Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
filmlovepenguin

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 11:23 am

GokhanG yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:10 am Merhaba bende sizinle aynı gün görüşmeye girdim eğitim dili ingilizce benim bölümününde. Sizin yüksek lisans mıydı acaba. Benim başvurumdan daha bir haber gelmedi merak ettim. Vizeniz hayırlı olsun başarılar dilerim
Evet master için başvurdum.(hildesheim-data analytics) Umarım kısa zamanda gelir sizin de.

Şimdi de bir sıkıntı var ki,ben vize için başvurduktan 2 hafta sonra benim için daha iyi olacak bir üni.den de kabul geldi(leuphana lüneburg-management &data science). Ben buraya gidip kayıt olsam, o şehrin yabancılar dairesi(lüneburg) sorun çıkarır mı? Muriel cevaplamıştı başka bir başlıkta ama burada da sormak istedim.

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Cum Eyl 14, 2018 11:26 am

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 10:55 am Vizem gelmiş! :shock:
O kadar şaşırdım ki anlatamam. Dünkü supp’un olaylarından sonra bende de ielts olmadığı için kesin red gelir diye tüm gece uyuyamadım.

17-18 gün gibi çok iyi bir sürede geldi. Forumdan yardım eden herkese çok teşekkürler! Ben de size elimden geldiğince yardımcı olacağım ilerleyen süreçte...
Tebrikler hocam. Ne yalan söyleyeyim, Süpp'ü okuduktan sonra ben de biraz 3.5 moduna geçtim :mrgreen: Ama durumu kafama tam da yatmadı. Dil belgesinden dolayı red aldığını bildirmiş olmasalar, ben lisansından farklı bölüme başvurduğu için red aldığını tahmin ederdim.

Yine de üniversitenin tam kabul verdiği birini eğitim/donanım yönünden -belgelerin ve söylenenlerin doğruluğunu teyit etmek dışında- tekrar değerlendirmeye almaları bana saçma geliyor. Sonuçta bu konudaki değerlendirmeyi bence en iyi, üniversite yapar. Diğer konularda(maddiyat, niyet, profil vs.) tabii ki değerlendirecekler.

Siz hangi okul/bölüm için başvurmuştunuz?

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eyl 14, 2018 11:30 am

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 2:17 am Ayrı bir dil belgesi verdiniz mi, yoksa diplomanın bir tarafında mı yazıyor bu ibare?
Ben de aynı şekilde yaptım ancak hiçbir uyarı almadım. Umarım sorun olmaz, sizin olayı da takip edeceğim ama o şekilde giden insanların yazılarını görmüştüm, normalde sorun olmaması gerekir yani.
Red yazısını atabilir misiniz linkle?
Hocam hem okulun eğitim sistemini anlatan ve içinde notlarımın bulunduğu dökümanda yazıyor bir de özel olarak okuldan eğitim dili 100% ingilizcedir diye belge almıştım. Hocam telefondan nasıl link ile atılıyor bilmiyorum ama

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 11:41 am

Riemann yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:26 am Tebrikler hocam. Ne yalan söyleyeyim, Süpp'ü okuduktan sonra ben de biraz 3.5 moduna geçtim :mrgreen: Ama durumu kafama tam da yatmadı. Dil belgesinden dolayı red aldığını bildirmiş olmasalar, ben lisansından farklı bölüme başvurduğu için red aldığını tahmin ederdim.

Yine de üniversitenin tam kabul verdiği birini eğitim/donanım yönünden -belgelerin ve söylenenlerin doğruluğunu teyit etmek dışında- tekrar değerlendirmeye almaları bana saçma geliyor. Sonuçta bu konudaki değerlendirmeyi bence en iyi, üniversite yapar. Diğer konularda(maddiyat, niyet, profil vs.) tabii ki değerlendirecekler.

