Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugr.

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen ugr. » Prş Eyl 06, 2018 12:29 am

The "additional basic sum" is an additional amount on your blocked account which only needs to be entered if your local embassy, consulate or alien authority inquires a special request. If you don't have a special request from one of these entities it is okay that the additional basic sum is 0€. Bugün mail kutuma böyle bir yazı geldi. Bu kısma ne yazmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

umutyilmaz

Mesaj gönderen umutyilmaz » Prş Eyl 06, 2018 9:26 am

arkadaşlar dün fintiba'dan verification yapmıştım, onaylanmış ve DE ile başlayan IBAN numaramı görebiliyorum

aklıma takılan ise TIN (tax identification number) meselesi, üye olurken bu kısmı boş bırakmıştım. acaba yanlış mı yaptım? sanırım TC kimlik no yazmak gerekliymiş. şimdi değiştirme şansım olur mu sizce?

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Eyl 06, 2018 11:23 am

umutyilmaz yazdı: Prş Eyl 06, 2018 9:26 am arkadaşlar dün fintiba'dan verification yapmıştım, onaylanmış ve DE ile başlayan IBAN numaramı görebiliyorum

aklıma takılan ise TIN (tax identification number) meselesi, üye olurken bu kısmı boş bırakmıştım. acaba yanlış mı yaptım? sanırım TC kimlik no yazmak gerekliymiş. şimdi değiştirme şansım olur mu sizce?
gerek yok boş kalabilir. TIN Türkiye de olmaz

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Prş Eyl 06, 2018 11:28 am

MelikeK. yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 7:25 pm Arkadaslar merhaba 03 Eylul Pazartesi gunu Bloke hesap ile ilgili gerekli evraklarimi Ankara konsolosluguna teslim ettim. Ups kargodan pasoportumun yarin tarafima teslim edilecegine dair mesaj aldim. Sizi bilgilendirmek istedim.
Valla cok zor isler Allah sabir versin hepinize...
şaka gibi ben 20 ağustosta teslim ettim istanbul konsolosluğuna.

hala işlemde :(

umutyilmaz

Mesaj gönderen umutyilmaz » Prş Eyl 06, 2018 11:36 am

efes34 yazdı: Prş Eyl 06, 2018 11:23 am gerek yok boş kalabilir. TIN Türkiye de olmaz
teşekkürler hocam

TC kimlik no yazmadım diye sıkıntı olur diye korkmuştum

Yigido58

Mesaj gönderen Yigido58 » Prş Eyl 06, 2018 12:25 pm

Bana konsolosluktan email geldi fakat ilk donem semester kabul belgesinin ellerine ulasmadigini soylediler. Bende mi bir sorun var onlarda mi? Anlayamafim

serif53

Mesaj gönderen serif53 » Prş Eyl 06, 2018 5:00 pm

efes34 yazdı: Prş Ağu 02, 2018 10:07 pm Ben bu gün pasaport resmi ve selfie yükleyerek hesap açabildim. Video görüşmeye gerek kalmadı
Merhabalar pasaport resmi ve selfie yüklemesini sitede mi yaptınız , mail mi attınız acaba sitede baktım ama göremedim upload edilecek bir yer.

emiinevarol

Mesaj gönderen emiinevarol » Prş Eyl 06, 2018 5:47 pm

Merhaba biz arkadaşımla bloke hesap açtık ama parayı nasıl yatıracağımızı bilmiyoruz. Paramız ziraat bankasında bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

redosolsirefala

Mesaj gönderen redosolsirefala » Prş Eyl 06, 2018 10:37 pm

Arkadaşlar merhaba. Garantörümün evraklkarı yetişmediği için son anda blok hesap açtım parayı fintiba hesabıma transfer ettim dün ancak henüz onay gelmedi. Yarın da vize başvurum var. Sizce blok hesabımın bilgileri ve transfer dekontu yeterli olur mu? Çünkü blok hesaba yatan para onayını henüz almadım. Teşekkür ederim.

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Cum Eyl 07, 2018 10:20 am

Arkadaşlar gönderdiğim para bloke hesabıma geçti. Fintiba'da şu an action required kısmında 4 tane şey var. Fintiba'dan bana gelen paramın hesbaıma geçtiğini yazan mail + kullanıcı adım ve şifrem ile konsolosluğa gideceğim. VİZEYİ ALDIKTAN SONRA action required kısmındaki şeyleri yapacağım değil mi ? Yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim.

GokhanG

Mesaj gönderen GokhanG » Cum Eyl 07, 2018 11:12 am

Zehel yazdı: Cum Eyl 07, 2018 10:20 am Arkadaşlar gönderdiğim para bloke hesabıma geçti. Fintiba'da şu an action required kısmında 4 tane şey var. Fintiba'dan bana gelen paramın hesbaıma geçtiğini yazan mail + kullanıcı adım ve şifrem ile konsolosluğa gideceğim. VİZEYİ ALDIKTAN SONRA action required kısmındaki şeyleri yapacağım değil mi ? Yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim.
Merhaba ben yalnızca "Blocking Confirmation" ve "Account Statement xxx" belgelerini teslim ettim başka bir evrak götürmedim. Aslında sadece Blocking confirmation bile yeterli olması lazım. Action required kısmındakiler vize geldikten sonraki işlemler; Vize çıkması durumunda vizenin başlangıç tarihi ve fotoğrafını istiyorlar anladığım kadarıyla. Diğer aşamalarda almanyaya gidince adres bildirme vb. işlemler. Aslında Action kısmında download blocking confirmation and apply visa yazan kısımda sadece o belgenin götürülmesi gerektiğide yazmakta ama biz götürüyoruz genelde galiba.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Eyl 07, 2018 11:32 am

konstanzlake yazdı: Prş Eyl 06, 2018 11:28 am şaka gibi ben 20 ağustosta teslim ettim istanbul konsolosluğuna.

