Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Prş Ara 10, 2009 6:49 pm

Eksik evrak degilmis.Red vermisler.Sebebini anlamadik.Herseye en bastan baslayip en kisa zamanda tekrar basvurcam

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Ara 11, 2009 4:12 pm

bugun cagirmislardi gorusmeye tekrardan herseyi anlattim bu sefer inanilmaz iyimserdi ve resmen bana vize vermek icin ugrasti kadincagiz =) en sonunda vizeyi onayladiklarini soledi ve kirmizi kagida 04.01.2010 a kadar yabancilar polisinden olumsuz birsey gelmesse gel vizeni al dedi.
kursumda 5 ocakta basliyor sanirim vizeyi alicam.

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Cum Ara 11, 2009 4:50 pm

Haydi insallah hayirli olur.Devami da gelecek insallah

Kerem_8834

Mesaj gönderen Kerem_8834 » Cum Ara 11, 2009 6:23 pm

10.12.2009 Vize Gorusmem : )

istanbul dan basvurumu yaptim .saat 8,30 da randevum vardi . 8 gibi konsolosluktaydim . ilk once upsden zarfi aldim daha sonra belgelerimi siralatmak icin kultur yazan masada siraya girdim adam gayet iyi biriydi fakat trustik gidenlerin evraklarini siralayan kadin herkesi azarliyodu ona cok sinir oldum.neyse belgelerimide siralattikdan sonra 1 numarali odanin onunde beklemeye basladim.sira bana geldi ve daldim iceri : ) gunaydinlastik .belgelerimi istedi . bi 5 dk baktikdan sonra bilgisayara notlar almaya basladi .bu arada tabikide sorularini sormaya basladi :)
ailenden daha once almanyada bulunan oldu mu ? evet annem ve babam daha once bulundu dedim himmmm yapti
basvuru formundaki kalacagim adrese dedemin adresini yazmistim , o adresin kime ait oldugunu orda mi kalicagimi sordu .
almanca senin icin niye gerekli dedi ? ( bu soru bana cok sacma geldi ) bende uni egitimi ve orada yasayabilmem icin gerekli oldugunu soledim
annen, baban ve 2 kardesin nerde oturuyor ? istanbulda beraber oturuyoruz dedikten sonra
60 euro alayim dedi : )
gulumsedi bu kadar dedi . bende ciktim :D

sitedeki tum arkadaslara yardimlari icin tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 12, 2009 1:33 am

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
bugun cagirmislardi gorusmeye tekrardan herseyi anlattim bu sefer inanilmaz iyimserdi ve resmen bana vize vermek icin ugrasti kadincagiz =) en sonunda vizeyi onayladiklarini soledi ve kirmizi kagida 04.01.2010 a kadar yabancilar polisinden olumsuz birsey gelmesse gel vizeni al dedi.
kursumda 5 ocakta basliyor sanirim vizeyi alicam.[/quote]

Cok sevindim Gurhan. bugun aldigim en guzel haberlerden biriydi.. Yabancilar polisinden bi sorun cikacagini sanmiyorum simdiden hayirli olsun..:)

Kerem sen de alirsin insallah vizeni, bol sabir simdiden..

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cmt Ara 12, 2009 2:22 am

4 unde gel dediler bana peki gun icinde verirlermi vizeyi yani 4 unun aksamina alsam bileti sorun olurmu ?

niho karatas

Mesaj gönderen niho karatas » Cmt Ara 12, 2009 6:03 pm

merhaba arkadaslar... simdi soracagim soru hakkinda bir baslik bulamadim bende buraya yazdim.. simdi bende vizeye basvurucam sizin tecrubelerinizle hareket etmek istiyorum... benim akrablarim orda cok var yani amca ogullarim falan ve abimde var orda zaten abim beni goturucek ben vize gorusmesine gittigimde orda bu kadar akrabamin oldugunu soylesem bisey olur mu.. ve abimde oraya okuymaya gitmisti ve simdi orda kaliyor ve evlenecek... sizce bu tur durumlarin bana katkisi nasildir .. simdiden tesekkurler herkese bol sans...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Ara 13, 2009 5:06 am

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
4 unde gel dediler bana peki gun icinde verirlermi vizeyi yani 4 unun aksamina alsam bileti sorun olurmu ?[/quote]

mustafayildiz

Mesaj gönderen mustafayildiz » Pzr Ara 13, 2009 12:03 pm

24 KASIMDA BASVURU YAPMISTIM HALEN BEKLIYORUM:d HAYIRLISI ILE SONUCLANIR INSLLAH

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 13, 2009 10:06 pm

[quote]niho karatas tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar... simdi soracagim soru hakkinda bir baslik bulamadim bende buraya yazdim.. simdi bende vizeye basvurucam sizin tecrubelerinizle hareket etmek istiyorum... benim akrablarim orda cok var yani amca ogullarim falan ve abimde var orda zaten abim beni goturucek ben vize gorusmesine gittigimde orda bu kadar akrabamin oldugunu soylesem bisey olur mu.. ve abimde oraya okuymaya gitmisti ve simdi orda kaliyor ve evlenecek... sizce bu tur durumlarin bana katkisi nasildir .. simdiden tesekkurler herkese bol sans...[/quote]

Almanya\'da ki ikinci ve ucuncu derece akrabalarinin hicbirinden bahsetme,kimsede amcani yigenini sormaz zaten..Abine gelince bunu sorarlar ; ailen nerede kardeslerin nerede diye,eger abim ailemle kaliyor vs. dersen ve sonrada yalanin cikarsa %100 red verirler.
Abin hala Almanya\'da okuyorsa sorun yok gene akillarinda soru isareti kalir ama en iyi yontem bu,eger yok okuma bahanesiyle gidip orada kalmaya calismissa yani okulla artik ilisigi kalmamissa o zaman gene olumsuz bakarlar..Dikkat etmen gereken bu gibi konular olmali,yani mumkun oldugunca kimsesiz oldugunu gostermeye calis..

niho karatas

Mesaj gönderen niho karatas » Pzr Ara 13, 2009 11:00 pm

cok saolun hocam ya tesekkurler...
abim hala okuyor yani doktorasini yapiyor insallah olursa bende yanina gidicem ama ben bu tur konularda sizin tecrubeli oldugunuzu dusunuyorum ondan size soruyorum yine tesekkurler...

