Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
volkankarakoc

Mesaj gönderen volkankarakoc » Çrş Ara 02, 2009 9:44 pm

maykel valla bende sasirdim yaaaa cok morelim bozuldu ya bana yardimci olun yaaaa lutfen

volkankarakoc

Mesaj gönderen volkankarakoc » Çrş Ara 02, 2009 9:45 pm

maykel msn versem eklermisin beni volkan_karakoc21@hotmail.com

hakanboks33

Mesaj gönderen hakanboks33 » Çrş Ara 02, 2009 10:34 pm

arkadaslar merhaba bende basvurali 51. gun .. bloke hesap actirdim. dil kursu + master. 3 aylik dil kursum oldugu icin 3 aylik para yatirdim. bunu elcilikte gordu ve bi sorun teskil etmedi.. sizce bu dezavantajmidir ? cvp verirseniz sevinirim...

memo

Mesaj gönderen memo » Prş Ara 03, 2009 12:24 am

Bende bugun aradim yarin sabana 8 de randevu verdiler umarim vize de boyle cabuk gelir :) Yarin gorusme var heycan basti :D

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Prş Ara 03, 2009 12:58 am

[quote]memo tarafindan yazilan metin:
Bende bugun aradim yarin sabana 8 de randevu verdiler umarim vize de boyle cabuk gelir :) Yarin gorusme var heycan basti :D[/quote]

kardesim umarim iyi gecer vizen ve hayirlisiyla en kisa zmanda alirsin oturum iznini...

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Prş Ara 03, 2009 1:04 am

[quote]volkankarakoc tarafindan yazilan metin:
selamun alekum arkadaslar volkan ben oncelikle ben yeni uye oldum onur kardesin sayesin de lutfen bana yardimci olun sizi sikmak istemem ama hic bisey anlamiorm hep ters ters cevaplar verilio simdi benim garantorum enistem oldu beni istek yapti ben acikogretim birinci sinif ogrencsiyim ve almanya da dil kursuna kayit oldum sonra freiburg unv tesine evraklarimi tercume ettrip yolladim onlarda bana bu okulda okuyabilir ve vize islerini hizlandirin die yazi yazdilar oda geliyo pzt gunu bugunde randevu aldim 22 araliga verdiler kursum ocak 12 de baslio yetisemicem herhalde ayrica ben hangi evraklari hazirlicam aradaslar vize almam sizlerinde yardimiyla olucaktir bana yardm eden herkese simdiden tsk ediyorum ne olur yardim edinnnnnn[/quote]

kardes oncelikle aleykum selam bir zamanlar bende senin gibi kayit oldum bu foruma ve forumun hemen hemen her konu basliugi okudum ve durumuma uygun olan seyleri not aldim. ondan sonra kafama hala takilan seyler oldu ve onlarida birbir ayrtili birsekilde buraya konu acarak veya diger konularin altinda sordum. Eger sende almanyaya kadar kismindaki basliklari guzelce incelersen hemen hemen aklina gelebilecek her turlu sorunun cevabini bulacaksin.Aklina takilan seyleride buraya yazarsan eminim herkes yardimci olucaktir sana. "hangi evraklari hazirliyacagim" diye genel bir soru sormanada gerek kalmayacaktir. Ayrica 22 araliga vermeleri cok ilginc okadar yogunluk olacagi zannetmiyorum. bence tekrar arayip sor derim.

hakanboks33

Mesaj gönderen hakanboks33 » Prş Ara 03, 2009 3:52 am

arkadaslar merhaba bende basvurali 51. gun .. bloke hesap actirdim. dil kursu + master. 3 aylik dil kursum oldugu icin 3 aylik para yatirdim. bunu elcilikte gordu ve bi sorun teskil etmedi.. sizce bu dezavantajmidir ? cvp verirseniz sevinirim... arkadaslar lutfen cvp verirseniz sevinirim ...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 03, 2009 3:54 am

