Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dctrez

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen dctrez » Sal Ağu 28, 2018 4:55 pm

MelikeK. yazdı: Sal Ağu 28, 2018 2:37 pm Merhaba, sizin vizeniz onaylandı mı? Onaylandıysa bbelgelerinizi teslim ettik ettikten kaç gün sonra onaylandı? Teşekkürler.
Maalesef hala bekliyorum :(

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Sal Ağu 28, 2018 5:59 pm

dctrez yazdı: Sal Ağu 28, 2018 4:55 pm Maalesef hala bekliyorum :(
Kaç gün oldu Konsolosluğa belgelerinizi bırakalı?

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Sal Ağu 28, 2018 6:03 pm

Merhaba Kader Arkadaşlarım,

Sizi bilgilendirmek için yazıyorum.
Dün sabah pasaportumu alınca bloke hesap için gerekli belgeleri belgeleri yükledim ve bugün hesabımın onaylandığına dair bir mail aldım.
Mailde banka hesap bilgileri ve transfer edilecek tutarda belirtilmiş.
Bu akşam parayı transfer etmeyi düşünüyorum. Sonraki gelişmeleri sizinle paylaşırım.
Sevgiler,

tgex

Mesaj gönderen tgex » Sal Ağu 28, 2018 6:07 pm

Bende bugün pasaportumu aldım konsolosluktan yükleme yaptım bakalım bankadan mail bekliyorum. Umarım video görüşmesine gerek kalmaz çünkü yarın pasaportu konsolosluğa bırakıp geri döneceğim

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Sal Ağu 28, 2018 6:11 pm

tgex yazdı: Sal Ağu 28, 2018 6:07 pm Bende bugün pasaportumu aldım konsolosluktan yükleme yaptım bakalım bankadan mail bekliyorum. Umarım video görüşmesine gerek kalmaz çünkü yarın pasaportu konsolosluğa bırakıp geri döneceğim
[/quoPa
Parayı transfer ettiğinize dair belgeyi maille mi göndereceksiniz konsolosluğa?

tgex

Mesaj gönderen tgex » Sal Ağu 28, 2018 6:13 pm

Aynen benden mail olarak talep ettiler

Tamer35

Mesaj gönderen Tamer35 » Sal Ağu 28, 2018 8:33 pm

konstanzlake yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 10:31 am Bütün bilgilerinizi girin ve fintiba dan onay bekleyin
Evrak vs yüklemiyorsunuz, onaydan sonra video görüşmesi oluyor
Nerede tam olarak ne sorun yaşadığınızı bilmiyorum ama yardımcı olmaya calısırım daha açık yazarsanız
Sıkıntı şu ki burada ki çoğu arkadaş pasaport resmini,pasaportla selfi çekildikleri resmi vb. gibi bir çok döküman yüklediklerini söylemişler ama ben sadece;Enter your passport data,Define your blocked amount,Provide your 'Tax Identification Number' (TIN) ve Please state, if your passport is currently with you bilgilerini girebildim.Ve bunları pazartesi girdim ve herhangi bir dönüş oolmadı.Bunun yanında ben Bochum RUB üniversitesine Tes-Daf kursuna gidicem sonrasında kurs sonucunda başarılı olabilirsem,bölüme geçiş yapıcam bu nedenle ailemin garantörlüğü olmuyor,İŞBANKASI 1 yıldan az gözüktüğü için hesap açmıyor,bu fintiba da geri dönüş yapmıyor iyice cendereye girdim.Bide bu unique identification code nedir TC kimlik numarası mı,Date of issue ne tarihi,TIN rakamı neyle ilgili bunlar hepsi benim için sorun. Ve 4 eylül'de dananın kuyruğu kopucak derin bir ümitsizliğe düştüm resmen.Yardımcı olursanız sevinirim.

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Sal Ağu 28, 2018 8:49 pm

Tamer35 yazdı: Sal Ağu 28, 2018 8:33 pm Sıkıntı şu ki burada ki çoğu arkadaş pasaport resmini,pasaportla selfi çekildikleri resmi vb. gibi bir çok döküman yüklediklerini söylemişler ama ben sadece;Enter your passport data,Define your blocked amount,Provide your 'Tax Identification Number' (TIN) ve Please state, if your passport is currently with you bilgilerini girebildim.Ve bunları pazartesi girdim ve herhangi bir dönüş oolmadı.Bunun yanında ben Bochum RUB üniversitesine Tes-Daf kursuna gidicem sonrasında kurs sonucunda başarılı olabilirsem,bölüme geçiş yapıcam bu nedenle ailemin garantörlüğü olmuyor,İŞBANKASI 1 yıldan az gözüktüğü için hesap açmıyor,bu fintiba da geri dönüş yapmıyor iyice cendereye girdim.Bide bu unique identification code nedir TC kimlik numarası mı,Date of issue ne tarihi,TIN rakamı neyle ilgili bunlar hepsi benim için sorun. Ve 4 eylül'de dananın kuyruğu kopucak derin bir ümitsizliğe düştüm resmen.Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle bende de fotoğraf vs istemedi. Onaylanınca bilgileriniz video görüşmesi olur büyük ihtimal

Onay gelmesi için eksik bilginizin kalmaması gerekiyor kesinlikle hepsini girin sordukları. Action required kısmında zaten eksik bilgileriniz görünür.

