Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Vizesi Ile Gitmek...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
GotALobster

Dil Vizesi Ile Gitmek...

Mesaj gönderen GotALobster » Çrş Ağu 22, 2018 6:45 pm

Ailem Almanya'da yasiyor ve dil vizesine basvurmayi dusunuyorum.

Dil vizesi ile Almanya'ya gitsem ve 4-5 ay Kursa gidip B1 belgesi alsam ardindan da ögrenci vizesine basvurup Almanya'ya Universite icin gitsem olur mu acaba? Bu plan mantikli midir sizce? Bu plani izleme sebebim Turkiye'de B1 belgesi almamin cok kolay olmayacagini dusunmem ve son zamanlarda A2 belgesinin yeterli olmayabildigini duymam. Bu duyumum yanlis mi acaba?

Bir diger sorum ise dil vizesi almak kolay midir? Kriterler nelerdir?

Tesekkurler..

baturcildam

Re: Dil Vizesi Ile Gitmek...

Mesaj gönderen baturcildam » Çrş Ağu 22, 2018 6:49 pm

Nein

GotALobster

Mesaj gönderen GotALobster » Pzt Ağu 27, 2018 2:04 pm

Konu hakkında bilgisi olan lütfen bilgilendirebilir mi ? Bana çok mantıklı geliyor ama bu şekilde bir yol izleyen biriyle karşılaşmadım daha önceden o yüzden görüşlerinize ihtiyacım var..

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzt Ağu 27, 2018 3:36 pm

Arkadaslar sartli kabul belgesi aldim koln universitesinden, konsoloslugun Dil sertifikasi istedigini oyrendikden Sona hemen bi sinava kayit oldum, seviyyem b1 ve eylul 10 u Goethe istanbulda sinava giricem,randevum 11 i, sinava sonucu 25 I aciiklaniyor,univeristeye son kayit tarihi 30 eylul, bize verirlermi ve ya randevuda Sona 25 I sonucun cikmasini beklerlermi?

asmmeto55

Mesaj gönderen asmmeto55 » Pzt Ağu 27, 2018 3:39 pm

Dbrxali yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 3:36 pm Arkadaslar sartli kabul belgesi aldim koln universitesinden, konsoloslugun Dil sertifikasi istedigini oyrendikden Sona hemen bi sinava kayit oldum, seviyyem b1 ve eylul 10 u Goethe istanbulda sinava giricem,randevum 11 i, sinava sonucu 25 I aciiklaniyor,univeristeye son kayit tarihi 30 eylul, bize verirlermi ve ya randevuda Sona 25 I sonucun cikmasini beklerlermi?
Bir kullanicinin sorusunun altina tamamen alakasiz bir soru sormak mantikli mi sizce?

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzt Ağu 27, 2018 3:45 pm

Muhtemeln siteyi dogru kullanmamisim,been bi sorry sormak istedim,eger birinin sorusuna cevap olarak yazdiysam kusura bakmayin,ozur dileri.

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Pzt Ağu 27, 2018 4:20 pm

Dostum aynı yazıyı 2 den fazla alakasız başlığa yazmışsın biraz forumu incele sorunun cevabını oralarda bir yerlerde bulursun emin ol

arc.Ozlem

Mesaj gönderen arc.Ozlem » Pzt Ağu 27, 2018 8:36 pm

Bence surecinizi uzatmis olursunuz. Vize basvurunuzu, bir okuldan sartli kabul alip ve dili tamamen almanyada tamamlamak uzere kurs kaydini yaptirin.

asmmeto55

Mesaj gönderen asmmeto55 » Pzt Ağu 27, 2018 8:40 pm

arc.Ozlem yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 8:36 pm Bence surecinizi uzatmis olursunuz. Vize basvurunuzu, bir okuldan sartli kabul alip ve dili tamamen almanyada tamamlamak uzere kurs kaydini yaptirin.
Ama ogrenci vizesinden kabul almak icin B1 sertifikasi alinmasi lazim ve B1 alinana kadar bayagi bir sure gececek onun yerine o surede saglam sekilde B1-B2 yapmak daha iyi olmaz mi Almanya'da?

arc.Ozlem

Mesaj gönderen arc.Ozlem » Pzt Ağu 27, 2018 8:57 pm

Ankara konsoloslugu egitim bolumunu aramistim. Dil vizesi alip dili gelistirdikten sonra doktoraya basvurmak istiyordum. Bana surecini uzatmis olursunuz demisti. Iki defa konoloslukla ayni sureci yasaycaksiniz. B1 orda tamamlayip sonra buraya gelip yine basvuru yapip, ben yine dil kursuna gidip sonra unv. baslayacam demek onlarada garip gelecektir. Illaca b1 tamamlamak istiyorsaniz schengen vizesi ile 3 aylik hizlandirilmis kurslarla tamamlayabilirsiniz. Ayrica bu kadar gerilimli bir surecin icine girmemis olursunuz.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ağu 28, 2018 2:37 am

asmmeto55 yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 8:40 pm Ama ogrenci vizesinden kabul almak icin B1 sertifikasi alinmasi lazim ve B1 alinana kadar bayagi bir sure gececek onun yerine o surede saglam sekilde B1-B2 yapmak daha iyi olmaz mi Almanya'da?
özellikle B1 gibi bir seviyeye TR de bir kaç ayda gelip öğrenci vizesine başvurmak varken; bence bu durumda (sanırım sıfırdan başlıcaksınız) ne risk almaya ne de o kadar masraf yapmaya gerek var...