[quote]hakanboks33 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar merhaba bende basvurali 51. gun .. bloke hesap actirdim. dil kursu + master. 3 aylik dil kursum oldugu icin 3 aylik para yatirdim. bunu elcilikte gordu ve bi sorun teskil etmedi.. sizce bu dezavantajmidir ? cvp verirseniz sevinirim... [/quote]

3 aylik dil kursunun mu tamamini yatirdin ? Bu sorun olmaz elbette avantajda degil dezavantajda,yapman gereken zorunluluklardan biri..

hakanboks33

Mesaj gönderen hakanboks33 » Prş Ara 03, 2009 8:26 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
arkadaslar merhaba bende basvurali 51. gun .. bloke hesap actirdim. dil kursu + master. 3 aylik dil kursum oldugu icin 3 aylik para yatirdim. bunu elcilikte gordu ve bi sorun teskil etmedi.. sizce bu dezavantajmidir ? cvp verirseniz sevinirim... [/quote]

3 aylik dil kursunun mu tamamini yatirdin ? Bu sorun olmaz elbette avantajda degil dezavantajda,yapman gereken zorunluluklardan biri..[/quote]
merhaba... evet 3 aylik parayi bloke ettiirdim... bu sorun olurmu acaba ? zaten 3 aylik basvurdum vizeye , 3 aylikta bloke ettirdim..

hakanboks33

Mesaj gönderen hakanboks33 » Prş Ara 03, 2009 8:28 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

3 aylik dil kursunun mu tamamini yatirdin ? Bu sorun olmaz elbette avantajda degil dezavantajda,yapman gereken zorunluluklardan biri..[/quote]
merhaba... evet 3 aylik parayi bloke ettiirdim... bu sorun olurmu acaba ? zaten 3 aylik basvurdum vizeye , 3 aylikta bloke ettirdim..[/quote]
galiba yanlis anlasildim.. dil kursu icin soylemiyorum, 3 aylik dil kursum oldugu icin bloke hesap actirdigimda 3 aylik para yatairip bloke actirdim.. bu sorun olurmu ?

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Prş Ara 03, 2009 11:44 am

arkadasim dil kursu+master yapicam diyorsun. dil kursu +master teorikte en az 3-3.5 seneki benim duydugum gordugum bu zmani hemen hemen herkes asiyor. 3 aylik vizeye basvurdum demissin 3 aylik vizeye basvurmandaki amacida anlamis degilim.zaten konsolosluk 3 aylik cikis vizesi veriyor ilk basta. 3 aylik bloke hesabinida actirmissin iyi guzelde vizende cikti diyelim. 3 ay dil kursuna gittikten sonra dil kursu bitmeyecek biliyorsun dil kursuda bitmessde calisma iznin cikmayacak neyle gecineceksin. daha bunun birde masteri var bence en az 1 yillik bloke hesap actirsaydin senin icin daha iyi olrusdu derim.

volkankarakoc

Mesaj gönderen volkankarakoc » Prş Ara 03, 2009 12:27 pm

ya bisey sorucam ben acikogretim 1.sinifdayim bana vize vermezler mi freiburg unv den kagit aldilar bizim unv de okuyabilir die ayrica bi de not dustuler vize islemleri hizlansin dieee

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 03, 2009 7:44 pm

volkankarakoc sorularini uygun baslikta sorarsan sevinirim burasi uygun baslik degil..

volkankarakoc

Mesaj gönderen volkankarakoc » Prş Ara 03, 2009 8:16 pm

UYGUN BASLIK HANGISI BEN YENIYIMDE BURDA KUSURA BAKMAYIN

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 03, 2009 8:34 pm

"Tartisma Forumlari" var ve orada Ana Konu Basliklari; (OR.)

- Almanya\'da Egitim
- Almanya\'ya Kadar
vs..
vs..

Bu ana basliklarin hepsi adlarindanda anlasilacagi gibi sadece kendi alanini kapsayan soru-cevaplari icerir..Mesela "Almanya\'da Egitim " sadece egitim ile ilgili sorularin soruldugu basliktir.."Almanya\'ya Kadar" olan bolum ise Almanya\'ya gitmeden neler yapilmasi gerektigi,evraklar gibi yani Almanya oncesi soru-cevaplarin toplandigi basliktir..

