Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugr.

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen ugr. » Pzt Eyl 03, 2018 10:51 pm

konstanzlake yazdı: Pzr Eyl 02, 2018 6:27 pm Fintiba en rahatı, diğer yöntemler hem daha pahalı hem daha uzun sürecek işlemler

Fintibaya girip kayıt oluşturun, gerekli bilgileri eksiksiz doldurun, sonrasında onların yönlendirmeleriyle süreç devam edecek

Bu süreçle alakalı herseyi üstteki yazısmalarda da bulabilirsiniz, muhtemel soracağınız çoğu sorunun cevapları mevcut

Kolay gelsin
Tamamdır bugün fahri konsolosluğa gittim ve işbank bloke hesap evraklarını doğrulattım. Çünkü ailem pek güvenemedi finitibaya. Fakat yaklaşık 1 saaat önce fintibaya üye olup visum'un üst kısmında yer alan missing bölümlerini tamamladım. Sanırım doğrulanması birkaç gün sürecek.

sengul_ars

Mesaj gönderen sengul_ars » Pzt Eyl 03, 2018 11:55 pm

Arkadaşlar merhaba,
Bloke hesabım açıldı yarın parayı göndereceğim ama listede yazan
-pasaport taratıp ekleme
-pasaportun yüzünle fotoğrafı gibi belgeri yüklemedim sitede bulamadım daha doğrusu.
Hangi bölümde olduğunu söyleyebilir misiniz?

ruyackr

Mesaj gönderen ruyackr » Sal Eyl 04, 2018 3:14 pm

Merhaba,

Fintiba hesabımdan kendi hesabıma para aktarmaya çalışıyorum. Dün işlemleri yaptım "running" yazıyor ama hesabıma hala para geçmedi.
"Enter your German Tax Identification Number (TIN), Download and fill out the 'Certificate of Foreign Tax Status - W8BEN' and send it to Sutor Bank as original" diyor, ekstra belge istiyor. Bunları yollamasam da para mı çekebilir miyim? Tin numarasını almama daha beş hafta var.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eyl 04, 2018 4:30 pm

sengul_ars yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 11:55 pm Arkadaşlar merhaba,
Bloke hesabım açıldı yarın parayı göndereceğim ama listede yazan
-pasaport taratıp ekleme
-pasaportun yüzünle fotoğrafı gibi belgeri yüklemedim sitede bulamadım daha doğrusu.
Hangi bölümde olduğunu söyleyebilir misiniz?
yükleme için seçenek yoksa görüntülü görüşme seçeneği olması lazım
edit: görüntülü görüşme yaptıysanız yüklemeye gerek yok

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Sal Eyl 04, 2018 6:57 pm

Arkadaşlar selam, ben fintiba hesabımı açtım ve paramı bugün gönderdim. Sizce ne zaman param hesabıma ulaşır ? Bu hafta içerisinde ulaşır mı mesela ? Sizin paranız ne kadar sürede hesabınıza geçti ?

Kayıklıtavan

Mesaj gönderen Kayıklıtavan » Sal Eyl 04, 2018 7:03 pm

Merhaba acil bir bilgiye ihtiyacımız var. Bloke hesap açılacak ancak 18 yaş sorunu var (ay hesabıyla 18 olmaya 4 ay var) Fintiba 18 yaş altına hesap açmıyor, aile vekaleti ile de açmıyor anladığım kadarıyla. Vize randevusuna çok az kaldı. Nasıl bir yol izleyebilirim. Çok teşekkürler

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eyl 04, 2018 7:48 pm

Zehel yazdı: Sal Eyl 04, 2018 6:57 pm Arkadaşlar selam, ben fintiba hesabımı açtım ve paramı bugün gönderdim. Sizce ne zaman param hesabıma ulaşır ? Bu hafta içerisinde ulaşır mı mesela ? Sizin paranız ne kadar sürede hesabınıza geçti ?
1 gün benimki
cuma sabah yolladım c.tesi sabh hesaptaydı (işbanktan sutorbanka)

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Sal Eyl 04, 2018 8:48 pm

efes34 yazdı: Sal Eyl 04, 2018 7:48 pm 1 gün benimki
cuma sabah yolladım c.tesi sabh hesaptaydı (işbanktan sutorbanka)
tamamdır teşekkürler, yarın veya öbürsü gün ulaşır herhalde. Peki blokeyi otomatik olarak yapıyor değil mi ? yani benim bundan sonra yapmam gereken ekstra bir işlem yok ?

