Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart University Lisans hk.(Lütfen acil öneri yks ek tercih yapacağım)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
altunyurt

Stuttgart University Lisans hk.(Lütfen acil öneri yks ek tercih yapacağım)

Mesaj gönderen altunyurt » Prş Eyl 06, 2018 8:18 pm

Herkese merhaba.
Stuttgart üniversitesi hakkında bilgisi olan varsa lütfen bazı sorularımı cevaplarsa çok mutlu olurum.

Kendim hakkında biraz bilgi vereyim yakın olmasada akrabalarım stuttgart'da yaşıyor ve bana garantör olacaklar.Sadece Stuttgart'a gidebilirim çünkü yanlarında kalacağım.

Açık lise mezunuyum ve diploma notum 59 açık lise olduğu için çok düşük biliyorum çünkü 100'den fazla derse bölündü.

Düşündüğüm şey 2 yıllık bir bilgisayar programcılığı'na girmek ve
Studienkolleg'e gitmemek için bu 2 yıllık bölümü bitirip bu süre içinde de almancamı da geliştirmek ve üniversitenin dil kursuna gitmek.

Sizce bu mantıklı mı ve yapılabilir mi? Okumak istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği veya endüstri mühendisliği.

Lise diploma notum ne kadar sorun olur? Alacağım 2 yıllık okuldan iyi bir diploma notu ile bu durumu düzeltebilir miyim?

Stuttgart Universtiy'nin kabul şartları ve eğitimi zor mudur? Şartlı kabul alabilir miyim?

4 yıllık bölüm de kazanabilirim Türkiye'de özelde de okuyabilirim sorun bu değil sadece 2 sene içinde gitmek istiyorum ve eğer bu düşündüğüm durum gerçekten mantıklı ise bu sene ek tercih yapacağım ve iki yıllık bir okula yerleşeceğim.

Lütfen önerilerinizi bekliyorum garantör vs herşey hazır sadece benim bir yolunu bulup kabul almam gerekiyor.

Çok uzun oldu yardım eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Ve kesinlikle giderken deutschstudent ile gideceğim.Öğreci dostu fiyat ve profesyonellik için ayrıca tebrik ederim.

kiss25

Re: Stuttgart University Lisans hk.(Lütfen acil öneri yks ek tercih yapacağım)

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Eyl 06, 2018 9:01 pm

birincisi stuttgart almanyanin en iyi üniversiteleri arasinda, ikincisi kolay egitim yok. Stuttgarta gidersen yillik ekstra 3 bin euro ödemelisin + okul harci (200 euro mu ne dönemlik heralde), sartli kabul kismini biraz arastirirsan bulursun. Diger kalanlar senin tercihin, kesin vize alip gidebileceksin diye de bir sey yok okuldan kabul aldim tamam hadi hop gelsin vizeler yok, vize alamayabilirsinde bunuda degerlendirip gelecegini ona göre planlamani öneririm
Arkadaslar ben erkegim =)

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Prş Eyl 06, 2018 9:25 pm

kiss25 yazdı: Prş Eyl 06, 2018 9:01 pm birincisi stuttgart almanyanin en iyi üniversiteleri arasinda, ikincisi kolay egitim yok. Stuttgarta gidersen yillik ekstra 3 bin euro ödemelisin + okul harci (200 euro mu ne dönemlik heralde), sartli kabul kismini biraz arastirirsan bulursun. Diger kalanlar senin tercihin, kesin vize alip gidebileceksin diye de bir sey yok okuldan kabul aldim tamam hadi hop gelsin vizeler yok, vize alamayabilirsinde bunuda degerlendirip gelecegini ona göre planlamani öneririm
merhaba cevap icin teşekkür ederim.Gerek barınma gerek iş bulma gibi durumlardan stuttgart haricinde bir yere gidemem.

Eğitim ücretinin çok sorun olacağını sanmıyorum tabi ki kaçak da çalışacağım zaten bir çok tanıdık orada olduğu için sorun olmaz.

şartlı kabul veriliyormuş fakat benim merak ettiğim açık lise ve diploma durumu ayrıca bu iki yıllık alınan diplomayla başvuru durumu bu konular hakkında bilginiz var mı? vize alamazsak da artık yapacak bir şey yok.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Eyl 06, 2018 10:48 pm

altunyurt yazdı: Prş Eyl 06, 2018 9:25 pm merhaba cevap icin teşekkür ederim.Gerek barınma gerek iş bulma gibi durumlardan stuttgart haricinde bir yere gidemem.

Eğitim ücretinin çok sorun olacağını sanmıyorum tabi ki kaçak da çalışacağım zaten bir çok tanıdık orada olduğu için sorun olmaz.

şartlı kabul veriliyormuş fakat benim merak ettiğim açık lise ve diploma durumu ayrıca bu iki yıllık alınan diplomayla başvuru durumu bu konular hakkında bilginiz var mı? vize alamazsak da artık yapacak bir şey yok.
o konu hakkinda detayli bir bilgim yok malesef, forumda vardi ama böyle sorulari olan biraz arastirilinca cikar ortaya onlarda.
Arkadaslar ben erkegim =)

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Prş Eyl 06, 2018 11:30 pm

kiss25 yazdı: Prş Eyl 06, 2018 10:48 pm o konu hakkinda detayli bir bilgim yok malesef, forumda vardi ama böyle sorulari olan biraz arastirilinca cikar ortaya onlarda.
teşekkür ederim bakmıştım fakat bilgisayardan tekrar bakayım.

ekstra olarak konuyu gören arkadaşlar olursa lütfen bilgisi olan konularda yardımcı olursa sevinirim ek tercihler 3 4 gün içinde başlıyor bu sene normal zamanda tercih yapmadım ek tercih yapabilirim.

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Cum Eyl 07, 2018 9:42 pm

yukarı ek tercihe kadar ne kadar görüş alabilirsem o kadar iyi olacak benim için.

altunyurt

Mesaj gönderen altunyurt » Pzt Eyl 10, 2018 7:55 pm

güncel.