Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizeyle İlgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ludovico

Vizeyle İlgili

Mesaj gönderen Ludovico » Sal Eyl 11, 2018 4:46 pm

Merhaba

Almanyada lisans eğitimi görmek için bremen üniversitesine başvurdum ve ön kabul aldım yani şuan orada hazırlık öğrencisi olarak gözükmekteyim.
Herhangi bir almanca bilgim ve temelim çok yok. O yüzden Türkiyede belirli bir seviyeye kadar almanca eğitim alacağım.

Forumda biraz araştırdığım kadarıyla bu vize olayından çekinerek bahseden kişiler olmuş.
Kişiden kişiye göre değiştiği için bende kendi adıma tekrar sormak istedim.

-Ön Kabul Belgesi
-Yeşil Pasaport
-Eksiksiz Evraklar
-B1 Serfikalı Almanca

ile vize alma şansım yinede garanti sayılmıyor mu?(çevremde bu şartları sağlayıp sorun çıkan olmadı ve bende duymadım)
elbetteki hayatta hiçbirşeyin garantisi yoktur. Genel hatlarıyla baktığımızda ve saçma sapan beklenmedik sebepleri saymayarak(ülkeler arası kriz vs)

Birde ben şuan bir üniversitede kayıtlıyım ve 2.sınıfım okulu sevmediğim için düzenli gitmedim ve notlarımda kötü.
vizede bununla ilgili bir sorunla karşılaşmayacağım söylendi çünkü ben master değil lisans eğitimine sıfırdan başlayacağım için üniversitedeki transkript lazım olmadığı söylendi.
bu konuda farklı bir bilgi ve düşünceye sahip olan var mı birde bunu öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler
İyi Günler

burningred

Re: Vizeyle İlgili

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 11, 2018 6:00 pm

Ludovico yazdı: Sal Eyl 11, 2018 4:46 pm Merhaba

Almanyada lisans eğitimi görmek için bremen üniversitesine başvurdum ve ön kabul aldım yani şuan orada hazırlık öğrencisi olarak gözükmekteyim.
Herhangi bir almanca bilgim ve temelim çok yok. O yüzden Türkiyede belirli bir seviyeye kadar almanca eğitim alacağım.

Forumda biraz araştırdığım kadarıyla bu vize olayından çekinerek bahseden kişiler olmuş.
Kişiden kişiye göre değiştiği için bende kendi adıma tekrar sormak istedim.

-Ön Kabul Belgesi
-Yeşil Pasaport
-Eksiksiz Evraklar
-B1 Serfikalı Almanca

ile vize alma şansım yinede garanti sayılmıyor mu?(çevremde bu şartları sağlayıp sorun çıkan olmadı ve bende duymadım)
elbetteki hayatta hiçbirşeyin garantisi yoktur. Genel hatlarıyla baktığımızda ve saçma sapan beklenmedik sebepleri saymayarak(ülkeler arası kriz vs)

Birde ben şuan bir üniversitede kayıtlıyım ve 2.sınıfım okulu sevmediğim için düzenli gitmedim ve notlarımda kötü.
vizede bununla ilgili bir sorunla karşılaşmayacağım söylendi çünkü ben master değil lisans eğitimine sıfırdan başlayacağım için üniversitedeki transkript lazım olmadığı söylendi.
bu konuda farklı bir bilgi ve düşünceye sahip olan var mı birde bunu öğrenmek istiyorum.

Teşekkürler
İyi Günler
Merhaba ben de üniversite 1. sınıfı türkiyede okudum bu sene. Okurken bikaç üniversiteye başvurdum ve şartlı kabul aldım Wuppertal üniversitesinden. Vize görüşmeme üniversite öğrenci belgemi ve üniversite transkriptimi götürmemiştim ama hala orada öğrenci olduğum için vize görevlisi benden o belgeleri de istedi ve sonradan postayla gönderdim. Benim de ikinci dönem notlarım kötüydü bir iki dersten kalmıştım hatta pek gitmediğim için. Ama vizem geldi ben de çok sorun olduğunu sanmıyorum.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Eyl 11, 2018 8:34 pm

burningred yazdı: Sal Eyl 11, 2018 6:00 pm Merhaba ben de üniversite 1. sınıfı türkiyede okudum bu sene. Okurken bikaç üniversiteye başvurdum ve şartlı kabul aldım Wuppertal üniversitesinden. Vize görüşmeme üniversite öğrenci belgemi ve üniversite transkriptimi götürmemiştim ama hala orada öğrenci olduğum için vize görevlisi benden o belgeleri de istedi ve sonradan postayla gönderdim. Benim de ikinci dönem notlarım kötüydü bir iki dersten kalmıştım hatta pek gitmediğim için. Ama vizem geldi ben de çok sorun olduğunu sanmıyorum.
Konuyla bir ilgim yok ama vize alanları görünce nedense cok mutlu oluyorum 😂 hayırlı olsun vizeniz.

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 11, 2018 8:49 pm

yusufjosef yazdı: Sal Eyl 11, 2018 8:34 pm Konuyla bir ilgim yok ama vize alanları görünce nedense cok mutlu oluyorum 😂 hayırlı olsun vizeniz.
Teşekkür ederim :)