Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kartanesi

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Kartanesi » Prş Kas 08, 2018 10:25 am

sonjakoben yazdı: Prş Kas 08, 2018 8:55 am Arkadaşlar bugün telefonla görüştüğümde vizemin çıktığını söylediler. Hepinize destekleriniz için çok teşekkürler. Umarım herkesin işlemi en kısa sürede tamamlanır.
Gözünüz aydın hayırlı olsun

İSTANBUL3434

Mesaj gönderen İSTANBUL3434 » Prş Kas 08, 2018 2:22 pm

sonjakoben yazdı: Prş Kas 08, 2018 8:55 am Arkadaşlar bugün telefonla görüştüğümde vizemin çıktığını söylediler. Hepinize destekleriniz için çok teşekkürler. Umarım herkesin işlemi en kısa sürede tamamlanır.
hocam telefonla ulaşılabiliyor mu konsolosluğa? hat düşmüyor sanırım

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Prş Kas 08, 2018 6:28 pm

Riemann yazdı: Çrş Kas 07, 2018 10:29 pm Sizin süreçte bir terslik olduğu belliydi, sonunda düzeltileceğini biliyordum. Gerçekten sevindim, tebrikler. Umarım hızlı ve iyi bir başlangıç yaparsınız.
Çok teşekkür ederim hocam. Baya hızlı oldu ama sınav sistemleri bizden baya farklı olduğu için toparlamak için gerçekten vaktim olcak :) tek sıkıntı kalacak yer bulmak maalesef.

sonjakoben

Mesaj gönderen sonjakoben » Prş Kas 08, 2018 9:55 pm

İSTANBUL3434 yazdı: Prş Kas 08, 2018 2:22 pm hocam telefonla ulaşılabiliyor mu konsolosluğa? hat düşmüyor sanırım
Hocam sabah 08:00-08:30 arası telefonlara bakıyorlar. Benim de bunu anlamam geç sürdü ama durum böyle.

İSTANBUL3434

Mesaj gönderen İSTANBUL3434 » Cum Kas 09, 2018 10:18 am

sonjakoben yazdı: Prş Kas 08, 2018 9:55 pm Hocam sabah 08:00-08:30 arası telefonlara bakıyorlar. Benim de bunu anlamam geç sürdü ama durum böyle.
Teşekkür ederim hocam.

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Cum Kas 09, 2018 6:51 pm

Merhaba ben 28 Eylül’de vize başvurusunda bulundum
22 ekim de bana şöyle bir mail geldi
Sayın Ali Aydin,

vize işlemlerinize devam edilebilmesi için, aşağıda belirtilen evrakları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir:

Evlerinde kalacaginiz akrabanizdan evlerinde kalacaginiza dair yazili aciklama

Yukarıda belirtilen evrakları bu yazı size ulaştıktan sonra en geç 4 hafta içerisinde vize bölümüne ulaştırınız; aksi takdirde başvurunuz konusunda sormlu olan yabancılar dairesine, evrakları ulaştırmadığınız bildirileceğinden, müracatınız İkamet Yasasının 82. maddesinin 1. satırı gereğince red edilecektir. Istenilen evrakları, belirtilen sürede getirmeniz mümkün değil ise, sürenin uzatılması için yazılı açıklamanız rica ederiz.

Saygılarımızla,

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İstanbul
Vize Bölümü

Daha sonra benden istenen belgeyi 6 kasımda konsolosluğa ulaştırdım ve ne zaman çıkar diye sorduğumda 6-12 hafta arasında çıkacağını söylediler bügün 6.Haftaya girdim sizce vizemde başka bir aksilik çıkar mı ? Çünkü bana attıkları mailden anladığım vizem rededilirse mailde söz ettikleri sebepten reddedileceği fakat istedikleri belgeyi eksiksiz bir şekilde ellerine ulaştırdım ama sizce durum nasıl olur tekrardan bir aksilik çıkar mı , ayrıca 1 yıllık seyahat sağlık sigortası yaptırdım (tam kapsamlı )vize başvurum sırasında Almanya’ya gidince orada sağlık sigortası yaptıracağım dedim onlar da bana tamamdır sıkıntı yok dediler sizce önüme tekrardan bir sıkıntı gelir mi

