Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum uzatma ve oturum süresinin dolması

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Gbrjackson

Oturum uzatma ve oturum süresinin dolması

Mesaj gönderen Gbrjackson » Prş Eyl 13, 2018 3:04 pm

Herkese merhaba.
Oturumum Almanya’nın başka bir şehrinde ve üniversite için başka şehire taşınmam gerekiyor. Sorun şu ki oturumum bu ayın sonunda bitiyor. Oturum uzatmam gereken yer yeni gideceğim yer, ama ben henüz kalacak bir yer bulamadım dolayısıyla anmeldung yapıp randevu alamadım uzatmak için. Gideceğim şehirdeki yabancılar polisine ulaştım onlar da 30.09a kadar ev tutup randevu almalısınız dedi. Aksi taktirde Almanya’da illegal oturuyor olursunuz dedi. Ama Almanya’da ev bulmak deve ve Hendek ilişkisinden daha zor. Çoğu yere kağıtları verdim ama evi hep başkalarına verdiler. Okulun yurtları da dolu dolayısıyla kalacak yer bulup randevu alamadım.
Ne yapmam lazım, eğer oturum sürem dolar da Almanya’da illegal oturuyor olursam?
Yardım edebilirseniz sevinirim.