Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Queengs

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Eki 01, 2018 11:29 am

kitapkurduu yazdı: Pzt Eki 01, 2018 11:21 am merhabalar, yanıt yazdığınız için öncelikle teşekkürler.

derslerin başlangıcı 16 ekim. umarım olumlu haber gelir. ..
Rica ederim ne demek. Bence haftaya olumlu cevabınız gelir daha zamanınız var çünkü. Başvuru süreci ve başvuru sonrası maddi manevi çok zor bir süreç. Umarım hiç kimsenin başvurusu reddedilmez. Güzel sonuçlar alırız hepimiz.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Eki 01, 2018 11:38 am

Süppp yazdı: Pzt Eki 01, 2018 10:57 am Rica ederim hocam. Okula kayıt vs nasıl yaptınız peki? Orda bulunmanız gerekmiyor muydu? Bence bir arayıp bu durum için bilgilendirme yapın derim.
Ben okuluma kaydımı postayla yaptım. Yani gerekli belgeleri postayla yolladım.(lisans diploması, dil belgesi, transkriptler vs.). Daha sonra da harç parasını ödemem gerekiyordu kayıt yapmam için 1 ekime kadar kaydımın tamamlanması için.Çünkü 1 ekim de okulum başlıyor. Bu şekilde matriculation number verdiler bana. Yurda başburmuştum giriş tarihi 1 ekim onun da parasını ödedim 400 euro vize gelmeden. Her ödediğim para için daha çok stres oluyorum. Mail attım bir sefer cevap gelmedi. Sıkıştırıp negatif etki yaratmak isteniyorum çünkü 2 hafta kısa bir süre vize için.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Eki 01, 2018 2:00 pm

Hallo ,

Ihre Anfrage kann hier nicht zugeordnet werden.

Bitte stellen Sie Ihre Anfrage erneut unter A Ihres Familiennamens,
Vornamens Hildesheim, Geburtsdatum und Ihrer Adresse.

Mit freundlichen Grüßen
im Auftrage
Arkadaşlar almanca bilen bu yazıyı çevirebilir mi acaba? google translateden çevirince çok saçma bir şey çıktı.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Pzt Eki 01, 2018 5:09 pm

Queengs yazdı: Pzt Eki 01, 2018 2:00 pm Hallo ,

Ihre Anfrage kann hier nicht zugeordnet werden.

Bitte stellen Sie Ihre Anfrage erneut unter A Ihres Familiennamens,
Vornamens Hildesheim, Geburtsdatum und Ihrer Adresse.

Mit freundlichen Grüßen
im Auftrage
Arkadaşlar almanca bilen bu yazıyı çevirebilir mi acaba? google translateden çevirince çok saçma bir şey çıktı.
Hocam almanca bilmiyorum ama google translate de alm-türk yerine alm- ing çeviri yapmak daha verimli sonuç çıkartıyor. Onda da böyle bir şey geldi
“ Hello ,

Your request can not be assigned here.

Please put your request again under A of your surname,
First name Hildesheim, date of birth and your address.

Best regards
on behalf of ”

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Eki 01, 2018 5:19 pm

Süppp yazdı: Pzt Eki 01, 2018 5:09 pm Hocam almanca bilmiyorum ama google translate de alm-türk yerine alm- ing çeviri yapmak daha verimli sonuç çıkartıyor. Onda da böyle bir şey geldi
“ Hello ,

Your request can not be assigned here.

Please put your request again under A of your surname,
First name Hildesheim, date of birth and your address.

Best regards
on behalf of ”
Teşekkür ederim çok saolun bu aklıma gelmemişti🙏 Aslında almancadan türkçeye de hemen hemen böyle çevirdi. Yani şunu anlayamadım. A soyisiminin altına bidaha isteğinizi yollayın demiş. Yani ben siteden yollamıştım maili. Acaba bidaha mail adresine atın mı diyo diye anlayamadım. Şöyle soruyum sorumu. Yabancılar dairesinin hangi birimine mail atmak gerektiğini bilen arkadaşlar var mı? İnternetten auslaenderstella birimini bulup atmıştım. Hiç almancam olmadığı için çok zorlanıyorum kurumların almancasını bulmada.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Pzt Eki 01, 2018 5:41 pm

