Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Dbrxali

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 11:01 pm

Yarin bakalim ne diyecekler, tesekkur ederim

frt299

Mesaj gönderen frt299 » Çrş Eki 10, 2018 4:35 am

3 Eylül tarihinde İstanbul'da yaptığım vize görüşmesi sonucu 6 aylık vizem 9 Ekim tarihinde elime ulaştı. Umarım bekleyen herkes çok geç olmadan olumlu bir haber alır. Herkese çok zor olduğunu bildiğim için bolca sabır diliyorum.

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Çrş Eki 10, 2018 10:03 am

İkoc yazdı: Prş Eyl 06, 2018 8:05 pm Arkadaşlar merhaba

Ben de dün gittim vize randevusuna saat 9 daydı randevum. İstanbul konsolosluğundaydı. Kabul aldığım İngilizce yüksek lisans programında okumak için başvurdum. Görüşmem 5 dk sürdü. Görevli memur birtek mülakatın başında yüksek lisans ne ile ilgili sordu bir de sonunda herhangi bir akrabanız var mı diye sordu. Bende Münih Teknikte okuyan kardeşim var dedim. Bu sorun olur mu bilmiyom beni biraz tedirgin etti. Birde ilk başta dosyları düzenleyen görevli formda nerde kalcağım kısmını boş bıraktığım için oraya üniversitenin adresini yazdırdı. Sıkıntı oluşturur mu bilmiyom.
Arkadaşlar merhaba
Bugün itibari ile 5 eylülde basvurduğum 6 aylık vizemi almış bulunmaktayım. Tam 5 hafta oldu. Bu arada bana kargo mesajı gelmedi sabah ups kargo beni uyandırdı gelceğinden haberim yoktu. İnş herkes tez zamanda vizesine kavusur.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eki 10, 2018 10:19 am

Arkadaşlar benden de bir haber var itirazıma ilişkin. Bugün sabah Ankara konsolosluğu mail atmış. Mail de benden şu belgeyi istemişler “ üniversiteden, kayıt için size ek süre tanındığına dair teyit yazısı”. Bence bir şeyler olumlu gidiyor diye düşünüyorum. Umarım da öyle olur. Sizlerin düşüncesini de merak ediyorum.

Kartanesi

Mesaj gönderen Kartanesi » Çrş Eki 10, 2018 11:06 am

İkoc yazdı: Çrş Eki 10, 2018 10:03 am Arkadaşlar merhaba
Bugün itibari ile 5 eylülde basvurduğum 6 aylık vizemi almış bulunmaktayım. Tam 5 hafta oldu. Bu arada bana kargo mesajı gelmedi sabah ups kargo beni uyandırdı gelceğinden haberim yoktu. İnş herkes tez zamanda vizesine kavusur.
Hayırlı olsun .inşallah senin gibi iyi haber alırız bizde

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Çrş Eki 10, 2018 1:15 pm

Süppp yazdı: Çrş Eki 10, 2018 10:19 am Arkadaşlar benden de bir haber var itirazıma ilişkin. Bugün sabah Ankara konsolosluğu mail atmış. Mail de benden şu belgeyi istemişler “ üniversiteden, kayıt için size ek süre tanındığına dair teyit yazısı”. Bence bir şeyler olumlu gidiyor diye düşünüyorum. Umarım da öyle olur. Sizlerin düşüncesini de merak ediyorum.
Bence red verecek olsalar bu yazıya ihtiyaç duymazlardı.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Çrş Eki 10, 2018 1:18 pm

Süppp yazdı: Çrş Eki 10, 2018 10:19 am Arkadaşlar benden de bir haber var itirazıma ilişkin. Bugün sabah Ankara konsolosluğu mail atmış. Mail de benden şu belgeyi istemişler “ üniversiteden, kayıt için size ek süre tanındığına dair teyit yazısı”. Bence bir şeyler olumlu gidiyor diye düşünüyorum. Umarım da öyle olur. Sizlerin düşüncesini de merak ediyorum.
Bence de kesinlikle olumlu olacak itirazınız. Belgeyi verince bemce vizenizi verecekler. Çok saçma bir red sebebiydi çünkü. Vizesi gelen arkadaşlara da tebrikler...

