Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Gizemgamze12

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Gizemgamze12 » Cum Ağu 31, 2018 11:49 am

28 Ağustos’ta İstanbulda'da vize görüşmesi yaptım ama iyi mi geçti kötü mü anlamadım ya biraz moralim bozduk açıkcası.
Bayan görevlinin karşısına oturdum ve evraklarımı inceledi ilk önce bilgisayara birşeyler girdi.
(Görevli) Ne zaman mezun oldun
(Ben) 2018 haziran bu yıl.
(Görevli) Akraban var mı
(Ben) hayır yok.
(Görevli) İngilizce biliyormusun ?
(Ben) Hayır.
(Kadın böyle ağzını buruşturdu hay aksi bu olmadı der gibi. -_- )
(Görevli) Goethe de mi eğitim aldın.
(Ben) evet
(Görevli) A1 seviyesindesin şuan ?
(Ben) Evet. Goethenin sınavına girdim ve 85 aldım.
(8 ekimde Bochum üniversitenin seviye tespit sınavı var. Bu yüzden 5 ekim cuma gününe gitmek istediğimi belirtmiştim başvuru formunda)
(Görevli) 5 ekimde mi gitmek istiyorsun ?
(Ben) evet o şekilde planladım.
(Görevli) nerede kalıcaksın ?
(Ben) yurt başvurusu yaptım ama sonuçlanmadı bu yüzden wg de kalıcam.
(Görevli) Sadece Bochum’a mı başvuru yaptın ?
(Ben) Evet
(Görevli) Neden sadece burası başka yerde yok muydu ?
(Ben) Şu an seviyem A1 başka üniversiteler B1 ile şartlı kabul veriyorlardı bende Türkiye’de öğrenip vakit kaybetmek yerine Almanya’da öğrenmek istiyorum
(Görevli) Spor akademisi mi okudun ?
(Ben) evet
(Görevli) Hangi bölümü okucaksın araştırdın mı ?
(Ben) evet araştırdım.Spor yöneticiliği okucam. Stajımı Fenerbahçede yaptım master eğitimimden sonra dönünce Fenerbahçe de yönetim bölümünde çalışıcam dedim.
(Görevli) Oooo Fenerbahçe tebrik ederim( güldü )
(Görevli) ilk dönem hangi dersleri alıcaksın ?
(Ben) ( burda sadece 1 tane dersi söylebildim.)
(Görevli) başka aklına gelmiyor mu sadece 1 ders mi var ?
(Ben) Evet şu an sadece bu geliyor aklıma
(Görevli) biraz daha düşün.
(Bilgisayara birşeyler girdi)
Bende sesimi çıkarmadım.
(Görevli) Gelmiyor mu aklına ?
(Ben)Hayır hatırlanıyorum.
(Yüzünü yine buruşturdu kafasını eğdi yana doğru 😒)
(Görevli) Hatırlasaydın iyiydi. Şu an evraklarında bir eksiklik yok. 3 hafta yada 4 hafta sonra cevap gelir. Vizen eğer çıkarsa senden yeni bir sigorta başlangıcı isteyebiliriz . vize tarihinden bir gün öncesinde başlayan. Bunun için mail atarız zaten size.
(Ben) tamam teşekkür ederim.

Aynen bu şekilde geçtiiii. Lisans not ortalamam 3,25 bölüm birinciliğim var , üniversitede gönüllü projelere ve eğitim alanımda bir çok seminerlere katıldım cv de belirttim hepsini ama belgeleri düzenleyen görevli tüm sertifikalarımı almadı sadece bir kaç tanesini alıcam dedi, bunların umarım etkisi olur...
Mustafa Kemal Atatürk