Simdi sen "Almanya\'ya Kadar" basligindasin ancak sordugun sorular "Vize Ani Defteri 6 - Visumtagesbuch" basligi altinda.."Vize Ani Defteri 6 - Visumtagesbuch" basliginda ise sadece vize gorusmesine girmis arkadaslarin gorusmeleri ve vize sonuclari yer aliyor..

Eger gene bu baslik altinda kalip,eski konulari + Makaleler bolumunu inceleyip gene de sorularina cevap bulamaz isen bu durumda yapman gereken yeni soru basligi acman olacaktir iste o zaman tum samimiyetimizle yardim ederiz.

Umarim aciklayici olmustur..

hakanboks33

Mesaj gönderen hakanboks33 » Prş Ara 03, 2009 9:17 pm

[quote]foresttmm tarafindan yazilan metin:
arkadasim dil kursu+master yapicam diyorsun. dil kursu +master teorikte en az 3-3.5 seneki benim duydugum gordugum bu zmani hemen hemen herkes asiyor. 3 aylik vizeye basvurdum demissin 3 aylik vizeye basvurmandaki amacida anlamis degilim.zaten konsolosluk 3 aylik cikis vizesi veriyor ilk basta. 3 aylik bloke hesabinida actirmissin iyi guzelde vizende cikti diyelim. 3 ay dil kursuna gittikten sonra dil kursu bitmeyecek biliyorsun dil kursuda bitmessde calisma iznin cikmayacak neyle gecineceksin. daha bunun birde masteri var bence en az 1 yillik bloke hesap actirsaydin senin icin daha iyi olrusdu derim.[/quote]
merhaba ben zaten ilerleyen surecte yatiracam. ilk asamada bu miktar bloke hesap actirdim.. zaten dhaa sonra yatiracam.. sorun olurmu vize cikmasinda ?

foresttmm

Mesaj gönderen foresttmm » Cum Ara 04, 2009 12:08 am

vizede ne olucagi hic belli olmaz yani kesin red yersin veya kesin vizen cikar gibi bisey soylemek imkansiz fakat konsoloslugun sitesinde aynen soyle yaziyor:

"Almanya’da bloke edilmis bir banka hesabinin acilmasi. Almanya’da kalmak istenilen sureye ait ay sayisi yururlukteki BafoG-meblagi olan 643,- € ile carpilir
ve hesaba yatirilir. Bir ogrenim yili icin gerekli olan meblag 7.716,- € (12 carpi 643,- €)."

sen eger 3 ayliik yatirdiysan 3 ay almanyada kalicagini soylemis oluyorsun. daha sonradan bu hesaba ilave olarak para yatiracgini soylersen vize randevusunda ne derler inan bende kestiremiyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 04, 2009 5:09 am

Red yersin,cunku 3 aylik paranin kagidini gostereceksin ve konsoloslugun gozunden kacmasi imkansiz.Tabi eger Almanya\'da 3 ay kalmak istemiyorsan..
Milyonda bir bir ihmital vizeyi verseler bile burada oturum uzattirmaya geldiginde senden 12 aylik bir bloke isteyeceklerdir.

mustafayildiz

Mesaj gönderen mustafayildiz » Cum Ara 04, 2009 1:15 pm

merhaba...arkadaslar
bende 24 kasimda basuruda bulunmustum vizeye dun kagitlarim yabancilar polisinin eline gecmis...arastiracaklarini soylemisler universiteyi,dil kurusunu felan kisaca benim herseyim tam red vermesi icin sebeb yok ortada red veremez demiyorum red verdigi zman kendi sahsi meselesi haline getirmistir ama acik bulmak icin caba harciyorlar...ben haftaya cevap gelecegini dusunuyorum

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Ara 04, 2009 4:24 pm

9 aralik carsambaya aldim bende vize gorusmesini 1. gorusme red idi umarim ayni sonucla karsilasmam =)

Kilitli