Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kartanesi

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Kartanesi » Sal Kas 20, 2018 1:08 pm

Arkadaşlar merhaba birsey sorucaktım bugün tam 90 gün oldu başvuru yapalım dün konsoloslugu aradım ve kadın sonuçlanmış bu hafta göndeririz dedi sonucun ne olduğunu sorduğumda söyleyemeyiz dedi sizce olumsuz olma durumu var mı ve bunlar göndermek için daha ne bekliyor olabilirler ?

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Sal Kas 20, 2018 2:17 pm

Kartanesi yazdı: Sal Kas 20, 2018 1:08 pm Arkadaşlar merhaba birsey sorucaktım bugün tam 90 gün oldu başvuru yapalım dün konsoloslugu aradım ve kadın sonuçlanmış bu hafta göndeririz dedi sonucun ne olduğunu sorduğumda söyleyemeyiz dedi sizce olumsuz olma durumu var mı ve bunlar göndermek için daha ne bekliyor olabilirler ?
Olumsuz sonuçlanacağını düşünmüyorum ama tabi daha isabetli bir tahmin yapabilmek adına ne için başvurduğunuzu da (dil kursu, yüksek lisans vs.) bilmek lazım. Mesela kuzenimin eşi de başvuru yapmıştı iki buçuk ay sonra olumsuz sonuçlanmıştı. Uzun sürdü diye olumlu sonuçlanıyor olarak düşünmek biraz yanlış olur. İnşallah olumludur sizinki :)

Kartanesi

Mesaj gönderen Kartanesi » Sal Kas 20, 2018 3:09 pm

Zehel yazdı: Sal Kas 20, 2018 2:17 pm Olumsuz sonuçlanacağını düşünmüyorum ama tabi daha isabetli bir tahmin yapabilmek adına ne için başvurduğunuzu da (dil kursu, yüksek lisans vs.) bilmek lazım. Mesela kuzenimin eşi de başvuru yapmıştı iki buçuk ay sonra olumsuz sonuçlanmıştı. Uzun sürdü diye olumlu sonuçlanıyor olarak düşünmek biraz yanlış olur. İnşallah olumludur sizinki :)
İnşallah olumludur lisans eğitimi için başvurdum üni kabülü ve kurs kabülü vardı belgelerimde b1 sertifikam ve b2 sınav sonucumu verdim garantör belgem vardı Kuzenim yabancılar dairesiyle konuştu adresi onayladılar sonucu Ankara vericek demişlerdi pazartwsi günü de aradım sonuçlandı daha kargoya verilmedi deyince neden bekletiyorlar acaba diye merak ettim

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Çrş Kas 21, 2018 2:25 am

Eddara yazdı: Pzt Kas 19, 2018 10:22 pm İkinci lisans eğitimi için başvurup vize alan var mı? Varsa cevaplarsa çok sevinirim
Ben başvurdum fakat hala haber bekliyorum. Benim durum biraz karışık ama. B1 sertifikam var 22 agust. Ta başvurmuştum red aldım 10 eylülde itiraz ettim. 17 ekimde itiraz dilekçemin incelenmesi çerçevesinde ösym belgesi istendi aynı gün yolladım ve halaaa ses yok arıypm incelemede diyolar. Ha bu arada 15.11 dil kursunun son kayıt günüydü oda geçti ve ben hala haber almadan bekliyorum. Red nedenimde b1 le okula başlayamazmışım 2018/2019 sömestırına yetişemezmişim falan filan. Tammen yanlışlık yani. Ben zaten direk okula başlamayacaktım önce dil kursu ardından okuldu

