Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
İSTANBUL3434

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen İSTANBUL3434 » Prş Eki 04, 2018 10:49 am

Vatandaş34 yazdı: Cmt Ağu 18, 2018 1:00 pm :) Bu kötü yarışmanın birinciliğini 128. Günle ben taşıyorum galiba. İşlem hala devam ediyormuş etsin bakalım nereye kadar...
merhaba hocam, vizeniz sonuçlan mı? merak ettim durumunuzu,

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Prş Eki 04, 2018 11:19 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Prş Eki 04, 2018 2:14 am Peki bizim kendimiz mi kontrol etmemiz gerekiyor yoksa onlar mesajla ya da arayarak haber veriyorlar mı? Bir de ben onlar getirsin istemiyorum, gidip kendim almak istiyorum konsolosluktan. Bunun için ne yapmam gerek?
Konsolosluk tan içeri randevusuz giremiyorsunuz maalesef.Mesaj geliyordur illaki ancak benim cep telefon numaram başvurudan sonra değişti.O yüzden herhangi bir mesaj alamadım.Kargoya verildikten sonra 1 gün içerisinde ulaşıyor.Acelem var diyorsanız dağıtım noktalarından veya Şubeden elden teslim alabilirsiniz

Palm

Mesaj gönderen Palm » Prş Eki 04, 2018 10:51 pm

Arkadaslar merhaba,

10 Eylul'de yuksek lisans icin lstanbul'da vize gorusmemi gerceklestirdim.

HWR Berlin'de ingilizce yuksek lisans yapacagim. Okul bu hafta acilmasina ragmen malumunuz halen vizemi beklemekteyim.

Okula konuyu bildirdim ve derslere katilim zorunlu oldugundan sinavlara giremeyebilirsiniz dedi.

Vize basvurusunu ayni tarihte gerceklestiren ve sonucu eline ulasan kimse var mi?

Ayni sikintiyi yasamis arkadaslar var mi? Hocalar bu konuda anlayis gosterebilirler mi?

Ve ilk donem derslerden kalirsam oturumla ilgili bir sikinti yasar miyim?

Konuyla ilgili bilgisi olan paylasirsa cok sevinirim.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Prş Eki 04, 2018 11:12 pm

Palm yazdı: Prş Eki 04, 2018 10:51 pm Arkadaslar merhaba,

10 Eylul'de yuksek lisans icin lstanbul'da vize gorusmemi gerceklestirdim.

HWR Berlin'de ingilizce yuksek lisans yapacagim. Okul bu hafta acilmasina ragmen malumunuz halen vizemi beklemekteyim.

Okula konuyu bildirdim ve derslere katilim zorunlu oldugundan sinavlara giremeyebilirsiniz dedi.

Vize basvurusunu ayni tarihte gerceklestiren ve sonucu eline ulasan kimse var mi?

Ayni sikintiyi yasamis arkadaslar var mi? Hocalar bu konuda anlayis gosterebilirler mi?

Ve ilk donem derslerden kalirsam oturumla ilgili bir sikinti yasar miyim?

Konuyla ilgili bilgisi olan paylasirsa cok sevinirim.
ben de sizinle aynı durumdayım. okulumun başlamasına rağmen vize bekliyorum. Ama benim ilk 3 hafta oryantasyon olduğundan 22 sinde derslerin başlamasından dolayı biraz daha rahatım. Ben program koordinatörüne mail attım durumumla ilgili. Derslere belki katılamayacağımı 2 hafta veya daha fazla (17 eylülde başvurdum böyle bi ihtimal var çünkü). Asistanı cevap yazdı katılım zorunlu değil ancak ödev olayının sıkıntılı olduğunu yıl sonunda ödevlerim eksik olacağından dersten kalma durumumun olabileceğini söyledi. Ben de rica ettim ödevleri bana yollamasını. almanyaya gelince teslim edeceğimi söyledim onlar da kabul etti. Siz de ders notlarını isterseniz belki onları ikna edebilirsiniz 2 veya 3 haftalık yokluuğunuzun sıkıntı olmayacağına. yani ders notları genelde hazır oluyo hocaların sitelerinde. Buarada araştırdınız mı belki sizin okulda da 1 veya iki hafta oryantasyon vardır? dersler sonra başlıyordur.

