Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Dbrxali

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Dbrxali » Cmt Eki 06, 2018 9:58 pm

Merhaba arkadaslar, ben vize randevusunda olali 4 hafta oldu. Ben yarim donem almanca hazirlik ardindan da bolume baslayacagim, universite hazirlik icin B1 sarti koymus ve kabul mektubunda da bunu belirtmis, tum evraklarim tamdi ve bi sertifikam yoktu, memur bana almabca biliyomusunuz dedi, evet b1 seviyesinde yakinda sinavava giricem goethe de. Bir kac soru sordu sonra almancam B1 ongilizcem de intermediate diye sisteme girdi. Ben Goethe B1 sinavina girdim sprechen bolumu haric digerlerinden sertifika aldim, universite de bu sonuclari kabul ettigini soyluyor, konsoloslukdan beni arayip eksik belgeniz var da demediler, randevu sirasinda sertifika da istemediler, evraklarimi yabancilar dairesine en gondermemis ola bilirlermi? Ne yapmami tavsiye edersiniz, konsolosluga gidip eksik evrak teslimi mi yapayim, ya da hic uyandirmayayimmi onlari, pasaportum da onlarda, cok zor bi durum

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cmt Eki 06, 2018 10:15 pm

Palm yazdı: Cmt Eki 06, 2018 8:07 pm Merhaba,

Ben evraklari faksladim fakat maili tekrar okuyunca soyle demisler ;

Evraklarınız ile birlikte bu yazımızın da beraber getirilmesini rica ederiz. Yukarıda belirtilen evrakları bu yazı size ulaştıktan sonra en geç 4 hafta içerisinde vize bölümüne ulaştırınız; aksi takdirde başvurunuz konusunda sormlu olan yabancılar dairesine, evrakları ulaştırmadığınız bildirileceğinden, müracatınız İkamet Yasasının 82. maddesinin 1. satırı gereğince red edilecektir. Istenilen evrakları, belirtilen sürede getirmeniz mümkün değil ise, sürenin uzatılması için yazılı açıklamanız rica ederiz.

Acaba tarafimdan evraklarin teslimini mi bekliyorlar acikcasi kafam karisti su an biraz.
Hocam bence arayın direkt sorun pzt günü garantiye alın derim ben.

veysel2323

Mesaj gönderen veysel2323 » Pzr Eki 07, 2018 12:20 am

Arkadaşlar merhaba
17 eylulde olan vize başvuru yapmış tim, 3 ekimde red geldi ,red gerekcesi okul kayit tarihinin 12.10 2018 oldugunu ve dilsevyemin B2 oldugunu kabul belgesinde belirtilen tarihe kadar dsh 2 sinavini vermemin imkansiz oldugu gerekcesiyle red edildi.zulassungbescheid uzerinde dil kursuna veya dil sinavina dsh2 14.09 tarihine kadar kayit yapabilirsiniz diye yaziyor
bende gurkan beyin yazdigi almanca dilekce ve turkce yazdigim mail i atarak i itiraz ettim , çünkü universitenin dil kursu ucretini odemistim ve dekontu belgelere eklemistim. Sorum şu
Size gelen kabullerde de mi boyle yaziyor?
Bu gerekceyle red alan yada itiraz eden var mi ?
Bilen cevapla rsa sevinirim

Palm

Mesaj gönderen Palm » Pzr Eki 07, 2018 5:16 pm

Arkadaslar merhaba,

10 eylul'de lstanbul'da yuksek lisans icin vize basvurumu yapmistim ve gectigimiz cuma gunu vize isleminize devam edebilmemiz icin eksik belgenizi teslim etmelisiniz diye bir email aldim. Yarin belgeyi teslim edicem. Bundan sonraki surec yine ayni mi isleyecek? Zaten vize basvurusu yapali 4 hafta olmustu. Bir 4 hafta daha bekletirlerse okulun ilk ayi bitmis olacak. Ve bu vize almamda sikinti yaratir mi?

Tesekkurler

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzr Eki 07, 2018 5:24 pm

Eksik belge hangisi?

