Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

merhaba

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
ilhan

merhaba

Mesaj gönderen ilhan » Çrş Ara 09, 2009 9:49 am

Ben sitenize kizim adina uye oldum. Benim kizim Almanya\'da universitede oluyor. Ama biz bolum degistirmek istiyoruz. Muhendislik okuyor tipa gecmek istiyoruz. Tip egitimi hakkinda bilgi almak istiyorum. Kac yil suruyor, ihtisas nasil oluyor vb. Turkiye\'de ki gibi ihtisas sinavimi var yoksa baska turlu bir secimi var. Bana bilgi verebilirseniz cok sevinirim. Kizimin yazili sinaviindan DSH 1 sozlu olarak DSH 2 gibi notu var. Mart ta tekrar DSH sinavina girecek.
Sizleri buldugumu cok sevindim. Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

merhaba

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 09, 2009 10:11 pm

Merhaba sitemize hosgeldiniz..

TIP bolumune giris icin uni assist uzerinden universitelere basvuru yapacaksiniz.. Ama TIP bolumunde yuksek not ortalamasiyla NC uygulamasi var .. NC icin ayrintili aciklama :

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

Ve yabanci ogrenciler icin sadece %8 lik bir bolum aciliyor.

TIP egitimi Almanya da 6 yil 3 ay suruyor.

Bu arada anlamadigim , kiziniz yazili sinavda DSH da DSH 1 aldiysa universiteye nasil girdi ?? Hangi universitede ve bolumde okuyor ? Normalde yazili DSH dan da DSH - 2 almasi gerekiyordu..

ilhan

merhaba

Mesaj gönderen ilhan » Çrş Ara 09, 2009 11:21 pm

Tesekkurler. Kizim FH-Aachen biyomedikal muh okuyor. Ilk 2 yil dersler ingilizce idi. Bu arada almanca dersi aldi. Bu sene dersler alman ca olarak devam ediyor. Tip icin NC den sorunumuz olmaz. Lise notlari cok yuksek. Ayrica liseden mezun olurken TED Ankara kolejinden Bakalorya programi (Uluslararsi gecerli lise diplomasi) Biyoloji agirlikli mezun oldu. Italyanca dil sertifikasi var, FH-Aachen da aldigi dersler ve hastane staji var. Mart ayinda DSH-2 alirsak sansimiz ne kadar olabilir
Sizden yardim almak icin Almanca sinavinin sonucunu mu beklememiz gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

merhaba

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 10, 2009 11:41 am

Lise notlarinin yani sira burda aldigi derlerde etkili olur NC icin.. Tip bolumunde NC nerdeyse 1,3 le basliyor..

Yapacagi ilk islem Anerkennungstelle de Turkiyedeki diplomasini Alman sistemine gore tanitacak. Daha sonra Universitelere Uni - Assist uzerinden basvuracak. Yalniz dikkat edin, Uni - Assist de Medizin bolumu icin farkli bir form kullaniliyor.

ilhan

merhaba

Mesaj gönderen ilhan » Prş Ara 10, 2009 2:28 pm

Tip fakulteleri hakkinda bilgi verebilirmisiniz. 6 yil 3 ay okuduk bitirdik diyelim doktor mu olunuyor. Ihtisas icin ne yapiliyor. Sinav mi var nasil bir surec var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

merhaba

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 10, 2009 9:28 pm

Struktur olarak aciklayamam net olarak bolumu.. kiziniz almanca biliyorsa basvuru yapacagi universitelerin sayfalarinda ayrintili bicimde anlatilir..