Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeyneppp

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 9:23 am

Dbrxali yazdı: Sal Eki 09, 2018 8:54 am Ben vardım, konsolosluğun önündeyim
    Beni içeri aldılar

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 9:29 am

Çıkınca haber ede bilirmisiniz, burdayim

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Sal Eki 09, 2018 10:29 am

zeyneppp yazdı: Sal Eki 09, 2018 9:23 am
      Beni içeri aldılar
      Gelişmeleri paylaşırsanız çok seviniriz.

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 10:35 am

Dbrxali yazdı: Sal Eki 09, 2018 9:29 am Çıkınca haber ede bilirmisiniz, burdayim
      Çok hızlı gitmek zorunda kaldım kusura bakmayın. Inşallah en yakın zamanda vizeniz gelir ve bu stresli süreci atlatırız.

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 10:43 am

AmazingGatsby yazdı: Sal Eki 09, 2018 10:29 am Gelişmeleri paylaşırsanız çok seviniriz.
      Dün dediğim gibi , girişte randevumuzu kontrol eden görevli bana adımı sordu ve randevumu sordu. Benim randevum yoktu sadece pasaportumu alacağım falan dedim. Dün zaten adımı not almışlardı. Sıkıntı çıkmadı o yüzden. Bana 2 numaralı giseye git dediler ve klasik kontrollerden geçirip içeri aldılar. 2. Numaralı gişede benim işlemlerimi yapan görevli kişi vardı. Gidip; beni buraya yönlendirdiler pasaportumu almaya geldim dedim. Direkt ismimi falan sorup, belge numaramı bile sormadan belgelerimle beraber pasaportumu buldu, biraz kontrol ettikten sonra, sizi biraz bekletecegim dedi. Yerinden gitti falan, neyse. 10 dk sonra elimde ups gönderme posetim ve vizeli pasaportumla geldi.
      Dün giderken 4.5 haftanın ardından beni ciddiye alacaklarini bile düşünmüyordum. Amacım okul açılmadan en azından pasaportuma ulaşmaktı. Ama vizeli bi şekilde alabildim. Inşallah hepiniz bu stresli süreci olumlu sonuçlarla atlatırsınız.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Sal Eki 09, 2018 10:46 am

zeyneppp yazdı: Sal Eki 09, 2018 10:43 am Dün dediğim gibi , girişte randevumuzu kontrol eden görevli bana adımı sordu ve randevumu sordu. Benim randevum yoktu sadece pasaportumu alacağım falan dedim. Dün zaten adımı not almışlardı. Sıkıntı çıkmadı o yüzden. Bana 2 numaralı giseye git dediler ve klasik kontrollerden geçirip içeri aldılar. 2. Numaralı gişede benim işlemlerimi yapan görevli kişi vardı. Gidip; beni buraya yönlendirdiler pasaportumu almaya geldim dedim. Direkt ismimi falan sorup, belge numaramı bile sormadan belgelerimle beraber pasaportumu buldu, biraz kontrol ettikten sonra, sizi biraz bekletecegim dedi. Yerinden gitti falan, neyse. 10 dk sonra elimde ups gönderme posetim ve vizeli pasaportumla geldi.
      Dün giderken 4.5 haftanın ardından beni ciddiye alacaklarini bile düşünmüyordum. Amacım okul açılmadan en azından pasaportuma ulaşmaktı. Ama vizeli bi şekilde alabildim. Inşallah hepiniz bu stresli süreci olumlu sonuçlarla atlatırsınız.
      Hayırlı olsun öncelikle.

Ben beş haftadır vizemin çıkmasını bekliyorum. Konsolosluğa iki gün üst üste gitmeye değer mi dersiniz? Vize alamamaktan korkuyorum.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 11:57 am

Zeynep hanimla birlikte ben de gittim bugun konsolosluga, ben Azerbaycan vatandasi oldugum icin islemler diger sokakta yapiliyordu, ordaki guvenlim malesef turk vatandaslarinin bas vuru yaptigi yerin guvenligi kadar işi bilmiyordu, ne söylüyorsan araman lazim, ya da arayacaklar sseni diyordu. En son dilekce yazdim zeynep hanomin tavsiye etdigi sekilde, yani, islem uzun surecekse pasaportumu verin sengen ile gideyim, sonra ulusal vize icin geri donerim. Simdi yeniden bekliyorum, bi haber cikaraa,, bu taktik tutarsa haber ederim buradan

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 1:29 pm

AmazingGatsby yazdı: Sal Eki 09, 2018 10:46 am Hayırlı olsun öncelikle.

