Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek lisans başvurusu-Yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ulashes

Yüksek lisans başvurusu-Yardım

Mesaj gönderen ulashes » Sal Şub 07, 2017 12:19 am

Herkese merhaba.
Arkadaşlar üyesi olarak forumdan sürekli takip ettiğim,bilgi aldığım ve aylardır uğraştığım başvuru sürecinin sonlarına geldim belgelerimi hazırladım ve son olarak şartlı kabul almak için yüksek lisans başvurusu kaldı tek.Amacım herkes gibi şartlı kabul almak ve oraya gittiğimde alman eğitim sistemini öğrenerek bilinçli bir şekilde gerçek başvurularımı yapmak.
Makina mühendisiyim . Yenilenebilir enerji üzerine (özellikle rüzgar ve güneş) master yapmak istiyorum.100 üzerinden 70 ortalamam var ayrıca Goethe den A1(87 puan) belgem var A2 ye devam ediyorum vizeye kadar B1 i halletmeyi düşünüyorum Sorum şu;
Başvuracağınız bölüme uygunluğumu nasıl bilirim çünkü projelerim hep rüzgar türbini ve güneş türbini üzerine ama almanyada bu bölümler daha çok elektrik, fizik ağırlıklı ve direk bu bölümlerin adı yok.Benim şartlı kabul almam için nasıl bir başvuru adımı izlemem gerekiyor makina mühendisliği alanına başvursam hangi alana başvurmam daha iyi olur projelerimle alakalı olması için veya enerji ye başvursam hangi alanına veya alt dalına başvurmam gerekiyor çünkü bunları motivasyon mektubunda yazacağım ve asıl önemli olan kısımda yani neden o üniversite neden o bölüm sorusuna cevap vermem gerekiyor
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler herkese kolaylıklar dilerim..
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

burak0992

Re: Yüksek lisans başvurusu-Yardım

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Şub 07, 2017 1:11 am

Bende senin durumundayım şu an ve Ağustos ayında geldim Almanya'ya ve dil kursuna gidiyorum. Tavsiyem ilk olarak şartlı kabulü herhangi bir üniversitenin makine bölümünden alman. Zaten burada DSH,Testdaf, TELC gibi sınavları verdikten sonra aldığın şartlı kabulün pek bir önemi kalmıyor. Yani şartlı kabul bir nevi vize görüşmen için. Yenilenebilir Enerji alanına gelecek olursak,araştırmalarıma dayanarak söylüyorum: Yenilenebilir enerji alanında öğretim veren çoğu okul makine mühendisliği lisansını yapmış kişileri de kabul ediyor. Ayrıca illa ki Yenilenebilir Bölüm adı altında öğretim görmene de gerek yok. Örneğin DSH verdin ve A üniversitesinden Makine Masterı kabulü aldın. Bu bölümün ana bilim dalları var bizim Türkiye'de olduğu gibi. A üniversitesinin Makine Masterının alt dalında Energi ana bilim dalı var. Master'ını bu şekilde yapman da bir seçenek. Bu ana bilim dallarına ve verilen derslere ise üniversitelerin Makine (Master) bölümünün sayfasına girip ulabilirsin. Tek yapman gerek Modulhandbuch'dan derslere bakman. Şimdiden kolay gelsin,başarılar.
Be different,make a difference...

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Şub 07, 2017 10:04 am

Burak kardeşim öncelikle yardımın için çok teşekkürler.Peki son olarak motivasyon mektubunda başvuruyu nasıl gösteriyorsun direk makina fakültesine diye mi yazıyorsun yoksa makina fakültesinin şu bölümü diye mi ve o bölümün çalışmalarını da yazdın mı mektupta ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Şub 07, 2017 11:21 am

Sehr Geehrte Damen und Herren yazıyordu. Özellikle birine yazmıyordu. Kendimi tanıtma ve planlarımla ilgiliydi motivasyon mektubu.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Şub 07, 2017 11:54 am

Çok saolasın o zaman bende genel yazayım Makina fakültelerine.Önerebileceğin üniversite veya foch var mıdır sadece şartlı kabul almak için ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Şub 07, 2017 2:02 pm

A1 ile şartlı kabul veren üniversitlere başvuru yapabilirsin. Ben siegenden kabulle geldim. mezuniyet ortalamam 2.82 di.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Şub 07, 2017 2:30 pm

Yardumların için çok teşekkür ederim eğitim hayatında başarılar.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Şub 07, 2017 8:24 pm

Rica ederim sağol sanada başarılar.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Prş Şub 09, 2017 4:16 pm