Hallolur inşallah. Bu arada yurt dışındayken para çekmek için en uygun banka hangisi? Okuldan hibe yatacağı için hangi bankayı kullansam daha iyi olur bilginiz var mı?

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Eyl 07, 2018 11:33 am

emiinevarol yazdı: Prş Eyl 06, 2018 5:47 pm Merhaba biz arkadaşımla bloke hesap açtık ama parayı nasıl yatıracağımızı bilmiyoruz. Paramız ziraat bankasında bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
İnternet bankacalığından swift yapıcaksınız.

Presidente

Mesaj gönderen Presidente » Cum Eyl 07, 2018 12:08 pm

redosolsirefala yazdı: Prş Eyl 06, 2018 10:37 pm Arkadaşlar merhaba. Garantörümün evraklkarı yetişmediği için son anda blok hesap açtım parayı fintiba hesabıma transfer ettim dün ancak henüz onay gelmedi. Yarın da vize başvurum var. Sizce blok hesabımın bilgileri ve transfer dekontu yeterli olur mu? Çünkü blok hesaba yatan para onayını henüz almadım. Teşekkür ederim.
Ben 3 Eylül de başvuru yapmıştım blocking confirmation dosyası elimde yoktu eksik belge teslim ettim onlar da bı kağıt verdi eksik belge olduğuna dair. O belge ulaşınca bize mail atabilirsin dediler . Ertesi gün fintiba onayladı ve belgeyi yolladı bana mail yoluyla konsolosluğa ilettim bugün cevap geldi tarafımıza ulaşmıştır diye en azından İstanbul başkonsolosluğunda böyle oldu.

sengul_ars

Mesaj gönderen sengul_ars » Cum Eyl 07, 2018 3:41 pm

konstanzlake yazdı: Prş Eyl 06, 2018 11:28 am şaka gibi ben 20 ağustosta teslim ettim istanbul konsolosluğuna.

Merhaba,
Başvuru konunuz neydi acaba? 3 hafta olmuş aslında cevap gelmesi gerekmez miydi?

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cum Eyl 07, 2018 3:43 pm

sengul_ars yazdı: Cum Eyl 07, 2018 3:41 pm Merhaba,
Başvuru konunuz neydi acaba? 3 hafta olmuş aslında cevap gelmesi gerekmez miydi?
Başvuru konusu derken?
Yani erasmus için ve bloke hesabımı 20 agustosta verdim

Bugun aradığımda sonuçlanmıs dediler kargoya verilir dediler ama vermediler malesef kargoya

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Cmt Eyl 08, 2018 2:06 pm

GokhanG yazdı: Cum Eyl 07, 2018 11:12 am Merhaba ben yalnızca "Blocking Confirmation" ve "Account Statement xxx" belgelerini teslim ettim başka bir evrak götürmedim. Aslında sadece Blocking confirmation bile yeterli olması lazım. Action required kısmındakiler vize geldikten sonraki işlemler; Vize çıkması durumunda vizenin başlangıç tarihi ve fotoğrafını istiyorlar anladığım kadarıyla. Diğer aşamalarda almanyaya gidince adres bildirme vb. işlemler. Aslında Action kısmında download blocking confirmation and apply visa yazan kısımda sadece o belgenin götürülmesi gerektiğide yazmakta ama biz götürüyoruz genelde galiba.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bence de aslında sadece Blocking Confirmation yeterlidir ama ne olur ne olmaz diye Account statement belgesini de götüreceğim. Çok teşekkür ederim tekrar :)

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzr Eyl 09, 2018 11:00 pm

emiinevarol yazdı: Prş Eyl 06, 2018 5:47 pm Merhaba biz arkadaşımla bloke hesap açtık ama parayı nasıl yatıracağımızı bilmiyoruz. Paramız ziraat bankasında bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Ziraatbankta şuna dikkat edin: muhabir bankanında masrafını ödemek gibi bir seçenek yok: masraf makul kendi alacağı masraf, o yüzden önerim 40-50 euro fazla gönderin.
Fintiba böyle durumlar için zaten 100 euro fazla alıyor: fazla yatırmanız şart değil aslında
biz iş bankası kullandık tüm masraflar bize ait seçeneğiyle ve her ihtimale karşı 100 euroda fazladan gönderdik.
Başarılar

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzr Eyl 09, 2018 11:01 pm

MelikeK. yazdı: Cum Eyl 07, 2018 11:32 am Hallolur inşallah. Bu arada yurt dışındayken para çekmek için en uygun banka hangisi? Okuldan hibe yatacağı için hangi bankayı kullansam daha iyi olur bilginiz var mı?
Sparkasse öneriliyordu en çok sanırım. geçmiş mesajlarda olması lazım

Yigido58

Mesaj gönderen Yigido58 » Pzt Eyl 10, 2018 2:22 am

konstanzlake yazdı: Cum Eyl 07, 2018 3:43 pm Başvuru konusu derken?
Yani erasmus için ve bloke hesabımı 20 agustosta verdim

Bugun aradığımda sonuçlanmıs dediler kargoya verilir dediler ama vermediler malesef kargoya
Ben bayramdan onceki persembe verdim.onlara mail attim vize ne durumda diye. Bloke hesabi almislar. Basvueuda gecerli sayilan kabul mektubuna uladilamadi diye donus yaptılar(vize suresi ile kabul m. Suresi uyusmuyor)izmire yollayin dediler