Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
filmlovepenguin

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 17, 2018 10:00 am

MelikeK. yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 11:21 pm Arkadaşlar bloke hesabımızdaki parayı Almanya'ya varınca nasıl çekiyoruz? Süreç nasıl ilerliyor ? Bilginiz var mı?
Fİntiba’nın sisteminde ayrıntılı bilgi vardı ama hatırladığım kadarıyla:
-istediğimiz bir bankaya gidip(kesinti olursa kızmayın ama o kadarını ben de bilmiyorum) normal bir hesap açıyoruz
-bilgileri fintibaya giriyoruz
-her ay paramız o hesaba yatıyor

Anmeldung falan gerekli olabilir ama sıralamasından emin değilim o kadar.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Pzt Eyl 17, 2018 10:10 am

filmlovepenguin yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 10:00 am Fİntiba’nın sisteminde ayrıntılı bilgi vardı ama hatırladığım kadarıyla:
-istediğimiz bir bankaya gidip(kesinti olursa kızmayın ama o kadarını ben de bilmiyorum) normal bir hesap açıyoruz
-bilgileri fintibaya giriyoruz
-her ay paramız o hesaba yatıyor

Anmeldung falan gerekli olabilir ama sıralamasından emin değilim o kadar.
Teşekkürler

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 17, 2018 11:00 am

MelikeK. yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 10:10 am Teşekkürler
bu sayfada anlatmışlar: https://help.fintiba.com/hc/en-gb/articles/115001716969

tgex

Mesaj gönderen tgex » Pzt Eyl 17, 2018 3:20 pm

Konsolosluğa ulaşabilen var mı acaba ?

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Pzt Eyl 17, 2018 3:26 pm

filmlovepenguin yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 11:00 am bu sayfada anlatmışlar: https://help.fintiba.com/hc/en-gb/articles/115001716969
Herhangi bir bankadan vadesiz hesap açtıktan sonra action required sekmesinden ilerliyoruz sanırım sağolun

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 17, 2018 5:06 pm

MelikeK. yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 3:26 pm Herhangi bir bankadan vadesiz hesap açtıktan sonra action required sekmesinden ilerliyoruz sanırım sağolun
Evet takip sistemleri iyi, gerekli şeyleri orsdan takip edin tamamlarsanız sorun olmaz.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 17, 2018 5:07 pm

tgex yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 3:20 pm Konsolosluğa ulaşabilen var mı acaba ?
Maille izmire ulaşılabiliyor ama istanbulu bilemeyceğim. Bu ayın başında belgeler tamamlandığı için biraz sürebilir vizeniz kanımca, ekime kayabilir yani. :|

tgex

Mesaj gönderen tgex » Pzt Eyl 17, 2018 5:17 pm

filmlovepenguin yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 5:07 pm Maille izmire ulaşılabiliyor ama istanbulu bilemeyceğim. Bu ayın başında belgeler tamamlandığı için biraz sürebilir vizeniz kanımca, ekime kayabilir yani. :|
Anladım ben Ağustos başında İstanbul’dan başvuru yaptım ve okulum başladı karşı tarafta kabul mektubunda bınu görüyor olmaları gerek

Vatervader

Mesaj gönderen Vatervader » Cum Eyl 21, 2018 4:38 pm

Arkadaşlar vizeden red aldım şimdilik paramı geri hesaba yatmasını istiyorum bu visa upload kısmında şuradaki dediği " In case your visa was not issued or rejected, please send the rejection letter as attachment with an email notification to support@fintiba.com" maile hesap bilgileri ile atmam mı gerekir yoksa bu visa upload kısmında "visa confirmation/rejected" kısmına save tuşundan mı yüklemeliyim ?
Teşekkürler

baris3

Mesaj gönderen baris3 » Cum Eyl 21, 2018 5:23 pm

Arkadaşlar Merhaba

Fintibaya kayıt oldum,gerekli bütün aşamaları tamamladım en sonunda para transferi yapacagım hesap bilgileri vs. mail olarak geldi fakat ismimde türkçe karakterler olduğu için sözleşme üzerindeki isim,adres gibi bilgilerde türkçe karakterlerin olduğu yerler boşluk olarak gözüküyor. ( Örnek Barış - bari olarak algılanmış ) Daha önce buna benzer bir sıkıntı yaşamış veya konuya dair bilgisi olan bir arkadaş var mı?

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cum Eyl 21, 2018 5:30 pm

baris3 yazdı: Cum Eyl 21, 2018 5:23 pm Arkadaşlar Merhaba

Fintibaya kayıt oldum,gerekli bütün aşamaları tamamladım en sonunda para transferi yapacagım hesap bilgileri vs. mail olarak geldi fakat ismimde türkçe karakterler olduğu için sözleşme üzerindeki isim,adres gibi bilgilerde türkçe karakterlerin olduğu yerler boşluk olarak gözüküyor. ( Örnek Barış - bari olarak algılanmış ) Daha önce buna benzer bir sıkıntı yaşamış veya konuya dair bilgisi olan bir arkadaş var mı?
Baris yazman gerekiyor
Ama çok geçse bunun için, bir mail at istersen

