Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AOK AT11

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
almanyaerasmusss

AOK AT11

Mesaj gönderen almanyaerasmusss » Sal Eki 30, 2018 10:07 pm

Merhabalar kayıt için okula gittiğimde benden Aoktan belge getirmemi istediler. Benim yerime Alman arkadasım iletisim kurdugu icin bilmiyorum At11imi verdim zarf icinde belgeleri verdiler ben de okula teslim ettim okulda kayıttan sonra geri iade etmedi ve bizde kalacak dedi. Gidip tekrar aoktan belge mi almalıyım? Sadece elimde at11im var cünkü anlamadım ne yapmam gerektigini acıkcası hastalanınca mı gidip alıcam aoktan simdiden teşekkürler.

beratbiber

Re: AOK AT11

Mesaj gönderen beratbiber » Sal Eki 30, 2018 10:30 pm

almanyaerasmusss yazdı: Sal Eki 30, 2018 10:07 pm Merhabalar kayıt için okula gittiğimde benden Aoktan belge getirmemi istediler. Benim yerime Alman arkadasım iletisim kurdugu icin bilmiyorum At11imi verdim zarf icinde belgeleri verdiler ben de okula teslim ettim okulda kayıttan sonra geri iade etmedi ve bizde kalacak dedi. Gidip tekrar aoktan belge mi almalıyım? Sadece elimde at11im var cünkü anlamadım ne yapmam gerektigini acıkcası hastalanınca mı gidip alıcam aoktan simdiden teşekkürler.
Normal bir prosedür bana da aynısını yaptılar, ancak son kısım için ben de bilmiyorum, hastalanınca at11i mi götürücez yoksa ek başka bir belge almamız gerekiyor mu.

almanyaerasmusss

Mesaj gönderen almanyaerasmusss » Sal Eki 30, 2018 10:46 pm

beratbiber yazdı: Sal Eki 30, 2018 10:30 pm Normal bir prosedür bana da aynısını yaptılar, ancak son kısım için ben de bilmiyorum, hastalanınca at11i mi götürücez yoksa ek başka bir belge almamız gerekiyor mu.

Yani suanda gidip tekrar Aoktan bir şey istemiyim mi? Anmeldungu nasıl hallettiniz peki? Sigorta istiyorlarmıs onun icin

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Sal Eki 30, 2018 10:53 pm

almanyaerasmusss yazdı: Sal Eki 30, 2018 10:46 pm Yani suanda gidip tekrar Aoktan bir şey istemiyim mi? Anmeldungu nasıl hallettiniz peki? Sigorta istiyorlarmıs onun icin
Anmeldung için istemezler ama ausländerbehörde'ye işin düşünce işte o zaman asıl sıkıntı başlayacak. Sitedeki o efsane AT-11 başlıkları tartışmaları bunun yüzünden dönüyor bi nebze çünkü AOK yada diğer sigorta şirketleri görüyor belgeyi 3 aylık ya da 6 aylık, sana o kadar geçerli olan belge veriyor. Bu sefer oturum uzatmaya gidince de ya "bu ne biz bunu bilmiyoruz git adam akıllı sigorta yaptır gel" diyen cahil memurlar oluyor ya da senin oturumunu 3 ay ya da 6 ay uzatıyorlar. Bunun püf noktaları yazılmış ama uygulamada sıkıntı çıkabiliyor tabii, benim de işim düşmedi daha gidince göreceğiz.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Eki 30, 2018 11:11 pm

almanyaerasmusss yazdı: Sal Eki 30, 2018 10:46 pm Yani suanda gidip tekrar Aoktan bir şey istemiyim mi? Anmeldungu nasıl hallettiniz peki? Sigorta istiyorlarmıs onun icin
AT11 i alıp okula kayıt içinde belge verdilerse AOK da kaydınız vardır bundan sonra. bir bakımdan iyi birşey. tek sıkıntısı AT11 inizin artık onlarda olması. yarın mesai saatlerinde AOK'a gidip rathaus'dan anmeldung için belge istediler dersen onlar senin sigortalı olduğuna dair bir belgeyi yazdırıp verecekler. basit ve hızlı bir iş.

ayrıca eğer erasmus için 6 aylık vize ile 6 aylığına geldiysen, ausländerbehörde'ye işin düşmez.

almanyaerasmusss

Mesaj gönderen almanyaerasmusss » Çrş Eki 31, 2018 1:49 am

Muriel yazdı: Sal Eki 30, 2018 11:11 pm AT11 i alıp okula kayıt içinde belge verdilerse AOK da kaydınız vardır bundan sonra. bir bakımdan iyi birşey. tek sıkıntısı AT11 inizin artık onlarda olması. yarın mesai saatlerinde AOK'a gidip rathaus'dan anmeldung için belge istediler dersen onlar senin sigortalı olduğuna dair bir belgeyi yazdırıp verecekler. basit ve hızlı bir iş.

ayrıca eğer erasmus için 6 aylık vize ile 6 aylığına geldiysen, ausländerbehörde'ye işin düşmez.
At11im ben de suan Aokun verdiği belge okulda. 6 aylık erasmus ile geldim ama iki okulda kabul ediyor bir dönem daha uzatmak istiyorum.