Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik Yurtdışı Çıkış Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mmuyanik

Askerlik Yurtdışı Çıkış Sorunu

Mesaj gönderen Mmuyanik » Cum Eki 05, 2018 1:34 pm

Arkadaşlar herkese merhabalar
Türkiye de Uluslararası İlişkiler lisans mezunuyum.
Paderborn dan International Business Studies bölümü için şartlı kabul aldım.Vizem elime ulaştı.
Sorunum şu ;
-Tecil hakkım 30.09.2018 de bitti.Şu an bakaya gözüküyorum.Vizem 3.10.2018 de başladı.Dil kursuna kayıt için yurtdışına çıkış yaparken herhangibir sorun yaşarmıyım?Bakaya olup yurda giriş çıkış yapan var midir aramızda?
-Bakaya iken Almanya ya gidip öğrenci olduğumu belgeleyip tecil hakkı doğurabilirmiyim?Su an Şubat celbinde askere alınmam gerekiyor.
-Ayrica Yaşım itibariyle bedelli askerlik ten yararlanabiliyorum.Ancak celp dönemleri okul zamanına denk gelirse benim için ciddi bir problem.Bedelli için yatirdigim para çöp olabilir.Askerliği tatil dönemine erteleme şansımız var midir?

Böyle bir durum başına gelen varsa ve tecrübelerini bu başlık altında paylaşırsa çok memnun olurum.

Gbrjackson

Re: Askerlik Yurtdışı Çıkış Sorunu

Mesaj gönderen Gbrjackson » Cum Eki 05, 2018 6:32 pm

Bir sorun olmaz, çıkarsın.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cum Eki 08, 2021 2:02 pm

Mmuyanik yazdı: Cum Eki 05, 2018 1:34 pm Arkadaşlar herkese merhabalar
Türkiye de Uluslararası İlişkiler lisans mezunuyum.
Paderborn dan International Business Studies bölümü için şartlı kabul aldım.Vizem elime ulaştı.
Sorunum şu ;
-Tecil hakkım 30.09.2018 de bitti.Şu an bakaya gözüküyorum.Vizem 3.10.2018 de başladı.Dil kursuna kayıt için yurtdışına çıkış yaparken herhangibir sorun yaşarmıyım?Bakaya olup yurda giriş çıkış yapan var midir aramızda?
-Bakaya iken Almanya ya gidip öğrenci olduğumu belgeleyip tecil hakkı doğurabilirmiyim?Su an Şubat celbinde askere alınmam gerekiyor.
-Ayrica Yaşım itibariyle bedelli askerlik ten yararlanabiliyorum.Ancak celp dönemleri okul zamanına denk gelirse benim için ciddi bir problem.Bedelli için yatirdigim para çöp olabilir.Askerliği tatil dönemine erteleme şansımız var midir?

Böyle bir durum başına gelen varsa ve tecrübelerini bu başlık altında paylaşırsa çok memnun olurum.
Çıkabildiniz mi ?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzr Kas 14, 2021 4:10 am

umudxx yazdı: Cum Eki 08, 2021 2:02 pm Çıkabildiniz mi ?
Evet yaklasik 3 yildir Almanyadayim.Askerligi bedelli olarak yapip ciktim ben.Ancak askerligini henuz yapmamis askerlikle ilgili sorunu olup(tecil suresi dolmus vs.) hala giris cikis yapan tanidiklarim var.