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Çrş Kas 21, 2018 2:28 am

Arkadaşlar merhaba görüşlerinize ihtiyacaım var. En azındam fikir yürütebilecek olan varsa cevaplarsa sevinirim. Ben 22 agust. Ta başvurmuştum red aldım 10 eylülde itiraz ettim. 17 ekimde itiraz dilekçemin incelenmesi çerçevesinde ösym belgesi istendi aynı gün yolladım ve halaaa ses yok arıypm incelemede diyolar. Ha bu arada 15.11 dil kursunun son kayıt günüydü oda geçti ve ben hala haber almadan bekliyorum. Red nedenimde b1 le okula başlayamazmışım 2017/2018 sömestırına yetişemezmişim falan filan. Tammen yanlışlık yani. Ben zaten direk okula başlamayacaktım önce dil kursu ardından okuldu. Bu arada şuan b1 ösd sertifikamda mevcut. Yani ben sanki olumsuz sonuçlanacak diye düşünüyorum itirazım. Siz ne düşünüyosunuz?

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Kas 21, 2018 10:27 am

Mzeynep yazdı: Çrş Kas 21, 2018 2:28 am Arkadaşlar merhaba görüşlerinize ihtiyacaım var. En azındam fikir yürütebilecek olan varsa cevaplarsa sevinirim. Ben 22 agust. Ta başvurmuştum red aldım 10 eylülde itiraz ettim. 17 ekimde itiraz dilekçemin incelenmesi çerçevesinde ösym belgesi istendi aynı gün yolladım ve halaaa ses yok arıypm incelemede diyolar. Ha bu arada 15.11 dil kursunun son kayıt günüydü oda geçti ve ben hala haber almadan bekliyorum. Red nedenimde b1 le okula başlayamazmışım 2017/2018 sömestırına yetişemezmişim falan filan. Tammen yanlışlık yani. Ben zaten direk okula başlamayacaktım önce dil kursu ardından okuldu. Bu arada şuan b1 ösd sertifikamda mevcut. Yani ben sanki olumsuz sonuçlanacak diye düşünüyorum itirazım. Siz ne düşünüyosunuz?
Hocam ben bu konuda gercekten bir şey diyemeyeceğim. Çok süründürüyorlar. Ama şu okul kabul ne kadar geçerli dediniz ya 1 yıl süresi var

mgns

Mesaj gönderen mgns » Çrş Kas 21, 2018 11:11 am

Eddara yazdı: Pzt Kas 19, 2018 10:22 pm İkinci lisans eğitimi için başvurup vize alan var mı? Varsa cevaplarsa çok sevinirim
Bende ikinci lisans amacıyla 30 Ekim'de başvurdum. Daha herhangi bir dönüş veya belge isteme durumu olmadı.

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Çrş Kas 21, 2018 12:23 pm

Herkese Merhabalar,
9 kasımda iş arama vizesi için başvuru yaptım, 10 gün sonra konsolosluktan aranarak müdürün benimle görüşmek istediğini söylediler. (Daha evvel dil kursu vizesi ile 7 ay almanyada bulundum.KMK'dan Türkiyeden' almış olduğum lisans diplomamın denkliği mevcut.) 2. görüşmeye çağırılmam sizce ne ifade eder? teşekkürler.

betr_sc

Mesaj gönderen betr_sc » Çrş Kas 21, 2018 12:52 pm

karayilan27 yazdı: Çrş Kas 21, 2018 12:23 pm Herkese Merhabalar,
9 kasımda iş arama vizesi için başvuru yaptım, 10 gün sonra konsolosluktan aranarak müdürün benimle görüşmek istediğini söylediler. (Daha evvel dil kursu vizesi ile 7 ay almanyada bulundum.KMK'dan Türkiyeden' almış olduğum lisans diplomamın denkliği mevcut.) 2. görüşmeye çağırılmam sizce ne ifade eder? teşekkürler.
Bende 26 Eylülde iş arama vizesine başvurup vize almıştım.Şu an Berlin'deyim.Başvurudan bir hafta sonra benden yaptığım başvuruları ve çalıştığım firmalardan belge istemişlerdi.