Queengs yazdı: Pzt Eki 01, 2018 5:19 pm Teşekkür ederim çok saolun bu aklıma gelmemişti🙏 Aslında almancadan türkçeye de hemen hemen böyle çevirdi. Yani şunu anlayamadım. A soyisiminin altına bidaha isteğinizi yollayın demiş. Yani ben siteden yollamıştım maili. Acaba bidaha mail adresine atın mı diyo diye anlayamadım. Şöyle soruyum sorumu. Yabancılar dairesinin hangi birimine mail atmak gerektiğini bilen arkadaşlar var mı? İnternetten auslaenderstella birimini bulup atmıştım. Hiç almancam olmadığı için çok zorlanıyorum kurumların almancasını bulmada.
Rica ederim hocam ama gerisi için bir bilgim olmadığından yardımcı olamayacağım üzgünüm : (

Kartanesi

Mesaj gönderen Kartanesi » Pzt Eki 01, 2018 5:44 pm

kitapkurduu yazdı: Pzt Eki 01, 2018 10:02 am merhaba arkadaşlar,

Vizem çok gecikti ve benzer durumda olan birileri var mı bunu merak ediyorum. Başvurunun ilerleyişi hakkında zaten asla bilgi vermiyorlar. açıkcası çok büyük stres yaşıyorum. Başvuru dosyam tamdı , çevrilmesi gereken her belge çevrildi vs.

randevu tarihim: 10 Ağustos

bugün 1 Ekim ve acaba reddedilecek mi diye korkup içerisindeyim. Aranızda vizesi bu kadar geç çıkan oldu mu?

Bu arada başvuru yerim İzmir'di...
Bende vize başvurusu yaptım Ankara’da 22.08 de ama Hale’n haber yok bende tırsmaya başladım bilmiyorum ne olucak 😰

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eki 02, 2018 9:30 am

kitapkurduu yazdı: Pzt Eki 01, 2018 10:49 am burası bir şekilde deneyimlerimizi paylaştığımız bir yer. neden dalga geçiyorsun? çok mu komik. terbiyesiz.
bunu kme yazdınız kardes ?eger bana yazdıysan terbiyesiz sensin:cünki orada gayet ciddi bir cevap yazdım bende bu basvuru sürecinden gecmiş biriyim ve suan almanyasaki masterim bitmek üzere neyinizle dalga gececegim simdi bi acıklayın durumunuzu yazmıssınız bende sartları biliyorum nasıl durumlarda vize daha kolay cıkıyor alınıyor bu vize ve bunun üzerine yorum yapmısım sen o vize eline gecince utan ya .ne diyim formdaki arkadaslarda kusura bakmasın mecbur cevap vermek zorunda kaldım
herkese bol sanslar

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Sal Eki 02, 2018 1:30 pm

herr_sieben yazdı: Sal Eki 02, 2018 9:30 am bunu kme yazdınız kardes ?eger bana yazdıysan terbiyesiz sensin:cünki orada gayet ciddi bir cevap yazdım bende bu basvuru sürecinden gecmiş biriyim ve suan almanyasaki masterim bitmek üzere neyinizle dalga gececegim simdi bi acıklayın durumunuzu yazmıssınız bende sartları biliyorum nasıl durumlarda vize daha kolay cıkıyor alınıyor bu vize ve bunun üzerine yorum yapmısım sen o vize eline gecince utan ya .ne diyim formdaki arkadaslarda kusura bakmasın mecbur cevap vermek zorunda kaldım
herkese bol sanslar
Benim bugün itibari ile vize ye başvuralı 4 hafta oldu. İngilizce yüksek lisans için başvurdum. Her konsolosluğı aradığımda hala işlemde diyor. Bu hafta okul kayıt dönemi. Ne yapcam bilmiyorum. Sizce bu süreç normal mi?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eki 02, 2018 3:05 pm

İkoc yazdı: Sal Eki 02, 2018 1:30 pm Benim bugün itibari ile vize ye başvuralı 4 hafta oldu. İngilizce yüksek lisans için başvurdum. Her konsolosluğı aradığımda hala işlemde diyor. Bu hafta okul kayıt dönemi. Ne yapcam bilmiyorum. Sizce bu süreç normal mi?
evet normal zaten 4 -6 hafta arası cevap geliyo birde söyle bişey var eger daha tasradaysa basvuru yeriniz daha cabuk gelebilir bürokrasi az oluyor tahminimce

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Sal Eki 02, 2018 3:22 pm

Uçuş günüme çok az kaldı ve hala vizeden haber yok. Alman bir arkadaşım benim ismimi vs. söyleyip durumumu iletmek için benim adıma Ausländerbehörde'yi arasa kötü bir izlenim bırakır mı?