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Ağu 31, 2018 7:08 pm

Gizemgamze12 yazdı: Cum Ağu 31, 2018 11:49 am 28 Ağustos’ta İstanbulda'da vize görüşmesi yaptım ama iyi mi geçti kötü mü anlamadım ya biraz moralim bozduk açıkcası.
Bayan görevlinin karşısına oturdum ve evraklarımı inceledi ilk önce bilgisayara birşeyler girdi.
(Görevli) Ne zaman mezun oldun
(Ben) 2018 haziran bu yıl.
(Görevli) Akraban var mı
(Ben) hayır yok.
(Görevli) İngilizce biliyormusun ?
(Ben) Hayır.
(Kadın böyle ağzını buruşturdu hay aksi bu olmadı der gibi. -_- )
(Görevli) Goethe de mi eğitim aldın.
(Ben) evet
(Görevli) A1 seviyesindesin şuan ?
(Ben) Evet. Goethenin sınavına girdim ve 85 aldım.
(8 ekimde Bochum üniversitenin seviye tespit sınavı var. Bu yüzden 5 ekim cuma gününe gitmek istediğimi belirtmiştim başvuru formunda)
(Görevli) 5 ekimde mi gitmek istiyorsun ?
(Ben) evet o şekilde planladım.
(Görevli) nerede kalıcaksın ?
(Ben) yurt başvurusu yaptım ama sonuçlanmadı bu yüzden wg de kalıcam.
(Görevli) Sadece Bochum’a mı başvuru yaptın ?
(Ben) Evet
(Görevli) Neden sadece burası başka yerde yok muydu ?
(Ben) Şu an seviyem A1 başka üniversiteler B1 ile şartlı kabul veriyorlardı bende Türkiye’de öğrenip vakit kaybetmek yerine Almanya’da öğrenmek istiyorum
(Görevli) Spor akademisi mi okudun ?
(Ben) evet
(Görevli) Hangi bölümü okucaksın araştırdın mı ?
(Ben) evet araştırdım.Spor yöneticiliği okucam. Stajımı Fenerbahçede yaptım master eğitimimden sonra dönünce Fenerbahçe de yönetim bölümünde çalışıcam dedim.
(Görevli) Oooo Fenerbahçe tebrik ederim( güldü )
(Görevli) ilk dönem hangi dersleri alıcaksın ?
(Ben) ( burda sadece 1 tane dersi söylebildim.)
(Görevli) başka aklına gelmiyor mu sadece 1 ders mi var ?
(Ben) Evet şu an sadece bu geliyor aklıma
(Görevli) biraz daha düşün.
(Bilgisayara birşeyler girdi)
Bende sesimi çıkarmadım.
(Görevli) Gelmiyor mu aklına ?
(Ben)Hayır hatırlanıyorum.
(Yüzünü yine buruşturdu kafasını eğdi yana doğru 😒)
(Görevli) Hatırlasaydın iyiydi. Şu an evraklarında bir eksiklik yok. 3 hafta yada 4 hafta sonra cevap gelir. Vizen eğer çıkarsa senden yeni bir sigorta başlangıcı isteyebiliriz . vize tarihinden bir gün öncesinde başlayan. Bunun için mail atarız zaten size.
(Ben) tamam teşekkür ederim.

Aynen bu şekilde geçtiiii. Lisans not ortalamam 3,25 bölüm birinciliğim var , üniversitede gönüllü projelere ve eğitim alanımda bir çok seminerlere katıldım cv de belirttim hepsini ama belgeleri düzenleyen görevli tüm sertifikalarımı almadı sadece bir kaç tanesini alıcam dedi, bunların umarım etkisi olur...
Yani su en alttaki paragrafi yazmasaydin derdim ki bana göre vize alma ihtimalin cok düsük konusmalara bakarsak cünkü almancan yok ( A1 sertifikan var buda bir sey tabi ama genelde B1 istedikelri icin öyle diyorum) ingilizce olmamasida - puan olarak görülebilir derste söyleyememissin yani bu adamlar senin oraya egitim icin gittigine inandiklarinda verirler vizeyi ama sen konusma kismina bakarsak cok inandiri bir sey yok egitim icin gittigine cünkü zaten dedigim gibi bir kac etken dil sertifikasi en önemlisi, ders sayabilmense gercekten ilgin oldugunu gösterir okumaya bölüme vs. ilk dönem derslerini falan sayman enazindan ama bir yandanda yazdiklarina göre iyi ve dolu bir egitim gecmisin var insallah olur acikcasi icimde pozitif bir seyler var alacaginla ilgili ama tabi nasip hakkinda hayirlisi olsun merak ettim sonuclaninca alintila postumu :D
Arkadaslar ben erkegim =)

