Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkametgah kaydı ve dil kursu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
acrs

İkametgah kaydı ve dil kursu

Mesaj gönderen acrs » Cmt Eyl 29, 2018 9:31 pm

Merhaba arkadaşlar
Bir sorum olacaktı
Öncelikle TU CLAUSTHAL üniversitesinden kabul aldım yüksek lisans ve bana kabul belgesiyle, dil kursu kabul belgesi de gönderildi. 3 buçuk hafta sonra Yani bugün vizem geldi. Vizemde ABH bölümünde KRV GOSLAR yazılıyor. Ama ben başka bir eyalet ve şehirde dil kursu yapmak istiyorum. Sorum şu ki ben nerden ikametgah belgesi alacağım ? dil kursu yapmak istediğim şehirde bir yurda yerleşip oradaki yabancılar polisine mi başvurmalıyım direk. Yoksa illaki vizemde yazan yerden mi ? Dil kursu yapmak istediğim yerden oturduğum adresi alıp goslara göstersem ben burada yaşamak ve burada dil kursuna gitmek istiyorum diye Bir sıkıntı çıkarmı kabul aldığım yere gitmeyeceğim için. ?????

loyal

Re: İkametgah kaydı ve dil kursu

Mesaj gönderen loyal » Cmt Eyl 29, 2018 9:39 pm

k..bakma kardeşim cevap vermıoyrum belki ama ,ne zaman başvurmuştun ve cevap ne kadar sürede geldi sana üniversiteden?.

acrs

Mesaj gönderen acrs » Cmt Eyl 29, 2018 10:21 pm

27 haziranda evraklarımı üniversiteye gönderdim, 17 temmuzda kabul belgesini mail olarak attılar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 02, 2018 10:37 am

Kurs icin gidecegin sehirde ikamet icin basvuru yapabilirsin. Ikamet yaptiktan sonra dosyalarin Goßlar dan bulundugun sehire gelecek ve bu islem en az 4-6 hafta sürüyor. O yüzden bir an önce Almanya ya gelir gelmez ikamet islemlerine baslaman lazim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

acrs

Mesaj gönderen acrs » Sal Eki 02, 2018 2:51 pm

Çok teşekkür ederim cevap için 👍🏼

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzt Kas 26, 2018 5:30 pm

Merhaba ben Düsseldorf’a geldim ve anmeldung yaptım şimdi kalacağım yeri değiştirmek istiyorum Berlin’e gitmek istiyorum anmeldung nasıl değiştire bilirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 26, 2018 6:32 pm

Düsseldorf da yaptigin seyin aynisini tekrar Berlin de yapacaksin.
www.deutschstudent.com

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzt Kas 26, 2018 9:47 pm

Physiker yazdı: Pzt Kas 26, 2018 6:32 pm Düsseldorf da yaptigin seyin aynisini tekrar Berlin de yapacaksin.
Okulumun kaydını da Düsseldorf Goethe-Institut ‘ den Berlin Goethe-Institut ‘e alıyorum okulun haberi var ve izin verdiler peki resmî olarak bununla ilgili bir şey yapacak mıyım

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Çrş Kas 28, 2018 12:39 am

aliaydn_n yazdı: Pzt Kas 26, 2018 9:47 pm Okulumun kaydını da Düsseldorf Goethe-Institut ‘ den Berlin Goethe-Institut ‘e alıyorum okulun haberi var ve izin verdiler peki resmî olarak bununla ilgili bir şey yapacak mıyım
Lütfen bilen biri cevaplayabilecek mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 28, 2018 12:17 pm

Düsseldorf da nasil ikamet kaydi yaptirmistin?
www.deutschstudent.com

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Çrş Kas 28, 2018 4:52 pm

Physiker yazdı: Çrş Kas 28, 2018 12:17 pm Düsseldorf da nasil ikamet kaydi yaptirmistin?
Rathaustan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 29, 2018 10:46 am

Nasil yaptin ama Rathaus dan?
www.deutschstudent.com

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Çrş Ara 05, 2018 3:43 am

Rathasua gittim anmeldung yapmak istediğimi söyledim sıra numarası verdiler ev sahibim ile yaptım

hizlialmanca

Mesaj gönderen hizlialmanca » Çrş Şub 12, 2020 1:17 pm

acrs yazdı: Cmt Eyl 29, 2018 9:31 pm Merhaba arkadaşlar
Bir sorum olacaktı
Öncelikle TU CLAUSTHAL üniversitesinden kabul aldım yüksek lisans ve bana kabul belgesiyle, dil kursu kabul belgesi de gönderildi. 3 buçuk hafta sonra Yani bugün vizem geldi. Vizemde ABH bölümünde KRV GOSLAR yazılıyor. Ama ben başka bir eyalet ve şehirde dil kursu yapmak istiyorum. Sorum şu ki ben nerden ikametgah belgesi alacağım ? dil kursu yapmak istediğim şehirde bir yurda yerleşip oradaki yabancılar polisine mi başvurmalıyım direk. Yoksa illaki vizemde yazan yerden mi ? Dil kursu yapmak istediğim yerden oturduğum adresi alıp goslara göstersem ben burada yaşamak ve burada dil kursuna gitmek istiyorum diye Bir sıkıntı çıkarmı kabul aldığım yere gitmeyeceğim için. ?????

Bende aynı üniversiteden kabul aldım ve pasaportumda vize kısmında Clausthal-Zellerfeld'nın posta kodu yazıyor "in 38678" şeklinde, bende aynı şekilde başka eyalet ve şehirde almanca kursuna gitmek istiyorum . sorun oldu mu bu süreçte ne yaptığını anlatırsan sevinirim . yabancılar şubesine gidip ne dedin problem oldumu onlar için

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Pzt Şub 24, 2020 4:41 pm

Merhaba. Sorun olabildigini biliyorum. Sorumlu yabancilar dairesine bagli. Berlin'e gidenlerin hemen hemen hepsi sorun yasiyor.