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cum Eki 05, 2018 1:38 am

Queengs yazdı: Prş Eki 04, 2018 11:12 pm ben de sizinle aynı durumdayım. okulumun başlamasına rağmen vize bekliyorum. Ama benim ilk 3 hafta oryantasyon olduğundan 22 sinde derslerin başlamasından dolayı biraz daha rahatım. Ben program koordinatörüne mail attım durumumla ilgili. Derslere belki katılamayacağımı 2 hafta veya daha fazla (17 eylülde başvurdum böyle bi ihtimal var çünkü). Asistanı cevap yazdı katılım zorunlu değil ancak ödev olayının sıkıntılı olduğunu yıl sonunda ödevlerim eksik olacağından dersten kalma durumumun olabileceğini söyledi. Ben de rica ettim ödevleri bana yollamasını. almanyaya gelince teslim edeceğimi söyledim onlar da kabul etti. Siz de ders notlarını isterseniz belki onları ikna edebilirsiniz 2 veya 3 haftalık yokluuğunuzun sıkıntı olmayacağına. yani ders notları genelde hazır oluyo hocaların sitelerinde. Buarada araştırdınız mı belki sizin okulda da 1 veya iki hafta oryantasyon vardır? dersler sonra başlıyordur.
yanitiniz icin tesekkurler. Oryantasyon 27 Eylul'de yapildi ve bitti. Bana verilen bilgi katilimin zorunlu oldugu yonunde ve odevlerle ilgili bir sey denilmedi. Sanirim ilgili dersin hocalariyla gorusmem daha dogru olacak. Bilgilendirme icin cok tesekkur ediyorum. Umarim en kisa zamanda vizeniz gelir.

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cum Eki 05, 2018 9:41 am

Arkadaslar merhaba,

Fintiba'dan bloke hesabimi acmistim ve gerekli belgeyi de gorusmede vermistim.

Fakat az once konsolosluktan gelen maile gore benden bu belge istenmektedir.

"Bloke hesabinizin acildigini belgeleyen nihai yazi"

Acil yardimlarinizi bekliyorum.

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Cum Eki 05, 2018 10:40 am

Bloke hesabı ben de fintibadan açtım ancak henüz transferi gerçekleştirmedim. Siz tranferi yapmadan mı girdiniz acaba görüşmeye?

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cum Eki 05, 2018 11:17 am

hatzsche yazdı: Cum Eki 05, 2018 10:40 am Bloke hesabı ben de fintibadan açtım ancak henüz transferi gerçekleştirmedim. Siz tranferi yapmadan mı girdiniz acaba görüşmeye?
Transferi yaptim ve hesap dokumu belgesini de teslim ettim.

Vize gorusmem 10 eylul'deydi. 4 hafta sonra bana eksik belge var diye email gonderiyorlar.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eki 05, 2018 11:52 am

Palm yazdı: Cum Eki 05, 2018 11:17 am Transferi yaptim ve hesap dokumu belgesini de teslim ettim.

Vize gorusmem 10 eylul'deydi. 4 hafta sonra bana eksik belge var diye email gonderiyorlar.
Hocam telaşlanmayın. Fintiba hesabınıza girin. Orda tüm dökümanlarınızı bulacaksınız. Almanca olan bir belge var özellikle onu istemişlerdi benden. Bir tane belge vardı para miktarını gösteren ingilizce. Hemen onu vize bölümünün faks adresine yollayın. Ama 4 hafta sonra böyle bir saçmalık yapmaları. Yeminle psikoloji kalmıyor.

bmcoco

Mesaj gönderen bmcoco » Cum Eki 05, 2018 11:53 am

10 Eylülde başvurumu yaptım. Pasaportumu teslim etmedim. Dün bu maili aldım.

vize islemlerinize devam edebilmemiz adina önümüzdeki 4 hafta icerisinde bu emailin ciktisi ile pasaportunuzu vize bölümü güvenligine randevu almaksizin teslim etmeniz rica olunur.
Ardindan sizinle iletisime gecilebilmektedi
Saygılarımızla

Benim sorum: pasaportumu teslim ettikten kaç gün sonra pasaportum elime ulaşır fikri olan var mı? Pazartesi verirsem cuma elimde olur mu ? Şu an yurtdışındayım ve uçak bileti alacağım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Cum Eki 05, 2018 12:05 pm

Demek ki, vizeniz çıkmış, hayırlı olsun, darısı hepimizin başına

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cum Eki 05, 2018 12:25 pm

Süppp yazdı: Cum Eki 05, 2018 11:52 am Hocam telaşlanmayın. Fintiba hesabınıza girin. Orda tüm dökümanlarınızı bulacaksınız. Almanca olan bir belge var özellikle onu istemişlerdi benden. Bir tane belge vardı para miktarını gösteren ingilizce. Hemen onu vize bölümünün faks adresine yollayın. Ama 4 hafta sonra böyle bir saçmalık yapmaları. Yeminle psikoloji kalmıyor.
Tamamdir oyle yapacagim, cok tesekkur ederim.
Ayni zamanda email ile de gonderdim umarim en kisa zamanda sorun halledilir. Gercekten cok yorucu bir surec oldu.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eki 05, 2018 1:16 pm

