Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
yorumcu

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Mar 02, 2009 11:53 pm

tamam dedigim gibi yap o zaman

der Nordostwind

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Mar 02, 2009 11:58 pm

kardes ogrenmek icin para odemiyoz dimi cunku aradim... gerekli iolan belgeker icin ve vize randevuusu icin bilmem kaca basin diyor

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 03, 2009 12:01 am

IKS\'den randevu alman icin 20 TL\'yi onceden odemen lazim zaten..
Sen aradiginda pin kodu isteyecekler (parayi yatirdiginda bankadan aldigin) o olmadigina gore sende,sadece gerekli belgeleri ogrenebilirsin..Ancak hemen hemen konsoloslugun sitesinde de yazan belgeler oluyor..
Birde randevuyu zaten genelde 1 hafta sonraya veriyorlar ancak sen bu sureyi uzatabilirsin aciklarsin \'\'x tarihte\'\' almak istiyorum diye yardimci olurlar..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yorumcu

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Mar 03, 2009 12:03 am

vize randevusuna bas sorun olmaz.
evraklari sor. ama dedgim gibi sitesindede yaziyor

der Nordostwind

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Mar 03, 2009 12:06 am

[quote]FuNdeRSchatteN yazdi:
IKS\'den randevu alman icin 20 TL\'yi onceden odemen lazim zaten..
Sen aradiginda pin kodu isteyecekler (parayi yatirdiginda bankadan aldigin) o olmadigina gore sende,sadece gerekli belgeleri ogrenebilirsin..Ancak hemen hemen konsoloslugun sitesinde de yazan belgeler oluyor..
Birde randevuyu zaten genelde 1 hafta sonraya veriyorlar ancak sen bu sureyi uzatabilirsin aciklarsin \'\'x tarihte\'\' almak istiyorum diye yardimci olurlar..[/quote]

tesekkur ederim

der Nordostwind

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Mar 03, 2009 12:06 am

[quote]yolcu54 yazdi:
vize randevusuna bas sorun olmaz.
evraklari sor. ama dedgim gibi sitesindede yaziyor[/quote]

tesekkur ederim

cuneyt

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen cuneyt » Çrş Mar 04, 2009 4:04 pm

merhaba.
turkiyeden yaziyorum. almanyada yasayan arkadaslara bir sorum var. burada universite ogrencisiyim. bu yaz almanyaya dil kursu icin gelmek istiyorum.
hic tanidigim yok almanyada. ilk gittigimde bana bir turk olarak orada ilk haftalarda uyum saglayana kadar bir yer ayarlayabilecek veya arkadasca ilgilenebilecek bir turk yardim dernegi gibi bir sey var mi? veya bireysel yardim edebilecek bir kimse? bunu merak ediyorum bilginiz varsa eger. tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 04, 2009 4:58 pm

[quote]cuneyt yazdi:
merhaba.
turkiyeden yaziyorum. almanyada yasayan arkadaslara bir sorum var. burada universite ogrencisiyim. bu yaz almanyaya dil kursu icin gelmek istiyorum.
hic tanidigim yok almanyada. ilk gittigimde bana bir turk olarak orada ilk haftalarda uyum saglayana kadar bir yer ayarlayabilecek veya arkadasca ilgilenebilecek bir turk yardim dernegi gibi bir sey var mi? veya bireysel yardim edebilecek bir kimse? bunu merak ediyorum bilginiz varsa eger. tesekkurler[/quote]

Selam oncelikle bir dil kursu ve sehir belirlemen lazim nereye gitmek nerede egitim almak ve ne kadar sure dil kursu istiyorsun?
Bunlara karar verdikten sonra dil kurslarinin bir cogunda yurt var oralarda kalabilirsin..
Yada ev kiralayabilirsin..

Eger yer benim icin sorun degil dersen tavsiye edebilecegim bir kurs var oda bizim sponsor kursumuz.
Bunun haricinde geldiginde bende burada olursam seve seve yardimci olurum..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cuneyt

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen cuneyt » Çrş Mar 04, 2009 5:41 pm

ogrenmek istedigim tam da buydu tesekkur ederim. benim istedigim 2 ay kalip duruma gore devam etmek ya da geri donmek. orada hayatimin nasil olacagini bilemedigim icin birilerinin yardimina ihtiyacim vardi. verdiginiz cevap beni tatmin etti. kursun yeri degil orada bana yol gosterecek birilerinin varligi onemli. o yuzden gelmek icin kesin adimlari atacagim zaman sanirim tekrar bu siteden size ulasabilirim. cevabiniz icin tekrar tesekkur ederim

Gracia

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Gracia » Pzr Ara 20, 2009 2:22 am

Umarim Mesajim Cevaplanir! LOL!:)

Ben Fern Uni Hagen\'da karar kildim ve bir baska baslikta yazdigim gibi YOK\'te arastirdim, Akredite olduklari kurulus YOK tarafindan taniniyormus ve haliyle bu okulda yapilan Master\'a denklik veriliyor. Bu cok onemliydi benim icin. Artik kismetse "Governance" bolumunde master yapacagim. ;)

Yine daha once yazmistim. Istanbul\'da Goethe Enstitusune gidiyorum. Direkt C1\'den basladim ve C1.1\'i yeni bitirdik ve C1.2\'ye de Ocak\'ta basliyoruz. Ancak ben son kur olan C2\'yi komple Almanya\'da almak istiyorum ve orada ayrica Zentrale Oberstufenprufung\'a da girmek istiyorum. KIsacasi 2 ay kalmak istiyorum. Sorularim:

1- Iki aylik vize icin sorun cikartir mi Alman Konsoloslugu?