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cmt Kas 10, 2018 8:55 am

aliaydn_n yazdı: Cum Kas 09, 2018 6:51 pm Merhaba ben 28 Eylül’de vize başvurusunda bulundum
22 ekim de bana şöyle bir mail geldi
Sayın Ali Aydin,

vize işlemlerinize devam edilebilmesi için, aşağıda belirtilen evrakları tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir:

Evlerinde kalacaginiz akrabanizdan evlerinde kalacaginiza dair yazili aciklama

Yukarıda belirtilen evrakları bu yazı size ulaştıktan sonra en geç 4 hafta içerisinde vize bölümüne ulaştırınız; aksi takdirde başvurunuz konusunda sormlu olan yabancılar dairesine, evrakları ulaştırmadığınız bildirileceğinden, müracatınız İkamet Yasasının 82. maddesinin 1. satırı gereğince red edilecektir. Istenilen evrakları, belirtilen sürede getirmeniz mümkün değil ise, sürenin uzatılması için yazılı açıklamanız rica ederiz.

Saygılarımızla,

Vize Bölümü

Daha sonra benden istenen belgeyi 6 kasımda konsolosluğa ulaştırdım ve ne zaman çıkar diye sorduğumda 6-12 hafta arasında çıkacağını söylediler bügün 6.Haftaya girdim sizce vizemde başka bir aksilik çıkar mı ? Çünkü bana attıkları mailden anladığım vizem rededilirse mailde söz ettikleri sebepten reddedileceği fakat istedikleri belgeyi eksiksiz bir şekilde ellerine ulaştırdım ama sizce durum nasıl olur tekrardan bir aksilik çıkar mı , ayrıca 1 yıllık seyahat sağlık sigortası yaptırdım (tam kapsamlı )vize başvurum sırasında Almanya’ya gidince orada sağlık sigortası yaptıracağım dedim onlar da bana tamamdır sıkıntı yok dediler sizce önüme tekrardan bir sıkıntı gelir mi
Hocam bence bi arayın kendinizi hatırlatın derim ben. Çünkü ne zaman uzun süre ses çıkmadığında kendi işlemlerim için aradım kendimi hatırlattım ve ertesi gün mutlaka ya bi belge istediler ya bir haber verdiler mesela okulun kaydına 3 günüm kalmıştı aradım. “ aaa sizin vaktiniz çok azmış sizi yetiştirelim biz o zaman gelip pasaportunuzu kendiniz alın hiç ups ile uğraşmayın” dediler. Belki aramasaydım bekleseydim öylece kaçıracaktım

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Cmt Kas 10, 2018 11:44 am

Süppp yazdı: Cmt Kas 10, 2018 8:55 am Hocam bence bi arayın kendinizi hatırlatın derim ben. Çünkü ne zaman uzun süre ses çıkmadığında kendi işlemlerim için aradım kendimi hatırlattım ve ertesi gün mutlaka ya bi belge istediler ya bir haber verdiler mesela okulun kaydına 3 günüm kalmıştı aradım. “ aaa sizin vaktiniz çok azmış sizi yetiştirelim biz o zaman gelip pasaportunuzu kendiniz alın hiç ups ile uğraşmayın” dediler. Belki aramasaydım bekleseydim öylece kaçıracaktım
Cevabın için çok teşekkür ederim 8 kasımda vizemin durumunu öğrenmek istediğime dair bir mail attım ve bana şöyle bir mail attılar :
“Sayın Basvuru Sahibi,

gönderiniz için teşekkür ederiz. Basvurunuzun islemleri devam etmektedir. Basvuru esnasinda size farkli bir bilgi verilmediyse, normal sartlarda ulusal vize islemleri tüm evraklariniz eksiksiz olmasi halinde 6 – 12 hafta arasi sürmektedir.

