Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Süppp

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eyl 26, 2018 11:48 am

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 8:46 pm Rica ederim🤗 Ben de başvuruyu yapana kadar sizin gibi çık gergindim. O yüzden anlayabiliyorum durumununuzu. Ben 17 eylül de yaptım başvurumu. Şiödi sonuç bekliyorum. Umarın güzel sonuçlar alırız hepimiz🙏🙏🙏
Hocam hangi konsolosluğa başvurdunuz? Bir de dil belgeniz var mıydı IELTS TOEFL vb.?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Çrş Eyl 26, 2018 12:17 pm

Ankara konsolosluğunda yaptım işlemlerimi. Toefl puanım vardı. Hatta vize memuru birara puan kapğıdımı göremedi. Direkt ingilizce dil puanınız nerede diye sordu.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Çrş Eyl 26, 2018 12:17 pm

Süppp yazdı: Çrş Eyl 26, 2018 11:48 am Hocam hangi konsolosluğa başvurdunuz? Bir de dil belgeniz var mıydı IELTS TOEFL vb.?
Almanca bilgim hiç yok buarada. Bölümüm “international”.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Eyl 26, 2018 2:12 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 1:46 pm ACİl !!!
Arkadaşlar vize görüşmem öncesinde çok önemli bir şey sorucam, sanırım bir hata yaptım. Diplomamı İngilizceye çevirttim, ama çeviriyi bir nüsha aldım. Her evraktan iki adet istiyorlardı ya, çevirinin de fotokopisini veririm diye düşünmüştüm. Siz ne yaptınız? Toparlıyorum, elimde diplomam (Türkçe) ve bir adet yeminli çevirisi var. Çeviriden de mi 2 nüsha almalıydım, yoksa çevirinin 2 adet fotokopisini mi çekeceğim?
Karışık oldu biraz, özür 😞
ELİNNDEKİ EVRAKLARIN YANİ ORJİNALLERİN VEYA CEVİRİLERİN İKİ FOTOKOPİSİ OLURSA SIKINTI OLMAZ

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Çrş Eyl 26, 2018 5:08 pm

Queengs yazdı: Çrş Eyl 26, 2018 12:17 pm Ankara konsolosluğunda yaptım işlemlerimi. Toefl puanım vardı. Hatta vize memuru birara puan kapğıdımı göremedi. Direkt ingilizce dil puanınız nerede diye sordu.
Teşekkür ederim hocam cevap verdiğiniz için : )

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Çrş Eyl 26, 2018 5:20 pm

Süppp yazdı: Çrş Eyl 26, 2018 5:08 pm Teşekkür ederim hocam cevap verdiğiniz için : )
Rica ederim. Umarım hepimizin vizeleri en kısa zamanda gelir.🙏

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Çrş Eyl 26, 2018 11:21 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ruhr Universitesi Bochum'da 4 ocakta yüksek lisans yapmak üzere A2 dil kursuna başlayacağım. Zaten kurs öncesi üniversite beni sınava sokarak gerekli seviyeden başlatacak, aslında yazan A2'nin bir bağlayıcılığı olmayacak. 1 kasımda İstanbul'da vize görüşmem var, sorum şu: elimde herhangi bir Almanca A1 sertifikası yok fakat evde kendi imkanlarımla bütün konuları tamamlamış olacağım. Açıkçası sınava para vermek istemiyorum, yoksa illa da A2'den başlıyorsun A1 sertifikası göstermen lazım diyerek terslik çıkarırlar mı?

Ömer

Mesaj gönderen Ömer » Çrş Eyl 26, 2018 11:43 pm

Tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şu an yüksek lisans tez ( kamu hukuku-ceza Hukuku) aşamasındayım. Şubat veya Mart ayında bitecek hayırlısıyla. Merak ettiğim iki husus var. Birincisi dil yeterliliğini sağlayamadığımdan Almanya’da doktora Programı için şartlı kabul durumu mümkün mü? İkinci husus ise doktoraya kabul edildikten sonra üniversite tarafından bir maaş bağlanıyor mu? Şimdiden teşekkür ederim🙏

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Prş Eyl 27, 2018 5:05 pm

hatzsche yazdı: Çrş Eyl 26, 2018 11:21 pm Arkadaşlar merhaba,

Ruhr Universitesi Bochum'da 4 ocakta yüksek lisans yapmak üzere A2 dil kursuna başlayacağım. Zaten kurs öncesi üniversite beni sınava sokarak gerekli seviyeden başlatacak, aslında yazan A2'nin bir bağlayıcılığı olmayacak. 1 kasımda İstanbul'da vize görüşmem var, sorum şu: elimde herhangi bir Almanca A1 sertifikası yok fakat evde kendi imkanlarımla bütün konuları tamamlamış olacağım. Açıkçası sınava para vermek istemiyorum, yoksa illa da A2'den başlıyorsun A1 sertifikası göstermen lazım diyerek terslik çıkarırlar mı?
Hocam mutlaka alın. Ben lisansımı 100% İngilizce bitirmiş olmama ve okuldan bunu kanıtlayan belge almama rağmen vizeden red yedim. Mutlaka “ paralı “ bir belge görmek istiyorlar. ( ingilizce master dan tam kabul belgem de vardı )

