Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hunterqb

Re: Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Tem 31, 2017 9:22 pm

Arkadaşlar bu belge Almanca dolacak değil mi yani birkaç soru var ve kısa cevaplanacak yerler,oraları Almanca mı dolduracağız.Schengen için Türkçe dolduruyorduk diye hatırlıyorum ama bilgi notu 23 Almanca demiş.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 24, 2017 10:08 pm

bende acil bir şekilde güncellenmesini en azından konu hakkında özet bir bilgi verilmesini rica ediyorum önümüze gelen heryeri dolduralımmı, doldurmamız gerekn form sadece "Ulusal Vize Başvuru Formu" mu, dikkat etmemiz gereken yerler neler vb.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cum Eki 27, 2017 4:07 pm

hunterqb yazdı: Pzt Tem 31, 2017 9:22 pm Arkadaşlar bu belge Almanca dolacak değil mi yani birkaç soru var ve kısa cevaplanacak yerler,oraları Almanca mı dolduracağız.Schengen için Türkçe dolduruyorduk diye hatırlıyorum ama bilgi notu 23 Almanca demiş.
Aynen bende bunu merak ediyorum

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Eki 28, 2017 10:26 pm

atakanata yazdı: Cum Eki 27, 2017 4:07 pm Aynen bende bunu merak ediyorum
Hocam herseyi Almamca doldurdum sikinti olmadi zaten cok detay isteyen soru mevcut degil.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Pzr Eki 29, 2017 12:27 am

Türkçe doldurmuyoruz yanı tamamdır teşekkürler.

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Cmt Oca 13, 2018 2:36 pm

Aklima takilan birkac soruyu paylasmak istiyorum. Dil kursu vizesine basvuruyorum bu arada.

Ikamet veya esdeger form no gibi bir soru var. istenen belgelerde ikametgah yok diye biliyorum. Bu ayri bir seyden mi soz ediyor?
Turkiyedeki ikametiniz devam edecek mi sorusunda ise ne cevap vermem gerekiyor? Dil kursu ardindan donecegim.

Tesekkurler simdiden.

maploping

Mesaj gönderen maploping » Sal Oca 16, 2018 1:11 am

İkamet numarası kısmı boş bırakılacak, ikametiniz devam edecek mi sorusunun cevabı da evet olacak.

akınkuzgun

Mesaj gönderen akınkuzgun » Sal Mar 06, 2018 2:26 pm

maploping yazdı: Sal Oca 16, 2018 1:11 am İkamet numarası kısmı boş bırakılacak, ikametiniz devam edecek mi sorusunun cevabı da evet olacak.
Merhaba. Benim de bir kaç sorum olacak. Ben de dil kursu vizesine başvuracagım. Başvuru formundaki 9.soru ve 7.soruları ne olarak işaretlemem gerekiyor ?
8-) 8-) 8-)

maploping

Mesaj gönderen maploping » Sal Mar 06, 2018 4:14 pm

akınkuzgun yazdı: Sal Mar 06, 2018 2:26 pm Merhaba. Benim de bir kaç sorum olacak. Ben de dil kursu vizesine başvuracagım. Başvuru formundaki 9.soru ve 7.soruları ne olarak işaretlemem gerekiyor ?
Merhaba,
7.soruda "Almanya Federal Cumhuriyeti dışındaki ikametiniz devam edecek mi? Eğer evet ise, nerede?" diye soruluyor. Bu sorunun cevabı evet olacak ve Evet'in hemen aşağısına da ikâmetinizin kayıtlı olduğu şehri yazacaksınız.
9.soruda ise "Almanya Federal Cumhuriyeti`ne gidiş amacınız" soruluyor. Eğer ilk önce dil kursuna gidip daha sonra üniversiteye gidecekseniz hem "Studium Öğrenim" hem de "Sprachkurs Dil kursu" seçeneklerini işaretleyeceksiniz. Sadece dil kursu için gidecekseniz "Sprachkurs Dil kursu" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