Ben beş haftadır vizemin çıkmasını bekliyorum. Konsolosluğa iki gün üst üste gitmeye değer mi dersiniz? Vize alamamaktan korkuyorum.
      ben de aynı şekilde bekliyordum, konsolosluğa pasaportunuzu sormanızda fayda var bence. çünkü mail attığımda bana hala işlemde diye yanıt gelmişti. ve de aramaya çabaladığımda da aynı buradaki arkadaşlar gibi düşürememiştim hattı. en son pasaportum yeşil olduğundan en azından 3 aylığına gidebileyim diye konsolosluğa kadar gittim. orada sıkıntı çıkma olasılığına karşı bence bu şekilde başlayın konuşmaya. çünkü pasaportunuzu talep etme hakkınız var. illa almak zorunda değilsiniz tabii. sadece sorun orada kapıdaki güvenliğe pasaportumu alabilr miyim vs diye. onlar size dilekçe yazdırtmak isteyeceklerdir ve belge numaranızı sorup pasaportunuzu sorgulatacaklardır. o sırada belki benimki gibi sonuçlanmış ancak yola çıkmamış olduğunu öğrenirsiniz. çünkü bana da asla bir haber gelmedi, sms gelmedi vizeniz çıkmıştır vs gibi. gidip kendim ups in evime kadar getirmesi gereken pasaportu elden aldım. siz hangi konsolosluğa başvurmuştunuz?

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 1:31 pm

Dbrxali yazdı: Sal Eki 09, 2018 11:57 am Zeynep hanimla birlikte ben de gittim bugun konsolosluga, ben Azerbaycan vatandasi oldugum icin islemler diger sokakta yapiliyordu, ordaki guvenlim malesef turk vatandaslarinin bas vuru yaptigi yerin guvenligi kadar işi bilmiyordu, ne söylüyorsan araman lazim, ya da arayacaklar sseni diyordu. En son dilekce yazdim zeynep hanomin tavsiye etdigi sekilde, yani, islem uzun surecekse pasaportumu verin sengen ile gideyim, sonra ulusal vize icin geri donerim. Simdi yeniden bekliyorum, bi haber cikaraa,, bu taktik tutarsa haber ederim buradan
      umarım sıkıntı çıkmaz. ve en kısa zamanda haber alabilirsiniz.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Sal Eki 09, 2018 1:49 pm

zeyneppp yazdı: Sal Eki 09, 2018 1:29 pm ben de aynı şekilde bekliyordum, konsolosluğa pasaportunuzu sormanızda fayda var bence. çünkü mail attığımda bana hala işlemde diye yanıt gelmişti. ve de aramaya çabaladığımda da aynı buradaki arkadaşlar gibi düşürememiştim hattı. en son pasaportum yeşil olduğundan en azından 3 aylığına gidebileyim diye konsolosluğa kadar gittim. orada sıkıntı çıkma olasılığına karşı bence bu şekilde başlayın konuşmaya. çünkü pasaportunuzu talep etme hakkınız var. illa almak zorunda değilsiniz tabii. sadece sorun orada kapıdaki güvenliğe pasaportumu alabilr miyim vs diye. onlar size dilekçe yazdırtmak isteyeceklerdir ve belge numaranızı sorup pasaportunuzu sorgulatacaklardır. o sırada belki benimki gibi sonuçlanmış ancak yola çıkmamış olduğunu öğrenirsiniz. çünkü bana da asla bir haber gelmedi, sms gelmedi vizeniz çıkmıştır vs gibi. gidip kendim ups in evime kadar getirmesi gereken pasaportu elden aldım. siz hangi konsolosluğa başvurmuştunuz?
      İstanbul Alman Konsolosluğu.

Başvurduğumda bana bir tek vize ücretini ödediğime dair bir makbuz ve UPS gönderi kodunun bulunduğu belgeyi vermişlerdi. Belge numarası dediğiniz şey sanırım pasaport numarası olmalı.

