Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek lisans için ortalama

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
İlay

Yüksek lisans için ortalama

Mesaj gönderen İlay » Cum Ara 07, 2018 2:05 am

Merhaba herkese,
Ben şu an koç üniv. de genetik okuyorum fakat mezun olunca hemen Almanya'ya yüksek lisansa gitmek istiyorum (Alman vatandaşlığım var). Geçen dönem ortalamam 3.5 gibi bir şeydi ama bu dönem çok ders yükü olan dersler aldım ve fazladan erken bitirmek için de ders alınca bir dersimin ortalaması düşük gelecek ve gpa in de düşük olmasına neden olacak haliyle. Yani düşük not almaya alışık değilim o yüzden sonucum açıklandığında beri karalara bağlamış durumdayım ben bölüme uygun değilim gibi düşüncelere kadar geldi neyse bu ayrı konu. Benim merak ettiğim Almanya'da iyi bir ünivde yüksek lisans için kaç ortalama gerekiyor?

Yolcu97

Re: Yüksek lisans için ortalama

Mesaj gönderen Yolcu97 » Cum Ara 07, 2018 2:36 am

Basvurmak istedigin üniversiteye göre degisir..O yilki basvurulara görede puanlar degisebilir..Ama 3.5 ile türkiyede bitirirsen benim düsüncem Kabul almakta hic zorlanmazsin ve bu iyi bir üniversitede olabilir..

herr_sieben

Re: Yüksek lisans için ortalama

Mesaj gönderen herr_sieben » Cum Ara 07, 2018 1:20 pm

İlay yazdı: Cum Ara 07, 2018 2:05 am Merhaba herkese,
Ben şu an koç üniv. de genetik okuyorum fakat mezun olunca hemen Almanya'ya yüksek lisansa gitmek istiyorum (Alman vatandaşlığım var). Geçen dönem ortalamam 3.5 gibi bir şeydi ama bu dönem çok ders yükü olan dersler aldım ve fazladan erken bitirmek için de ders alınca bir dersimin ortalaması düşük gelecek ve gpa in de düşük olmasına neden olacak haliyle. Yani düşük not almaya alışık değilim o yüzden sonucum açıklandığında beri karalara bağlamış durumdayım ben bölüme uygun değilim gibi düşüncelere kadar geldi neyse bu ayrı konu. Benim merak ettiğim Almanya'da iyi bir ünivde yüksek lisans için kaç ortalama gerekiyor?
3,00 ortalama ve üzeri başvurularda sorun yaşayacagını düşünmüyorum .altında ortalamayla kabul alan da gördüm fakat genetik bölümünün alım taban puanları hakkında bilgim yok bunu iyi arastırman lazım.
iyi sanslar