Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aile icin vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mupo

Aile icin vize

Mesaj gönderen mupo » Cmt Eki 20, 2018 10:01 pm

Herkese selam. Ailem beni Almanya'da bir haftaligina ziyaret etmek istiyor. Annem ev hanimi ve üzerine tapu var, babam ise emekli olmak üzere ve onun da üzerine tapu var. Ikisinin de bankada gösterebilecekleri kisi basi yaklasik 5,000 Euro paralari var. Bu sartlarda turist vizesi basvurusunu yaparken nasil bir yol izlemelerini tavsiye edersiniz? Ucak biletleri alinmis olmali mi, benim yanimda kalacaklarini söylemeliler mi, benim onlara davetiye tarzi bir sey göndermem gerekir mi, vs.

mupo

Re: Aile icin vize

Mesaj gönderen mupo » Pzr Eki 21, 2018 9:40 pm

Bu konuda bilgisi olan bir arkadas yok mu 😔

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzr Eki 21, 2018 11:52 pm

Senden bagimsiz olarak tamamen turist seklinde gittiklerini söylemeliler. EU icinde yasayan aile bireyi oldugunu söylemeye hic gerek yok. Bookingden otel rezervasyonu haricinde konaklama belirtmesinler kesinlikle. Ucak biletlerini almak daha saglam ama rezervasyon da olur. Para ve emeklilik belgelerini göstersinler, calisansa normal mesleki belgeler. Bu kadar yani cok rahat alirlar

mupo

Mesaj gönderen mupo » Pzt Eki 22, 2018 9:19 pm

peppybird yazdı: Pzr Eki 21, 2018 11:52 pm Senden bagimsiz olarak tamamen turist seklinde gittiklerini söylemeliler. EU icinde yasayan aile bireyi oldugunu söylemeye hic gerek yok. Bookingden otel rezervasyonu haricinde konaklama belirtmesinler kesinlikle. Ucak biletlerini almak daha saglam ama rezervasyon da olur. Para ve emeklilik belgelerini göstersinler, calisansa normal mesleki belgeler. Bu kadar yani cok rahat alirlar
Cok tesekkür ederim. Peki benden hic bahsetmeden Almanyada yasayan bir akrabadan davetiye alip basvursalar sikinti olur mu? O zaman otel rezervasyonuna da gerek kalmaz sanirim.

Bir de olur da babam gelemezse annem ev hanimi olarak tek basina basvururken akrabadan davetiye + bankada 5000 Euro + üzerine tapu yeterli olur mu bir ev hanimi icin maddi olarak?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 23, 2018 2:49 am

soyisimden yine sistemde cikar. bosa yalan söyleyip iyice imkansiz hale dönüstürmeye gerek yok

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Sal Eki 23, 2018 5:27 pm

Davetiye süreci uzattigi icin dedim ama siz bilirsiniz. Belediyeye basvuruldugu takdirde davetiye alabilir. Soyisimden sistemde cikacagini hic sanmiyorum. Ev hanimi oldugu icin kesin bir sey söylemek de dogru degil ama evraklar tam ve yeterli para oldugu sürece red icin bir sebep göremiyorum.

mupo

Mesaj gönderen mupo » Sal Eki 23, 2018 6:40 pm

welly275 yazdı: Sal Eki 23, 2018 2:49 am soyisimden yine sistemde cikar. bosa yalan söyleyip iyice imkansiz hale dönüstürmeye gerek yok
peppybird yazdı: Sal Eki 23, 2018 5:27 pm Davetiye süreci uzattigi icin dedim ama siz bilirsiniz. Belediyeye basvuruldugu takdirde davetiye alabilir. Soyisimden sistemde cikacagini hic sanmiyorum. Ev hanimi oldugu icin kesin bir sey söylemek de dogru degil ama evraklar tam ve yeterli para oldugu sürece red icin bir sebep göremiyorum.
Tesekkürler. Davetiye olmadan basvururlarsa otel rezervasyonu gerekecek, degil mi? Ama ailem otelde kalmayacak, benim stüdyo dairemde kalacaklar. Bu durumda vize icin ne demeleri ya da göstermeleri gerekir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 23, 2018 7:55 pm

davetiye olmazsa finans durumuna bakarlar. gerci ögrencinin finans durumuna bakarsak zaten davetiye formalite. eger cocuklarinin orda oldugunu söylemezlerse, niye gittiklerini sorgularlar ve süphe ceker.

otel rezervasyonunu iptal edilebilecek sekilde yapin. gidis dönüs bileti size bagli ama vizeyi almadan almak risk demek. iptal opsiyonu olacak sekilde alirlarsa fiyati yükselir. ben sahsen bileti vizeyi aldiktan sonra alirdim ki zamaninda öyle yaptim. bazen ret yedim bazen vizeyi aldim. risk hep var :) vizeyi de birkac hafta sonra baslatabilirler.