Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ismetktk

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen ismetktk » Sal Eyl 25, 2018 2:32 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 1:46 pm ACİl !!!
Arkadaşlar vize görüşmem öncesinde çok önemli bir şey sorucam, sanırım bir hata yaptım. Diplomamı İngilizceye çevirttim, ama çeviriyi bir nüsha aldım. Her evraktan iki adet istiyorlardı ya, çevirinin de fotokopisini veririm diye düşünmüştüm. Siz ne yaptınız? Toparlıyorum, elimde diplomam (Türkçe) ve bir adet yeminli çevirisi var. Çeviriden de mi 2 nüsha almalıydım, yoksa çevirinin 2 adet fotokopisini mi çekeceğim?
Karışık oldu biraz, özür 😞
Çeviriden 1 adet veya orjinalin 1 adet fotokopisini al orjinallere bakmıyorlar zaten sadece fotokopileri alıyolar hepsinden 2 tane olsun

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 2:35 pm

ismetktk yazdı: Sal Eyl 25, 2018 2:32 pm Çeviriden 1 adet veya orjinalin 1 adet fotokopisini al orjinallere bakmıyorlar zaten sadece fotokopileri alıyolar hepsinden 2 tane olsun
O zaman 1 tane çeviri yeter anladığım kadarıyla, orijinallerin ve çevirinin 2 tane fotokopisini çekeceğim değil mi?

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 2:38 pm

Bir şey daha sorucağım, ben yüksek lisans İçin öğrenci vizesine başvuruyorum, lisede okuduğuma dair bir şey götürmem gerekiyor mu acaba? Üniversiteye kabulde istemediler.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 3:06 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 1:46 pm ACİl !!!
Arkadaşlar vize görüşmem öncesinde çok önemli bir şey sorucam, sanırım bir hata yaptım. Diplomamı İngilizceye çevirttim, ama çeviriyi bir nüsha aldım. Her evraktan iki adet istiyorlardı ya, çevirinin de fotokopisini veririm diye düşünmüştüm. Siz ne yaptınız? Toparlıyorum, elimde diplomam (Türkçe) ve bir adet yeminli çevirisi var. Çeviriden de mi 2 nüsha almalıydım, yoksa çevirinin 2 adet fotokopisini mi çekeceğim?
Karışık oldu biraz, özür 😞
Merhabalar,
Ben vize başvurumu bilgisayarımda bulunan çevirileri yazdırarak yaptım. Orjinal değillerdi. Burada dikkat etmeniz gereken her belgenin iki tane fotokopisi olmalı. Yani çeviriniz orjinal, 2 tane de fotokopisini çektirmeniz gerekiyor. Asıl çeviri sizde duracak fotokopilerden birini alacaklar. Ayrıca diplomanızın türkçe fotokopilerini geçötürmeniz gerekiyor. Hiç bir belgenin 2 fotokopisini çektirmeden gitmeyin. Sorun çıkarabiliyorlar. ben ankara’daki vize görüşmemde sigorta poliçesinin sadece aslını getirdiği için sorun çıkaran memur gördüm.

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 3:19 pm

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 3:06 pm Merhabalar,
Ben vize başvurumu bilgisayarımda bulunan çevirileri yazdırarak yaptım. Orjinal değillerdi. Burada dikkat etmeniz gereken her belgenin iki tane fotokopisi olmalı. Yani çeviriniz orjinal, 2 tane de fotokopisini çektirmeniz gerekiyor. Asıl çeviri sizde duracak fotokopilerden birini alacaklar. Ayrıca diplomanızın türkçe fotokopilerini geçötürmeniz gerekiyor. Hiç bir belgenin 2 fotokopisini çektirmeden gitmeyin. Sorun çıkarabiliyorlar. ben ankara’daki vize görüşmemde sigorta poliçesinin sadece aslını getirdiği için sorun çıkaran memur gördüm.
Tamamdır, çok sağolun 🙏 ben de tam dediğiniz gibi düşündüm, ama gün yaklaştıkça paranoyak olmaya başladım 😞 son şu yüksek lisans İçin lise diploması ya da lisede okunduğuna dair belge gerekiyor mu sorusuna da yanıt alıyım, daha fazla sorgulamayacağım artık 😞 tekrar çok teşekkürler 🙏