akınkuzgun

Mesaj gönderen akınkuzgun » Çrş Mar 07, 2018 11:49 am

maploping yazdı: Sal Mar 06, 2018 4:14 pm Merhaba,
7.soruda "Almanya Federal Cumhuriyeti dışındaki ikametiniz devam edecek mi? Eğer evet ise, nerede?" diye soruluyor. Bu sorunun cevabı evet olacak ve Evet'in hemen aşağısına da ikâmetinizin kayıtlı olduğu şehri yazacaksınız.
9.soruda ise "Almanya Federal Cumhuriyeti`ne gidiş amacınız" soruluyor. Eğer ilk önce dil kursuna gidip daha sonra üniversiteye gidecekseniz hem "Studium Öğrenim" hem de "Sprachkurs Dil kursu" seçeneklerini işaretleyeceksiniz. Sadece dil kursu için gidecekseniz "Sprachkurs Dil kursu" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.
Çok teşekkür ederim. 9. sorunun alt seçeneğinde '' Almanya ' da on iki aydan fazla kalmayı düşünmüyorum ve kalmak istediğim sürenin tamamı için geçerli bir vize talep ediyorum'' kısmı beni belirsizde bıraktı. Dil Kursundan sonra Üniversiteye başlamak istiyorum evet.
8-) 8-) 8-)

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Çrş Mar 07, 2018 3:11 pm

maploping yazdı: Sal Mar 06, 2018 4:14 pm Merhaba,
Merhaba ben kağıtları inceleyen ve görüşme yaptıgım memura ikisinide işaretlim mi dememe rağmen memur hayır gerek yok dedi eğitim yeterlidir dedi sıkıntı çıkar mı sizce?

maploping

Mesaj gönderen maploping » Çrş Mar 07, 2018 4:36 pm

akınkuzgun yazdı: Çrş Mar 07, 2018 11:49 am Çok teşekkür ederim. 9. sorunun alt seçeneğinde '' Almanya ' da on iki aydan fazla kalmayı düşünmüyorum ve kalmak istediğim sürenin tamamı için geçerli bir vize talep ediyorum'' kısmı beni belirsizde bıraktı. Dil Kursundan sonra Üniversiteye başlamak istiyorum evet.
İlk önce dil kursu sonrasında da üniversite eğitimi alınacağı ve ikisinin toplamı da 12 aydan fazla süreceği için o kısım boş bırakılacak, yani ben bu doğrultuda gidip boş bırakmışım.
Dogancan yazdı: Çrş Mar 07, 2018 3:11 pm Merhaba ben kağıtları inceleyen ve görüşme yaptıgım memura ikisinide işaretlim mi dememe rağmen memur hayır gerek yok dedi eğitim yeterlidir dedi sıkıntı çıkar mı sizce?
Merhaba, vize memuru bana bununla ilgili hiçbir şey dememişti. Sıkıntı çıkıp çıkmayacağını bilmiyorum ama eğer bir hata yapıldıysa, konsolosluğa bu konuyla ilgili mail atmak iyi olabilir.

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Çrş Mar 07, 2018 4:56 pm

maploping yazdı: Çrş Mar 07, 2018 4:36 pm İlk önce dil kursu sonrasında da üniversite eğitimi alınacağı ve ikisinin toplamı da 12 aydan fazla süreceği için o kısım boş bırakılacak, yani ben bu doğrultuda gidip boş bırakmışım.

Merhaba, vize memuru bana bununla ilgili hiçbir şey dememişti. Sıkıntı çıkıp çıkmayacağını bilmiyorum ama eğer bir hata yapıldıysa, konsolosluğa bu konuyla ilgili mail atmak iyi olabilir.
Üstüne basa basa sordum 2kez o da yeterli onu işaretlemen dedi. başvuru kağıdın üstüne bazı notlar almıştı göz ucu ile baktım almanca dil kursu yazdıgını görmüştüm. Bilemedim bu konuda sıkıntı yaşanır mı sonuçta görevli memur biliyordur herhalde ne yaptıgını, sonra bunu eposta ile belirttiğim için ters cevap yemiyelim