Saygılarımızla

Vize Bölümü”

onrk.58

Mesaj gönderen onrk.58 » Pzr Kas 11, 2018 12:14 pm

4 5 aylik bir hazirligin ardindan goethe den A1 sertifikasini , uni kabul belgem elime gecti ve tum evraklarimi hazirladim 5 kasimda ankara da vize gorusmem vardi gorusmem gayet iyi gecmisti. bir kac soru sordular ve bitti.10 kasim da pasaportum elime kargoyla ulasti red geldi mektuptaki yaziyi cevirtdigimde bahaneleri almanya da dil egitimi almam gerekmedigi ayni kurslarin ulkemde de bulundugu eger bana vize verirlerse almanya da 9 ay icinde almanca ogrenmem gerektigini benim almanya da dili ogrencegime inanmadiklarini belirtmisler. aurica motivasyon mektubumu begenmemisler inandirici gelmemis . ne yapmam lazim bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz arkadaslar

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Kas 11, 2018 12:34 pm

onrk.58 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 12:14 pm 4 5 aylik bir hazirligin ardindan goethe den A1 sertifikasini , uni kabul belgem elime gecti ve tum evraklarimi hazirladim 5 kasimda ankara da vize gorusmem vardi gorusmem gayet iyi gecmisti. bir kac soru sordular ve bitti.10 kasim da pasaportum elime kargoyla ulasti red geldi mektuptaki yaziyi cevirtdigimde bahaneleri almanya da dil egitimi almam gerekmedigi ayni kurslarin ulkemde de bulundugu eger bana vize verirlerse almanya da 9 ay icinde almanca ogrenmem gerektigini benim almanya da dili ogrencegime inanmadiklarini belirtmisler. aurica motivasyon mektubumu begenmemisler inandirici gelmemis . ne yapmam lazim bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz arkadaslar
Motivasyon mektubunu beğenmediklerini nerden çıkardın ? Red kağıdını atar mısın

onrk.58

Mesaj gönderen onrk.58 » Pzr Kas 11, 2018 1:09 pm

yeterli bulunmamis

onrk.58

Mesaj gönderen onrk.58 » Pzr Kas 11, 2018 1:12 pm

resmi ekledim orda yaziyor her sey ama yine de anlamis degilim belgelerim tam di garantorume kadar.

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Kas 11, 2018 1:13 pm

onrk.58 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 1:09 pm yeterli bulunmamis
Senin yerinde olsam mükemmel açıklamalı itiraz dilekçesi yazarım

onrk.58

Mesaj gönderen onrk.58 » Pzr Kas 11, 2018 1:16 pm

itiraz mi etsem yeniden mi basvursam bilemedim ama yeniden basvursam yine ayni belgelerle gidecegim bir sey degismeyecek gibi anlik karar vermisler mulakatta soru bile sormadilar dogru durust soru sorarlar cevaplarim inanmazlar ama soru bile yoneltmediler.

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Kas 11, 2018 1:18 pm

onrk.58 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 1:16 pm itiraz mi etsem yeniden mi basvursam bilemedim ama yeniden basvursam yine ayni belgelerle gidecegim bir sey degismeyecek gibi anlik karar vermisler mulakatta soru bile sormadilar dogru durust soru sorarlar cevaplarim inanmazlar ama soru bile yoneltmediler.
Hayır söyle ülkemde ne kadar iyi Almanca öğrenebilirim Almanya’da Alman disiplini eğitimi ve olanaklarıyla öğrenmek istiyorum , sonuçta bir dilin kendi ana vatanında öğrenilmesi daha kolay ve kalıcı onlara Almanya da okumak istediğine ikna etmelisin

onrk.58

Mesaj gönderen onrk.58 » Pzr Kas 11, 2018 1:23 pm

hocam o zaman dediginiz gibi yeniden randevu alip orda bana red vermissiniz ama ben dili yerinde ogrennmek istedimi ikna edip sansimi bidaha deneyeyim en iyisi. itiraz mi etsem yenibasvuru mu yapsam onu tam bilemedim itiraz edersem ters teper hic vermezler kaygisi da tasiyorum biraz

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Kas 11, 2018 1:31 pm

onrk.58 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 1:23 pm hocam o zaman dediginiz gibi yeniden randevu alip orda bana red vermissiniz ama ben dili yerinde ogrennmek istedimi ikna edip sansimi bidaha deneyeyim en iyisi. itiraz mi etsem yenibasvuru mu yapsam onu tam bilemedim itiraz edersem ters teper hic vermezler kaygisi da tasiyorum biraz
Ben hiç öyle bir durumla karşılaşmadım , itiraz edip 6 aylık vize alan bile çıktı çevremde , ama siz kendiniz daha iyi bilirsiniz,