Palm yazdı: Cum Eki 05, 2018 12:25 pm Tamamdir oyle yapacagim, cok tesekkur ederim.
Ayni zamanda email ile de gonderdim umarim en kisa zamanda sorun halledilir. Gercekten cok yorucu bir surec oldu.
Hocam hangi bölüm ve okuldu sizinki? Ben de itirazımın Sonucunu bekliyorum ama 15 i okul başlıyor. En geç 13 ü kayıt yaptırmam lazım.

Bir de bu okullara kabulün ne kadar geçerliliği oluyor mesela ben bu dönem büyük ihtimalle başlayamayacağım durum öyle gösteriyor. İkinci döneme kayıt olabilir miyim yeniden başvurmadan okula?

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Cum Eki 05, 2018 1:22 pm

Ben ilgili başlıklara da yazdım ancak hiç bir cevap alamadım. Ben 7 kasıma vize randevusu alacağım türkiyede pdr mezunuyum ve ruhr dan tekrardan psikoloji lisansı için ön kabul aldım. A1 goethe sertifika sınavına gireceğim 2 kasımda onu götürmeyi planlıyorum vize görüşmesine kurs a2 den başlayacak çünkü. İstanbulda gireceğim görüşmeye. İkinci bir lisans için vizeden red alma olasılığımın çok yüksek olduğu söylendi bana eğitim danışmanlık firmalarınca. Beni bu konuda bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum
Ayrıca lisans not ortalamam 2.94 ve b2 düzeyince ingilzicem var bölümü ingilizce okudum. Vizede göz önünde bulundurulur mu bilmiyorum hayatımda ilk kez görüşmeye gireceğim.

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cum Eki 05, 2018 2:34 pm

Süppp yazdı: Cum Eki 05, 2018 1:16 pm Hocam hangi bölüm ve okuldu sizinki? Ben de itirazımın Sonucunu bekliyorum ama 15 i okul başlıyor. En geç 13 ü kayıt yaptırmam lazım.

Bir de bu okullara kabulün ne kadar geçerliliği oluyor mesela ben bu dönem büyük ihtimalle başlayamayacağım durum öyle gösteriyor. İkinci döneme kayıt olabilir miyim yeniden başvurmadan okula?

Okul HWR Berlin bolum ise Supply Chain Management. Sizin durumunuzu biliyorum, buyuk taliksizlik. Benim de bolum ingilizce ve lisansimi ingilizce yaptigimdan lets olmadan kabul aldim.

Benim kayit sikintim olmadi okul kaydi kendisi yapti. Belgeleri de uni-assist den talep etmisler.

Acikcasi bu durumu okulla gorusmeniz daha faydali olur ben de bilgi sahibi degilim. Her okulun proseduru farkli oluyor.

Ben belgeleri faksladim ayni zamanda email ile de gonderdim. Geri donus yapiyor mu konsolosluk belgelerin ulastigina dair?

Umarim itiraziniz en kisa zamanda olumlu sonuclanir.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eki 05, 2018 3:16 pm

Palm yazdı: Cum Eki 05, 2018 2:34 pm Okul HWR Berlin bolum ise Supply Chain Management. Sizin durumunuzu biliyorum, buyuk taliksizlik. Benim de bolum ingilizce ve lisansimi ingilizce yaptigimdan lets olmadan kabul aldim.

Benim kayit sikintim olmadi okul kaydi kendisi yapti. Belgeleri de uni-assist den talep etmisler.

Acikcasi bu durumu okulla gorusmeniz daha faydali olur ben de bilgi sahibi degilim. Her okulun proseduru farkli oluyor.

Ben belgeleri faksladim ayni zamanda email ile de gonderdim. Geri donus yapiyor mu konsolosluk belgelerin ulastigina dair?

Umarim itiraziniz en kisa zamanda olumlu sonuclanir.
Teşekkür ederim hocam. Pzt hala bi haber alamazsam mutlaka salı günü okula soracağım bu durumu.