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Sal Eki 02, 2018 3:23 pm

İkoc yazdı: Sal Eki 02, 2018 1:30 pm Benim bugün itibari ile vize ye başvuralı 4 hafta oldu. İngilizce yüksek lisans için başvurdum. Her konsolosluğı aradığımda hala işlemde diyor. Bu hafta okul kayıt dönemi. Ne yapcam bilmiyorum. Sizce bu süreç normal mi?
Hocam siz her türlü okulunuzun international admission ofisine yazın durumu belirtin. Geç kayıt olup olmama ihtimalinizi öğrenin derim ben. Genelde dersler başlayana kadar geç kayıt olunabiliyor.

photon

Mesaj gönderen photon » Sal Eki 02, 2018 4:07 pm

10 eylül'de İstanbul'dan başvuru yaptım. Hala bekliyorum buradaki yorumları okuduktan sonra daha fazla korkmaya başladım.

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Sal Eki 02, 2018 4:10 pm

herr_sieben yazdı: Sal Eki 02, 2018 3:05 pm evet normal zaten 4 -6 hafta arası cevap geliyo birde söyle bişey var eger daha tasradaysa basvuru yeriniz daha cabuk gelebilir bürokrasi az oluyor tahminimce
Hocam başvurduğum yer Chemnitz, red olasılığıda olabiliyomu?

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Sal Eki 02, 2018 4:13 pm

Süppp yazdı: Sal Eki 02, 2018 3:23 pm Hocam siz her türlü okulunuzun international admission ofisine yazın durumu belirtin. Geç kayıt olup olmama ihtimalinizi öğrenin derim ben. Genelde dersler başlayana kadar geç kayıt olunabiliyor.
Bugün yazcam oraya. Durumumdan bahsedecem. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için hocam.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Sal Eki 02, 2018 5:03 pm

İkoc yazdı: Sal Eki 02, 2018 4:13 pm Bugün yazcam oraya. Durumumdan bahsedecem. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için hocam.
Rica ederim hocam. Umarım her şey yolunda gider herkes için : )

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Sal Eki 02, 2018 7:32 pm

Ben de sizinle aynı durumdayım. Başvurumu 17 Ağustos’ta yaptım eksik belgem vardı onu da eylülün ikisinde teslim ettim ve başvurum tamamlandı.

Cuma gününe uçağım var fakat vizeden hala haber yok. Konsolosluk telefona cevap veriyor mu? Ben günlerdir arıyorum ve sürekli meşgulde. Ne yapacağımı bilemiyorum beklemek dışında.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eki 02, 2018 7:39 pm

AmazingGatsby yazdı: Sal Eki 02, 2018 7:32 pm Ben de sizinle aynı durumdayım. Başvurumu 17 Ağustos’ta yaptım eksik belgem vardı onu da eylülün ikisinde teslim ettim ve başvurum tamamlandı.

Cuma gününe uçağım var fakat vizeden hala haber yok. Konsolosluk telefona cevap veriyor mu? Ben günlerdir arıyorum ve sürekli meşgulde. Ne yapacağımı bilemiyorum beklemek dışında.
Gideceğiniz şehrin yabancılar ofisine mail atsanız durumunuzla ilgili. Hemen dönüş yapıyorlar. Ben cuma günü mail yazdım pazartesi geri dönüş yaptılar yabancılar ofisinden. (Ancak dün yazdığım mailime bugün cevap gelmedi). Sanrım şuan konsolosluk bi iş yok. Büyük ihtimalle konsolosluk da yabancışar ofisinden gelecek onayı bekliyordur.

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Sal Eki 02, 2018 7:41 pm

Queengs yazdı: Sal Eki 02, 2018 7:39 pm Gideceğiniz şehrin yabancılar ofisine mail atsanız durumunuzla ilgili. Hemen dönüş yapıyorlar. Ben cuma günü mail yazdım pazartesi geri dönüş yaptılar yabancılar ofisinden. (Ancak dün yazdığım mailime bugün cevap gelmedi). Sanrım şuan konsolosluk bi iş yok. Büyük ihtimalle konsolosluk da yabancışar ofisinden gelecek onayı bekliyordur.
Almancası ne oluyor ki onun? Okulun uluslarası ofisi var bildiğim.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eki 02, 2018 7:44 pm

AmazingGatsby yazdı: Sal Eki 02, 2018 7:41 pm Almancası ne oluyor ki onun? Okulun uluslarası ofisi var bildiğim.
Emin olmamakla birlikte “auslaender” olması lazım. Benim almancam olmadığı için sizin gibi emin olamadım. Ama mail attım cuma günü. Mailde ismimi soyisimimi doğum tarihimi yazıp tekrar sorunumu anlatan mail atmamı istemişler attım dün cevap gelmedi bugün.

Kilitli