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Prş Eyl 27, 2018 5:53 pm

Herkese merhabalar,
Öncelikle burada sorduğum sorulara çok hızlı şekilde cevap yazan arkadaşlar, çok sağolun. Çok yardımınız oldu.
Benim de bugün İstanbul’da vize görüşmem vardı be öncesinde aklıma takılan ve bu süreçte işlerimi kolaylaştıran birkaç şeyi yazmak istiyorum.
Hepsini kendim denediğim için öneriyorum. Umarım forum yetkililerinden reklam diye engellenmez, çünkü kesinlikle böyle bir aracım yok.
1. Transferwise: Arkadaşlar, yurtdışına çok düşük ücretle oda gönderebiliyorsunuz. Normalde swift ya da Western unionla ciddi bir ücret ediyoruz biliyorsunuz, ben fintiba hesabıma burada yatırdım ve çok daha az ücret ödedim. Dahası son dönemdeki döviz dalgalanmalarından dolayı, günün İçinde en düşün kurun olduğu zamanda ya da günde transfer talimatı verdim, kaybım daha da azaldı. Verdiğiniz talimat 24 dakika garanti alrına alınıyor, dolayısıyla bugün 7tlye 1 euro alabiliyorsanız, bir sonraki gün Euro 8 bile olsa siz 7den almış oluyorsunuz. Detayları kullanarak bakabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman talimatı iptal edebilirsiniz, ödeme yapılmadığı sürece döküntü yok. Para Türkiye’den yatırdığım gün, fintiba hesabına aktarıldı, ama fintiba hesabında 1 sonraki gün göründü. Dediğim gibi ben kullandım, siz de güvenle inceleyip kullanabilirsiniz.
2. Kargoweb: Almanya’ya belge göndermek için Kargo fiyatları 240 lira falandı. Kargoweble gönderdim, evden dökümanı aldılar, 150 tl ödedim, 1 gün sonra Almanyadaydı. Benim gönderimi UPS ile göndermişlerdi.

Bunlar aklıma gelen 2 önemli konuydu. Onun dışında bugün İstanbul’da belgelerimi teslim ettim. Ben Master için başvurdum, ama okulumun kayıt tarihi en son 1 ekim olduğu İçin kaydımı da yaptırdım okula. Kabul mektubuyla beraber, kayıt belgelerimi de götürdüm.
Onun dışında aklıma gelenler;
1. Lise diplomasını almadılar, benim diplomam yoktu ama lisede okuduğuma dair belge almıştım ve onu Almancaya çevirtmiştim. Almadılar.
2. Belgelerin asıllarını götürdüm ama sadece nüfus kayıt örneğine baktılar, onun aslını da aldılar.
3. Tüm çevirilerin ve belgelerin fotokopisini çektirdim, onları aldılar. Çevirilerin adıllarına bakmadılar.
4. İkametgah ile ilgili bir şey vardı formda, ben boş bırakmıştım, bir şey demediler, ikametgah belgesini de sormadılar.
5. Aklıma takılan tek şey, formlardan biri olan 54. Madde ikametgah gibi bişi, imzaladığımız. Onun sadece bir tanesini aldılar. Ama sonra burada bir yerde okudum, başkalarından da bir tane almışlar.
6. Gişede hanımefendi çok iyiydi, 2 şey sordu sadece. Bölümünüz İngilizce mi, ben evet %100 İngilizce dedim, zaten okul kaydım ve ielts skorum belgelerde vardı. Bir de nerede kalacaksınız dedi, ben de yurda başvurdum ama henüz cevap gelmedi. Eğer çıkmazsa oda kiralıcam muhtemelen dedim. Marburg’u (gideceğim şehir) daha önce de gittiğim için biliyorum, belki bir süre gösterse dalan kalırım dedim. Şimdi hatırladım, akrabalarınız bar mı dedi, 2 Amcam ve 1 Dayım var ama pek bir iletişimimiz yok dedim. Nerede oturuyorlar diye sordu, ben de amcamları bilmiyorum, dayımlar da şurada diye cevap verdim.
Umarım güzel sonuçlar alırız. Benim okulum 15 ekimde başlıyor aslında, ama hocayla ve öğrenci işleriyle konuştum, ders seçimlerini falan buradan halledilecem, vize çıkarsa da inşallah en geç bir sonraki gün gidicem.
Herkese tekrar bol şans, hakkımızda hayırlısı olsun 🙏

