Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Muhendisler Sozel bi egitim alabilirmi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Prş Ara 03, 2009 1:38 pm

Arkadaslar herkese selam tekrar. Ben Turkiyede muh. okumustum. Niyetim de Almanya da muhendislik dali altinda bi yuksek lisans yapmakti. Ama ben anladimki bu is bana gore degil yani. Cok sikici arkadas. Anliyacaginiz benden muhendis olmaz. Neyse lafi fazla uzatmadan, diyeyim ki, ben simdi burada Muhendislik Yonetimi, Isletme, Ekonomi tarzinda bi yuksek lisans yapmak istiyorum. Ama cogu kisinin bildigi gibi buna pek izin vermiyor universiteler. Muhendislik bitirdiysen illa ki muhendislik okuyacaksin diyolar. Benim sormak istedigim sizin bildiginiz bolumler varmi kabul eden? Bi kac universiteye sordum. Wirtschaft okumak icin ama olmaz dediler.

Eger daha once duyduysaniz, kabul eden yerler varsa, yazarsaniz sevinirim. :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Ara 03, 2009 2:34 pm

arkadasim eger universite bitirdiysen her bolume basvurabilirsin burada

edit: tabi sadece ikinci universite okumak istiyorsan, yuksek lisans icin degisir...

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Ara 13, 2009 10:57 pm

yuksek lisans icin mania. ikinci bolumu okumak cok zaman alir daha.

Var mi arkadaslar bu sekilde alan yuksek lisans bolumu? Ben de arastiriyorum ama bilen olup da yazan olursa cok makbule gecer.

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Çrş Oca 06, 2010 9:04 pm

kendi konuma cevap vereyim hemen. :) Master icin olmuyor bu durum. Bachelor icin ise olabiliyor.

Hemen kisa ve acil bisey daha sormak istiyom. Bnm kuzenim Turkiyede maden muh. kazandi. Almanyaya gonderdik ve Dortmund teknik univ.sinde insaat muh. okuyabilecegi soylenmisti. Benim bildigim hangi bolumu kazandiysan onu okumak zorundasin ama okuyabilir demisler okuldan onceden. Bolum bu arada NC degil. Ama simdi bir kez daha sormus. Bu sefer okuma sansi cok az demisler insaat muh. icin.

Kesin bi cevabi olan var mi acaba? Konu biraz acil. Yardimci olursaniz seviniirm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 07, 2010 6:35 pm

ayni fakulte oldugu icin kesinlikle okuyabilir ama sanirim dil sorunu yuzunden sans isini katmislardir. dortmund ilk asamada 400 saat almancayi sart kosuyor