Tax number a gelince, o zamanlar ben baya bilgisiz olduğum işin yok diye girmiştim numaraya da nokta koymuştum sorun çıkmamıştı ama siz tc nizi girin benim gibi yapmayın. O eksikse zaten onay gelmez. Hemen doldurun hepsini onay gelir.

Unique identification a ben pasaport numarası girmişim.
Date of issue pasaportta yazıyor zaten, düzenleme tarihi diye.

Sanırım 4 eylülde randevunuz var ama eksik olursa belgelerniz sonradan ibraz edebiliyorsunuz. Tabii gidiş tarihiniz yakınsa o büyük sorun, ben hala alamadım ben vizemi bekliyorum, 4 eylülde uçağım var.

Dediğim gibi bu bilgileri eksiksis doldurmazsanız yanıt gelmez

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Ağu 28, 2018 9:14 pm

konstanzlake yazdı: Sal Ağu 28, 2018 8:49 pm Öncelikle bende de fotoğraf vs istemedi. Onaylanınca bilgileriniz video görüşmesi olur büyük ihtimal

Onay gelmesi için eksik bilginizin kalmaması gerekiyor kesinlikle hepsini girin sordukları. Action required kısmında zaten eksik bilgileriniz görünür.

Tax number a gelince, o zamanlar ben baya bilgisiz olduğum işin yok diye girmiştim numaraya da nokta koymuştum sorun çıkmamıştı ama siz tc nizi girin benim gibi yapmayın. O eksikse zaten onay gelmez. Hemen doldurun hepsini onay gelir.

Unique identification a ben pasaport numarası girmişim.
Date of issue pasaportta yazıyor zaten, düzenleme tarihi diye.

Sanırım 4 eylülde randevunuz var ama eksik olursa belgelerniz sonradan ibraz edebiliyorsunuz. Tabii gidiş tarihiniz yakınsa o büyük sorun, ben hala alamadım ben vizemi bekliyorum, 4 eylülde uçağım var.

Dediğim gibi bu bilgileri eksiksis doldurmazsanız yanıt gelmez
Unique identification: daha sonra size sorulabilecek bir şifre güvenlik amaçlı: en azından ben öyle doldurdum.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Çrş Ağu 29, 2018 12:50 pm

Para Tranferini bugün babamın hesabımdan swift ile gerçekleştiirdim.Fakat Alıcı adresine Hamburg Banka adresini yazdım. Bir sorun olur mu acaba?

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Ağu 29, 2018 1:49 pm

MelikeK. yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 12:50 pm Para Tranferini bugün babamın hesabımdan swift ile gerçekleştiirdim.Fakat Alıcı adresine Hamburg Banka adresini yazdım. Bir sorun olur mu acaba?
sorun olmaz
iban ve swift kodu doğruysa önemli değil. hamburg doğru

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Çrş Ağu 29, 2018 1:59 pm

efes34 yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 1:49 pm sorun olmaz
iban ve swift kodu doğruysa önemli değil. hamburg doğru
Teşekkürler😊

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Çrş Ağu 29, 2018 5:10 pm

Arkadaşlar ben bugün sabah parayı transfer ettim bloke hesabıma. Fakat fintiba giriş sayfamda Bank kısmı sarı ışık yanıyor normal mi sizce? 😢

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Ağu 29, 2018 5:19 pm

MelikeK. yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 5:10 pm Arkadaşlar ben bugün sabah parayı transfer ettim bloke hesabıma. Fakat fintiba giriş sayfamda Bank kısmı sarı ışık yanıyor normal mi sizce? 😢
Karşıdan onay gelmedikçe öyle olur

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Çrş Ağu 29, 2018 5:25 pm

konstanzlake yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 5:19 pm Karşıdan onay gelmedikçe öyle olur
Teşekkürler açıklamanız için. Çünkü parayı transfer ettiğim halde bloke hasap kısmında waiting for payment yazınca tedirgin oldum.

tgex

Mesaj gönderen tgex » Çrş Ağu 29, 2018 6:10 pm

Merhaba arkadaşlar bugun bankadan onay geldi bana iban bilgilerini göndermişler videolu görüşme talebi yok fakat şöyle bir sorun var konsolosluk benden 4320 euro talep ederken banka 4509 euro talep etmiş bunun sebebi ne olabilir sizce

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Ağu 29, 2018 6:12 pm

tgex yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 6:10 pm Merhaba arkadaşlar bugun bankadan onay geldi bana iban bilgilerini göndermişler videolu görüşme talebi yok fakat şöyle bir sorun var konsolosluk benden 4320 euro talep ederken banka 4509 euro talep etmiş bunun sebebi ne olabilir sizce

89 euro gönderim masrafı var

100 euro depozito karşı taraftan çıkabilecek masraflar için, çıkmazsa ya da çıkmadığı kadarı hesabınızda kalacak

tgex

Mesaj gönderen tgex » Çrş Ağu 29, 2018 6:25 pm

Onlar ayrı olarak var ama neredeyse 2.500 tl fark var

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Ağu 29, 2018 6:28 pm

tgex yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 6:25 pm Onlar ayrı olarak var ama neredeyse 2.500 tl fark var
Anlamadım 189 euro fark var arada, baska da mı var

tgex

Mesaj gönderen tgex » Çrş Ağu 29, 2018 10:19 pm

konstanzlake yazdı: Çrş Ağu 29, 2018 6:28 pm Anlamadım 189 euro fark var arada, baska da mı var
Ay yokmuş ya ben tamamen yanlış anlamışım 😀