Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 08, 2009 12:02 am

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir onceki basliklar ;

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Ara 08, 2009 2:53 am

burada linkleri verildigine gore diger Vize ani defterlerinin sabitlikleri kaldirilabilir Tekin sana zahmet. Bu bolume girince 30 tane sabit mesaj goruyorum cunku.. :)

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Sal Ara 08, 2009 11:43 am

Mrb arkadaslar.Dun abimle(coenzym)benim vize gorusmemiz vardi.Saat 10 .15 icin randevumuz vardi.sira falan vardi.Saat 2.15 e kadar bekledik ve saat 2.15 te gousmemiz basladi.abimle ayni kabinde ayni anda (1 numarali)gorusmemiz vardi.Kadin ilk basta ruh gibiydi.Mrb falan dedik.Hic karsilik vermedi.Sonra bir kac soru sordu.neden almamnya da okumak istiyorsunuz dedi.Coenzym:Alman unileri ile Turk unileri arasinda buyuk bir kalite farki var dedi.Ayrica ingilizceden bagimsiz bir yabanci dil olarak Almanca yi ogrenmek istiyoruz dedi.Ben de :biz daha onceden de aile birlesimi ile gidebilirdik ama ui okumak istedgimizden dolayi gitmedik dedim.Bana master yapmayi dusunuyormsun dedi?Ben:Eger kendimi meslegimde (informatik)kendimi yeterli hissedersem yapmam ;ama belli olmaz dedim.Baban ne zamandir Almanya da yasiyor dedi.6 yil oldu dedi.Orada unlu mamul imalat dukkani isletiyor dedim.Sonra bize gelecekte hedefiniz nedir diye sordu.Abim cebapladi.Biz mtu veya maximillian unisini bitirip ulkemizde meslegimize baslamak istiyoruz dedi.
sonra bizi 1 saatten fazla bekletti salonda.Bizden baska kimse yoktu.Sonra bizi\'elmas kardesler\'diye cagirdi.(soyadimiz elmas)
abim;bizi dersanede de bu sekilde cagirirlardi deyince kadin kahkaha atti.Benden 30(yasim 18den kucuk oldugu icin) abimden 60 euro aldi.Sonra ben ne zaman sonuclanir diye sordum.Kadin genelde 1 ay suruyor dedi.Olumlu olur dedi.Abim good evening ben tschuss dedim.kadin de gule gule dedi.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Ara 08, 2009 11:58 am

baya olumlu gecmis ins alirsiniz

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Sal Ara 08, 2009 12:00 pm

insallah.Kadin olumlu olur dedi .

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Ara 08, 2009 6:46 pm

hayirlisi olsun,guzel bir gorusme olmus.
yalniz abinin good evening demesi komik olmus:)

coenzym

Mesaj gönderen coenzym » Sal Ara 08, 2009 7:14 pm

almanca bilmiyordum o yuzden oyle dedim derya.;).kadin zaten gulumsemelerle ugurladi bizi.

sizce vize almamamiz icin bir sebep var mi?yuzde kac ihitimal alabiliriz?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ara 09, 2009 4:20 pm

1 de gorusmem vardi iceri alindim 1 30 gibi oturdum ve gorusmem tam 2 saat 15 dakika surdu. ilk basta yine olumsuzdu okul kabulune takti bunu kabul etmiyoruz dedi sonra kabul etti orda 2010-11 kis semester i yaziodu ve 7. ayda sinavi vermem gerekiyormus ve kursumda her kur 3 ay yani 15 ay gibi bi zaman cikardi bunlar uyusmuyor dedi daha sonra iceri gitti geldi bidaha gitti geldi en son bi kulp daha buldu oda bana gelen kabul kagidinda 13 hafta staj isteniyormus dedim ben bu bolumu okumadim bilmiyorum ne staji yapmak zorundamisin dedi onu ogren ole gel dedi hic olmadi bi cikar yolu bulup 2 yillik dil kursu vizesi + olarakda belki ama belki dedi uzatabilirsin diye bi yazi cikartabilirim dedi bunu dediginde yaninda genc bir alman bayan vardi yani o geldikten sonra daha ilimli yaklastilar cuma bidaha gidicem staj isini ogrenip sanirim bu sefer alicam ama oda dil kursu vizesi olucak :S cok degisik bir gorusmeydi ulen izmir ulen izmir

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Çrş Ara 09, 2009 4:27 pm

insallah alirsin vizeni maykel kardesim.izmir hep boyle gicikmidir yahu?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ara 09, 2009 4:29 pm

bilmiyorum kadin en sonlarda bi cikar yolu bulucaz dedi ama alirsamda dil kursu alicam sanirim ama farketmez valla gina geldi

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Çrş Ara 09, 2009 4:31 pm

Dogrusun inssalah hayirlisi olur..

