Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize görüşmesinde kalacak yer

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirfaelltnichtsein

Vize görüşmesinde kalacak yer

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Eyl 03, 2018 12:54 am

Merhaba, forumda bu konuda çok çelişkili şeyler yazıyor başka başlıklar altında. Kimileri "Vize görüşmesine kalacak yerle ilgili bir şey götürmene gerek yok" derken kimileri de "Götürmezsen sorun olur" diyor. Bu konuyu vize anı defteri başlığında da yazdım ama oraya çok bakılmıyor sanırım ve vize görüşmeme 1 gün kaldığı için biraz panikledim. Ben WG odası kiralamak istiyorum ve irtibatta olduğum kişiler var, ama resmi bir ödeme vs. yapmadım, ki zaten gerçek hayatta görüşmeden kesin bir şey diyemeyeceklerini söylüyorlar. Vize için bunu söylememin yeterli olacağını düşünmüyorum. Ne yapabilirim bu konuda?

Alihank

Re: Vize görüşmesinde kalacak yer

Mesaj gönderen Alihank » Pzt Eyl 03, 2018 1:18 am

Vize görüşmesinde kalacak yeri öylesine soruyorlar. İstanbulda gitmiştim vize görüşmesine bana kalacak yerle alakalı bir şey sormadı. Onun dışında sorarlarsada tek kişilik oda yada WG diyebilirsin. Fazla kurcalamazlar. Vizeyle alakalı sorular için bir numara var gerekli evrakların olduğu kağıdın en altında o numarayı da aradığımda bana kalacak yeri göstermene gerek yok demişlerdi.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Eyl 03, 2018 2:08 am

Alihank yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 1:18 am Vize görüşmesinde kalacak yeri öylesine soruyorlar. İstanbulda gitmiştim vize görüşmesine bana kalacak yerle alakalı bir şey sormadı. Onun dışında sorarlarsada tek kişilik oda yada WG diyebilirsin. Fazla kurcalamazlar. Vizeyle alakalı sorular için bir numara var gerekli evrakların olduğu kağıdın en altında o numarayı da aradığımda bana kalacak yeri göstermene gerek yok demişlerdi.
Çok teşekkür ederim. Tekrar emin olmak için sorayım, master için vize alırken aşağıya yazdığım belgeler dışında bir şey gerekiyor mu?

- Almanca doldurulmuş vize formu ve en son sayfasındaki ikamet belgesi
- Eski ve yeni pasaport
- Kabul belgesi
- TestDaF
- TOEFL
- Seyahat sigortası
- Nüfus kaydı
- Bloke hesap
- Niyet mektubu
- Foto
- CV
- Mezun olduktan sonra bir süre çalıştığım yerden sözleşmem (Ne olur ne olmaz diye)
- Lise ve üni diplomaları (Ne olur ne olmaz diye)

Daha önce vize görüşmesine giden arkadaşlar, atladığım bir nokta var mı acaba?

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Pzt Eyl 03, 2018 8:41 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 2:08 am Çok teşekkür ederim. Tekrar emin olmak için sorayım, master için vize alırken aşağıya yazdığım belgeler dışında bir şey gerekiyor mu?

- Eski ve yeni pasaport
- Kabul belgesi
- TestDaF
- TOEFL
- Seyahat sigortası
- Nüfus kaydı
- Bloke hesap
- Niyet mektubu
- Foto
- CV
- Mezun olduktan sonra bir süre çalıştığım yerden sözleşmem (Ne olur ne olmaz diye)

Benim gördüğüm bir tek transkript eksik onun dışında bi eksik yok.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Eyl 03, 2018 10:02 am

Alihank yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 8:41 am Benim gördüğüm bir tek transkript eksik onun dışında bi eksik yok.
Ah evet onu yazmayı unutmuşum. Kabul belgesini mailden gelen pdf'i çıktı alıp o şekilde götürsem olur mu? Yoksa postayla gelen orijinal ıslak imzalısı mı olmak zorunda?