Bahsettiğiniz dilekçeyi siz de yazdınız mı?

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 2:00 pm

AmazingGatsby yazdı: Sal Eki 09, 2018 1:49 pm İstanbul Alman Konsolosluğu.

Başvurduğumda bana bir tek vize ücretini ödediğime dair bir makbuz ve UPS gönderi kodunun bulunduğu belgeyi vermişlerdi. Belge numarası dediğiniz şey sanırım pasaport numarası olmalı.

Bahsettiğiniz dilekçeyi siz de yazdınız mı?
      ben de istanbul alman konsolosluğundan başvurdum. o yüzden denemenizi tavsiye ederim.
      vize ücretini ödediğime dair makbuzunuzun sağ üst köşesinde barkodun altında bir numara var * la başlaıp * la biten. o sizin başvuru numaranız. pasaport numaranızı da götürün yanınızda benden istemediler ama ben onu da söylemiştim. bana dilekçe yazın demişlerdi ama dedikten 10 sn sonra ,arayıp bilgi aldıktan sonra pasaportum hakkında, yarın gelip vizenizle beraber alın dediler. dilekçe yazmak zorunda kalsaydım yeşil pasaport oluşuma güvenerek yazardım tekrar schengen vs almak zorunda olmadığım için. ve derslerim başladığından sebep. böyle bir durumunuz varsa öneririm. yoksa sadece bilgi almak için gidin derim.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Sal Eki 09, 2018 2:17 pm

zeyneppp yazdı: Sal Eki 09, 2018 2:00 pm ben de istanbul alman konsolosluğundan başvurdum. o yüzden denemenizi tavsiye ederim.
      vize ücretini ödediğime dair makbuzunuzun sağ üst köşesinde barkodun altında bir numara var * la başlaıp * la biten. o sizin başvuru numaranız. pasaport numaranızı da götürün yanınızda benden istemediler ama ben onu da söylemiştim. bana dilekçe yazın demişlerdi ama dedikten 10 sn sonra ,arayıp bilgi aldıktan sonra pasaportum hakkında, yarın gelip vizenizle beraber alın dediler. dilekçe yazmak zorunda kalsaydım yeşil pasaport oluşuma güvenerek yazardım tekrar schengen vs almak zorunda olmadığım için. ve derslerim başladığından sebep. böyle bir durumunuz varsa öneririm. yoksa sadece bilgi almak için gidin derim.
      Benim okulum açıldı ama derslerim pazartesi başlayacak. Geçen cuma idi uçağım ve iptal etmek zorunda kaldım. Şimdi biletler 1500 liradan başlıyor Berlin’e. Kalacak yerimi filan da halletmem gerektiğinden erken gitmek istemiştim ama beş haftadır beklemedeyim.

Yarın sabah konsolosluğa gidip dediğinizi yapacağım. Çok teşekkür ederim.

bates

Mesaj gönderen bates » Sal Eki 09, 2018 3:05 pm

bekleyen arkadaşlar için yazıyorum ben 11 eylül ankara şeklinde başvuru yaptım bugün vizem geldi 6 aylık. ingilizce master, aachen, yaş 24. şans eseri ikametgahımdan dolayı ankara dediler bu yüzden10 gün sonrasına randevu aldım hemen belgelerimi falan anca topladım istanbula gidip diplomamı falan aldım.

önce red, itirazdan bir ay sonra kabul, benim mezuniyet sınavım, ailemde bir trafik kazası vs. gibi bi sürü aksilik yüzünden benim her işim aşırı acil be heyecanlı oldu burda size sürekli böyle oldu acil gibi sormuştum 4 kere şehir değiştirdim üstüne bu yüzden cevap verenlere bazen teşekkür bile edemedim. şimdi hepinize teşekkür etmek istiyorum çok sağolun.