Benim tahminim vermiş olduğun belgelerden Almanya'da iş bulabileceğin konusunda şüpheleri var.Hangi sektörde çalışıyordun ?

Eddara

Mesaj gönderen Eddara » Çrş Kas 21, 2018 1:56 pm

Mzeynep yazdı: Çrş Kas 21, 2018 2:25 am Ben başvurdum fakat hala haber bekliyorum. Benim durum biraz karışık ama. B1 sertifikam var 22 agust. Ta başvurmuştum red aldım 10 eylülde itiraz ettim. 17 ekimde itiraz dilekçemin incelenmesi çerçevesinde ösym belgesi istendi aynı gün yolladım ve halaaa ses yok arıypm incelemede diyolar. Ha bu arada 15.11 dil kursunun son kayıt günüydü oda geçti ve ben hala haber almadan bekliyorum. Red nedenimde b1 le okula başlayamazmışım 2018/2019 sömestırına yetişemezmişim falan filan. Tammen yanlışlık yani. Ben zaten direk okula başlamayacaktım önce dil kursu ardından okuldu
Umarım itirazınız olumlu sonuçlanır. Mail adresimi versem ordan mailleşebilir miyiz sizin içinde sakıncası yoksa aklıma takılan birkaç nokta var? edarima95@gmail.com eğer mail atmak istemezseniz burdan da haberinizi bekliyor olacağım

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Çrş Kas 21, 2018 3:36 pm

betr_sc yazdı: Çrş Kas 21, 2018 12:52 pm Bende 26 Eylülde iş arama vizesine başvurup vize almıştım.Şu an Berlin'deyim.Başvurudan bir hafta sonra benden yaptığım başvuruları ve çalıştığım firmalardan belge istemişlerdi.

Benim tahminim vermiş olduğun belgelerden Almanya'da iş bulabileceğin konusunda şüpheleri var.Hangi sektörde çalışıyordun ?
Merhaba, cevabın için teşekkür ederim. İlk görüşmemden sonra benden de iş başvurularımı istediler mail olarak kendilerine gönderdim. Bölümüm Uluslararası lojistik ve taşımacılık. 2. Görüşmenden kaç gün sonra vizen çıktı?

betr_sc

Mesaj gönderen betr_sc » Çrş Kas 21, 2018 4:01 pm

karayilan27 yazdı: Çrş Kas 21, 2018 3:36 pm Merhaba, cevabın için teşekkür ederim. İlk görüşmemden sonra benden de iş başvurularımı istediler mail olarak kendilerine gönderdim. Bölümüm Uluslararası lojistik ve taşımacılık. 2. Görüşmenden kaç gün sonra vizen çıktı?
Tek görüşme oldu benim.Başvurudan sonra 2. haftada yukarda bahsettiğim belgeleri istediler.4. haftada uzun süre hesabımda bulunan yüksek miktarda banka bakiyesi göstermeme rağmen bloke hesap istediler.6. haftada vize elime ulaştı.Alanım IT o yüzden iş durumuna çok yorumda bulunamayacağım.

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Çrş Kas 21, 2018 4:27 pm

betr_sc yazdı: Çrş Kas 21, 2018 4:01 pm Tek görüşme oldu benim.Başvurudan sonra 2. haftada yukarda bahsettiğim belgeleri istediler.4. haftada uzun süre hesabımda bulunan yüksek miktarda banka bakiyesi göstermeme rağmen bloke hesap istediler.6. haftada vize elime ulaştı.Alanım IT o yüzden iş durumuna çok yorumda bulunamayacağım.
Şuan iş buldunuzmu? Maddi yeterlilik için iki şart var. 1. Garantör ( Açıklama kısmında iş arama vizesi için yazması gerekli, ben onu tercih ettim)
2.seçenek 6 ay çarpı 770 euro gibi bir rakam bloke hesapta bulunacak. Sizden istenen iş aradığınıza dair Başvuruları mail çıktılarınızı mı verdiniz? 2. Görüşmemde şansımı yükseltmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim.