Uzom yanlışları İçin kusura bakmayın. Düzeltmeyi sadece önemli olduğu için transferwise ile ilgili yapıyorum; talimatınız 24 saat garanti altına alınıyor. 24 dakika değil 😉

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Prş Eyl 27, 2018 7:29 pm

miaskacik yazdı: Prş Eyl 27, 2018 5:53 pm Herkese merhabalar,
Öncelikle burada sorduğum sorulara çok hızlı şekilde cevap yazan arkadaşlar, çok sağolun. Çok yardımınız oldu.
Benim de bugün İstanbul’da vize görüşmem vardı be öncesinde aklıma takılan ve bu süreçte işlerimi kolaylaştıran birkaç şeyi yazmak istiyorum.
Hepsini kendim denediğim için öneriyorum. Umarım forum yetkililerinden reklam diye engellenmez, çünkü kesinlikle böyle bir aracım yok.
1. Transferwise: Arkadaşlar, yurtdışına çok düşük ücretle oda gönderebiliyorsunuz. Normalde swift ya da Western unionla ciddi bir ücret ediyoruz biliyorsunuz, ben fintiba hesabıma burada yatırdım ve çok daha az ücret ödedim. Dahası son dönemdeki döviz dalgalanmalarından dolayı, günün İçinde en düşün kurun olduğu zamanda ya da günde transfer talimatı verdim, kaybım daha da azaldı. Verdiğiniz talimat 24 dakika garanti alrına alınıyor, dolayısıyla bugün 7tlye 1 euro alabiliyorsanız, bir sonraki gün Euro 8 bile olsa siz 7den almış oluyorsunuz. Detayları kullanarak bakabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman talimatı iptal edebilirsiniz, ödeme yapılmadığı sürece döküntü yok. Para Türkiye’den yatırdığım gün, fintiba hesabına aktarıldı, ama fintiba hesabında 1 sonraki gün göründü. Dediğim gibi ben kullandım, siz de güvenle inceleyip kullanabilirsiniz.
2. Kargoweb: Almanya’ya belge göndermek için Kargo fiyatları 240 lira falandı. Kargoweble gönderdim, evden dökümanı aldılar, 150 tl ödedim, 1 gün sonra Almanyadaydı. Benim gönderimi UPS ile göndermişlerdi.

Bunlar aklıma gelen 2 önemli konuydu. Onun dışında bugün İstanbul’da belgelerimi teslim ettim. Ben Master için başvurdum, ama okulumun kayıt tarihi en son 1 ekim olduğu İçin kaydımı da yaptırdım okula. Kabul mektubuyla beraber, kayıt belgelerimi de götürdüm.
Onun dışında aklıma gelenler;
1. Lise diplomasını almadılar, benim diplomam yoktu ama lisede okuduğuma dair belge almıştım ve onu Almancaya çevirtmiştim. Almadılar.
2. Belgelerin asıllarını götürdüm ama sadece nüfus kayıt örneğine baktılar, onun aslını da aldılar.
3. Tüm çevirilerin ve belgelerin fotokopisini çektirdim, onları aldılar. Çevirilerin adıllarına bakmadılar.
4. İkametgah ile ilgili bir şey vardı formda, ben boş bırakmıştım, bir şey demediler, ikametgah belgesini de sormadılar.
5. Aklıma takılan tek şey, formlardan biri olan 54. Madde ikametgah gibi bişi, imzaladığımız. Onun sadece bir tanesini aldılar. Ama sonra burada bir yerde okudum, başkalarından da bir tane almışlar.
6. Gişede hanımefendi çok iyiydi, 2 şey sordu sadece. Bölümünüz İngilizce mi, ben evet %100 İngilizce dedim, zaten okul kaydım ve ielts skorum belgelerde vardı. Bir de nerede kalacaksınız dedi, ben de yurda başvurdum ama henüz cevap gelmedi. Eğer çıkmazsa oda kiralıcam muhtemelen dedim. Marburg’u (gideceğim şehir) daha önce de gittiğim için biliyorum, belki bir süre gösterse dalan kalırım dedim. Şimdi hatırladım, akrabalarınız bar mı dedi, 2 Amcam ve 1 Dayım var ama pek bir iletişimimiz yok dedim. Nerede oturuyorlar diye sordu, ben de amcamları bilmiyorum, dayımlar da şurada diye cevap verdim.
Umarım güzel sonuçlar alırız. Benim okulum 15 ekimde başlıyor aslında, ama hocayla ve öğrenci işleriyle konuştum, ders seçimlerini falan buradan halledilecem, vize çıkarsa da inşallah en geç bir sonraki gün gidicem.
Herkese tekrar bol şans, hakkımızda hayırlısı olsun 🙏

Uzom yanlışları İçin kusura bakmayın. Düzeltmeyi sadece önemli olduğu için transferwise ile ilgili yapıyorum; talimatınız 24 saat garanti altına alınıyor. 24 dakika değil 😉
Bilgiler için çok teşekkür ederiz. Transferwise i bilseydim gerçekten baya karda olurdum çünkü euro nun en yüksek olduğu zamanda fintibaya hesap ücretini yatırdım vs. Umarım diğer arkadaşların işine yarar.
Umarım vizeden olumlu sonuç alırız.