Gizemgamze12

Mesaj gönderen Gizemgamze12 » Cum Ağu 31, 2018 11:39 pm

kiss25 yazdı: Cum Ağu 31, 2018 7:08 pm Yani su en alttaki paragrafi yazmasaydin derdim ki bana göre vize alma ihtimalin cok düsük konusmalara bakarsak cünkü almancan yok ( A1 sertifikan var buda bir sey tabi ama genelde B1 istedikelri icin öyle diyorum) ingilizce olmamasida - puan olarak görülebilir derste söyleyememissin yani bu adamlar senin oraya egitim icin gittigine inandiklarinda verirler vizeyi ama sen konusma kismina bakarsak cok inandiri bir sey yok egitim icin gittigine cünkü zaten dedigim gibi bir kac etken dil sertifikasi en önemlisi, ders sayabilmense gercekten ilgin oldugunu gösterir okumaya bölüme vs. ilk dönem derslerini falan sayman enazindan ama bir yandanda yazdiklarina göre iyi ve dolu bir egitim gecmisin var insallah olur acikcasi icimde pozitif bir seyler var alacaginla ilgili ama tabi nasip hakkinda hayirlisi olsun merak ettim sonuclaninca alintila postumu :D
Ya ama A1 ile yada sıfır Almanca ile kabul alanlarda olduğu oluyor. Görevli traskriptime motivasyon yazıma falan hiç bakmadı bile. Şu an için zaten tek umudum evraklarım incelendiğinde bu kız boş durmamış demeleri :D
Tamam haber veririm olumsuz olursa yas tutarım zaten... 😒
Mustafa Kemal Atatürk

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Eyl 01, 2018 12:22 pm

Arkadaşlar ben kalacak yeri "resmi" olarak ayarlamadım. WG'de kalacağım ve bunun için internette yazıştığım birkaç Vermieter var ama hiçbiriyle resmi olarak anlaşıp ödeme yapmadım henüz. Bu vizede sıkıntı olur mu? Yazışmalarımızı ve sözlü anlaşmamızı göstersem ne kadar geçerli olur? Bu kalacak yer dışında her şeyim tam, bunu vizede sıkıntı çıkmaması için nasıl ayarlamalıyım?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzr Eyl 02, 2018 11:06 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Eyl 01, 2018 12:22 pm Arkadaşlar ben kalacak yeri "resmi" olarak ayarlamadım. WG'de kalacağım ve bunun için internette yazıştığım birkaç Vermieter var ama hiçbiriyle resmi olarak anlaşıp ödeme yapmadım henüz. Bu vizede sıkıntı olur mu? Yazışmalarımızı ve sözlü anlaşmamızı göstersem ne kadar geçerli olur? Bu kalacak yer dışında her şeyim tam, bunu vizede sıkıntı çıkmaması için nasıl ayarlamalıyım?
Buna ek olarak sigorta konusunda da bir sorum var. Herhangi bir seyahat sigortası olsa olur mu yoksa şirket fark ediyor mu?

Bir de bloke hesabım zaten var. Ek olarak ailemin tapuları maaş bordroları gibi şeylere gerek yok değil mi?

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Pzt Eyl 03, 2018 1:21 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzr Eyl 02, 2018 11:06 pm Buna ek olarak sigorta konusunda da bir sorum var. Herhangi bir seyahat sigortası olsa olur mu yoksa şirket fark ediyor mu?

Bir de bloke hesabım zaten var. Ek olarak ailemin tapuları maaş bordroları gibi şeylere gerek yok değil mi?
Sigortayı AT11 aldım fazla bir fikrim yok ama bloke hesabın varsa başka maddi olarak bir şey götürmene gerek yok. Zaten götürsende almıyorlar. En azından bende öyle olmuştu.