Palm

Mesaj gönderen Palm » Pzr Eki 07, 2018 7:15 pm

Dbrxali yazdı: Pzr Eki 07, 2018 5:24 pm Eksik belge hangisi?
Eksik belge " Bloke hesabinizin acildigini belgeleyen nihai yazi "

Banka hesap dokumunu vermistim paranin hesapta oldugunu gosteren fakat bunu da vermeliymisim.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzr Eki 07, 2018 7:54 pm

Dbrxali yazdı: Cmt Eki 06, 2018 9:58 pm Merhaba arkadaslar, ben vize randevusunda olali 4 hafta oldu. Ben yarim donem almanca hazirlik ardindan da bolume baslayacagim, universite hazirlik icin B1 sarti koymus ve kabul mektubunda da bunu belirtmis, tum evraklarim tamdi ve bi sertifikam yoktu, memur bana almabca biliyomusunuz dedi, evet b1 seviyesinde yakinda sinavava giricem goethe de. Bir kac soru sordu sonra almancam B1 ongilizcem de intermediate diye sisteme girdi. Ben Goethe B1 sinavina girdim sprechen bolumu haric digerlerinden sertifika aldim, universite de bu sonuclari kabul ettigini soyluyor, konsoloslukdan beni arayip eksik belgeniz var da demediler, randevu sirasinda sertifika da istemediler, evraklarimi yabancilar dairesine en gondermemis ola bilirlermi? Ne yapmami tavsiye edersiniz, konsolosluga gidip eksik evrak teslimi mi yapayim, ya da hic uyandirmayayimmi onlari, pasaportum da onlarda, cok zor bi durum
Arkadaslar yarin bir sey yapmam lazik, yardimci ola bilecek birisi varmi, onceden tesekkurler

Palm

Mesaj gönderen Palm » Pzr Eki 07, 2018 8:42 pm

Dbrxali yazdı: Pzr Eki 07, 2018 7:54 pm Arkadaslar yarin bir sey yapmam lazik, yardimci ola bilecek birisi varmi, onceden tesekkurler
Eksik belge oldugunda bildiriyorlar ve bu yazinin ciktisi ile gelin verin diyorlar. Konsolosluga ulasmaniz ise cok zor.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Pzr Eki 07, 2018 8:52 pm

Palm yazdı: Pzr Eki 07, 2018 7:15 pm Eksik belge " Bloke hesabinizin acildigini belgeleyen nihai yazi "

Banka hesap dokumunu vermistim paranin hesapta oldugunu gosteren fakat bunu da vermeliymisim.
Мerhaba. Ben de sizin gibi yüksek lisans için dört haftayı geçkin bir süre önce başvuruda bulunmuştum ama benden böyle bir belge talep edilmedi. Henüz. Bu, bankanın konsolosluk için özel olarak yazdığı Almanca metin mi? Yoksa bankanın bir ay sonra evinize yolladığı mektuptaki dosya mı?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzr Eki 07, 2018 9:08 pm

AmazingGatsby yazdı: Pzr Eki 07, 2018 8:52 pm Мerhaba. Ben de sizin gibi yüksek lisans için dört haftayı geçkin bir süre önce başvuruda bulunmuştum ama benden böyle bir belge talep edilmedi. Henüz. Bu, bankanın konsolosluk için özel olarak yazdığı Almanca metin mi? Yoksa bankanın bir ay sonra evinize yolladığı mektuptaki dosya mı?
Arkadaş fintibadan aracılığıyla açmış bloke hesabı. Bu yüzden farklı prosedür işliyor sanırım. Ben işbank ag ile başvurdum vizeme ve sadece konsolosluk teyit mektubunu götürdüm.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Pzr Eki 07, 2018 9:12 pm

Queengs yazdı: Pzr Eki 07, 2018 9:08 pm Arkadaş fintibadan aracılığıyla açmış bloke hesabı. Bu yüzden farklı prosedür işliyor sanırım. Ben işbank ag ile başvurdum vizeme ve sadece konsolosluk teyit mektubunu götürdüm.
Ah anladım. Ben o mektubu mail olarak atmıştım. Teşekkür ederim.

UPS kargo takip sitesi haftasonu güncelleniyor mu acaba? Bileniniz var mıdır?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzr Eki 07, 2018 10:00 pm

AmazingGatsby yazdı: Pzr Eki 07, 2018 9:12 pm Ah anladım. Ben o mektubu mail olarak atmıştım. Teşekkür ederim.

UPS kargo takip sitesi haftasonu güncelleniyor mu acaba? Bileniniz var mıdır?
Siz yabancılar dairesine mail attınız mı? Geri dönüş oldu mu? Bana herhangi cevap gelmedi merak ettim acaba yabancılar dairesine mail atıp cevap alabilen biri var mı diye?

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Pzr Eki 07, 2018 10:08 pm

Queengs yazdı: Pzr Eki 07, 2018 10:00 pm Siz yabancılar dairesine mail attınız mı? Geri dönüş oldu mu? Bana herhangi cevap gelmedi merak ettim acaba yabancılar dairesine mail atıp cevap alabilen biri var mı diye?
Bende attım vize işlemi için herhangi bi dönüş olmadı

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzr Eki 07, 2018 10:14 pm

Ben şehrin belediye sitesine mail attım geçen cuma günü. Bize yazın kısmına okulum başladı vizemi erken almam mümkün mü diye yazdım. Pazartesi öğlen cevap geldi hemen. Auslanderstelle ye yönlendirmişler mailimi. Mailde ismimi doğum tarihimi yazıp tekrar mailinizi yazın demiş. Yazdım cevap gelmedi. Neredeyse 1 hafta olıcak. Cevap gelmeyince auslanderbehörde sitesinde visa issues lara bakan bi kadını buldum.Aynı maili bu cuma ona attım cevap gelmedi. Yarın 21 gün olacak. Okulum başlayalı 2. Hafta olcak. 1 aydır bekleyen arkadaşlar kadar olmasa da panik yapmaya başladım.

