim.tüm bilgileri Almanca mı yazmalıyım. Yoksa Türkçe mi?
5-Almanya'da kalmak istediğiniz süre? Ben aile birleşimi ile gidiyorum. Dönmeyecem ki ne yazmalıyım?
6-Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız? Eşim ve ailesi destek olacak ben bir işte çalışıncaya kadar. Böyle mi yazmalıyım?
7-Geçmişte Almanya vizem red edildi. Bunu belirtmeli miyim?
Yardımlarınız için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Gülistan

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Eyl 20, 2019 12:02 pm

ROHAT yazdı: Cum Eyl 20, 2019 11:25 am Merhaba Aile birleşimi için vize randevusu aldım. Eşim Alman ben T.C. de devlet memuruyum.
Başvuru formunu doldururken :

1-İkametgah belgesi aldım belge numarası yok ne yazmalıyım?
2-İkametgah belgesi aldım belge nonun altında geçerlilik tarihi yazıyor ne yazmalıyım?
3-Almanya federal cumhuriyeti dışında ikametgahınız devam edecek mi diyor. Sadece belli zamanlarda annemi ziyaret etmek için döneceğim. Birşey yazmalımıyım?
4-Ben öğretmenim. çalışma kısmında evet Almanya'da çalışmayı düşünüyorum ama diploma denkliği yok. belki Almanya'da okumaya devam edip onların yönlendirmesiyle çalışabilirim. Ne yazmalıyım?
4-Mesleğinizi icra ettiğini meslek soruluyor. Okul öncesi eğitimi öğretmeniyim.tüm bilgileri Almanca mı yazmalıyım. Yoksa Türkçe mi?
5-Almanya'da kalmak istediğiniz süre? Ben aile birleşimi ile gidiyorum. Dönmeyecem ki ne yazmalıyım?
6-Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız? Eşim ve ailesi destek olacak ben bir işte çalışıncaya kadar. Böyle mi yazmalıyım?
7-Geçmişte Almanya vizem red edildi. Bunu belirtmeli miyim?
Yardımlarınız için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Gülistan
Her şey almanca yazılacak.
1- İkamet belgesi türkiye değil almanya ikamet belgesini kastediyor.
2- boş bırakın o 2 satırı
3- türkiyedeki ikametinizi almanyaya aldıracaksanız hayır diyecekseniz.
4- çalışma vizesine başvurmuyorsunuz. o 2 satırı boş bırakın o 12 aydan fazla yazan kutucuğu da işaretlemeyin.
5- gidiş tarihinizi yazın dönüş boş kalacak.
6- öyle yazabilirsiniz.
7- evet belirtmek zorundasınız.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum Eyl 20, 2019 12:07 pm

zeitung yazdı: Sal Eyl 17, 2019 4:41 pm Merhabalar, Dil vizesine başvuracağım tüm evraklarım hazır ama bir tanesi hariç o da sigorta. Privat sigorta yapmam gerekiyor. Türkiye'den yapabileceğim bir şirket önerebilir misiniz? Bazıları konsolos kabul etmiyor felan yazıyor. Onlar hangileri bilen varsa yazabilir mi? Diğer okuyan arkadaşlar da faydalansınlar.
Bu arada Amcam benim adıma Almanya'dan bana sigorta yaptırsa da olur mu? Kağıdı bana gönderir, randevudan önce elime yetişecek şekilde. Böyle bir imkanım da var.
Teşekkürler..
Forumdan okuduğum kadarıyla eğer şartlı kabul varsa daha dikkat ediyolar. Axxa'dan alanı okudum Allianz'ı götürüp de kabul almayan okudum. Ben 1 senelik Allianz eğitim sigortası yaptırmıştım gişedeki çalışan kabul etti.