specimba

Mesaj gönderen specimba » Cum Haz 22, 2018 6:54 am

Selamlar öncelikle bilgileriniz için teşekkürler ama bazı sorularıma forumda yanıt bulamadığım için kısaca sorup yanıt aramak istedim.
TU dresden'den master için kabul aldım bölüm İngilizce, bu ay içerisinde vize başvurusunda bulunacağım vize ile ilgili sorularımı buraya bloke hesapla ilgili olanları ise o başlığa yazacağım şimdiden teşekkürler.
-Bloke hesap işlemleri tamamlandığı takdirde vize işlemlerine başlamayı planlıyorum, fakat ben okulun yurduna başvuralı baya oldu ama onay niteliğinde bir mail gelmedi vize işlemlerine yetiştirmezler ise bunu sıkıntı olur mu ? Sadece başvurumu kanıtlasam yeterli midir ?
-motivasyon mektubunda genel olarak yoğun bir şekilde geri dönme planlarına ağırlık vermelisin gibi tavsiyeler alıyorum ne kadar belirgin yazmam lazım bunu hayali planlar mı eklemeliyim ?
-bloke hesabın yanı sıra, ailemin sahip olduğu mal varlığını da beyan etmem gerekir mi ?
-son olarak, bölüm İngilizce ama ben gitmeden önce 2 aylık goethe'de Almanca kursu alma planım var zaten daha sonra bölümün ilk döneminde zorunlu ders de mevcut fakat ben bu kursa gitmeden vize mülakatına çağırılırsam bunu sadece motivasyon mektubunda belirtmiş olacağım, bu ne kadar sorun teşkil eder. Eğer ki başladıktan sonra çağırılsam bile elimde bir dil belgesi olmayacak, bu sebeple kayıt dökümanı gibi bir şey götürmem mantıklı olur mu ?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Cum Haz 22, 2018 2:02 pm

specimba yazdı: Cum Haz 22, 2018 6:54 am Selamlar öncelikle bilgileriniz için teşekkürler ama bazı sorularıma forumda yanıt bulamadığım için kısaca sorup yanıt aramak istedim.
TU dresden'den master için kabul aldım bölüm İngilizce, bu ay içerisinde vize başvurusunda bulunacağım vize ile ilgili sorularımı buraya bloke hesapla ilgili olanları ise o başlığa yazacağım şimdiden teşekkürler.
-Bloke hesap işlemleri tamamlandığı takdirde vize işlemlerine başlamayı planlıyorum, fakat ben okulun yurduna başvuralı baya oldu ama onay niteliğinde bir mail gelmedi vize işlemlerine yetiştirmezler ise bunu sıkıntı olur mu ? Sadece başvurumu kanıtlasam yeterli midir ?
-motivasyon mektubunda genel olarak yoğun bir şekilde geri dönme planlarına ağırlık vermelisin gibi tavsiyeler alıyorum ne kadar belirgin yazmam lazım bunu hayali planlar mı eklemeliyim ?
-bloke hesabın yanı sıra, ailemin sahip olduğu mal varlığını da beyan etmem gerekir mi ?
-son olarak, bölüm İngilizce ama ben gitmeden önce 2 aylık goethe'de Almanca kursu alma planım var zaten daha sonra bölümün ilk döneminde zorunlu ders de mevcut fakat ben bu kursa gitmeden vize mülakatına çağırılırsam bunu sadece motivasyon mektubunda belirtmiş olacağım, bu ne kadar sorun teşkil eder. Eğer ki başladıktan sonra çağırılsam bile elimde bir dil belgesi olmayacak, bu sebeple kayıt dökümanı gibi bir şey götürmem mantıklı olur mu ?
-Nerede kalacağın sorusuna zaten temsili bir cevap veriyorsun "tek kişilik oda", "yurt" şeklinde dolayısıyla bir şey kanıtlamana gerek yok.
-Bence hayali bir plan ekleme, eğitim geçmişinden, neden Almanya istediğinden, neden o bölümü istediğinden vs. bahset en sonda mezun olduktan sonra ülkene dönüp iyi bir kariyer başlangıcı yapmayı hedeflediğini belirt yeter.
-gerekmez.
-%100 ingilizce bölüm kazanmışsın zaten almanca bilgisi aramazlar, yani boşuna belge almaya uğraşma. Verirsen tabi göze hoş gelir ama vermezsende bu bir handikap değil senin için.