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Pzt Eyl 03, 2018 8:23 am

Arkadaşlar para fintiba banka hala ulaşmadı ama ben dekontu götüreceğim bugün vize görüşmesine, daha sonra tamamlanabiliyor değil mi o evrak? Bir de 100€ götürsem 25€ para üstü verirler değil mi tam para olsun yanınızda demişler ama?

yigitcyi

Mesaj gönderen yigitcyi » Pzt Eyl 03, 2018 10:46 am

Vermezler para tam olsun

dilaratp yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 8:23 am Arkadaşlar para fintiba banka hala ulaşmadı ama ben dekontu götüreceğim bugün vize görüşmesine, daha sonra tamamlanabiliyor değil mi o evrak? Bir de 100€ götürsem 25€ para üstü verirler değil mi tam para olsun yanınızda demişler ama?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 03, 2018 2:15 pm

OkanKonas yazdı: Prş Ağu 16, 2018 3:01 pm Selam,

kontrolü yapabilmen için konsolosluğunun ne olduğunun bir önemi yok, bakılması gereken şey hangi firma ile çalışıldığı. Sana fatura/fiş verilmiş olması lazım; orada hangi firma olduğunu görebilirsin. Fişin üzerinde takip no/tracking number yazar; bu bilgiyi bulman ve hangi firma ise o firmanın sitesine girip "gönderi sorgula/track" kısmında araman gerekiyor
İzmir için bu sistem nasıl işliyor bilen var mı? Bana görüşme sonunda ödeme kağıdı verdiler ama takip için kullanılabiliyor mu bilmiyorum :|

bates

Mesaj gönderen bates » Pzt Eyl 03, 2018 3:30 pm

ingilizce masterdan kabul alıp ielts belgesini vize görüşmesine götürmeden vizesi çıkan var mı? benim ielts belgem vize görüşmesinden sonra gelecek geçemezsem hatta tekrar giricem. okul bana kabulu geç gönderdiği için oldu tüm bunlar.

bir fikri, tecrübesi olan var mı?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Eyl 03, 2018 3:53 pm

bates yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 3:30 pm ingilizce masterdan kabul alıp ielts belgesini vize görüşmesine götürmeden vizesi çıkan var mı? benim ielts belgem vize görüşmesinden sonra gelecek geçemezsem hatta tekrar giricem. okul bana kabulu geç gönderdiği için oldu tüm bunlar.

bir fikri, tecrübesi olan var mı?
Lisans ingilizceyse sorun olmuyor deneyimledigim kadariyla. Daha vizem gelmedi ama gorusmede de sorun olmadi.
Turkceyse bilemiyorum tam.

zeyneppp

Mesaj gönderen zeyneppp » Pzt Eyl 03, 2018 4:15 pm

dilaratp yazdı: Pzt Eyl 03, 2018 8:23 am Arkadaşlar para fintiba banka hala ulaşmadı ama ben dekontu götüreceğim bugün vize görüşmesine, daha sonra tamamlanabiliyor değil mi o evrak? Bir de 100€ götürsem 25€ para üstü verirler değil mi tam para olsun yanınızda demişler ama?
ben de aynı şekilde dekontu götürdüm sadece. sana iletişim kurabileceğin bi mail adresi ve numara veriyorlar belgelerine eksik olanı ekleyebilmek için. daha sonra onay gelince fintibadan maili eklersin.

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Sal Eyl 04, 2018 8:57 am

Arkadaşlar vize verme işinde konsoloslukta görüştüğümüz kişiler ne kadar etkili? Çok ters ve aksi bir kadın denk geldi bana 1buçuk saat para sayma makinasıyla ilgilenip beni bekletti nerdeyse ve almancam a2 diye, ingilizcem pek iyi değil diye, çok zor, umut vermek istemiyorum dedi. Ama ben şartlı kabul almıştım. Almanca hazırlığa gidip Almanca okuyacağım zaten. 2. lisans bu master değil bir de ona dudak büzdü çok zor dedi tecrübelerime dayanarak dedi...
Vize görüşmesinde demoralize olup vizesi çıkan oluyor mu? Kadın sürekli "bi amirime sormam lazım bakalım o ne diyecek" dedi. ne sorsam "ben seni ararım" dedi sürekli. moralim çok bozuldu.