Kayıklıtavan

Mesaj gönderen Kayıklıtavan » Sal Eyl 04, 2018 8:51 pm

Kayıklıtavan yazdı: Sal Eyl 04, 2018 7:03 pm Merhaba acil bir bilgiye ihtiyacımız var. Bloke hesap açılacak ancak 18 yaş sorunu var (ay hesabıyla 18 olmaya 4 ay var) Fintiba 18 yaş altına hesap açmıyor, aile vekaleti ile de açmıyor anladığım kadarıyla. Vize randevusuna çok az kaldı. Nasıl bir yol izleyebilirim. Çok teşekkürler
Acaba buna cevap verecek bilgisi olan var mıdır aramızda. Tekrar teşekkürler...

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Sal Eyl 04, 2018 9:11 pm

Kayıklıtavan yazdı: Sal Eyl 04, 2018 8:51 pm Acaba buna cevap verecek bilgisi olan var mıdır aramızda. Tekrar teşekkürler...
işbank ya da deutsche bank'ı denedin mi ? Bu bankalar 1 yıllık bloke hesap açıyor. 1 yıldan aşağı bloke hesap açan tek yer fintiba. Fintiba'dan da açamıyorsan o zaman bloke hesap yöntemi yerine diğer yöntemleri tercih et. Aile maaş bordroları, varlıkları filan olan yöntemi seçebilirsin. Aslında ilk başta ben de bu yöntemi tercih edecektim ama sonra bunun vize almak için pek garanti bir yöntem olmadığını söylediler. (ama senin durumun farklı 18 yaşında değilsin, bundan dolayı başka bir seçeneğin yok zaten.) Bunların dışında Almanya'da tanıdığın varsa sana garantör olsun. (bunu da seçmeyi düşünmüştüm ama gelirini yeterli bulmadılar garantör olarak bulduğum kişinin.) Bu siteye sık takılıyorum, yardımcı olabileceksem mutlaka olurum.

ruyackr

Mesaj gönderen ruyackr » Sal Eyl 04, 2018 9:12 pm

ruyackr yazdı: Sal Eyl 04, 2018 3:14 pm Merhaba,

Fintiba hesabımdan kendi hesabıma para aktarmaya çalışıyorum. Dün işlemleri yaptım "running" yazıyor ama hesabıma hala para geçmedi.
"Enter your German Tax Identification Number (TIN), Download and fill out the 'Certificate of Foreign Tax Status - W8BEN' and send it to Sutor Bank as original" diyor, ekstra belge istiyor. Bunları yollamasam da para mı çekebilir miyim? Tin numarasını almama daha beş hafta var.
BUNU BİLEN YOK MU :(

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eyl 04, 2018 9:14 pm

ruyackr yazdı: Sal Eyl 04, 2018 9:12 pm BUNU BİLEN YOK MU :(
çekemezsin

ruyackr

Mesaj gönderen ruyackr » Sal Eyl 04, 2018 9:56 pm

cevap için teşekkür ederim. peki tin numarasını daha erken alabilmemin bir yolu var mı? 12 ekime randevu verdiler bana.

Kayıklıtavan

Mesaj gönderen Kayıklıtavan » Çrş Eyl 05, 2018 10:57 am

Zehel yazdı: Sal Eyl 04, 2018 9:11 pm işbank ya da deutsche bank'ı denedin mi ? Bu bankalar 1 yıllık bloke hesap açıyor. 1 yıldan aşağı bloke hesap açan tek yer fintiba. Fintiba'dan da açamıyorsan o zaman bloke hesap yöntemi yerine diğer yöntemleri tercih et. Aile maaş bordroları, varlıkları filan olan yöntemi seçebilirsin. Aslında ilk başta ben de bu yöntemi tercih edecektim ama sonra bunun vize almak için pek garanti bir yöntem olmadığını söylediler. (ama senin durumun farklı 18 yaşında değilsin, bundan dolayı başka bir seçeneğin yok zaten.) Bunların dışında Almanya'da tanıdığın varsa sana garantör olsun. (bunu da seçmeyi düşünmüştüm ama gelirini yeterli bulmadılar garantör olarak bulduğum kişinin.) Bu siteye sık takılıyorum, yardımcı olabileceksem mutlaka olurum.
Cevap için teşekkür ederim, işbank ve deutschebank'ta süreç uzun ve vaktimiz kalmadı. Konsolosluktan şöyle bir yazı geldi:

Aceleniz olmasi halinde, konsolosluk onayi gerektirmeyen blokeli hesap hizmeti veren bankalar ile iletisime gecebilirsiniz.

- Fintiba Sutorbank.

- X-Patrio

Bu x-patrio ile çalışan var mı acaba

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Çrş Eyl 05, 2018 11:49 am

Kayıklıtavan yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 10:57 am Cevap için teşekkür ederim, işbank ve deutschebank'ta süreç uzun ve vaktimiz kalmadı. Konsolosluktan şöyle bir yazı geldi:

Aceleniz olmasi halinde, konsolosluk onayi gerektirmeyen blokeli hesap hizmeti veren bankalar ile iletisime gecebilirsiniz.

- Fintiba Sutorbank.

- X-Patrio

Bu x-patrio ile çalışan var mı acaba
şimdi x-patrio'nun sitesine girip bir göz attım da sanırım 16 yaş ve üzeri olmak yeterli bloke hesap açabilmek için. Hatta sanırım fintiba'dan daha ucuz. Keşke daha önce bilseydim x-patrio'dan açardım :D

AndromedaXE

Mesaj gönderen AndromedaXE » Çrş Eyl 05, 2018 12:52 pm

Arkadaşlar 12 temmuzda başlayan bir erasmus sms vize süreci nasıl olur da hala bitmez bana açıklayabilecek olan var mı? Dersleri kaçırdım, uçağı kaçırdın ve şimdi de kaydı kaçıracağım.

umutyilmaz

Mesaj gönderen umutyilmaz » Çrş Eyl 05, 2018 6:30 pm

herkese selamlar

10 eylülde vize randevum var, bloke hesap işini halledemedim henüz. bugün fintiba hesabı açtım, video call ile verification yapıldıktan kaç gün sonra aktif olur sizce hesap? vize gününe yetişir mi acaba IBANı alıp parayı yollasam hemen, bilgisi olan var mı ?

bir diğer sorum da TIN ile ilgili , bunu kayıt olurken boş bırakmıştım. hata mı ettim, o konuda bir şey yapmam gerekli mi?

teşekkürler şimdiden

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Çrş Eyl 05, 2018 7:25 pm

Arkadaslar merhaba 03 Eylul Pazartesi gunu Bloke hesap ile ilgili gerekli evraklarimi Ankara konsolosluguna teslim ettim. Ups kargodan pasoportumun yarin tarafima teslim edilecegine dair mesaj aldim. Sizi bilgilendirmek istedim.
Valla cok zor isler Allah sabir versin hepinize...

Zehel

Mesaj gönderen Zehel » Çrş Eyl 05, 2018 7:39 pm

MelikeK. yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 7:25 pm Arkadaslar merhaba 03 Eylul Pazartesi gunu Bloke hesap ile ilgili gerekli evraklarimi Ankara konsolosluguna teslim ettim. Ups kargodan pasoportumun yarin tarafima teslim edilecegine dair mesaj aldim. Sizi bilgilendirmek istedim.
Valla cok zor isler Allah sabir versin hepinize...
fintiba'da açtığınız hesabınıza gönderdiğiniz para ne kadar sürede geçti ? bilgi verebilirseniz sevinirim.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Çrş Eyl 05, 2018 7:46 pm

Zehel yazdı: Çrş Eyl 05, 2018 7:39 pm fintiba'da açtığınız hesabınıza gönderdiğiniz para ne kadar sürede geçti ? bilgi verebilirseniz sevinirim.
3 gun icerisinde hesabima ulasti.