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Pzt Eyl 03, 2018 10:33 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 10:02 am Ah evet onu yazmayı unutmuşum. Kabul belgesini mailden gelen pdf'i çıktı alıp o şekilde götürsem olur mu? Yoksa postayla gelen orijinal ıslak imzalısı mı olmak zorunda?
Çıktı götürsen olur.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Eyl 03, 2018 4:42 pm

Alihank yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 10:33 am Çıktı götürsen olur.
Belgenin kalitesinin bir önemi var mı? Çünkü bana pdf olarak gönderdikleri taranmış belgenin kalitesi çok kötü, okunuyor ama profesyonel durmuyor + renksiz.
Buna şu yüzden takıldım:
Kabul aldığım iki üni var. Daha az istediğim üni orijinal kabul belgesini postayla gönderdi ve elimde, daha çok istediğim üni ise sadece kalitesiz ve renksiz pdf şeklinde attı. Bu riske girmeye değer mi, direkt elimde kabul belgesinin orijinali olan üni adına mı vize alsam diye düşünüyorum, diğerinin kalitesiz ve renksiz çıktısı sıkıntı olabilir korkusuyla.

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Pzt Eyl 03, 2018 5:34 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 4:42 pm Belgenin kalitesinin bir önemi var mı? Çünkü bana pdf olarak gönderdikleri taranmış belgenin kalitesi çok kötü, okunuyor ama profesyonel durmuyor + renksiz.
Buna şu yüzden takıldım:
Kabul aldığım iki üni var. Daha az istediğim üni orijinal kabul belgesini postayla gönderdi ve elimde, daha çok istediğim üni ise sadece kalitesiz ve renksiz pdf şeklinde attı. Bu riske girmeye değer mi, direkt elimde kabul belgesinin orijinali olan üni adına mı vize alsam diye düşünüyorum, diğerinin kalitesiz ve renksiz çıktısı sıkıntı olabilir korkusuyla.
Sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Zaten konsolosluk o belgenin doğruluğunu kontrol eder.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Cmt Eyl 08, 2018 9:03 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 2:08 am Çok teşekkür ederim. Tekrar emin olmak için sorayım, master için vize alırken aşağıya yazdığım belgeler dışında bir şey gerekiyor mu?

- Eski ve yeni pasaport
- Kabul belgesi
- TestDaF
- TOEFL
- Seyahat sigortası
- Nüfus kaydı
- Bloke hesap
- Niyet mektubu
- Foto
- CV

Merhaba,
teslim etmiş olduğunuz diplomalarınızı çevirisiyle mi götürdünüz? Ayrıca Ösym sonuç belgesini götürmediniz mi? Benim de master eğitimim için vize görüşmem var. Diplomalarımın çevirisinin pdfi bilgisayarımda mevcut. onları versem yeterli olur mu acaba?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Eyl 08, 2018 10:27 pm

Queengs yazdı: Cmt Eyl 08, 2018 9:03 pm Merhaba,
teslim etmiş olduğunuz diplomalarınızı çevirisiyle mi götürdünüz? Ayrıca Ösym sonuç belgesini götürmediniz mi? Benim de master eğitimim için vize görüşmem var. Diplomalarımın çevirisinin pdfi bilgisayarımda mevcut. onları versem yeterli olur mu acaba?
Lise diplomamın orijinali + 2 fotokopisi + çevirisinin 2 fotokopisi
Üni diplomamın orijinali (zaten İngilizceydi) + 2 fotokopisi

ÖSYM ile ilgili hiçbir şey götürmedim.

Dediğim gibi ben çevirileri fotokopi olarak götürdüm (noter damgası ve yeminli tercüman imzaları ıslak değildi yani siyah beyaz fotokopiydi) ve sıkıntı çıkmadı o yüzden PDF çıktılarının da sıkıntı olacağını sanmıyorum bu durumda.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzr Eyl 09, 2018 6:14 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Eyl 08, 2018 10:27 pm Lise diplomamın orijinali + 2 fotokopisi + çevirisinin 2 fotokopisi
Üni diplomamın orijinali (zaten İngilizceydi) + 2 fotokopisi

ÖSYM ile ilgili hiçbir şey götürmedim.

Dediğim gibi ben çevirileri fotokopi olarak götürdüm (noter damgası ve yeminli tercüman imzaları ıslak değildi yani siyah beyaz fotokopiydi) ve sıkıntı çıkmadı o yüzden PDF çıktılarının da sıkıntı olacağını sanmıyorum bu durumda.
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Ben de pdf çıktısını alayım o zaman.