Burak arkadaşım tu clausthal e başvurmak istiyorumda online application ilerlemiyor ilk sayfada kalıyor acaba başvuru tarihi mi sıkıntı yaratıyor forumda baya başlıklara baktım istediğiniz zamn şartlı kabul başvurusu yapabilirsiniz yazıyorlardı.Acaba sorunun nedeni nedir bilgin varmı ?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Şub 09, 2017 5:48 pm

https://www.studium.tu-clausthal.de/bew ... g-starten/ şu sayfadan dene bakalım bende tam bilemiyorum ama sorun nerde.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Cum Şub 10, 2017 12:11 am

bu sayfadan devam ediyordum ama ilerlemiyor.Arkadaşım yardım ediyordu oda bugün doktora için gitti almanya ya o yüzden zorlanıyorum biraz

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cum Eyl 14, 2018 10:48 am

burak0992 yazdı: Sal Şub 07, 2017 1:11 am Bende senin durumundayım şu an ve Ağustos ayında geldim Almanya'ya ve dil kursuna gidiyorum. Tavsiyem ilk olarak şartlı kabulü herhangi bir üniversitenin makine bölümünden alman. Zaten burada DSH,Testdaf, TELC gibi sınavları verdikten sonra aldığın şartlı kabulün pek bir önemi kalmıyor. Yani şartlı kabul bir nevi vize görüşmen için. Yenilenebilir Enerji alanına gelecek olursak,araştırmalarıma dayanarak söylüyorum: Yenilenebilir enerji alanında öğretim veren çoğu okul makine mühendisliği lisansını yapmış kişileri de kabul ediyor. Ayrıca illa ki Yenilenebilir Bölüm adı altında öğretim görmene de gerek yok. Örneğin DSH verdin ve A üniversitesinden Makine Masterı kabulü aldın. Bu bölümün ana bilim dalları var bizim Türkiye'de olduğu gibi. A üniversitesinin Makine Masterının alt dalında Energi ana bilim dalı var. Master'ını bu şekilde yapman da bir seçenek. Bu ana bilim dallarına ve verilen derslere ise üniversitelerin Makine (Master) bölümünün sayfasına girip ulabilirsin. Tek yapman gerek Modulhandbuch'dan derslere bakman. Şimdiden kolay gelsin,başarılar.
Merhaba burak
Benim bir sorum olacakti. Ben herhangi bor A universitesinden yenilenebilir enerji alaninda master icin sartli kabul aldim. Dil kursunu bitirdikten sonra dsh sinavinida verdim. Sartli kabul aldigim A universitesi degilde bir B universitesinde yenilenebilir enerji alaninda basvuru yapabilirmiyim. Yani sartli kabul aldigim universiteye gitmek zorundamiyim.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Eyl 14, 2018 1:14 pm

hamit56 yazdı: Cum Eyl 14, 2018 10:48 am Merhaba burak
Benim bir sorum olacakti. Ben herhangi bor A universitesinden yenilenebilir enerji alaninda master icin sartli kabul aldim. Dil kursunu bitirdikten sonra dsh sinavinida verdim. Sartli kabul aldigim A universitesi degilde bir B universitesinde yenilenebilir enerji alaninda basvuru yapabilirmiyim. Yani sartli kabul aldigim universiteye gitmek zorundamiyim.
Merhaba. Hayır gitmek zorunda değilsin. Başka üniversitede okuyabilirsin. Ama vizende ne yazdığına bağlı tabi.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cum Eyl 14, 2018 1:36 pm

burak0992 yazdı: Cum Eyl 14, 2018 1:14 pm Merhaba. Hayır gitmek zorunda değilsin. Başka üniversitede okuyabilirsin. Ama vizende ne yazdığına bağlı tabi.
Tesekkurler

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 10:17 pm

burak0992 yazdı: Cum Eyl 14, 2018 1:14 pm Merhaba. Hayır gitmek zorunda değilsin. Başka üniversitede okuyabilirsin. Ama vizende ne yazdığına bağlı tabi.
Vizende ne yazdığına bağlı derken tam olarak neyi kastettiniz?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Eyl 15, 2018 7:55 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 10:17 pm Vizende ne yazdığına bağlı derken tam olarak neyi kastettiniz?
bazen vizeler tek üniversite için geçerli oluyor. Onun için vize açıklamasına bakmak lazım.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Eyl 16, 2018 2:14 am

burak0992 yazdı: Cmt Eyl 15, 2018 7:55 pm bazen vizeler tek üniversite için geçerli oluyor. Onun için vize açıklamasına bakmak lazım.
https://eksiup.com/b43c1d9a752 :?:

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Eyl 16, 2018 2:19 am

filmlovepenguin yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 2:14 am https://eksiup.com/b43c1d9a752 :?:
Neyse 27sine bileti aldım artık. ölmek var dönmek yok. :P

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eyl 16, 2018 3:11 pm

filmlovepenguin yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 2:14 am https://eksiup.com/b43c1d9a752 :?:
tamam sen başka ünide okuyabilirsin problem yok .

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Eyl 16, 2018 5:56 pm

burak0992 yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 3:11 pm tamam sen başka ünide okuyabilirsin problem yok .
süper haber, çok teşekkürler.