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Çrş Eki 10, 2018 2:18 pm

bates yazdı: Sal Eki 09, 2018 3:05 pm bekleyen arkadaşlar için yazıyorum ben 11 eylül ankara şeklinde başvuru yaptım bugün vizem geldi 6 aylık. ingilizce master, aachen, yaş 24. şans eseri ikametgahımdan dolayı ankara dediler bu yüzden10 gün sonrasına randevu aldım hemen belgelerimi falan anca topladım istanbula gidip diplomamı falan aldım.

önce red, itirazdan bir ay sonra kabul, benim mezuniyet sınavım, ailemde bir trafik kazası vs. gibi bi sürü aksilik yüzünden benim her işim aşırı acil be heyecanlı oldu burda size sürekli böyle oldu acil gibi sormuştum 4 kere şehir değiştirdim üstüne bu yüzden cevap verenlere bazen teşekkür bile edemedim. şimdi hepinize teşekkür etmek istiyorum çok sağolun.

ben yüzde 30 ingilizceden mezunum ielts belgem olmadan girdim görüşmeye kadın sorun etti amirime sormam lazım kabul ederse işleme alırımyoksa beklemeye alırım dedi. amirine sorunca kabul eeti ve eğer yabancı şubesi sınavı ister ve olmadığını görürse red gelir dedi ama red gelmezse 4 haftayı geçerse okulum 8 ekimde açılacağı için 4 haftadan sonra biz senin dil belgenin görürsek veririz vizeyi ama ielts olmadan vermeyiz dedi.15-2 gün sonra ben 6 aldığım iptal olması gereken sorunlu sınavı sonuç vermek içim son dk iptal ettirmedim ve belgeyi mail attım. okulun istediği 6.5 bu arada ama sorun etmemişler fark etmediler ya da. şimdi okulda 6.5 için ya süre verin ya da bunu kabul edin kısmı başlıcak.

ilets belgesi olmayan arkadaşlar görüşmeye gideceğiniz zaman 2-3 hafta içinde sınav belgesini mail atacak şekilde hazır olun bunu belirtirseniz sorun yaşamıyorsunuz sanırım. genelde ingilizce bölümler için istenen b2 ve 5.5-6.5 arasına denk geliyor 5.5 ve üstü belgeyi bi şekilde elinizde hazır tutmaya bakın.

bu arada bu yabancı bilmem ne huzurunda beyan ve 54. ikametgah kağıdını burda da sormuştum galiba benimkini içeri alamadılar diye maile onu da iliştirdim ama alamadılar galiba elimdeki yedek fotokopi sayısını bilmiyorum ama bana geri vermişler gibi geliyor ve sorun olmadı maile de dönüş yapmadılar. doldurduğum forumda kalacak yer vs.de boştu orda sosrlarsa doldururum dedim ama sormadılar bi sürü şey boş kaldı. bunları sorun edip üsütüne kendinizi strese sokmayın diye yazmak istedim. umarım her şey hepimiz için gölümüzce olur.
Vizeniz hayırlı olsun. Umarım hayirlisi ile kalan islemleri de halledersiniz.

Vizeniz neden 6 aylık. Eğitim için bir yıllık alınmıyor mu?

Ielts'e ne kadar, nasıl çalıştınız ve çalışmadan önceki seviyeniz neydi?

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Çrş Eki 10, 2018 2:38 pm

uzay yazdı: Cum Eki 05, 2018 5:45 pm Arkadaşlar merhaba, şartlı kabul mektubunda okulun dil kursuna otomatik olarak kayıt oldunuz diye yazıyor. Tarihine kadar belirli üniversitenin dil kursuna hangi gün başlayacağım. Ama gönderilen bir diğer sayfada aşağıda yazdığım şekilde bir ibare yer alıyor.

"Kurs ücretlerini önceden ödemek zorunda değilsiniz! Vize vermekten sorumlu Alman Büyükelçiliği veya Alman Konsolosluğu ön ödemeyi gerektiriyorsa, parayı aşağıdaki hesaba havale edebilirsiniz."

