Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhabalar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Tugce86

Merhabalar

Mesaj gönderen Tugce86 » Sal Eyl 11, 2018 3:20 pm

Merhabalar adim Tugce,
Forumu tamamen eksi sözlükten bir arkadasin vesilesiyle ögrenmis oldum tekrardan ona tesekkur ederim.
Yurt disi seyahatim oldu hayatimda ilk defa almanya,isvicre ve italya da bircok ülkeyi görme imkanina sahip oldum.
Almanyada bazi tanidiklarin da destegiyle oraya yerlesme istegim var yardimci olursaniz sevinirim
öncelikle türküyede aöf kamu yönetimi mezunuyum gecmiste b 1 düzey almancam var bunu c2 seviyeye getirmek icin derslere basladim
Almayada tekrardan üniversiteye baslamak en mantikli yol olarak görünüyor peki testdaf harici dil bildigimi belgelemem motivasyon mektuplariyla bu dökümani ulastirmam yeterli olacak mi?
Turkiyede universite sinavina girmek zorunda miyim?
Universite basvurulari online veya posta yolu yeterli mi yüz yüze gerekiyor mu?
Sorularimi cevaplayan olursa cok memnun olurum
Umarim herkesin istedikleri gönlünce olur Sevgiler.

selen

Re: Merhabalar

Mesaj gönderen selen » Sal Eyl 11, 2018 3:46 pm

Tugce86 yazdı: Sal Eyl 11, 2018 3:20 pm Merhabalar adim Tugce,
Forumu tamamen eksi sözlükten bir arkadasin vesilesiyle ögrenmis oldum tekrardan ona tesekkur ederim.
Yurt disi seyahatim oldu hayatimda ilk defa almanya,isvicre ve italya da bircok ülkeyi görme imkanina sahip oldum.
Almanyada bazi tanidiklarin da destegiyle oraya yerlesme istegim var yardimci olursaniz sevinirim
öncelikle türküyede aöf kamu yönetimi mezunuyum gecmiste b 1 düzey almancam var bunu c2 seviyeye getirmek icin derslere basladim
Almayada tekrardan üniversiteye baslamak en mantikli yol olarak görünüyor peki testdaf harici dil bildigimi belgelemem motivasyon mektuplariyla bu dökümani ulastirmam yeterli olacak mi?
Turkiyede universite sinavina girmek zorunda miyim?
Universite basvurulari online veya posta yolu yeterli mi yüz yüze gerekiyor mu?
Sorularimi cevaplayan olursa cok memnun olurum
Umarim herkesin istedikleri gönlünce olur Sevgiler.
testdaf harici belge dediğin nedir? uni için testdaf minimum 4,dsh 2 (bazıları dsh kabul etmyor),goethe c1 veya c2 sertifikası alman gerekiyor.
master yapmak istiyorsan gerek yok zaten de lisans okuycaksan bilmiyorum zorunda olup olmadığını
başvurular online oluyor genelde, yüz yüze hiç duymadım en azından başvuru aşamasında.
ayrıca forumda sorularınla ilgili birçok cevap var önce onlara bakmanı öneririm.