tipitip

Mesaj gönderen tipitip » Sal Eyl 25, 2018 3:31 pm

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 3:06 pm Merhabalar,
ben de her belgenın ıkışer fotokopisini çektirip gittim sadece birer tanesini aldılar. elimden milyon tane fazladan fotokopi oldu. bir sonraki gidişimde bu sefer sadece birer fotokpi götürdüm diye girişte evrakları kontrol eden memur bana fotokopi çekip dünyanın parasını aldı. ama görevli yine sadece 1 fotokopi aldı fazladan çekilenler yine elimde kaldı. ben de fazla para ödediğimle kaldım.
neden 2 fotokopi istiyorlar almayacaklarsa???

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 3:42 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 3:19 pm Tamamdır, çok sağolun 🙏 ben de tam dediğiniz gibi düşündüm, ama gün yaklaştıkça paranoyak olmaya başladım 😞 son şu yüksek lisans İçin lise diploması ya da lisede okunduğuna dair belge gerekiyor mu sorusuna da yanıt alıyım, daha fazla sorgulamayacağım artık 😞 tekrar çok teşekkürler 🙏
Benim yine bilgisayarımda pdf olarak lise diploma çevirim vardı. Ne olur ne olmaz diye götürdüm. Siz isterseniz götürün ne olur ne olmaz diye. Yani ben almış olduğum bütün orjinal diplomalarımı ve diplomamın 2 tane türkçe fotokopisini ve 2 tane çeviri fotokopisini götürdüm.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 3:44 pm

tipitip yazdı: Sal Eyl 25, 2018 3:31 pm ben de her belgenın ıkışer fotokopisini çektirip gittim sadece birer tanesini aldılar. elimden milyon tane fazladan fotokopi oldu. bir sonraki gidişimde bu sefer sadece birer fotokpi götürdüm diye girişte evrakları kontrol eden memur bana fotokopi çekip dünyanın parasını aldı. ama görevli yine sadece 1 fotokopi aldı fazladan çekilenler yine elimde kaldı. ben de fazla para ödediğimle kaldım.
neden 2 fotokopi istiyorlar almayacaklarsa???
Sanırım mantık şu. Orjinal belgeleri fotokpileri onaylamak için istiyorlar. Bir fotokopiyi alıyorlar. Diğer fotokopiyi elimizde bulunsun istiyolar. Makbuz gibi saklayalım diye. Buarada sitede 2 fotoğraf istemelerine rağmen benden 3 fotoğraf istediler. Sorun oldu. Ben de sadece 2 fotoğraf vardı. Mümkünse 3 fotoğrafla gitmenizi öneririm .

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 3:50 pm

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 3:42 pm Benim yine bilgisayarımda pdf olarak lise diploma çevirim vardı. Ne olur ne olmaz diye götürdüm. Siz isterseniz götürün ne olur ne olmaz diye. Yani ben almış olduğum bütün orjinal diplomalarımı ve diplomamın 2 tane türkçe fotokopisini ve 2 tane çeviri fotokopisini götürdüm.
Benim lise diplomam yok, lisede okuduğuma dair belge aldım. Onu da çevirtmeli miyim sizce, aslında liseyle ilgili bir şey vermeyi planlamıyordum. Master’a bu belgesiz kabul aldım ve kaydımı yaptırdım.

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 4:28 pm

SON SORU!!! ÖNeMlİ!! 🙏
Motivasyon yazımı İngilizce yazıcam, onu da mı Almancaya çevirtmeliyim sizce? Siz nasıl yazdınız?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 4:31 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 4:28 pm SON SORU!!! ÖNeMlİ!! 🙏
Motivasyon yazımı İngilizce yazıcam, onu da mı Almancaya çevirtmeliyim sizce? Siz nasıl yazdınız?
İngilizce yeterli. Benimki de ingilizceydi. Buarada ben sadece motivasyon mektubumun 2 fotokopisini götürmedim. Mantıken 1 yeterli diye düşündüm. Belgeleri düzenleyen memur kızdı bana neden 1 tane diye. Sonra kabul etti. Bu yüzden motivasyon mektubu dahil olmak üzere her belgenize ek olarak 2 fotokopisini götürün derim. Son olarak da 75 euro ücreti unutmayın. Başarılar...