ben yüzde 30 ingilizceden mezunum ielts belgem olmadan girdim görüşmeye kadın sorun etti amirime sormam lazım kabul ederse işleme alırımyoksa beklemeye alırım dedi. amirine sorunca kabul eeti ve eğer yabancı şubesi sınavı ister ve olmadığını görürse red gelir dedi ama red gelmezse 4 haftayı geçerse okulum 8 ekimde açılacağı için 4 haftadan sonra biz senin dil belgenin görürsek veririz vizeyi ama ielts olmadan vermeyiz dedi.15-2 gün sonra ben 6 aldığım iptal olması gereken sorunlu sınavı sonuç vermek içim son dk iptal ettirmedim ve belgeyi mail attım. okulun istediği 6.5 bu arada ama sorun etmemişler fark etmediler ya da. şimdi okulda 6.5 için ya süre verin ya da bunu kabul edin kısmı başlıcak.

ilets belgesi olmayan arkadaşlar görüşmeye gideceğiniz zaman 2-3 hafta içinde sınav belgesini mail atacak şekilde hazır olun bunu belirtirseniz sorun yaşamıyorsunuz sanırım. genelde ingilizce bölümler için istenen b2 ve 5.5-6.5 arasına denk geliyor 5.5 ve üstü belgeyi bi şekilde elinizde hazır tutmaya bakın.

bu arada bu yabancı bilmem ne huzurunda beyan ve 54. ikametgah kağıdını burda da sormuştum galiba benimkini içeri alamadılar diye maile onu da iliştirdim ama alamadılar galiba elimdeki yedek fotokopi sayısını bilmiyorum ama bana geri vermişler gibi geliyor ve sorun olmadı maile de dönüş yapmadılar. doldurduğum forumda kalacak yer vs.de boştu orda sosrlarsa doldururum dedim ama sormadılar bi sürü şey boş kaldı. bunları sorun edip üsütüne kendinizi strese sokmayın diye yazmak istedim. umarım her şey hepimiz için gölümüzce olur.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 3:35 pm

zeyneppp yazdı: Sal Eki 09, 2018 2:00 pm ben de istanbul alman konsolosluğundan başvurdum. o yüzden denemenizi tavsiye ederim.
      Zeybep, sana pasaportunuzu yarin gelip ala bilirmisiniz dediler, yoksa vizenizle beraber pasaportunuzu yarin gelip ala bilirsiniz mi dediler?

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 10:35 pm

Dbrxali yazdı: Sal Eki 09, 2018 3:35 pm Zeybep, sana pasaportunuzu yarin gelip ala bilirmisiniz dediler, yoksa vizenizle beraber pasaportunuzu yarin gelip ala bilirsiniz mi dediler?
      Bana ilk önce yarın pasaportunuzu alabilirsiniz dedi görevli kadın sonra da vizenle beraber alabilirsin dediler. Sana yanıt geldi mi ? Ne dediler?

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 10:38 pm

Yarin pasaportunuzu su saatte ala bilirsiniz dediler, ama vize falan bilgi vermediler, sordum ama cevap vermediler, cok heyecanlandim

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 10:39 pm

Sie können Ihren Reisepass morgen, Mittwoch, den 10.10.2018 um 11:30Uhr in der Visastelle abholen

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 10:47 pm

Dbrxali yazdı: Sal Eki 09, 2018 10:39 pm Sie können Ihren Reisepass morgen, Mittwoch, den 10.10.2018 um 11:30Uhr in der Visastelle abholen
      Şimdi bilemedim ya, normal sadece pasaportunu da verebilirler. eğer vizesiz verirlerse eğer çok acelen yoksa ve schengenin yoksa birazcık daha bekle. Ama okulun başladıysa falan al derim. Umarım vizenle beraber verirler.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Sal Eki 09, 2018 10:51 pm

Dersler başladı bu hafta, sengen yok bende, simdi basvursam bir haftaya anca çıkar, eger vizesiz verirlerse bekleyecegim, yapacağım bi sey yok zaten

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Sal Eki 09, 2018 10:59 pm

Dbrxali yazdı: Sal Eki 09, 2018 10:51 pm Dersler başladı bu hafta, sengen yok bende, simdi basvursam bir haftaya anca çıkar, eger vizesiz verirlerse bekleyecegim, yapacağım bi sey yok zaten
      O zaman sanırım schengen için başvurman hız acısından daha mantıklı. Ama sen orda bi daha sor bence vize geldiginde burdan yine haber veriyor musunuz aynı vakitte tarzında. Bi de bilen birileri varsa yine onlara da danışabiliriz.

Kilitli