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Ara 15, 2009 7:01 pm

vize bekleyen arkadaslara sabir ve bol sans diliyorum....bir an once gelirde baslarsiniz egitiminize umarim

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 1:25 pm

merhaba arkadaslar ben araniza yeni katildim,vizelerini alan arkadaslara hayirli olsun ,bekleyenlerede sabirlar diliyorum :)
benim gorusme 4 ocak 2010, garantorle kapsaminda dil okulu icin gidiyorum ,uni 3. sinifta okuyorum burda ,formdaki vize gorusmelerini takip ettim ankarada giricem bende insallah iyi gecer cabucak alirim vizeyi ,11 ocakta dil okulum basliyor ,sizce erkenmi oluyor 4-11 arasi ,tavsiyelerinizi bekliyorum :)

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 1:36 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]niho karatas tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar... simdi soracagim soru hakkinda bir baslik bulamadim bende buraya yazdim.. simdi bende vizeye basvurucam sizin tecrubelerinizle hareket etmek istiyorum... benim akrablarim orda cok var yani amca ogullarim falan ve abimde var orda zaten abim beni goturucek ben vize gorusmesine gittigimde orda bu kadar akrabamin oldugunu soylesem bisey olur mu.. ve abimde oraya okuymaya gitmisti ve simdi orda kaliyor ve evlenecek... sizce bu tur durumlarin bana katkisi nasildir .. simdiden tesekkurler herkese bol sans...[/quote]

Almanya\'da ki ikinci ve ucuncu derece akrabalarinin hicbirinden bahsetme,kimsede amcani yigenini sormaz zaten..Abine gelince bunu sorarlar ; ailen nerede kardeslerin nerede diye,eger abim ailemle kaliyor vs. dersen ve sonrada yalanin cikarsa %100 red verirler.
Abin hala Almanya\'da okuyorsa sorun yok gene akillarinda soru isareti kalir ama en iyi yontem bu,eger yok okuma bahanesiyle gidip orada kalmaya calismissa yani okulla artik ilisigi kalmamissa o zaman gene olumsuz bakarlar..Dikkat etmen gereken bu gibi konular olmali,yani mumkun oldugunca kimsesiz oldugunu gostermeye calis..[/quote]

benim abimde evli orada yasiyor ama halen evli baska kimse yok bu sorun olurmu sizce
bi sorum daha var garantor gostererek gidecegim ama garantor abim degil bir alman buda sorun teskil edermi acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 24, 2009 3:04 pm

garantorun kim oldugu onemli degil almanyadansa..

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 5:20 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
garantorun kim oldugu onemli degil almanyadansa..[/quote]
benimde davetiyem dil okuluna kayit belgem var ,finansmanim(garantorum) davetiyemi aldi gonderdi sali gunu burada olurmus,fakat tahhutname ile davetiye aynimi bilmiyorum,yani icinde yaziyomudur davetiyenin gecim masraflarini davetiyeyi gonderen karsilayacaktir diye? bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen...

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Ara 26, 2009 10:32 am

[quote]snnstn tarafindan yazilan metin:
benimde davetiyem dil okuluna kayit belgem var ,finansmanim(garantorum) davetiyemi aldi gonderdi sali gunu burada olurmus,fakat tahhutname ile davetiye aynimi bilmiyorum,yani icinde yaziyomudur davetiyenin gecim masraflarini davetiyeyi gonderen karsilayacaktir diye? bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen...[/quote]

kagidin uzerinde Verpflichtungserklaerung yaziyorsa sorun yok....garantorune sor, zaten fazla yogunluk yoksa ayni gun verirler bu belgeyide

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Ara 26, 2009 12:02 pm

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
[quote]snnstn tarafindan yazilan metin:
benimde davetiyem dil okuluna kayit belgem var ,finansmanim(garantorum) davetiyemi aldi gonderdi sali gunu burada olurmus,fakat tahhutname ile davetiye aynimi bilmiyorum,yani icinde yaziyomudur davetiyenin gecim masraflarini davetiyeyi gonderen karsilayacaktir diye? bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen...[/quote]

kagidin uzerinde Verpflichtungserklaerung yaziyorsa sorun yok....garantorune sor, zaten fazla yogunluk yoksa ayni gun verirler bu belgeyide[/quote]

belgeyi ayni gun almislar 15 dk da ,sali gunu elimde olacak ,yanliz garantorum alman benim biseyim degil,sorun olurmu randevuda ?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Ara 26, 2009 6:11 pm

sorun olmaz merak etme.

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Ara 26, 2009 6:51 pm

ben dil okulu icin gidecegim,fakat randevu aldiktan sonra mail kutuma gelen mesajda su dikkatimi cekti,"almanyada universiteden kayit veya kabul teyit belgesi "belgeler siralaniyor ve "dil okuluna kayit veya kabul teyidi belgesi" diyor 2 si ayni seymi yoksa farklimi ? ben sadece dil okulu icin gdiyorum dil okulundan sonra uni filan okumayacagim

Kilitli