Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Yardım

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bikmazefe

AT-11 Yardım

Mesaj gönderen bikmazefe » Cum Oca 11, 2019 10:44 pm

Arkadaşlar merhaba,

Berlin'de Erasmus yapıyorum şu an. Eylül ayında gelirken AT-11 belgesi almıştım vize ve üniversite kaydı için. Fakat 12 Ocak'ta 25 yaşımı doldurduğum için ocak ayının 11'ine kadar vermişlerdi belgeyi. Buraya geldiğimde gerekli olan sigorta muafiyet belgesini aldım VK'dan, ama belgeyi verirlerken yetkili kişi sigortamın bitişinden dönüşüme kadarki olan 1 aylık süre için bir sigorta yaptırmam gerekebileceğini yoksa üniversiteden kaydımla alakalı bir sıkıntı çıkabileceğini söylemişti.

Sigortam bittiğinde üniversiteye bir bildirim gidiyor mu? Zaten halihazırda muafiyet belgesi var elimde, üzerinde herhangi bir zaman ibaresi de yok.

Ne yapmamı önerirsiniz?

marshha

Re: AT-11 Yardım

Mesaj gönderen marshha » Cmt Oca 12, 2019 12:04 am

Merhaba önümüzdeki hafta vize başvurum için ben de tam olarak aynı işlemi yapacağım. halihazırda çalıştığım için at11 alamıyorum o nedenle 1 aylık sigorta yaptıracağım. sonra izne ayrıldığımda da at11 alıp öyle üni kaydına gideceğim. en azından bizi böyle yönlendirdiler :)

bikmazefe

Mesaj gönderen bikmazefe » Pzt Oca 14, 2019 1:25 am

bikmazefe yazdı: Cum Oca 11, 2019 10:44 pm Arkadaşlar merhaba,

Berlin'de Erasmus yapıyorum şu an. Eylül ayında gelirken AT-11 belgesi almıştım vize ve üniversite kaydı için. Fakat 12 Ocak'ta 25 yaşımı doldurduğum için ocak ayının 11'ine kadar vermişlerdi belgeyi. Buraya geldiğimde gerekli olan sigorta muafiyet belgesini aldım VK'dan, ama belgeyi verirlerken yetkili kişi sigortamın bitişinden dönüşüme kadarki olan 1 aylık süre için bir sigorta yaptırmam gerekebileceğini yoksa üniversiteden kaydımla alakalı bir sıkıntı çıkabileceğini söylemişti.

Sigortam bittiğinde üniversiteye bir bildirim gidiyor mu? Zaten halihazırda muafiyet belgesi var elimde, üzerinde herhangi bir zaman ibaresi de yok.

Ne yapmamı önerirsiniz?
Edit: VK değil TK olacak, yanlış yazmışım.

John

Mesaj gönderen John » Pzt Oca 14, 2019 1:30 pm

bikmazefe yazdı: Cum Oca 11, 2019 10:44 pm Arkadaşlar merhaba,

Ne yapmamı önerirsiniz?
Hiçbir şey yapma. Bildirim falan gitmiyor.

bikmazefe

Mesaj gönderen bikmazefe » Pzt Oca 14, 2019 3:33 pm

John yazdı: Pzt Oca 14, 2019 1:30 pm Hiçbir şey yapma. Bildirim falan gitmiyor.
Çok teşekkürler!