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Prş Eyl 27, 2018 11:09 pm

Bugün benim de vizem geldi, darısı diğer bekleyenlerin başına.

Başvuru tarihi: 27 Ağustos
Vize çıkış tarihi: 27 Eylül
İngilizce yüksek lisans

frt299

Mesaj gönderen frt299 » Cum Eyl 28, 2018 2:27 am

Riemann yazdı: Prş Eyl 27, 2018 11:09 pm Bugün benim de vizem geldi, darısı diğer bekleyenlerin başına.

Başvuru tarihi: 27 Ağustos
Vize çıkış tarihi: 27 Eylül
İngilizce yüksek lisans
Hocam hayırlı olsun. Acaba vize görüşmesinde Almanyaya gideceğiniz tarih olarak ne yazdınız? 27 Eylül mü yazdınız acaba?

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Cum Eyl 28, 2018 2:38 pm

frt299 yazdı: Cum Eyl 28, 2018 2:27 am Hocam hayırlı olsun. Acaba vize görüşmesinde Almanyaya gideceğiniz tarih olarak ne yazdınız? 27 Eylül mü yazdınız acaba?
Ben Almanyaya gidecek tarih olarak 25 eylül yazdım vizeyede 5 eylülde başvurdum. Bugün ayın 28 i ve hala vizem gelmedi.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Cum Eyl 28, 2018 2:40 pm

İkoc yazdı: Cum Eyl 28, 2018 2:38 pm Ben Almanyaya gidecek tarih olarak 25 eylül yazdım vizeyede 5 eylülde başvurdum. Bugün ayın 28 i ve hala vizem gelmedi.
Yuksek lisans basvurusumu yaptiniz?

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Cum Eyl 28, 2018 2:43 pm

Dbrxali yazdı: Cum Eyl 28, 2018 2:40 pm Yuksek lisans basvurusumu yaptiniz?
Evet kabul aldığım ingilizce yüksek lisans bölümü için başvuru yaptım ve haftaya kayıtlar var nasıl yapcam bilmiyorum

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Cum Eyl 28, 2018 2:45 pm

İnşallah vizen gelir, Peki eksik evrak durumu varmiydi?

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Cum Eyl 28, 2018 2:48 pm

Dbrxali yazdı: Cum Eyl 28, 2018 2:45 pm İnşallah vizen gelir, Peki eksik evrak durumu varmiydi?
Yoktu herhalde gitmeden önce bi 1000 kere kontrol etmişimdir:))

İkoc

Mesaj gönderen İkoc » Cum Eyl 28, 2018 2:52 pm

Dbrxali yazdı: Cum Eyl 28, 2018 2:45 pm İnşallah vizen gelir, Peki eksik evrak durumu varmiydi?
Hergün konsolosluğu arıyorum hattı düşürene kadar herhalde bi 1 saat geçiyo telefona bakan memurda hala işlemde diyor başka bilgi veremeyiz diyolar

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Cum Eyl 28, 2018 3:18 pm

İkoc yazdı: Cum Eyl 28, 2018 2:52 pm Hergün konsolosluğu arıyorum hattı düşürene kadar herhalde bi 1 saat geçiyo telefona bakan memurda hala işlemde diyor başka bilgi veremeyiz diyolar
Merhaba,
Ben vize görüşmem sırasında , vize memuruna okulum 1 Ekim'de başlıyor onun için ek konferans belgelerimi sertifikaları yurtdışı eğitimleri size vermek istiyorum ki başvurumu güçlendirsin bana çabuk vizemi yollasınlar demiştim. Vize memuru da belgeler tamsa ekstra belge sana tarih açısından avantaj sağlamaz 3 ila 4 hafta içerisinde ancak gelir dedi. Ama Sonra da dedi ki başvurudan 10 gün sonra sonra üniversitenin bulunduğu ldeki yabancılar dairesin mesaj at okulum başlıyor acele eder misiniz diye dedi. Bence siz de üniversitenizin bulunduğu şehire durumunuzun aciliyetini anlatan mail atın.Vize memuruna göre yabancılar ofisine bağlıymış.

Kilitli