Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Havalimanını terk etme süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Riemann

Havalimanını terk etme süresi

Mesaj gönderen Riemann » Cmt Eki 06, 2018 8:55 am

Merhabalar,
İlk defa yurt dışına çıkacağım, Türkiye'den Almanya'ya uçtuktan sonra acaba havalimanını en az kaç dakika içinde terk edebilirim? Uçaktan indikten sonra trene bineceğim, ona göre şimdiden tren bileti almayı düşünüyorum. Havayolunun verdiği tahmini varış saatine göre 10:35'te LEJ'de olacağım. En erken kaçtan sonrası için tren bileti almak mantıklı olur?
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Havalimanını terk etme süresi

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eki 06, 2018 9:46 am

kesin bisey demek zor.

pasaport sirasi: nerde olduguna bakar, arkaya kaldiysan ve fazla gise yoksa 1 saat bile beklersin.
bagaj sirasi: pasaporttan sonra buraya gelirsin. sansina bagli yarim saat de sürebilir 5dk da.
cikis: gümrük memuru süphelenip durdurursa bunu da hesaba katman lazim.
havayolu tahmini varis verir ama rötar olmayacak garantisi vermez :) rötari bilmek tahmin etmek zor.

ben genelde en az 45dk diye hesap yapiyom ama 1 saatten uzun süreni de gördüm.

hangi tren? eger RB, RE trenleriyse geldikten sonra cikinca da alabilirsin. ICE falansa, flex bilet var. onu alirsan o gün icinde o rotafaki herhangi bir trene binebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Cmt Eki 06, 2018 11:25 am

welly275 yazdı: Cmt Eki 06, 2018 9:46 am kesin bisey demek zor.

pasaport sirasi: nerde olduguna bakar, arkaya kaldiysan ve fazla gise yoksa 1 saat bile beklersin.
bagaj sirasi: pasaporttan sonra buraya gelirsin. sansina bagli yarim saat de sürebilir 5dk da.
cikis: gümrük memuru süphelenip durdurursa bunu da hesaba katman lazim.
havayolu tahmini varis verir ama rötar olmayacak garantisi vermez :) rötari bilmek tahmin etmek zor.

ben genelde en az 45dk diye hesap yapiyom ama 1 saatten uzun süreni de gördüm.

hangi tren? eger RB, RE trenleriyse geldikten sonra cikinca da alabilirsin. ICE falansa, flex bilet var. onu alirsan o gün icinde o rotafaki herhangi bir trene binebilirsin.
Detaylı cevap için teşekkürler.
Şu trenlerden birine alacağım hocam. Galiba 3.sünü almak mantıklı olur(12:50 - 14:11)? Ya da 2.sinin(11:36 - 13:16) Flexpreis'ı?
Benim anlamadığım: madem Flexpreis gün içindeki bütün trenlerde geçerli, o zaman bineceğimiz trenin Flexpreis biletini almak yerine en ucuz Flexpreis bileti tespit edip almak daha hesaplı olmaz mı? Mesela 2. trenin flexpreis'ı 23,40€, 3.trenin Flexpreis'ı 25€. O zaman ben 3.ye bile binmek istesem 2.nin Flexpreis'ını alayım, daha ucuza gelsin?
Yalnız Show Details'e tıkladığım da transfer time falan diyor, trenden inip başka trene mi bineceğiz?
Bir de "City-Ticket Included" ne işe yarıyor?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Eki 06, 2018 8:20 pm

gönderdigin link arama sayfasina cikiyo sonuc görmüyom yani.

flexpreislar arasindaki fiyat farkina bisey diyemem. arastirmadim. binecegin trenin türünü dahi bilmiyorum. o yüzden bisey demem imkansiz.

city ticket deutsche bahnin bi hizmeti. kalkis ve varis sehirlerinde belirli bölgeler icin toplu tasimada gecerli bilet anlamina geliyo. tüm sehir degil, sadece deutsche bahnin anlasma yaptigi bölgelerde gecerli o da genelde sehir merkezi olur. aldigin bilete göre de bedavadan bulete dahil olabilir. degilse ekstra ödersin

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Cmt Eki 06, 2018 10:28 pm

welly275 yazdı: Cmt Eki 06, 2018 8:20 pm gönderdigin link arama sayfasina cikiyo sonuc görmüyom yani.

flexpreislar arasindaki fiyat farkina bisey diyemem. arastirmadim. binecegin trenin türünü dahi bilmiyorum. o yüzden bisey demem imkansiz.

city ticket deutsche bahnin bi hizmeti. kalkis ve varis sehirlerinde belirli bölgeler icin toplu tasimada gecerli bilet anlamina geliyo. tüm sehir degil, sadece deutsche bahnin anlasma yaptigi bölgelerde gecerli o da genelde sehir merkezi olur. aldigin bilete göre de bedavadan bulete dahil olabilir. degilse ekstra ödersin
Teşekkürler.

Şunu göstermeye çalışıyordum:
Resim