Yigido58

Mesaj gönderen Yigido58 » Cmt Eyl 22, 2018 6:38 pm

Aekadaslar ben almanyaya geldim size soylemesi kabul mektubu ile vize tarihi ayni olsun ben 6 ayicin basvurmustum, kabul mektubunda 1 yil yaziyodu. Yeniden 6 aylik kabul mektubu gonderttim. Dikkat edin. Izmire maillerde donus oluyor fakat surekli atin bazen donmuyorlar

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 24, 2018 3:38 pm

Yigido58 yazdı: Cmt Eyl 22, 2018 6:38 pm Aekadaslar ben almanyaya geldim size soylemesi kabul mektubu ile vize tarihi ayni olsun ben 6 ayicin basvurmustum, kabul mektubunda 1 yil yaziyodu. Yeniden 6 aylik kabul mektubu gonderttim. Dikkat edin. Izmire maillerde donus oluyor fakat surekli atin bazen donmuyorlar
Bu dil programı için mi?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Eyl 24, 2018 5:58 pm

Arkadaşlar ben bugün itibariyle banka hesabımı açtım, adres bilgilerimde kesinleşti ve girdim sisteme şu an onay için bekliyor ancak fintiba arayüzünde banka bilgilerimi girebileceğim bir yer yok, anlayamadım gerçekten. Vizemde onaylanmış olmasına rağmen hala Banking -> Blocked Account başlığı içerisinde Status: "Waiting for Visa" yazıyor. Almanya'ya gelmiş arkadaşlar ne yaptılar acaba?

Action Required kısmında "kendinizi paranızı çekmek için gereken adımlar hakkında bilgilendirin" var bir tek, tıklasamda gitmiyor o zaten.

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Pzt Eyl 24, 2018 6:11 pm

seth93 yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 5:58 pm Arkadaşlar ben bugün itibariyle banka hesabımı açtım, adres bilgilerimde kesinleşti ve girdim sisteme şu an onay için bekliyor ancak fintiba arayüzünde banka bilgilerimi girebileceğim bir yer yok, anlayamadım gerçekten. Vizemde onaylanmış olmasına rağmen hala Banking -> Blocked Account başlığı içerisinde Status: "Waiting for Visa" yazıyor. Almanya'ya gelmiş arkadaşlar ne yaptılar acaba?

Action Required kısmında "kendinizi paranızı çekmek için gereken adımlar hakkında bilgilendirin" var bir tek, tıklasamda gitmiyor o zaten.

Waiting for visa diyorsa vize bilgilerinizi girmenizi bekliyor.
Girdiniz mi acaba?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Eyl 24, 2018 6:12 pm

konstanzlake yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 6:11 pm Waiting for visa diyorsa vize bilgilerinizi girmenizi bekliyor.
Girdiniz mi acaba?
Girdim çoktan, hatta onaylandı vizem. Almanya'da legitimation yapmam gerekiyormuş sanırım ama onun içinde Documents kısmında "PostIdent voucher" belgesi olmalıymış onunla gitmeliymişim, ancak bende öyle bir belge yok.

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Pzt Eyl 24, 2018 6:15 pm

seth93 yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 6:12 pm Girdim çoktan, hatta onaylandı vizem. Almanya'da legitimation yapmam gerekiyormuş sanırım ama onun içinde Documents kısmında "PostIdent voucher" belgesi olmalıymış onunla gitmeliymişim, ancak bende öyle bir belge yok.
Pek anlamadım ama sistem kaynaklı sorun gibi sanki.
Fintibaya bir an önce mail atın derim

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Eyl 24, 2018 6:41 pm

konstanzlake yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 6:15 pm Pek anlamadım ama sistem kaynaklı sorun gibi sanki.
Fintibaya bir an önce mail atın derim
Zaten saçma bir durum ondan anlamadın. Vize bilgilerimi onayladılar ama sonraki aşamalar açılmadı sistemde, sanki hala vizemin onaylanması bekleniyor gibi gözüküyor sistemde şu an ama vize bilgilerimi girdiğim sayfada onaylandı gözüküyor. :D

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Sal Eyl 25, 2018 12:18 am

seth93 yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 6:41 pm Zaten saçma bir durum ondan anlamadın. Vize bilgilerimi onayladılar ama sonraki aşamalar açılmadı sistemde, sanki hala vizemin onaylanması bekleniyor gibi gözüküyor sistemde şu an ama vize bilgilerimi girdiğim sayfada onaylandı gözüküyor. :D
Pardon ben anlamadım ya biz ordaki vize bilgilerinide mi doldurmak zorundayız?? Almanyada açacağımız hesabın bilgilerini girmek yeterli olmuyor mu?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Eyl 25, 2018 2:36 pm

MelikeK. yazdı: Sal Eyl 25, 2018 12:18 am Pardon ben anlamadım ya biz ordaki vize bilgilerinide mi doldurmak zorundayız?? Almanyada açacağımız hesabın bilgilerini girmek yeterli olmuyor mu?
Siz nereye hesap bilgisi giriyorsanız işte benim hesabımda öyle bir sayfa mevcut değil. Vize bilgilerimi daha ben gelmeden 1 ay önce falan girmiştim zaten onaylandı fintiba tarafından ama sonraki adımlar açılmadı bir türlü ve mevcut aşamanızı belirten status kısmında hala "Waiting for Visa" yazıyor çok saçma bir şekilde mağdur durumdayım şu anda.