specimba

Mesaj gönderen specimba » Cum Haz 22, 2018 6:12 pm

seth93 yazdı: Cum Haz 22, 2018 2:02 pm -Nerede kalacağın sorusuna zaten temsili bir cevap veriyorsun "tek kişilik oda", "yurt" şeklinde dolayısıyla bir şey kanıtlamana gerek yok.
-Bence hayali bir plan ekleme, eğitim geçmişinden, neden Almanya istediğinden, neden o bölümü istediğinden vs. bahset en sonda mezun olduktan sonra ülkene dönüp iyi bir kariyer başlangıcı yapmayı hedeflediğini belirt yeter.
-gerekmez.
-%100 ingilizce bölüm kazanmışsın zaten almanca bilgisi aramazlar, yani boşuna belge almaya uğraşma. Verirsen tabi göze hoş gelir ama vermezsende bu bir handikap değil senin için.
çok teşekkürler hızlı ve net cevabınız için

brkrzvn

Mesaj gönderen brkrzvn » Çrş Ağu 08, 2018 4:32 pm

Arkadaşlar merhaba, benim sorularım;
1) Başvuru formunun almanca doldurulması gerekiyormuş. İsim soyisim yazarken pasaporttaki gibi mi yazmak gerekiyor yoksa türkçe karakterleri kullanmadan mı?
2) 12. soru daAlmanya da kalmak istediğiniz süre kısmına, yüksek lisans için, ne yazmak gerekiyor? Çünkü henüz belirli bir süre yok.
3) 13. soru da Almanya için geçerli bir sağlık sigortası var mı diyor, seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım, evet mi demem gerekir? Bir de bloke hesap açtım, aynı soruda geçiminizi nasıl sağlayacaksınız sorusuna ne yazmak gerekir?
Güncel resimli ya da resimsiz bir anlatım yok hiçbir yerde.

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Pzt Ağu 27, 2018 9:48 pm

Herkese merhabalar tekrardan.
Basvuru formunun son sayfasında
Soru 13: Gecımınızı neyle sağlayacaksınız ?
Sorusuna " Garantorum tarafından karşılanacaktır " şeklinde Nasıl yazabilirim ?:Garantorun Almancası nedir arkadaşlar?:)
Ya da Garantorumun ismini yazmam yeterlimi?
Şimdiden teşekkürler

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ağu 28, 2018 2:32 am

Mmuyanik yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 9:48 pm Herkese merhabalar tekrardan.
Basvuru formunun son sayfasında
Soru 13: Gecımınızı neyle sağlayacaksınız ?
Sorusuna " Garantorum tarafından karşılanacaktır " şeklinde Nasıl yazabilirim ?:Garantorun Almancası nedir arkadaşlar?:)
Ya da Garantorumun ismini yazmam yeterlimi?
Şimdiden teşekkürler
direk forumda garantor diye aratınca bu başlık çıktı. konu başlığında yazan olsa gerek...

viewtopic.php?f=7&t=11548&hilit=Garantor

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Prş Ağu 30, 2018 5:51 pm

specimba yazdı: Cum Haz 22, 2018 6:54 am Selamlar öncelikle bilgileriniz için teşekkürler ama bazı sorularıma forumda yanıt bulamadığım için kısaca sorup yanıt aramak istedim.
Merhaba Tebrik ederim ben de Htw Dresden üniversitesinden kabul aldım. 26 Eylül’de uçağım var . İsterseniz irtibata geçebiliriz.
Sevgiler