Yani size sormak istediğim soru, sizce vize alırken parayı sırf hesaba yatırmadım diye sıkıntı çıkarırlar mı?
Hayır ödemene gerek yok. Kursun ilk gününe mutlaka gelmeye çalış ama. Mariaspring biraz cins dil kursu. İlk gün gelmeyeni genelde kabul etmiyorlar.

Palm

Mesaj gönderen Palm » Çrş Eki 10, 2018 3:40 pm

Arkadaslar benim de bugun vizem geldi.
Gectigimiz cuma benden ek belge istemislerdi ve ardindan hemen basmislar vizemi.

Basvuru tarihim 10 eylul'du.

Umarim bekleyen herkese guzel haberler ulasir.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Çrş Eki 10, 2018 3:43 pm

Merhaba arkadaşlar. Dün konsolosluğa gideceğimi söylemiştim fakat gerek kalmadı. Beş haftalık beklemenin ardından altı aylık vizem elime ulaştı.

Vizesi ulaşan diğer arkadaşları da tebrik ederim.

Diğer arkadaşlar umarım en kısa zamanda vizeli pasaportlarına kavuşurlar.

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Çrş Eki 10, 2018 5:22 pm

Kartanesi yazdı: Çrş Eki 10, 2018 11:06 am Hayırlı olsun .inşallah senin gibi iyi haber alırız bizde
Çok teşekkür ederim. İnş sizde tez zamanda kavusursunuz vizenize.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Prş Eki 11, 2018 12:56 pm

Benim de bugün vizem geldi. 17 Eylül Ankara konsolosluğunda başvurumu yapmıştım. Diğer vize bekleyen bütün arkadaşlara umarım en kosa zamanda vizeleri gelir. Herkese yardımları in teşekkür ederim.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Prş Eki 11, 2018 4:03 pm

Arkadaslar 11 eylul istanbulda randevuda oldum, bugun kolnden mesaj geldi bana, conuslanmis, konsoloslukla irtibata gecin diye, sizce red gelme ihtimali nedir
Sehr geehrter Herr Azizov,

die Bearbeitung Ihres Antrages bei der Ausländerbehörde wurde bereits abgeschlossen. Bitte wenden Sie sich bezüglich des weiteren Verfahrens an die deutsche Auslandsvertretung (Botschaft/Konsulat).

Mit freundlichen Grüßen

Im Auftrag

Lydia Hassenrik

Stadt Köln - Die Oberbürgermeisterin

Ausländeramt

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Prş Eki 11, 2018 6:56 pm

Arkadaşlar merhaba 22.08 deki başvuruma 10.09 da red aldm. Ve red gereckçeleri benim okul tarihine yetişemeyeceğim ve okul için yeterli dil bilgisine sahip olmadığım öne sürülmüş. Ki bu tamamen bi yanlışlık. Benim vize talebim zaten ilk öncelikle dil kursuna gidip ardından okula başlamam. Okulum c1 istiyor ve benim halihazırda ösd b1 almanca sertifikam mevcut zTen. Dedipim gibi red dilekçem ve okulumun beni savunması ve yanlışlığın düzeltilmesi adı altında yazdığı belgeyi de ekledim ha üniversitemin yazdığı yazıda beni dil kursuna davet etttiklerini ve benim için normalde 17.09 da olan kayıt tarihini benim için 19.10 a aldığınıda belirtti. Yaklaşık 20 gündür cevap beklyrm konsolosluğu aradığımda da dosyamın işlemde olduğu söyleniyor. Size sorum şu benim gibi bu durumla karşılaşan ve geridönüş alan arkadaşlarımız mevcut mu acaba

bates

Mesaj gönderen bates » Prş Eki 11, 2018 7:19 pm

NoNick01 yazdı: Çrş Eki 10, 2018 2:18 pm Vizeniz hayırlı olsun. Umarım hayirlisi ile kalan islemleri de halledersiniz.

Vizeniz neden 6 aylık. Eğitim için bir yıllık alınmıyor mu?

