Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ludovico

Vize

Mesaj gönderen Ludovico » Pzt Eki 01, 2018 9:03 pm

Merhaba

Sadece a1 sertifikası ve dil kursu kayıt belgesi ile herhangi sorunsuz bir şekilde vize alabiliyor muyum?
bu şekilde onay alan veya olumsuz bi durum yaşayan var mı?

Konuyla ilgili olarak konsosluk yazısından o kısım;

Kabul belgesinin (mutlak kabul) henüz mevcut olmadığı durumlarda:
o Gerekli dil bilgisinin, üniversite eğitimine hazırlık programlarında edinileceğini gösterir belge (dil kursu kayıt belgesi/dil kursu ücretinin ödendiğine dair belge) veya

o Eğitim dili bilgisine sahip olunduğuna dair belge, Avrupa ortak dil kriterleri uya-rınca asgari B 1 seviyesinde (www.europaeischer-referenzrahmen.de):
Eğitim dili Almanca ise: “Zertifikat Deutsch”, “Zertifikat Deutsch für Jugendli-che”, Hochschulzugangsprüfung “DSH” veya “TestDaF”, Alman lise diploması “Abitur”, “DSD II”, “ZOP”, “KDS” veya “GDS”.
Eğitim dili İngilizce ise: Kabul edilen sınavların birinden (IELTS, TOEFL vs.) yeterli puan alındığına dair belge

Muriel

Re: Vize

Mesaj gönderen Muriel » Sal Eki 02, 2018 12:35 am

onay alan da olumsuz durum yaşayan da var. vize anı defterinde biraz vakit geçirirsen iki durum içinde örnekler görebilirsin.