Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tipitip

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen tipitip » Sal Eyl 25, 2018 3:27 pm

arkadaslar merhaba. Fintiba hesabimi acip sene basinda Almanyaya gelmistim. Simdi ausländeramt vize uzatimi icin yeni tarihli Fintiba bloke hesap bilgileri istiyor.
sorum su ki Fintiba sisteminden Account statement alabiliyoruz aylik ama altinda imza yok bisey yok. Bunu kabul ediyorlar mi acaba?

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eyl 25, 2018 3:35 pm

verdikleri koddan online görüyorlar diye biliyorum

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eyl 25, 2018 8:19 pm

seth93 yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 6:12 pm Girdim çoktan, hatta onaylandı vizem. Almanya'da legitimation yapmam gerekiyormuş sanırım ama onun içinde Documents kısmında "PostIdent voucher" belgesi olmalıymış onunla gitmeliymişim, ancak bende öyle bir belge yok.
Postident olayini bankanin verdigi dokumanla mi hallediyoruz? Garip geldi bana :|

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eyl 25, 2018 8:36 pm

filmlovepenguin yazdı: Sal Eyl 25, 2018 8:19 pm Postident olayini bankanin verdigi dokumanla mi hallediyoruz? Garip geldi bana :|
Tamam yaziyormus sitede.
Siz yardim sitesindeki 2.adima gececeksiniz ama belge bekliyorsunuz anlasilan. O halde mail atip hizlandirilmasini isteyin bence. Bir de telefon numarasi almanyada aldiysaniz, my data bolumune soldaki menuden girip guncelleyin veya yine, maille guncellenmesini isteyin.

Bende de gorev sekmesindeki basliklarin gitmeme olayi var. Hatta vize belgelerinizi indirin kisminda takili kalmis durumda, bu sistemin nasil isleyecegini anlayin kismi disinda. Takipteyim :)

kereman

Mesaj gönderen kereman » Sal Eyl 25, 2018 10:32 pm

arkadaşlar ben kayıt oldum lakin 2 maddeyi bıraktım konsolosluktan öğrenip işaretliyeceğim
daha ilk aşamalardayım su bloke hesap miktarı ay ve

INFORMATION
The additional basic sum usually is not required for a blocked account and should therefore only be specified upon explicit request of your embassy, consulate or local registration office. Please note that the "additional basic sum" is an additional amount on your blocked account which will remain blocked during your whole stay in Germany, so you will not able to access this amount.

If you do not have a special request from one of the entities specified above, make sure to answer "No".

Make sure to give the correct answer first time as this information can not be changed!
yes or no

kısmı bunları konsoloslukta öğrenip yapmayı planlıyorum.sonra konsolosluğa ek evrakları göndereceğim.bu fotoğraf işi video görüşme işi vb. konuları yardımcı olur musunuz
sistem beni sırayla teker teker götürüyor mu ?
birde arkadaşlar bu işlemler kaç gün sürdü sizde

kereman

Mesaj gönderen kereman » Sal Eyl 25, 2018 10:34 pm

keşke birisi rehber hazırlasa :(
cok karışık geldi sistem

kereman

Mesaj gönderen kereman » Sal Eyl 25, 2018 10:42 pm

birde facetime olayı nasıl olacak arkadaşlar skype üzerinden mi iphone facetime üzerinden mi whatsapp üzerinden mi

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Eyl 26, 2018 1:31 am

seth93 yazdı: Sal Eyl 25, 2018 2:36 pm Siz nereye hesap bilgisi giriyorsanız işte benim hesabımda öyle bir sayfa mevcut değil. Vize bilgilerimi daha ben gelmeden 1 ay önce falan girmiştim zaten onaylandı fintiba tarafından ama sonraki adımlar açılmadı bir türlü ve mevcut aşamanızı belirten status kısmında hala "Waiting for Visa" yazıyor çok saçma bir şekilde mağdur durumdayım şu anda.
Mümkünse tekrar gir diyeceğim ama sanırım mümkün değil :)

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Eyl 26, 2018 11:28 am

kereman yazdı: Sal Eyl 25, 2018 10:42 pm birde facetime olayı nasıl olacak arkadaşlar skype üzerinden mi iphone facetime üzerinden mi whatsapp üzerinden mi
chrome tarayıcı ile

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Eyl 26, 2018 4:07 pm

2 kere mail attım heralde girip baktılar ve sonunda düzeldi profilim, Voucher dökümanı falan geldi. Bugün ilk iş legitimation'ı yaptım. Nasıl yapılıyor diye soran arkadaşlar olmuş, bunun için Voucher dökümanınızı telefonunuza indirin çıkartmanız şart değil, gidin yakınlarda istediğiniz bir PostIdent şubesine(neredeyse her köşe başında var bunlardan) Legitimation yapmak istediğinizi söyleyin belgeyi gösterin direkt hallederler. Lakin ben bu aşamada da sıkıtnı yaşadım, pasaportum bu yeni verilenlerden olduğu için veritabanlarında mevcut değilmiş, ne yazık ki doğrulama sağlayamadılar. Allahtan Hamburg'tayım ve bu fintiba'nın 2 tanecik şubesinden birisi burada, direkt gittim Legitimation'ı orada hallettim 5 dk sürmedi.

sahipsiz posta pulu

Mesaj gönderen sahipsiz posta pulu » Cum Eyl 28, 2018 7:23 am

kereman yazdı: Sal Eyl 25, 2018 10:32 pm arkadaşlar ben kayıt oldum lakin 2 maddeyi bıraktım konsolosluktan öğrenip işaretliyeceğim
daha ilk aşamalardayım su bloke hesap miktarı ay ve

INFORMATION
The additional basic sum usually is not required for a blocked account and should therefore only be specified upon explicit request of your embassy, consulate or local registration office. Please note that the "additional basic sum" is an additional amount on your blocked account which will remain blocked during your whole stay in Germany, so you will not able to access this amount.