Sizin durumunuz içinse maalesef geri dönüş yapmıyorlar. Ama faks çektiğinizde gönderildi veya iletildi diye bir onay çıktısı oluyor. Onu saklarsanız iyi olur. Ben öyle yapmıştım. Belki confirmation maili isteyebilirsiniz. Bana cevap vermişlerdi hemen ertesi güne

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cum Eki 05, 2018 4:25 pm

Süppp yazdı: Cum Eki 05, 2018 3:16 pm Teşekkür ederim hocam. Pzt hala bi haber alamazsam mutlaka salı günü okula soracağım bu durumu.

Sizin durumunuz içinse maalesef geri dönüş yapmıyorlar. Ama faks çektiğinizde gönderildi veya iletildi diye bir onay çıktısı oluyor. Onu saklarsanız iyi olur. Ben öyle yapmıştım. Belki confirmation maili isteyebilirsiniz. Bana cevap vermişlerdi hemen ertesi güne
Ben tesekkur ederim:)
Mutlaka sorun, kayit isleminin hayati onemi oldugunu biliyorum.
O halde onay maili gelmezse tekrar taciz edecegim.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Cum Eki 05, 2018 5:45 pm

Arkadaşlar merhaba, şartlı kabul mektubunda okulun dil kursuna otomatik olarak kayıt oldunuz diye yazıyor. Tarihine kadar belirli üniversitenin dil kursuna hangi gün başlayacağım. Ama gönderilen bir diğer sayfada aşağıda yazdığım şekilde bir ibare yer alıyor.

"Kurs ücretlerini önceden ödemek zorunda değilsiniz! Vize vermekten sorumlu Alman Büyükelçiliği veya Alman Konsolosluğu ön ödemeyi gerektiriyorsa, parayı aşağıdaki hesaba havale edebilirsiniz."

Yani size sormak istediğim soru, sizce vize alırken parayı sırf hesaba yatırmadım diye sıkıntı çıkarırlar mı?

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eki 05, 2018 6:44 pm

uzay yazdı: Cum Eki 05, 2018 5:45 pm Arkadaşlar merhaba, şartlı kabul mektubunda okulun dil kursuna otomatik olarak kayıt oldunuz diye yazıyor. Tarihine kadar belirli üniversitenin dil kursuna hangi gün başlayacağım. Ama gönderilen bir diğer sayfada aşağıda yazdığım şekilde bir ibare yer alıyor.

"Kurs ücretlerini önceden ödemek zorunda değilsiniz! Vize vermekten sorumlu Alman Büyükelçiliği veya Alman Konsolosluğu ön ödemeyi gerektiriyorsa, parayı aşağıdaki hesaba havale edebilirsiniz."

Yani size sormak istediğim soru, sizce vize alırken parayı sırf hesaba yatırmadım diye sıkıntı çıkarırlar mı?
Hocam siz bahsettiğiniz iki sayfanında çıktısını ekleyin başvuru belgelerinizin arasına. Eğer isterlerse eksik evrak konumunda olur ve size verilen en kısa sürede ister elden isterseniz de faks çekerek tamamlayabilirsiniz. Ama mutlaka başvuru sırasında sorup öğrenin. Bazen yoğunluktan eksik evrak bilgisini size geç söyleyebilirler bu yüzden de vize işlemleriniz uzayabilir.

Palm

Mesaj gönderen Palm » Cmt Eki 06, 2018 8:07 pm

Süppp yazdı: Cum Eki 05, 2018 11:52 am Hocam telaşlanmayın. Fintiba hesabınıza girin. Orda tüm dökümanlarınızı bulacaksınız. Almanca olan bir belge var özellikle onu istemişlerdi benden. Bir tane belge vardı para miktarını gösteren ingilizce. Hemen onu vize bölümünün faks adresine yollayın. Ama 4 hafta sonra böyle bir saçmalık yapmaları. Yeminle psikoloji kalmıyor.
Merhaba,

Ben evraklari faksladim fakat maili tekrar okuyunca soyle demisler ;

Evraklarınız ile birlikte bu yazımızın da beraber getirilmesini rica ederiz. Yukarıda belirtilen evrakları bu yazı size ulaştıktan sonra en geç 4 hafta içerisinde vize bölümüne ulaştırınız; aksi takdirde başvurunuz konusunda sormlu olan yabancılar dairesine, evrakları ulaştırmadığınız bildirileceğinden, müracatınız İkamet Yasasının 82. maddesinin 1. satırı gereğince red edilecektir. Istenilen evrakları, belirtilen sürede getirmeniz mümkün değil ise, sürenin uzatılması için yazılı açıklamanız rica ederiz.

Acaba tarafimdan evraklarin teslimini mi bekliyorlar acikcasi kafam karisti su an biraz.

Kilitli