Ielts'e ne kadar, nasıl çalıştınız ve çalışmadan önceki seviyeniz neydi?
merhaba, öncelikle tam olarak 6 aylık olması sanırım büyük bir problem değil zaten oraya gidince oturum kartı vs. işlemleri daha da başka şekilde ilerliyor, kart alma falan başka işlemler. benim çevremdeki arkadaşlar bu şekilde yaprı problemleri yok aynı hesaba çıkıyor hepsi tabi ilk defa yapacağım için yanlış da olabilirim düzelten olursa bilmiyorum. benimki yüksek lisans lisans ve erasmus başka süreleri kapsıyor olabilir.

ielts içinde yanıltıcı olmak istemem çünkü benim durumum biraz karışıktı. özel okulda okudum liseye kadar zaten gramer olarak falan eksiğim yoktu ama ytü için hazırlığı geçip direkt yüzde 30 bölümde hiç ingilizcenin ana unsur olmadığı akademik seviyeden uzak olduğu şekilde 5 yıl geçirdim(okulu bir yıl uzatmıştım bu arada ihtiyacı olan olursa bu bilgilere), 2 ay gönüllülük projesi olarak yurtdışı tecrübem var speaking pratiği ve kızkardeşim amaerikan edebşyatı okuyup benş 1 hafta o dan essay olarak çalışmaya aldı.

beniim durumum cidden kendisi içinde özellik taşıdığı için yanıltmak istemem ama esaay kısmı ya da listening reading kısmı için çalışmadan yapacağınız bir yer değil ya geçmişte ya da sınavdan önce çalışmanız lazım. aslında buraya ielts için vs. ayrı bir başlık açılıp orda incelense daha mantıklı olur. dediğim gibi ben yanıltmak istemiyorum. kişinin kendi druuna bağlı kesinlikl ben seneledir hiç akademik ingilizce duymadan çalışmaya maruz kaldım reading için falan 4.5 seviyesinde başadım 6-7 arası pasajlara bağlıu olarak çalışma elde ettim. bi yerden sonra yükselmedi 1 aylık çalışma süresi için. kafanıza takılan şeyleri sorum lütfen çümkü sınac ücreti olmuş 900 lira ve hiç geçerliliği yok türkiyede cv dışında. elimden geldikçe yardımcı olurum.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Prş Eki 11, 2018 7:55 pm

bates yazdı: Prş Eki 11, 2018 7:19 pm merhaba, öncelikle tam olarak 6 aylık olması sanırım büyük bir problem değil zaten oraya gidince oturum kartı vs. işlemleri daha da başka şekilde ilerliyor, kart alma falan başka işlemler. benim çevremdeki arkadaşlar bu şekilde yaprı problemleri yok aynı hesaba çıkıyor hepsi tabi ilk defa yapacağım için yanlış da olabilirim düzelten olursa bilmiyorum. benimki yüksek lisans lisans ve erasmus başka süreleri kapsıyor olabilir.

ielts içinde yanıltıcı olmak istemem çünkü benim durumum biraz karışıktı. özel okulda okudum liseye kadar zaten gramer olarak falan eksiğim yoktu ama ytü için hazırlığı geçip direkt yüzde 30 bölümde hiç ingilizcenin ana unsur olmadığı akademik seviyeden uzak olduğu şekilde 5 yıl geçirdim(okulu bir yıl uzatmıştım bu arada ihtiyacı olan olursa bu bilgilere), 2 ay gönüllülük projesi olarak yurtdışı tecrübem var speaking pratiği ve kızkardeşim amaerikan edebşyatı okuyup benş 1 hafta o dan essay olarak çalışmaya aldı.

beniim durumum cidden kendisi içinde özellik taşıdığı için yanıltmak istemem ama esaay kısmı ya da listening reading kısmı için çalışmadan yapacağınız bir yer değil ya geçmişte ya da sınavdan önce çalışmanız lazım. aslında buraya ielts için vs. ayrı bir başlık açılıp orda incelense daha mantıklı olur. dediğim gibi ben yanıltmak istemiyorum. kişinin kendi druuna bağlı kesinlikl ben seneledir hiç akademik ingilizce duymadan çalışmaya maruz kaldım reading için falan 4.5 seviyesinde başadım 6-7 arası pasajlara bağlıu olarak çalışma elde ettim. bi yerden sonra yükselmedi 1 aylık çalışma süresi için. kafanıza takılan şeyleri sorum lütfen çümkü sınac ücreti olmuş 900 lira ve hiç geçerliliği yok türkiyede cv dışında. elimden geldikçe yardımcı olurum.