betr_sc

Mesaj gönderen betr_sc » Çrş Kas 21, 2018 4:53 pm

karayilan27 yazdı: Çrş Kas 21, 2018 4:27 pm Şuan iş buldunuzmu? Maddi yeterlilik için iki şart var. 1. Garantör ( Açıklama kısmında iş arama vizesi için yazması gerekli, ben onu tercih ettim)
2.seçenek 6 ay çarpı 770 euro gibi bir rakam bloke hesapta bulunacak. Sizden istenen iş aradığınıza dair Başvuruları mail çıktılarınızı mı verdiniz? 2. Görüşmemde şansımı yükseltmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim.
İşe girmedim henüz. Mülakatlar devam ediyor.Maddi yeterlilikle ilgili bana verilen bilgi notunda aşağıdaki yazı vardı. Garantörde yeterli olur muhtemelen.

Geçiminizi sağlayabildiğinizi gösteren belge (örnek: Hesap ekstreleri)
İkamet Yasası’nın 66.-68. maddeleri uyarınca, Almanya’da Yabancılar Dairesi’nde düzenlenmiş olan bir taahhütnameyi ibraz ettiğinizde, üzerinde ikamet amacı olarak “iş arama” ve “ödeme gücü kanıtlanmıştır” notlarının bulunması gerekmektedir. “Ödeme gücü inandırıcı bulunmuştur” notu genelde yeterli değildir. FINTIBA isimli Firma da bloke hesabı açma opsiyonu da mevcut. (bkz. 23 no`lu Bilgi Notu, www.fintiba.com)

Başvurularımda mail çıktılarını verdim.Bir de linkedin gibi başvuru yaptığım sitelerdeki başvuru listesinin ekran görüntüsünü verdim.

Ek olarak başvurduğum ilanlar ingilizceydi ve almanca bilgim de yok zaten. Ielts belgesi vermiştim.Almanca konusu görüşmelerde hiç geçmedi.

Senin dil kursuna gitmiş olmadan dolayı geçicektir.Bu konunun uzmanı değilim sadece görüşümü belirtebilirim.
Ben olsam başvurduğum ilanlara girebileceğimi ikna etmeye çalışırım.

Kartanesi

Mesaj gönderen Kartanesi » Çrş Kas 21, 2018 6:25 pm

Arkadaşlar merhaba ben 22 Ağustos’ta lisans eğitimi için başvuru yapmıştım ikinci lisans eğitimim ve 91 gün sonra bugün vizem Elime ulaştı .Allah bekleyen herkese nasip eder inşallah.

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Çrş Kas 21, 2018 7:52 pm

betr_sc yazdı: Çrş Kas 21, 2018 4:01 pm Tek görüşme oldu benim.Başvurudan sonra 2. haftada yukarda bahsettiğim belgeleri istediler.4. haftada uzun süre hesabımda bulunan yüksek miktarda banka bakiyesi göstermeme rağmen bloke hesap istediler.6. haftada vize elime ulaştı.Alanım IT o yüzden iş durumuna çok yorumda bulunamayacağım.
Sanırım iş arama vizesi çok başvurulan bir vize değil. İnternette hemen hemen hiç bir bilgi yok

Asus

Mesaj gönderen Asus » Prş Kas 22, 2018 5:58 pm

Merhaba arkadaşlar. Özel bir üniversitede özel öğrenci statüsünde doktora eğitimi yapıyordum fakat yabancı dil puanı olmadığı için okuldan kaydım silindi. Transkriptimi, dil kursu kayıt evraklarını ve bloke hesap evraklarını 05/10/2018 tarihinde İstanbul'dan 4 aylık dil kursu için konsolosluğa evraklarımı teslim ettim. Berlin yabancılar şubeye mail attım cevap geldi, cevapta işlemleriniz 08/11/2018 tarihinde bitti ve Alman temsilciliğine iletildi şeklinde mail geldi. İstanbul konsolosluğundan ne zaman cevap gelir.

