Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evlenme ve Aufenthaltzweck değişmesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
zustaendig

Evlenme ve Aufenthaltzweck değişmesi

Mesaj gönderen zustaendig » Cum Oca 25, 2019 7:48 pm

Merhabalar uzun süren internet araştırmama rağmen bu konuda herhangi bir cevap bulamadım o yüzden burada bilgisi olan varsa ve cevaplarsa memnun olurum. Almanyada şuan bachelor okuyorum. Kız arkadaşımla iki senedir beraberiz ve evlenme kararı aldık. Kız arkadaşım EU vatandaşı(polon) ancak alman vatandaşı değil . Sorum şu evlendiğimizde Aufenthaltszweck i değiştirme imkanım var mı? Amacım sadece senelik yatırılan bloke hesap belasından kurtulmak bu arada. Kız arkadaşım okulunu bitirdi ve şu an da Vollzeit olarak çalışıyor.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Evlenme ve Aufenthaltzweck değişmesi

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Oca 26, 2019 1:44 am

evlendiginiz takdirde es durumundan oturum alabilirsin. ögrenci oturumuyla ugrasmaz, direk calisma izni olan oturuma sahip olursun, keza bloke hesaptan da kurtulursun. tabi hepsi eger kiz arkadasinin maasi yeterliyse. bloke hesap derdinden kurtulmak icin illaki evlenmen gerekmiyo. evlemeden dahi kiz arkadasin sana garantör belgesi yani verpflichtungserklärung cikarabilir ve bi sonraki ögrenci oturumunu uzatiminda bloke hesapla ugrasmazsin.

zustaendig

Mesaj gönderen zustaendig » Cmt Oca 26, 2019 2:16 am

Kiz arkadasim su an 2000 € kazaniyor aylik (brutto). Yeterli olacak bir maas oldugunu düsünmüyorum garantör icin siz ne dersiniz? (Bu arada kendimde minijob 450 € basis üzerinden calisiyorum)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Oca 27, 2019 10:13 am

maas yeterli degilse zaten evlensen de evlenmesen de sorun cikabilir.

450 kazandigin icin kiz arkadasindan 300 400 aliyomus gibi olcak. o brütten 1400 falan kaliyo, eger kiraniz 300€ falansa, bence maas yetebilir, deneyin.