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Pzr Kas 11, 2018 6:16 pm

onrk.58 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 1:23 pm hocam o zaman dediginiz gibi yeniden randevu alip orda bana red vermissiniz ama ben dili yerinde ogrennmek istedimi ikna edip sansimi bidaha deneyeyim en iyisi. itiraz mi etsem yenibasvuru mu yapsam onu tam bilemedim itiraz edersem ters teper hic vermezler kaygisi da tasiyorum biraz
Hocam bende red gelen cevabıma itiraz ederek aldım vizemi. Ama gerçekten itiraz nedenlerini çok güzel çürütmelisiniz. Korkmayın dobra olun, kendinizden emin olun. Açıkçası zaten bir yere red yedim daha ne kaybederim diyerek yazmıştım ben hırsla itiraz dilekçemi. Hocam 75 euro az para değil. Yani türkiye deki geçim sürecini ele alırsak hiç az bir para değil. Yeniden başvursanız belgelerinizde değişen bir şey olcak mı sizce? Ve belki bir daha güzel motivasyon mektubu yazacaksınız. Ama size zaten verilen bir itiraz hakkı var. Bence bunu değerlendirmelisiniz.

Merthar

Mesaj gönderen Merthar » Pzr Kas 11, 2018 7:41 pm

onrk.58 yazdı: Pzr Kas 11, 2018 12:14 pm 4 5 aylik bir hazirligin ardindan goethe den A1 sertifikasini , uni kabul belgem elime gecti ve tum evraklarimi hazirladim 5 kasimda ankara da vize gorusmem vardi gorusmem gayet iyi gecmisti. bir kac soru sordular ve bitti.10 kasim da pasaportum elime kargoyla ulasti red geldi mektuptaki yaziyi cevirtdigimde bahaneleri almanya da dil egitimi almam gerekmedigi ayni kurslarin ulkemde de bulundugu eger bana vize verirlerse almanya da 9 ay icinde almanca ogrenmem gerektigini benim almanya da dili ogrencegime inanmadiklarini belirtmisler. aurica motivasyon mektubumu begenmemisler inandirici gelmemis . ne yapmam lazim bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz arkadaslar
Ben de bir senedir bu sürecin içerisindeyim, bir çok arkadaşım aynı yolu izleyerek girip vizelerini aldılar. Beni yanlış anlamanızı asla istemem, şüphe etmekten ziyade belki de düşünmediğiniz, dikkat etmediğiniz bir etken vardır diye soruyorum, konuşma nasıldı? Neler soruldu, nasıl cevaplar verdiniz? Burada bir üniversiteye kaydınız var mıydı? Orada hangi üniversiteden kabul aldınız? Motivasyon mektubunuzu siz mi yazdınız, neler vardı içeriğinde?

Çünkü 5 gün içerisinde red almanız, görüşmenizin bu kadar kısa sürmesi ve birden fazla neden ileri sürmeleri red için, oldukça istisnai bir durum doğru analiz ettiysem.
Hem gitmenize gerek olmadığını,
hem gitseniz de öğrenemeyeceğinizi beyan etmeleri,
hem de mektubunuzu beğenmemeleri
çok üst üste sıralanmış sebepler.

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Kas 11, 2018 7:45 pm

Merthar yazdı: Pzr Kas 11, 2018 7:41 pm Ben de bir senedir bu sürecin içerisindeyim, bir çok arkadaşım aynı yolu izleyerek girip vizelerini aldılar. Beni yanlış anlamanızı asla istemem, şüphe etmekten ziyade belki de düşünmediğiniz, dikkat etmediğiniz bir etken vardır diye soruyorum, konuşma nasıldı? Neler soruldu, nasıl cevaplar verdiniz? Burada bir üniversiteye kaydınız var mıydı? Orada hangi üniversiteden kabul aldınız? Motivasyon mektubunuzu siz mi yazdınız, neler vardı içeriğinde?

Çünkü 5 gün içerisinde red almanız, görüşmenizin bu kadar kısa sürmesi ve birden fazla neden ileri sürmeleri red için, oldukça istisnai bir durum doğru analiz ettiysem.
Hem gitmenize gerek olmadığını,
hem gitseniz de öğrenemeyeceğinizi beyan etmeleri,
hem de mektubunuzu beğenmemeleri
çok üst üste sıralanmış sebepler.
Merhaba Siz şuan Almanya’da mısınız ? Eğer öyleyse hangi şehirde hangi bölümü okuyorsunuz

Kilitli