Siz hangi okul/bölüm için başvurmuştunuz?
Hildesheim-data analytics
ama leuphana lüneburg-management & data science’a kayıt düşünüyorum şimdi.
Lisans bahçeşehir-endüstri müh.(tam burslu)

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eyl 14, 2018 11:45 am

Süppp yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:30 am Hocam hem okulun eğitim sistemini anlatan ve içinde notlarımın bulunduğu dökümanda yazıyor bir de özel olarak okuldan eğitim dili 100% ingilizcedir diye belge almıştım. Hocam telefondan nasıl link ile atılıyor bilmiyorum ama
die Botschaft bedauert, Ihnen mitteilen zu müssen, dass Ihrem Antrag auf
Erteilung eines Visums zum Studium nach Abschluss der
ausländerrechtlichen Prüfung nicht entsprochen werden kann.
Die Erteilung des von Ihnen beantragten Visums richtet sich nach $ 16
Abs. 1 Aufenthaltsgesetz (AufenthG). Sie legen eine Zulassung zum
englischsprachigen Studiengang Materials Science (М.А.) der TU
Darmstadt vor.
Gem.
16 Abs. I S. 4 AufenthG wird ein Nachweis hinreichender
Kenntnisse der Ausbildungs sprache verlangt, wenn die Sprachkenntnisse
weder bei der Zulassungsentscheidung geprüft worden sind noch durch
eine studienvorbereitende Ma.3nahme erworben werden sollen. Für die
Zulassung zu dem von Ihnen angestrebten Masterstudiums ist der
Nachweis qualifizierter Englischkenntnisse verlangt. Dies gilt es für o. g.
Studiengang durch Vorlage eines TOEFL-, IELTS- (6,5), UNIcert-III-,
oder CAE-Zertifikates nachzuweisen. Im Rahmen Ihres Visumantrages
konnten Sie weder eine der genannten Zertifikate noch ein von der
Botschaft anerkannten Nachweis über Ihre Englischkenntnisse vorlegen.
Die Erteilungsvoraussetzungen für das von Ihnen beantragte Visum sind
somit nicht erfüllt. Der Antrag muss daher abgelehnt werden.
Die erhobene Bearbeitungsgebühr wird auch im Falle einer Ablehnung
nicht erstattet.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 11:53 am

Resim yükleyip link aldığınız birçok site var,ben bunu kullanıyorum https://eksiup.com. Sizin sorun bence dortmundla alakalı, oradan lisanstaki ingilizcenizin eğitim için yeterli olduğuna dair yazı alıp itiraz edin derim. Gece sizin bölümün sitesine de baktım, bölümün ingilizce koşullarında böyle bir ibare olmaması kafa karışıklığı yaratmış olabilir. Hildesheim’ın sitesinde direkt yazıyor çünkü.

En olmadı zorunlu sağlık sigortasını buradan halledip direkt kayıt olun.kaydolmuş kişiyi de dil nedeniyle geri çeviremezler bence.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eyl 14, 2018 11:58 am

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:53 am Resim yükleyip link aldığınız birçok site var,ben bunu kullanıyorum https://eksiup.com. Sizin sorun bence dortmundla alakalı, oradan lisanstaki ingilizcenizin eğitim için yeterli olduğuna dair yazı alıp itiraz edin derim. Gece sizin bölümün sitesine de baktım, bölümün ingilizce koşullarında böyle bir ibare olmaması kafa karışıklığı yaratmış olabilir. Hildesheim’ın sitesinde direkt yazıyor çünkü.

En olmadı zorunlu sağlık sigortasını buradan halledip direkt kayıt olun.kaydolmuş kişiyi de dil nedeniyle geri çeviremezler bence.
Hocam yanlış olmasın da okulum TU Darmstadt. Bir de okulla iletişime geçmeye çalışıyorum zaten hem telefonla hem de maile hala cevap bekliyorum. Bu noktada yapmaları gereken bir şey olmalı diye düşünüyorum

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 12:25 pm

Süppp yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:58 am Hocam yanlış olmasın da okulum TU Darmstadt. Bir de okulla iletişime geçmeye çalışıyorum zaten hem telefonla hem de maile hala cevap bekliyorum. Bu noktada yapmaları gereken bir şey olmalı diye düşünüyorum
Pardon gece dartmsatdta bakmisim da simdi dortmund yazmisim. 3-4 saat uykuyla duruyorum, kusuruma bakmayin.

