Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

goethe sınavı hakkında

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
loyal

goethe sınavı hakkında

Mesaj gönderen loyal » Cum Eki 19, 2018 3:13 pm

arkadaşlar goethe a2 sınavı hakkında yardımcı olabilirmisiniz? hangi konular çıkar ve örnek sınalar varmı? nlere çalışmalıyım?en azından sınavda çıkcak bütün konuları bilmem lazım.

Mardersahi

Re: goethe sınavı hakkında

Mesaj gönderen Mardersahi » Cmt Eki 20, 2018 11:33 am

Ben sınava girdim. Daha çalıştığım kitabın yarısını bitirmeden sınavı geçtim. Goethe'de bulunan hazırlık çalışmalarını alıp çözebilirsin tamamen aynı düzende çıkıyor. Mail yazma ve SMS yazma taslağı oluşturmanı tavsiye ederim yazma kısmı için. Aynı şekilde konuşma kısmı için de basit cümleleri öğrenmelisin tanıtım cümleleri mesela. Bir de öneride bulunma cümleleri... 5-6 farklı stilde olması güzel olur bence. Ayrıca hayır cünkü... Tarzı cümle kalıbı gerekli. Lesen için extra diye bir dizi var alt yazılı izleyebilirsin çok yardımcı oldu bana. Ve lesen için kelime bilmen gerekiyor zaten a2 başlangıç olduğu için bir nevi sana çok fazla sorun çıkarmıyor cümle yapısı

akff

Mesaj gönderen akff » Pzr Eki 21, 2018 11:08 pm

Merhaba
19 KAsımda ben de A2 sınavına gireceğim. Goethe de ki bahsettiğiniz hazırlık çalışmaları kütüphanede mi olanlar?? Yazılı sınavda hangi konular ağırlıklı?
teşekkürler

loyal

Mesaj gönderen loyal » Pzt Eki 22, 2018 3:52 am

pardon bişey sorucam sınava nerde gireceksiniz ve nası kaydoldunuz acaba sınava.ve sına yerleri hakkinda bilginiz var mi