Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Belgesiz Okul Kabulü

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
akff

Dil Belgesiz Okul Kabulü

Mesaj gönderen akff » Pzr Ara 02, 2018 4:40 pm

Herkese merhaba,
Goethe A2 sınavını geçemedim maalesef. Dil belgem olmadan yatay geçiş için üni kabulü alabilir miyim? Kabul aldım diyelim, vize alabilir miyim?
elektrik ve elektronik mühendisliği okuyorum ve ortalamamda biraz düşük.

Masterkomm

Re: Dil Belgesiz Okul Kabulü

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzt Ara 03, 2018 5:21 pm

akff yazdı: Pzr Ara 02, 2018 4:40 pm Herkese merhaba,
Goethe A2 sınavını geçemedim maalesef. Dil belgem olmadan yatay geçiş için üni kabulü alabilir miyim? Kabul aldım diyelim, vize alabilir miyim?
elektrik ve elektronik mühendisliği okuyorum ve ortalamamda biraz düşük.
üniden üniye, hatta bazen bölümden bölüme değişir. vize olayını çok bilmem ancak A2-B1 istiyorlar diye duymuştum.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzt Ara 03, 2018 5:31 pm

A2 sınav sonuç belgesi olmasa da kurs katılım belgesi vs varsa yine de şansını bi deneyebilirsin. Öncelikle az almanca bilgisi ile şartlı kabul veren okulları bulman gerekiyor. Sonra bu okullara başvuracaksın. Araştırma işlemi biraz uzun sürebilir 1-2 hafta bakınıp, bazı okulları belirlemen lazım kafanda. Sonra eğitim ile alâkalı bütün belgeleri (ösym belgesi, transkript, lise diplomasi, lise transkripti, varsa yaptığın staj belgeleri vs) almanca veya ingilizceye tercüme ettirip, gerekirse konsoloslukta onaylatip ya da apostil yaptırıp. Belirledigin okullara yolacaksın. Sonra cevap beklemen lazım. Mutlaka kabul veren okullar olacaktır. Sonra kabul belgele vize başvurusu yapıyorsun. Okullardan mutlaka kabul alırsın yani bi 5-6 tane başvuru yaparsan ve aralarında 1-2 tane çok çok gözde olmayan okullar bulunursa okuldan kabul alma sansin yüksek. Vize konusuna gelince tamamen şans. Ama bence şansını dene

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ara 05, 2018 12:30 am

A2 sinavini gecemediysen hali hazirda okuyorsan ve ortalamanda düsükse sana vize vermezler. Gerekce olarakta derler ki; sen kendi ülkende bile ortalaman iyi degil üstüne daha a2 seviyesi sinavini gecememissin almanyada yapamazsin sen. Üzgünüm ama gercek bu
Arkadaslar ben erkegim =)

akff

Mesaj gönderen akff » Çrş Ara 05, 2018 1:48 pm

kiss25 yazdı: Çrş Ara 05, 2018 12:30 am A2 sinavini gecemediysen hali hazirda okuyorsan ve ortalamanda düsükse sana vize vermezler. Gerekce olarakta derler ki; sen kendi ülkende bile ortalaman iyi degil üstüne daha a2 seviyesi sinavini gecememissin almanyada yapamazsin sen. Üzgünüm ama gercek bu
Bu dönem alttan aldığım dersler var. Onları verirsem ortalamam yaklaşık 2.5 civarı olur. Vizeye kadar da dersleri geçmiş olurum zaten. Ama yinede vizede dil belgem yoksa red yermiyim?

akff

Mesaj gönderen akff » Çrş Ara 05, 2018 1:50 pm

Wolf123 yazdı: Pzt Ara 03, 2018 5:31 pm A2 sınav sonuç belgesi olmasa da kurs katılım belgesi vs varsa yine de şansını bi deneyebilirsin. Öncelikle az almanca bilgisi ile şartlı kabul veren okulları bulman gerekiyor. Sonra bu okullara başvuracaksın. Araştırma işlemi biraz uzun sürebilir 1-2 hafta bakınıp, bazı okulları belirlemen lazım kafanda. Sonra eğitim ile alâkalı bütün belgeleri (ösym belgesi, transkript, lise diplomasi, lise transkripti, varsa yaptığın staj belgeleri vs) almanca veya ingilizceye tercüme ettirip, gerekirse konsoloslukta onaylatip ya da apostil yaptırıp. Belirledigin okullara yolacaksın. Sonra cevap beklemen lazım. Mutlaka kabul veren okullar olacaktır. Sonra kabul belgele vize başvurusu yapıyorsun. Okullardan mutlaka kabul alırsın yani bi 5-6 tane başvuru yaparsan ve aralarında 1-2 tane çok çok gözde olmayan okullar bulunursa okuldan kabul alma sansin yüksek. Vize konusuna gelince tamamen şans. Ama bence şansını dene
Cevabın için çok teşekkür ederim. Zaten 15 ocak son başvuru tarihleri var. Okul kabulü aldıktan sonra vizeye kadar alltan kalan derslerimi vermiş ve ortalamamı biraz yükseltmiş olacağım. Zaten benimde korktuğum kısım okul kabulü değilde vize olayı. Umarım vizede sorun çıkmaz

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ara 06, 2018 2:36 am

akff yazdı: Çrş Ara 05, 2018 1:48 pm Bu dönem alttan aldığım dersler var. Onları verirsem ortalamam yaklaşık 2.5 civarı olur. Vizeye kadar da dersleri geçmiş olurum zaten. Ama yinede vizede dil belgem yoksa red yermiyim?
Bence 99.5% ihtimalle red yersin. Bunu gercekten senin moralini bozmak veya baska bir amacla söylemiyorum. Ama en basta dil belgen yok bir cok kisiye B1 belgen yok diye red veriyorlar ve 2.5 ortalamadan bahsediyorsun oda derslerini verirsen, yanlis anlama beni ama sen de demissin zaten ortalaman biraz düsük bu önem arz ediyor ve eger vize günlüklerini vs. okursan ne demek istedigimi ve neden böyle söyledigimi zaten sende asagi yukari anlayacaksindir.
Arkadaslar ben erkegim =)