If you do not have a special request from one of the entities specified above, make sure to answer "No".

Make sure to give the correct answer first time as this information can not be changed!
yes or no

kısmı bunları konsoloslukta öğrenip yapmayı planlıyorum.sonra konsolosluğa ek evrakları göndereceğim.bu fotoğraf işi video görüşme işi vb. konuları yardımcı olur musunuz
sistem beni sırayla teker teker götürüyor mu ?
birde arkadaşlar bu işlemler kaç gün sürdü sizde

Bunu tam olarak hangi aşamada yapmamız gerekiyor? Vize çıktıktan sonra mı, parayı yatırdıktan önce mi..

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Eyl 28, 2018 7:15 pm

Arkadaşlar şu an Almanyadayım banka hesabı açtım burdaki bi bankadan fintibaya gerekli bilgilerimi girdim sonra video mülakatı geldi fakat ortam gürültülü olduğu için konuşmamız yarım kaldı. Parayı alan arkadaşlar varsa kurban oluyum bi anlatsın çok sıkıntıdayyım...

ipekoz

Mesaj gönderen ipekoz » Pzr Eyl 30, 2018 6:13 pm

merhaba,
bloke hesabımda para var fakat henüz alman bankasında hesap actıramadım randevu verdiler, kartıma ulaşana kadar arkadaşımın IBAN numarasını verirsem ordan parayı çekebilir miyim bilen ya da yapan var mı ?? daha sonra degiştirebilir miyim IBAN numarasını ? fintibaya mail atıp sordum fakat dönüş alamadım :(

ipekoz

Mesaj gönderen ipekoz » Pzr Eyl 30, 2018 6:16 pm

MelikeK. yazdı: Cum Eyl 28, 2018 7:15 pm Arkadaşlar şu an Almanyadayım banka hesabı açtım burdaki bi bankadan fintibaya gerekli bilgilerimi girdim sonra video mülakatı geldi fakat ortam gürültülü olduğu için konuşmamız yarım kaldı. Parayı alan arkadaşlar varsa kurban oluyum bi anlatsın çok sıkıntıdayyım...
sıkıntı yapma, action required ile tekrar yapmaya çalış mail gelecek o saatte o maildeki linkteki uygulamayı indir daha once alman numarana gelen mTAN kodunu gir yap tekar

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Pzr Eyl 30, 2018 6:34 pm

ipekoz yazdı: Pzr Eyl 30, 2018 6:16 pm sıkıntı yapma, action required ile tekrar yapmaya çalış mail gelecek o saatte o maildeki linkteki uygulamayı indir daha once alman numarana gelen mTAN kodunu gir yap tekar
Aynen dediğin gibi oldu video mülakatından sonra mtan kodu geldi ve paranın hesaba 1 ekimde geçeceği yazıyor.

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 1:17 pm

Herkese kolay gelsin. Ben fintibadan hesap açtım parayı gönderdim. Ama vizeme dil sertifikası yüzünden ret geldi. Ben de sertifika alıp tekrar başvuracam 3 ay içinde . Sizce hesabı kapatıp 3 ay sonra tekrar mı açmam lazım yoksa bu şekilde bıraksam ve 3 ay sonra vize gelirse o vizeyi sisteme yüklesem olur mu?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eki 02, 2018 2:04 pm

Kitapkurdu yazdı: Sal Eki 02, 2018 1:17 pm Herkese kolay gelsin. Ben fintibadan hesap açtım parayı gönderdim. Ama vizeme dil sertifikası yüzünden ret geldi. Ben de sertifika alıp tekrar başvuracam 3 ay içinde . Sizce hesabı kapatıp 3 ay sonra tekrar mı açmam lazım yoksa bu şekilde bıraksam ve 3 ay sonra vize gelirse o vizeyi sisteme yüklesem olur mu?
dil belgenizi alın bence ondan sonra basvurunuzu yapın daha mantıklı olur

Ludovico

Mesaj gönderen Ludovico » Sal Eki 02, 2018 2:05 pm

Kitapkurdu yazdı: Sal Eki 02, 2018 1:17 pm Herkese kolay gelsin. Ben fintibadan hesap açtım parayı gönderdim. Ama vizeme dil sertifikası yüzünden ret geldi. Ben de sertifika alıp tekrar başvuracam 3 ay içinde . Sizce hesabı kapatıp 3 ay sonra tekrar mı açmam lazım yoksa bu şekilde bıraksam ve 3 ay sonra vize gelirse o vizeyi sisteme yüklesem olur mu?
sorduğunuz konunun dışında bu yüzden kusuruma bakmayın
hangi seviye sertifikayla başvurdunuz? dik kursuna kayıt olmuş muydunuz almanyada?

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 2:06 pm

herr_sieben yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:04 pm dil belgenizi alın bence ondan sonra basvurunuzu yapın daha mantıklı olur
Peki Fintiba hesabısını kapatmama gerek var mı ?

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 2:08 pm

Ludovico yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:05 pm sorduğunuz konunun dışında bu yüzden kusuruma bakmayın
hangi seviye sertifikayla başvurdunuz? dik kursuna kayıt olmuş muydunuz almanyada?
Ben A2 ile başvurdum ama benim sertifikam MEB onaylıydı. Almanya da yoğun dil kursu ve TestDaf kursuna kaydoldu.