2- SSKli olarak calisiyorum, ancak Eylul\'de is degisikligi yaptim. BU kafalarini karistirir mi? Buna ragmen Garantor ve Bloke Hesap vs. gibi detaylarla ugrasmam gerekiyor mu? (Rutin banka, tapu vs. evraklari disinda)

3- Bir suru Schengen\'im var. Bu yil Letonya ve Ispanya\'dan daha yeni aldigim Schengen\'ler de mevcut.. Buna ragmen yukaridaki talihsiz arkadas gibi reddedilme ihtimalim olabilir mi?

Ilk etapta aklima bunlar geliyor. Sizin eklemek istedikleriniz? ;) Ah, Bir de Vize\'ye ne zaman basvurmaliyim? Kursum 31 Masyi\'ta baslayacak.

Danke im voraus!:)

deryasiegen

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzr Ara 20, 2009 8:57 pm

vizeye en gec mart basi basvur derim ben isini garantiye almak icin,daha once de basvurabilirsin tabi.evet diger arkadasin basina talihsiz bisey gelmis,gorevli ne derse desin sinirlere hakim olunup yumusak cevaplar verilmeli.evralarin eksizsiz olursa bir sorun olacagini sanmiyorum sonucta turkiye de bir isin var.

snnstn

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen snnstn » Sal Ara 22, 2009 6:13 pm

merhaba arkadaslar ,bende almanyaya dil okuluna gidecegim insalalh,4 ocakta randevum var ankara konsoloslukta,garantor sponsorum var,burada isletme 3. sinifta okuyorum,daha once 2 yillik okudum ve dikey gecis yaparak 4 yilliga tamamliyorum,benden ogrenci belgemi transkriptimi istediler nette yazanlar disinda,
randevuda nasil davranmam gerek,nelere dikakt etmeliyim yardimci olursaniz sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 23, 2009 3:18 pm

[quote]Gracia tarafindan yazilan metin:
Umarim Mesajim Cevaplanir! LOL!:)

Ben Fern Uni Hagen\'da karar kildim ve bir baska baslikta yazdigim gibi YOK\'te arastirdim, Akredite olduklari kurulus YOK tarafindan taniniyormus ve haliyle bu okulda yapilan Master\'a denklik veriliyor. Bu cok onemliydi benim icin. Artik kismetse "Governance" bolumunde master yapacagim. ;)

Yine daha once yazmistim. Istanbul\'da Goethe Enstitusune gidiyorum. Direkt C1\'den basladim ve C1.1\'i yeni bitirdik ve C1.2\'ye de Ocak\'ta basliyoruz. Ancak ben son kur olan C2\'yi komple Almanya\'da almak istiyorum ve orada ayrica Zentrale Oberstufenprufung\'a da girmek istiyorum. KIsacasi 2 ay kalmak istiyorum. Sorularim:

1- Iki aylik vize icin sorun cikartir mi Alman Konsoloslugu?

2 aylik vize verilmez zaten en dusuk 3 aylik veriliyor..Basvuracagin Vize tipi\'de onemli Dil kursu mu yosa Turistik Vize mi buna karar vermen lazim..Benim tavsiyem 3 aylik dil kursu vizesine basvurman,neticede isin var calisiyorsun ve Goethe\'de C1 yapmissin yani dil ogrenmeye calistiginin en iyi gostergesi.

2- SSKli olarak calisiyorum, ancak Eylul\'de is degisikligi yaptim. BU kafalarini karistirir mi? Buna ragmen Garantor ve Bloke Hesap vs. gibi detaylarla ugrasmam gerekiyor mu? (Rutin banka, tapu vs. evraklari disinda)

Is degisikligi bir sorun yaratmaz..3 aylik kurs icinde Bloke Hesap veya Garantor isterler.Ancak Turistik Vize\'ye basvurdugunda sadece banka dokumanlarina bakarlar,Almanya\'da bloke hesap actirmana gerek kalmaz.Detayli bildi icin Alman Konsoloslugu\'nun Dil Kursu Vizesi basligina bir goz at.

3- Bir suru Schengen\'im var. Bu yil Letonya ve Ispanya\'dan daha yeni aldigim Schengen\'ler de mevcut.. Buna ragmen yukaridaki talihsiz arkadas gibi reddedilme ihtimalim olabilir mi?

Eski vizelerin her zaman avantajdir ozellik AB ve ABD\'den aldigin vizeler..Ama kimse bu vizelere sahipsin diye red vermeyecek degil,sadece avantajin oldugunu soyleyebiliriz.

Ilk etapta aklima bunlar geliyor. Sizin eklemek istedikleriniz? ;) Ah, Bir de Vize\'ye ne zaman basvurmaliyim? Kursum 31 Masyi\'ta baslayacak.

Derya\'nin da dedigi gibi en gec Mart basi basvur,vize basvuru formuna zaten gidecegin tarihi yaziyorsun ne kadar erken basvurursan o kadar iyi.

Danke im voraus!:)[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Dil Kursu Vizesi..

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 23, 2009 3:37 pm

[quote]snnstn tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar ,bende almanyaya dil okuluna gidecegim insalalh,4 ocakta randevum var ankara konsoloslukta,garantor sponsorum var,burada isletme 3. sinifta okuyorum,daha once 2 yillik okudum ve dikey gecis yaparak 4 yilliga tamamliyorum,benden ogrenci belgemi transkriptimi istediler nette yazanlar disinda,
randevuda nasil davranmam gerek,nelere dikakt etmeliyim yardimci olursaniz sevinirim...[/quote]

Vize Ani Defteri basligini okuyabilirsin..