OkanKonas

Mesaj gönderen OkanKonas » Cum Eyl 14, 2018 2:38 pm

OkanKonas yazdı: Çrş Eyl 12, 2018 12:49 pm Arkadaşlar Selam,

Hamburg'da ki yabancılar şubesinin iletişim bilgilerini ya da nereden ulaşabilecğeimin bilgisini benimle paylaşabilecek birisi var mıdır? Googledan baktım fakat bir çok karışık bilgi geldiği için yanlış bir yer ile görüşmeye çalışmak istemiyorum
Selamlar,

Bu soruma bir cevap/alternatif alabilir isem çok memnun olacağım arkadaşlar :)

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 3:50 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 11:23 am Evet master için başvurdum.(hildesheim-data analytics) Umarım kısa zamanda gelir sizin de.

Şimdi de bir sıkıntı var ki,ben vize için başvurduktan 2 hafta sonra benim için daha iyi olacak bir üni.den de kabul geldi(leuphana lüneburg-management &data science). Ben buraya gidip kayıt olsam, o şehrin yabancılar dairesi(lüneburg) sorun çıkarır mı? Muriel cevaplamıştı başka bir başlıkta ama burada da sormak istedim.
Bu konuda deneyimlerinizi yazarsiniz sevinirim. Sonucta benim elimde olmayan bir nedenle boyle durum oldu, keyfi degil.

Süppp

Mesaj gönderen Süppp » Cum Eyl 14, 2018 5:35 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 3:50 pm Bu konuda deneyimlerinizi yazarsiniz sevinirim. Sonucta benim elimde olmayan bir nedenle boyle durum oldu, keyfi degil.
Benimle beraber vize görüşmesi için bekleyen arkadaşlar vardı. Malum uzun süre bekleyince sohbet koyulaşıyor. İçlerinden birininde size benzer durumu vardı. Daha bir okulu açıklanmamıştı ve çocuk orda okumak istiyordu. Neyse içeri girdi ve gişedeki görevli kadına bunu sormuş. “ şimdi ben x okulu için vize başvurusu yapıyorum ve açıklanmasını beklediğim başka bir okul daha var. Eğer vizem onaylanırsa ve ben beklediğim y okulundan da kabul alırsam buraya başvuru yapabilir miyim?” Maalesef kadının cevabı olumsuz çıkmış hocam. Ama bu tabiki bir örnek. Yine de araştırıp hatta konsolosluğu arayıp öğrenmenizi öneririm.

GeneralMontana

Mesaj gönderen GeneralMontana » Cum Eyl 14, 2018 6:30 pm

Herkese merhaba arkadaşlar dün vize görüşmemden çıktım ve en stresli sürece ben de dahil oldum artık :)
goethe b1 ile basvurdum. ortalamam düsük. bloke hesap kullandım. iktisat mezunuyum teknik isletme alanında mastera basvurdum.

Buradan tekrardan Gürkan beye teşekkür ediyorum her şey için.

vize görüşmemi özetlersem:

+ne için gitmek istiyorsun
-önce dil kursu sonra yüksek lisans
+15 Kasım da gitmek istiyosun?
-evet 26sında kurs baslıyor
+okulun kac semester sürecek
-4 semester
+ baska hangi okullara basvurdun
-clausthal sadece
+bu bölüm baska hangi okullarda var
-özel ünilerde ve birkaç fachhochschule da var devlet teknik olarak sadece clausthal de var
+alacağın dersleri say
-saymaya basladım ortasında tamam yeterli dedi
+dil kursuna gittin mi
-hayır internetten calıstım kücüklüğümde orada olduğum için çabuk hatırladım
+kursa nerede gideceksin
-darmstadt
+akraban var mı
-evet var
+kimler var
-abilerim
+nerede kalacaksın
-kurs bitene kadar abimde kalacağım
+nerede oturuyor abin
-gross zimmern
ve inglizcemin nasıl olduğunu sordu ben de iyi b1 dedim ama sertifikam yoktu. Bu arada almanca ve inglizce hiç konuşturmadı.
Kalkarken eksik var mı dedim hayır yok dedi bakalım artık bundan sonra beklemekten başka yapacak bir şey kalmadı umarım herkes olumlu cevap alır.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 10:12 pm

