Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Değiştirme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mertergin

Universite Değiştirme

Mesaj gönderen mertergin » Prş Ağu 30, 2018 2:59 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Almanya da birkaç üniversiteden kabul aldım(Şartlı kabul değil gerekli dil belgem var).Konsolosluğa vize başvurusunda bulunduğumda bunlardan birini seçmemi istedi.Ben Karlsruher Instutit für Technologie ye gitmek istiyorum ancak burada dil belgem geçerli değil ve bana geçerli dil belgesi ile gelin dediler.Telc-C1 sınavına girdim bu okul için ama sonuç 27 Eylül de belli olacak.Bu tarihe kadar da vize bekletme şansım yok zaten çıkması en az 1 ay sürüyor.Sormak istediğim soru şu:Eğer Karlsruher Instutit für Technologie yi seçersem ama sınavı geçememiş olursam yani okul beni kabul etmesse aynı vizeyle başka kabul aldığım bir okula(örneğin TU Darmstadt) gidebilir miyim? Böyle birşeyi daha önce yapabilmiş birisi varsa lütfen bana cevap atsın.

İyi günler

kiss25

Re: Universite Değiştirme

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ağu 30, 2018 8:48 pm

bence gidebilirsin, bunu orada sorsaydin keske. Bu neden önemli ayrica ? Bunu bilen biri beni aydinlatabilir mi ? Ayrica belki biliyorsundur bilmiyorsan diye; KIT de yillik ekstra 3bin euro ödeme zorunlulugun var. TUD da iyi bir okul yalniz sinavlari olduka kazik
Arkadaslar ben erkegim =)

mertergin

Mesaj gönderen mertergin » Cmt Eyl 01, 2018 12:06 am

Öncelikle cevabın için sağol.elbette bunu konsolosluğa sordum.Böyle birşeyin mümkün olmadığını başka bir okula gitmek istersem istanbula geri dönüp tekrar vize almam gerektiğini söylediler.Ancak tekrar foruma yazmak istedim.Belki böyle birşey yapabilen vardır almanyada ya da bazı okullar sıkıntı çıkarmıyordur ya da almanyadayken kayıtlı olduğum Auslaenderbehörde yi değiştirebiliyorumdur diye.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Eyl 01, 2018 2:00 am

mertergin yazdı: Cmt Eyl 01, 2018 12:06 am Öncelikle cevabın için sağol.elbette bunu konsolosluğa sordum.Böyle birşeyin mümkün olmadığını başka bir okula gitmek istersem istanbula geri dönüp tekrar vize almam gerektiğini söylediler.Ancak tekrar foruma yazmak istedim.Belki böyle birşey yapabilen vardır almanyada ya da bazı okullar sıkıntı çıkarmıyordur ya da almanyadayken kayıtlı olduğum Auslaenderbehörde yi değiştirebiliyorumdur diye.
ben hic böyle bir sey duymamistim cok sacma türkiyeye geri dönüp vize alman sehir degistirmek icin normalde hic sikinti olmadan istedigin yere gidip adres kaydini yaptirip sikintisiz devam etmen gerek adres kaydini yaptirinca zaten otomatik evraklarin önceki sehirden yenisine gönderiliyor ama tabi baska bir ince detayi vardir belki bilemicem onu
Arkadaslar ben erkegim =)

Cuba

Mesaj gönderen Cuba » Pzr Eyl 02, 2018 9:28 pm

mertergin yazdı: Prş Ağu 30, 2018 2:59 pm Merhaba Arkadaşlar,

Almanya da birkaç üniversiteden kabul aldım(Şartlı kabul değil gerekli dil belgem var).Konsolosluğa vize başvurusunda bulunduğumda bunlardan birini seçmemi istedi.Ben Karlsruher Instutit für Technologie ye gitmek istiyorum ancak burada dil belgem geçerli değil ve bana geçerli dil belgesi ile gelin dediler.Telc-C1 sınavına girdim bu okul için ama sonuç 27 Eylül de belli olacak.Bu tarihe kadar da vize bekletme şansım yok zaten çıkması en az 1 ay sürüyor.Sormak istediğim soru şu:Eğer Karlsruher Instutit für Technologie yi seçersem ama sınavı geçememiş olursam yani okul beni kabul etmesse aynı vizeyle başka kabul aldığım bir okula(örneğin TU Darmstadt) gidebilir miyim? Böyle birşeyi daha önce yapabilmiş birisi varsa lütfen bana cevap atsın.

İyi günler
Bu sorunun bir benzerini ben de forumda sormuştum, böyle yapan arkadaslar varmış. Benim vizem jena üzerinden fakat berlin humboldt dan da kabul aldım fakat kabulu çok gec açıkladıkları için vizeye başvurmuştum o sırada. Okul ile görüştüm (humboldt) onlar jena vizesi ile okula kaydımı yapabileceklerini söylediler. Abh ne der bu duruma bilemiyorum