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ara 09, 2009 6:02 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
1 de gorusmem vardi iceri alindim 1 30 gibi oturdum ve gorusmem tam 2 saat 15 dakika surdu. ilk basta yine olumsuzdu okul kabulune takti bunu kabul etmiyoruz dedi sonra kabul etti orda 2010-11 kis semester i yaziodu ve 7. ayda sinavi vermem gerekiyormus ve kursumda her kur 3 ay yani 15 ay gibi bi zaman cikardi bunlar uyusmuyor dedi daha sonra iceri gitti geldi bidaha gitti geldi en son bi kulp daha buldu oda bana gelen kabul kagidinda 13 hafta staj isteniyormus dedim ben bu bolumu okumadim bilmiyorum ne staji yapmak zorundamisin dedi onu ogren ole gel dedi hic olmadi bi cikar yolu bulup 2 yillik dil kursu vizesi + olarakda belki ama belki dedi uzatabilirsin diye bi yazi cikartabilirim dedi bunu dediginde yaninda genc bir alman bayan vardi yani o geldikten sonra daha ilimli yaklastilar cuma bidaha gidicem staj isini ogrenip sanirim bu sefer alicam ama oda dil kursu vizesi olucak :S cok degisik bir gorusmeydi ulen izmir ulen izmir[/quote]

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Çrş Ara 09, 2009 6:37 pm

09.12.2009 18:05 KARAYOLU (34FK1761) ILE ANKARA HUB SUBEYE GONDERILDI ANKARA
09.12.2009 12:27 KONSOLOSLUKTAN TESLIM ALINDI ANKARA HUB

benim kargom su an yolda olmasi lazim.Neler oluyor anlamadim

Onur

Mesaj gönderen Onur » Çrş Ara 09, 2009 8:25 pm

ssmuho pasaportun yarin elinde olur.Telefonuna msj gelmedi mi zaten?

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Çrş Ara 09, 2009 8:40 pm

mesaj geldi de.vize var mi acaba?yani yarin belli olur demi?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ara 09, 2009 9:09 pm

bu kadar kisa zamanda cvp almaniz sasirtici

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Ara 09, 2009 9:18 pm

eksik evrakta olabilir....ama insallah cevap gelmistir hadi hayirlisi....

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Çrş Ara 09, 2009 9:22 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
1 de gorusmem vardi iceri alindim 1 30 gibi oturdum ve gorusmem tam 2 saat 15 dakika surdu. ilk basta yine olumsuzdu okul kabulune takti bunu kabul etmiyoruz dedi sonra kabul etti orda 2010-11 kis semester i yaziodu ve 7. ayda sinavi vermem gerekiyormus ve kursumda her kur 3 ay yani 15 ay gibi bi zaman cikardi bunlar uyusmuyor dedi daha sonra iceri gitti geldi bidaha gitti geldi en son bi kulp daha buldu oda bana gelen kabul kagidinda 13 hafta staj isteniyormus dedim ben bu bolumu okumadim bilmiyorum ne staji yapmak zorundamisin dedi onu ogren ole gel dedi hic olmadi bi cikar yolu bulup 2 yillik dil kursu vizesi + olarakda belki ama belki dedi uzatabilirsin diye bi yazi cikartabilirim dedi bunu dediginde yaninda genc bir alman bayan vardi yani o geldikten sonra daha ilimli yaklastilar cuma bidaha gidicem staj isini ogrenip sanirim bu sefer alicam ama oda dil kursu vizesi olucak :S cok degisik bir gorusmeydi ulen izmir ulen izmir[/quote]

ne sinir adamlar ya, okul kabulu yok derler, kabul gelince baska bise derler....allah sabir versin insallah daha fazla beklemeden alirsin vizeni

ssmuho

Mesaj gönderen ssmuho » Çrş Ara 09, 2009 10:01 pm

eksik evrak olsa boyle mi oluyor?yani 2 gunde hemen kargoya mi veriyorlar?eksik evrak olsa evi falan aramazlar mi?

Onur

Mesaj gönderen Onur » Prş Ara 10, 2009 3:48 am

eksik evraktir gecen halosteel arkadasa da ole oldu 2 3 gun sonra posta geldi.eksik evrakmis

Kilitli