Süppp yazdı: Cum Eyl 14, 2018 5:35 pm Benimle beraber vize görüşmesi için bekleyen arkadaşlar vardı. Malum uzun süre bekleyince sohbet koyulaşıyor. İçlerinden birininde size benzer durumu vardı. Daha bir okulu açıklanmamıştı ve çocuk orda okumak istiyordu. Neyse içeri girdi ve gişedeki görevli kadına bunu sormuş. “ şimdi ben x okulu için vize başvurusu yapıyorum ve açıklanmasını beklediğim başka bir okul daha var. Eğer vizem onaylanırsa ve ben beklediğim y okulundan da kabul alırsam buraya başvuru yapabilir miyim?” Maalesef kadının cevabı olumsuz çıkmış hocam. Ama bu tabiki bir örnek. Yine de araştırıp hatta konsolosluğu arayıp öğrenmenizi öneririm.
Konsolosluğun bana maili vardı o şehrin yabancılar dairesine bağlı falan diye yazmışlardı. bu forumda yapan arkadaşlar da var gördüğüm kadarıyla.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eyl 14, 2018 10:15 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Eyl 14, 2018 10:12 pm Konsolosluğun bana maili vardı o şehrin yabancılar dairesine bağlı falan diye yazmışlardı. bu forumda yapan arkadaşlar da var gördüğüm kadarıyla.
Bir de şöyle bir durum var, okul neredeyse 10 eylülde cevap attı. Ben süreyi bilemeyeceğim için randevu alamazdım. 10 eylülden sonrada randevu alıp, vize beklesem muhtemelen yetişmeyecekti.

Aslında en optimal şekilde oldu yani şu an, sadece yabancılar dairesine kabul ettirmem lazım bir şekilde.

melci

Mesaj gönderen melci » Cmt Eyl 15, 2018 10:33 am

arkadaşlar Şartlı kabul ile bile yüksek lisansa başvurursak konsolosluk bizden tam olarak hangi seviye dil belgesi istiyor? ya da istemiyor mu? istiyor ve istemiyor diyenler var o yüzden kafam karıştı. Şu an Almanya'dayım dil kursu alıyorum fakat yarıda bırakıp TR'ye dönme gibi bir düşüncem var çünkü lisansımın bitmesine 1 sene kaldı TR'de. (erasmus yaptım burda 2 dönem). Vizeyi burdan 6 ay uzatabiyorum 4 bin euro gösterip. Fakat korkuyorum TR'de gelecek sene vize alamazsam çünkü işler gittikçe zorlaşıyor. Çok kararsızım ve bu hafta karar vermem artık

Sadece üniversitenin kursundan aldığım A2 belgem var, ve Volkshochschule dil okulu B1+ katılım belgesi alabilirim. Bunlar vize almam için yeterli olur mu seneye?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Eyl 15, 2018 11:43 am

melci yazdı: Cmt Eyl 15, 2018 10:33 am arkadaşlar Şartlı kabul ile bile yüksek lisansa başvurursak konsolosluk bizden tam olarak hangi seviye dil belgesi istiyor? ya da istemiyor mu? istiyor ve istemiyor diyenler var o yüzden kafam karıştı. Şu an Almanya'dayım dil kursu alıyorum fakat yarıda bırakıp TR'ye dönme gibi bir düşüncem var çünkü lisansımın bitmesine 1 sene kaldı TR'de. (erasmus yaptım burda 2 dönem). Vizeyi burdan 6 ay uzatabiyorum 4 bin euro gösterip. Fakat korkuyorum TR'de gelecek sene vize alamazsam çünkü işler gittikçe zorlaşıyor. Çok kararsızım ve bu hafta karar vermem artık

