Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Yetişmezse

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cem enver

Vize Yetişmezse

Mesaj gönderen cem enver » Çrş Oca 23, 2019 3:59 pm

Merhaba arkadaşlar. Bazı üniversitelere master başvurusu yaptım. Sonuçlar şubatta açıklanacak ( şubatın ortasına doğru ) ve okullar martın ortasında başlıyor. Merak ettiğim husus şu: Eğer üniversiteye kabul edilirsem vizenin yetişmeme ihtimali var mı? Vize geç çıkarsa, ders başlangıcına yetişemezsem bir problem olur mu ( okula kayıt hakkını kaybetme vs )? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize Yetişmezse

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 24, 2019 3:37 am

Üniversiteler nisanda basliyor. Vize icin önceden herseyi hazirlayip subat sonu gibi vize görüsmesine girersen rahat yetisir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

cem enver

Mesaj gönderen cem enver » Prş Oca 24, 2019 1:41 pm

Bazı üniversiteler 18 Martta başlıyor. Umarım bir sorun çıkmaz.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Oca 25, 2019 3:50 am

cem enver yazdı: Prş Oca 24, 2019 1:41 pm Bazı üniversiteler 18 Martta başlıyor. Umarım bir sorun çıkmaz.
Genel olarak unilerde derse girme zorunluluğun yok diye biliyorum yani ders kaçırırsan kimse sorun yapmaz ama kayıt önemli. Kabul aldıktan sonra bazı uniler kayıtta birebir seni görmek istiyor bazıları elektronik kayıt alabiliyor. Eğer kayıt döneminde okulunda bulunup yuzyune kayıt yapman gerekiyorsa ve kayıtlar martta ise o zaman sıkıntı çıkar. Ama Almanya'da uniler genel olarak yabancı öğrencilere karşı anlayışlilar. Baktım vizen gecikecek üniye mail atıp durumu açıklarsan sorun yapmıyorlar genelde.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 25, 2019 10:48 am

cem enver yazdı: Prş Oca 24, 2019 1:41 pm Bazı üniversiteler 18 Martta başlıyor. Umarım bir sorun çıkmaz.
Hangileri?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com