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Pzr Eki 07, 2018 10:21 pm

Queengs yazdı: Pzr Eki 07, 2018 10:14 pm Ben şehrin belediye sitesine mail attım geçen cuma günü. Bize yazın kısmına okulum başladı vizemi erken almam mümkün mü diye yazdım. Pazartesi öğlen cevap geldi hemen. Auslanderstelle ye yönlendirmişler mailimi. Mailde ismimi doğum tarihimi yazıp tekrar mailinizi yazın demiş. Yazdım cevap gelmedi. Neredeyse 1 hafta olıcak. Cevap gelmeyince auslanderbehörde sitesinde visa issues lara bakan bi kadını buldum.Aynı maili bu cuma ona attım cevap gelmedi. Yarın 21 gün olacak. Okulum başlayalı 2. Hafta olcak. 1 aydır bekleyen arkadaşlar kadar olmasa da panik yapmaya başladım.
Hocam ben başvuralı 4,5 hafta oldu

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Pzr Eki 07, 2018 10:28 pm

Queengs yazdı: Pzr Eki 07, 2018 10:00 pm Siz yabancılar dairesine mail attınız mı? Geri dönüş oldu mu? Bana herhangi cevap gelmedi merak ettim acaba yabancılar dairesine mail atıp cevap alabilen biri var mı diye?
Okulum Potsdam’da olduğundan hem oranın hem Berlin’in yabancılar dairesine mail gönderdim. Berlin’den bilgilerinizle eşleşen bir dosya elimize ulaşmamıştır gibisinden bir yanıt geldi. Konsolosluğunuzla iletişime geçin demişler. Potsdam’dan cevap bekliyorum hala.

Başvuralı neredeyse 5 hafta olacak.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzr Eki 07, 2018 10:37 pm

Ben de forumda bi arkadaşı okumuştum. Benimle aynı üniversite aynı bölümü kazanmış. 17 günde gelmiş vizesi. Ben de bu yüzden geçen hafta gelir diye bekliyordum. Şehrim de çok küçük bi şehir. Ama tabii sizleri okuyunca, sizin durumunuz benimkinden daha da stresli. Özellikle süpp arkadaşın reddi ve Okul kaydı için vize bekleyen arkadaşlar olunca. Gerçekten çok zor stresli bi süreç.umarım En azından red almayız da beklediğimize değer. Hepimizin vizeleri gelir.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzr Eki 07, 2018 10:38 pm

AmazingGatsby yazdı: Pzr Eki 07, 2018 10:28 pm Okulum Potsdam’da olduğundan hem oranın hem Berlin’in yabancılar dairesine mail gönderdim. Berlin’den bilgilerinizle eşleşen bir dosya elimize ulaşmamıştır gibisinden bir yanıt geldi. Konsolosluğunuzla iletişime geçin demişler. Potsdam’dan cevap bekliyorum hala.

Başvuralı neredeyse 5 hafta olacak.
siz hangi şehirde başvurmuştunuz?

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Pzr Eki 07, 2018 10:56 pm

Queengs yazdı: Pzr Eki 07, 2018 10:38 pm siz hangi şehirde başvurmuştunuz?
Istanbul, Alman Konsoloslugu.

hawaiianpizza

Mesaj gönderen hawaiianpizza » Pzt Eki 08, 2018 9:35 am

Herkese merhaba,

10 eylülde yüksek lisans için yaptığım vize talebine bugün eksik evrak sebebiyle dönüş geldi. Eksik evrak garantör belgesi. Belgede veriliş amacı olması gerektiğini ve tarihlerin öğrenim süresini kapsaması gerektiğini belirtmişler. Benim sorum eksik belgeyi götürdüğüm zaman vizenin sonuçlanması kaç gün sürer?

Diğer sorum, garantörlük belgemde zaten öğrenim amacıyla verildiği yazıyordu tarih olarak da süresiz gibi düşünülüp başlangıç tarihi atılmıştı ancak bitiş tarihi yoktu. Bitiş tarihi okulumun başlangıcından tam 2 yıl sonrası mı olmalı yoksa garanti olsun diye daha mı uzun tutmalıyım?
Bilenler acil yardım ederse çok sevinirim.

Kilitli