Sadece üniversitenin kursundan aldığım A2 belgem var, ve Volkshochschule dil okulu B1+ katılım belgesi alabilirim. Bunlar vize almam için yeterli olur mu seneye?
Asıl şartlı kabulde dil belgesi isteniyor, vize için istenen belgeler listesine bakın görürsünüz. Direkt kabulde de ingilizce bölüm(veya almanca) okuduysanız kabul edilebilir, diğer türlü yine belge gerekir. Bence garanti olsun diye uluslararası geçerliliği olan bil dil belgesi(ingilizce için-toefl,ielts, almanca için-dsh vs.) alıp sunun, boşuna stres olmayın.

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Cmt Eyl 15, 2018 10:36 pm

Ben de 11 eylul istanbulda vize randevusuna gitmistim. Kolnden sartli kabul belgem vardi, dil+lisans. Ama dil kursu icin b1 sarti vardi, ben de 10 eylul girdim sinava, ama kabul belgesini okumasina ragmen sormadi almanca belgen varmi diye ve s, bana sordu almanca bikiyomusun dedim evet B1 ve sisteme de bu sekilde yazdi, en son sordum sertifika lazimmi, ayin 25 i getire bilirim, daha sonuclar aciklanmadi. Dedi ki olursa iyi olur, aslinda kotu gecmedi en son ana kadar, sonda ne kadar sure icinde vize cevabim gelir diye sordum, dedi ki 3 ayi bula bilir, ne dusunuyosunuz arkadaslar, gelirmi vize?

bates

Mesaj gönderen bates » Cmt Eyl 15, 2018 11:37 pm

arkadaşlar ben 11 eylül ankara'da vize görüşmesine girdim fakat şu an fark ettim ki benden bu bilmem ne hzurunda beyan ve 54. ikamet belgesinin imzalı evralarını kapıda kontrol eden kadın almamış. ben yedek yedek fotokopilerle gittiğim için arada fazla unutmuşum bunlar onlar diye dikkat etmemiştim.

bir fikri olan var mı?

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzr Eyl 16, 2018 12:54 pm

bates yazdı: Cmt Eyl 15, 2018 11:37 pm arkadaşlar ben 11 eylül ankara'da vize görüşmesine girdim fakat şu an fark ettim ki benden bu bilmem ne hzurunda beyan ve 54. ikamet belgesinin imzalı evralarını kapıda kontrol eden kadın almamış. ben yedek yedek fotokopilerle gittiğim için arada fazla unutmuşum bunlar onlar diye dikkat etmemiştim.

bir fikri olan var mı?
Ben de girmeden 2 nüsha imzaladım , onu da başvuru formlarının arkasına zımbalamıştım.ama benden de sadece birini aldılar.diğer nüshayı evrakları hazırlayan kadın çıkardı bana geri verdi.Gişedeki görevliye sorduğumda sorun yok öyle olması gerekiyor dedi.

melci

Mesaj gönderen melci » Pzr Eyl 16, 2018 4:01 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Eyl 15, 2018 11:43 am Asıl şartlı kabulde dil belgesi isteniyor, vize için istenen belgeler listesine bakın görürsünüz. Direkt kabulde de ingilizce bölüm(veya almanca) okuduysanız kabul edilebilir, diğer türlü yine belge gerekir. Bence garanti olsun diye uluslararası geçerliliği olan bil dil belgesi(ingilizce için-toefl,ielts, almanca için-dsh vs.) alıp sunun, boşuna stres olmayın.
haklısınız onu geri dönüp okulumu bitirip B1 sınavına da girebilirim o arada sorun yok.

şu an aklıma takılan tek mesele para meselesi, kefil bulamıyorum, 8 bin euro da fazla bir meblağ, 4 bin euro gösterip 6 ay vize alma şansı var mı acaba 1 yıl yerine? çünkü Almanya'da Yabancılar Dairesi'nde vizemi 4 bin euro ile 6 ay uzatabiliyorum.

Kilitli