Sıkıntı olabileceğinden dolayı söylemedim. Bloke hesaba bir senelik para yatırdığımız için söyledim. Siz o zaman bu durumda 6 ayık parayı yatırmış oldunuz, değil mi?

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Prş Eki 11, 2018 8:13 pm

Mzeynep yazdı: Prş Eki 11, 2018 6:56 pm Arkadaşlar merhaba 22.08 deki başvuruma 10.09 da red aldm. Ve red gereckçeleri benim okul tarihine yetişemeyeceğim ve okul için yeterli dil bilgisine sahip olmadığım öne sürülmüş. Ki bu tamamen bi yanlışlık. Benim vize talebim zaten ilk öncelikle dil kursuna gidip ardından okula başlamam. Okulum c1 istiyor ve benim halihazırda ösd b1 almanca sertifikam mevcut zTen. Dedipim gibi red dilekçem ve okulumun beni savunması ve yanlışlığın düzeltilmesi adı altında yazdığı belgeyi de ekledim ha üniversitemin yazdığı yazıda beni dil kursuna davet etttiklerini ve benim için normalde 17.09 da olan kayıt tarihini benim için 19.10 a aldığınıda belirtti. Yaklaşık 20 gündür cevap beklyrm konsolosluğu aradığımda da dosyamın işlemde olduğu söyleniyor. Size sorum şu benim gibi bu durumla karşılaşan ve geridönüş alan arkadaşlarımız mevcut mu acaba
Hocam ben de itiraz ettim red sonucuna ve bana 25 gün sonunda benden okulumun benim için kayıt tarihini erteledikleri bir teyit yazısı istediler. Ben de mailleri pdf e çevirip yolladım bugün konsolosluğa. Tabi okuldan da ekstra belge istedim. Ama geçen gün aradığımda itiraz sonuçları ortalama 4-5 hafta arasında açıklandığı söylemişti görevli

Mzeynep

Mesaj gönderen Mzeynep » Prş Eki 11, 2018 8:23 pm

Süppp yazdı: Prş Eki 11, 2018 8:13 pm Hocam ben de itiraz ettim red sonucuna ve bana 25 gün sonunda benden okulumun benim için kayıt tarihini erteledikleri bir teyit yazısı istediler. Ben de mailleri pdf e çevirip yolladım bugün konsolosluğa. Tabi okuldan da ekstra belge istedim. Ama geçen gün aradığımda itiraz sonuçları ortalama 4-5 hafta arasında açıklandığı söylemişti görevli
Anlıyorum. O sizden istedikleri teyit yazısını ben eklemiştim zaten itiraz dilekçeme. Bugün de öncede. Attığım maile cevap olarak işlem süreniz en az 8 kafta sürebileceğini göz önünde bulundurun filan yazmışlatr umarım o kadar uzamaz ve olumlu sonuçlanır. Ki sizden o belgeyi istemeleri de olumlu birşey bence

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Prş Eki 11, 2018 9:37 pm

Mzeynep yazdı: Prş Eki 11, 2018 8:23 pm Anlıyorum. O sizden istedikleri teyit yazısını ben eklemiştim zaten itiraz dilekçeme. Bugün de öncede. Attığım maile cevap olarak işlem süreniz en az 8 kafta sürebileceğini göz önünde bulundurun filan yazmışlatr umarım o kadar uzamaz ve olumlu sonuçlanır. Ki sizden o belgeyi istemeleri de olumlu birşey bence
Umarım olumlu da sonuçlanır ikimizin itirazı da hocam. Hep olumlu düşünelim : )
Bu arada mesela size mail attıkları zamandan iki hafta sonra arayın hatırlatın kendinizi derim ben mutlaka.

Kilitli