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 4:32 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 3:50 pm Benim lise diplomam yok, lisede okuduğuma dair belge aldım. Onu da çevirtmeli miyim sizce, aslında liseyle ilgili bir şey vermeyi planlamıyordum. Master’a bu belgesiz kabul aldım ve kaydımı yaptırdım.
O zaman vermeyin. Sanırım forumda lise diploması götürmeyenler vardı. Ben lise diploması master için Zorunlu değil diye biliyorum. Yine de forumda araştırın derim.

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 4:36 pm

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 4:32 pm O zaman vermeyin. Sanırım forumda lise diploması götürmeyenler vardı. Ben lise diploması master için Zorunlu değil diye biliyorum. Yine de forumda araştırın derim.
Ben her ihtimale karşı şisede oluşuma dair belge almıştım okuldan, onu da Almancaya çevirtmeye karar verdim. Yanlış mda götürürüm, sorarlarsa veririm 🙏 çok sağolun 💐

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 4:37 pm

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 4:31 pm İngilizce yeterli. Benimki de ingilizceydi. Buarada ben sadece motivasyon mektubumun 2 fotokopisini götürmedim. Mantıken 1 yeterli diye düşündüm. Belgeleri düzenleyen memur kızdı bana neden 1 tane diye. Sonra kabul etti. Bu yüzden motivasyon mektubu dahil olmak üzere her belgenize ek olarak 2 fotokopisini götürün derim. Son olarak da 75 euro ücreti unutmayın. Başarılar...
Çok sağolun, her şeyin 2 tane fotokopisini yaptım 🙏 inşallah bir sorun yaşamam 💐

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eyl 25, 2018 8:07 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 7:24 pm Bunu bilmiyordum, başvurumla beraber Almanya'ya gönderiliyor, oradan tekrar bana gönderiliyor sanıyordum. Teşekkürler.
Belgeler taratilip gonderiliyor karsidaki daireye. Yani postayla pasaport gidip gelmiyor. :idea:

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eyl 25, 2018 8:13 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 4:37 pm Çok sağolun, her şeyin 2 tane fotokopisini yaptım 🙏 inşallah bir sorun yaşamam 💐
viewtopic.php?f=7&t=7351&p=137928#p137928
Surada konusulmustu dil konusu.

Basvurdugunuz bolum dili ingilizce mi yoksa almanca mi bu arada?

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 8:37 pm

filmlovepenguin yazdı: Sal Eyl 25, 2018 8:13 pm viewtopic.php?f=7&t=7351&p=137928#p137928
Surada konusulmustu dil konusu.

Basvurdugunuz bolum dili ingilizce mi yoksa almanca mi bu arada?
Merhabalar,
Alanım İngilizce, o yüzden İngilizce yazmayı planladım. Ama ben nüfus kayıt örneğini de çevirtmedim, onu çevirtmeliyi miyim sizce? Burada sormuştum, gerek YÖK diye cevap almıştım 😞

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 8:42 pm

miaskacik yazdı: Sal Eyl 25, 2018 8:37 pm Merhabalar,
Alanım İngilizce, o yüzden İngilizce yazmayı planladım. Ama ben nüfus kayıt örneğini de çevirtmedim, onu çevirtmeliyi miyim sizce? Burada sormuştum, gerek YÖK diye cevap almıştım 😞
Gerek yok. Ben de çevirtmedim. Direkt alıyolar👍🏻

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Sal Eyl 25, 2018 8:44 pm

Queengs yazdı: Sal Eyl 25, 2018 8:42 pm Gerek yok. Ben de çevirtmedim. Direkt alıyolar👍🏻
Çok sevindim şu an 🙏 çok sağolun yardımınız İçin 💐🙏

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Sal Eyl 25, 2018 8:46 pm

Rica ederim🤗 Ben de başvuruyu yapana kadar sizin gibi çık gergindim. O yüzden anlayabiliyorum durumununuzu. Ben 17 eylül de yaptım başvurumu. Şiödi sonuç bekliyorum. Umarın güzel sonuçlar alırız hepimiz🙏🙏🙏

Kilitli