Qerê

Mesaj gönderen Qerê » Cum Kas 23, 2018 12:18 am

Arkadaşlar tekrar merhaba,

Mart19'da başvurmuş olduğum vizem 90 günü aştıktan sonra negatif olarak cevaplandı. Her şeye rağmen negatif sonuca itiraz etmek istedim. Konsolosluğun göndermiş olduğu mektubu bir çok avukat ve bilirkişi ile paylaştım. Ancak, hiçbiri bana umut verecek bir şey söylemede. Hatta direk yine negatif sonuçlanır diyenler bile oldu. Kendi başıma itiraz dilekçemi yazdım, fikrine güvendiğim sevdiğim arkadaşlarımla paylaştım, onların da fikrini aldım. İtiraz dilekçemi ek belgelerle birlikte konsolosluğa sundum. Bir 90 günü [bu arada bir çok defa daha ek belgeler istediler, bunlar için de bir kaç defa gittim geldim] daha aştıktan sonra 21.11.2018 Çarşamba günü 6 aylık vizem ile birlikte pasaportum elime ulaştı. Ve artık nihayet gidiyorum :) Yılbaşına Almanya'da girmek istiyorum demiştim, öyle de olacak.

Ben uzun bir süre bekledim. Bekleme süreci oldukça stresli ve yıpratıcı. Hele bir de konsolosluğun bütün sorularınıza ''işlemleriniz devam ediyor, biraz daha beklemeniz gerekli'' diye cevap vermesi oldukça sinir bozucu. Her ne kadar 90 gün içerisinde sonuçlanıyor diyorlarsa da, maalesef benim için öyle olmadı. Tecrübeyle sabittir. Red alan arkadaşlar umutsuzluğu kapılmasınlar, işin peşini bırakmasınlar, inandıkları yolda devam etsinler. Umarım haber bekleyenler kısa bir süre içerisinde güzel haberler alırlar.

Hepinize iyi geceler dilerim.

tahir055

Mesaj gönderen tahir055 » Pzt Kas 26, 2018 4:22 am

miaskacik yazdı: Cum Eki 19, 2018 3:57 pm E-mail attım, oradan iletişim kurabiliriz.
Acaba Mail adresinizi atabilir misiniz ? Sizinle iletişime geçmek istiyorum okul hakkında bilgi almak istiyorum.Aynı okula ben de başvuru yapmıştım vize bekliyorum.(Marburg)

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Pzt Kas 26, 2018 3:07 pm

Kartanesi yazdı: Çrş Kas 21, 2018 6:25 pm Arkadaşlar merhaba ben 22 Ağustos’ta lisans eğitimi için başvuru yapmıştım ikinci lisans eğitimim ve 91 gün sonra bugün vizem Elime ulaştı .Allah bekleyen herkese nasip eder inşallah.
Merhaba ben de 8 kasımda ikinci lisans eğitimi için vize görüşmesi gerçekleştirdim hala bekliyorum. Çok uzun sürmüş sizin vizenizin çıkması ama ikinci lisansa red veriyorlar diye o kadar çok şey okudum ki internette siizn durumunuzu o yüzden ayrıntılarıyla öğrenmek istedim. Sizin bitirdiğiniz lisans ve başlayacağınız lisans nedir? Konsolosluğa sunduğunuz almanca dil seviyeniz ne idi, önce dil kursu sonra eğitim miydi yani şartlı kanulünüz var mıydı? Garantörü mü yoksa bloke hesap seçeneğini mi kullandınız? (Sizce neden bu kadar uzun sürdü gelmesi vizenizin o yüzden soruyorum bununla bağlantılı mıdır diye biliyorsunuz garantör inceleniyor baya). Şimdiden çok teşekkürler

Kilitli