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eyl 04, 2018 9:24 am

Kitapkurdu yazdı: Prş Ağu 30, 2018 1:59 pm 30 Temmuz'da Ankara Alman Konsolosluğuna başvuru yaptım, dil kursum 3 Eylül'de başlayacaktı ama daha vize gelmediği için 17 Eylül'e ertelettim. Bu 5. Hafta sizce ne zaman gelir tahmini, arasam Konsolosluğu bir faydası olur mu ? Şu an biraz panik haldeyim.

Bu arada Endüstri mühendisiyim, DID Berlin e kaydoldum, dil okulundan sonra yüksek lisans ya da MBA için üniversitelere başvuru yapılacak ama başvuruları dil okulu benim adıma yapacak.
Bugün Konsolosluğu aradım ama ortalama cevap süresinin 3 ay olduğunu söylediler 😐 Ben de 3 eylül de kursum başladı deyince öğleden sonra 2 - 5 arası tekrar arayın dediler .

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 04, 2018 10:03 am

dilaratp yazdı: Sal Eyl 04, 2018 8:57 am Arkadaşlar vize verme işinde konsoloslukta görüştüğümüz kişiler ne kadar etkili? Çok ters ve aksi bir kadın denk geldi bana 1buçuk saat para sayma makinasıyla ilgilenip beni bekletti nerdeyse ve almancam a2 diye, ingilizcem pek iyi değil diye, çok zor, umut vermek istemiyorum dedi. Ama ben şartlı kabul almıştım. Almanca hazırlığa gidip Almanca okuyacağım zaten. 2. lisans bu master değil bir de ona dudak büzdü çok zor dedi tecrübelerime dayanarak dedi...
Vize görüşmesinde demoralize olup vizesi çıkan oluyor mu? Kadın sürekli "bi amirime sormam lazım bakalım o ne diyecek" dedi. ne sorsam "ben seni ararım" dedi sürekli. moralim çok bozuldu.
Hangi konsoloslukta girdiniz görüşmeye?

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 04, 2018 10:18 am

Kitapkurdu yazdı: Sal Eyl 04, 2018 9:24 am Bugün Konsolosluğu aradım ama ortalama cevap süresinin 3 ay olduğunu söylediler 😐 Ben de 3 eylül de kursum başladı deyince öğleden sonra 2 - 5 arası tekrar arayın dediler .
Tekrar arayınca ne dediklerini de yazabilir misiniz lütfen?

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Sal Eyl 04, 2018 12:40 pm

burningred yazdı: Sal Eyl 04, 2018 10:03 am Hangi konsoloslukta girdiniz görüşmeye?
Ankara’daki konsolosluk:/

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 04, 2018 12:50 pm

dilaratp yazdı: Sal Eyl 04, 2018 12:40 pm Ankara’daki konsolosluk:/
Ben de 10 Ağustosta İzmirde girmiştim görüşmeye bana da aksi ve ters bi kadın gelmişti, hala bekliyorum vizem henüz sonuçlanmadı. 32. Sayfanın en sonunda bulabilirsiniz görüşmemi oraya yazmıştım.

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eyl 04, 2018 4:53 pm

burningred yazdı: Sal Eyl 04, 2018 10:18 am Tekrar arayınca ne dediklerini de yazabilir misiniz lütfen?
Ankara'daki Konsolosluğa 3 saatlik çaba sonucunda nihayet ulaştım ama evraklarımın hala işlemde olduğunu ve ne zaman gelebileceği ile ilgili kesin bir şey söyleyemeyeceğini ilettiler. Büyük ihtimal yine kursun başlangıç tarihini erteleyeceğim.

burningred

Mesaj gönderen burningred » Sal Eyl 04, 2018 5:17 pm

Kitapkurdu yazdı: Sal Eyl 04, 2018 4:53 pm Ankara'daki Konsolosluğa 3 saatlik çaba sonucunda nihayet ulaştım ama evraklarımın hala işlemde olduğunu ve ne zaman gelebileceği ile ilgili kesin bir şey söyleyemeyeceğini ilettiler. Büyük ihtimal yine kursun başlangıç tarihini erteleyeceğim.
Teşekkürler cevabınız için umarım en kısa zamanda gelir vizeniz.

Kilitli