Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studienkooleg ile ilgili ..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
memet34

Mesaj gönderen memet34 » Pzr Kas 29, 2009 9:55 pm

merhaba. aralikta studienkollege baslicam ins. ufak bi sinaw war cok zor olacagini sanmiorum gecerim. ama merak ettigim su ordaki arkadaslardan sinavlari filan aldim fizik kimya gibi, cok deisik gorundu yani lisede gorduklerimizden farkli gibi acaba onlari ogrenmek zor olurmu birde ben ilk semesteri atlamak istiorum cunku zamanim doluyor acaba cok zorlanirmiyim merak ediorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 29, 2009 10:13 pm

fizik , kimya ve matematik dersleri biraz burda farkli evet.. bizde agirliksiz cubuk ?? sorulari agirlik merkez, basit makinalar ve 2/3 u suya batirilmis cisimler olur, matematikde de geometri , havuz problemleri , yas problemleri vs.. burdaki bayagi farkli oluyor.. ozel ders veya studienkollege hazirlik kursu almani tavsiye ederim..

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Kas 29, 2009 11:24 pm

studienkollegin giris sinavi yani aufnahmeprufung da almanca sinavi yapiyorsun(B1ve B2 seviyesi arasi bazen dahada zor olabiliyor).ayrica teknik bolum okuyacaksan birde matematikden sinav yapiyorsun.senin dedigin fizik kimya sinavlari studienkollegi bitirdikten sonra girecegin buyuk sinav Feststellungprufung dur.orda almanca sinavi dsh ve testdaff gibi ve diger fizik kimya sinavlarina gireceksin.ama once aufnahmeprufungu gecmelisin,ve sinavi uc defa kaybedersen studienkolleg hakini kaybediyorsun.sen su an fizik kimyayi bosver.almancaya bak ve bolumun teknikse birde matematigi bir tekrarla.netten aufnahmeprufung diye yaz zaten girecegin okulun sinavida nete mevcuttur.onlara calis.

niho karatas

Mesaj gönderen niho karatas » Prş Ara 17, 2009 3:33 pm

merhaba arkadaslar... iste bu konu bence almanya da okumak isteyen herkes icin cok onemli ve bu konu hakkinda daha fazla sey yazsaniz bence herkes icin iyi olacaktir... bu konu coktandir aklimdaydi... iste studienkollage de nasil dersler veriliyor? turkiye\'deki gibi mi? orda daha fazla ne ustunde duruyorlar... mesela burda yazildigi gibi her dersin farkli olan yanlari nasil... iste bunun ustune bilen arkadaslar varsa bir makale yazabilirler bence super olur... simdiden tesekkurler..

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cmt Ara 19, 2009 4:22 pm

arkadaslar studentkollege bi tunuslularla suriyeliler gitmiyor avrupa ulkesi olmayip da..onun disinda benim kursta giden bi ton ogrenci var.hani bana off cok zorlaniyorum dien olmadi su ana kadar.sistemleri farkli.burda okuyan cocuklar da ole dior ama gozunuzde buyutmein.okumaya nieti olan herkes yapar.ama ben calismayi zaten turkiyede de sevmezdim orda da derslerim zaten kotuydu derseniz tabii ki zorlanacaksiniz.yani o kadar ayrintisina farklar neler ne oluo orda gibi arastirmaya gerek yok.icin rahat olsun.sadece derslere motive ol gerisi gelior.hatta sunu soliim cok tembel ogrencilerden bile sordum napiorsunuz zorlanior musun die yok idare eder demisti.bu nedenle rahat olun

niho karatas

Mesaj gönderen niho karatas » Pzr Ara 20, 2009 1:41 pm

cok tesekkurler saol hersey icin...

baltaci_

Mesaj gönderen baltaci_ » Pzt Eyl 19, 2011 7:03 pm

alp22 sagol bilgilendirdign icin