Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru Sonuç Zamanı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
filmlovepenguin

Başvuru Sonuç Zamanı

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Tem 28, 2018 3:36 pm

Master için mayısta başvurduğum 6 yer vardı ve 4'ünden dönüş oldu. Kalan 2( leuphana-lünebur, uni potsdam) için dün mail attım okullara ve başvuru durumumu öğrenmek istedim çünkü herhangi bir takip portalları yok. lüneburg son başvuru tarihi 1 hazirandı, potsdam'ın ise 1 eylül ancak numerus clausus yok onda da. yani belgeleri inceleyip dönmeleri lazım aslında.

Sıkıntı şu ki ben bir an önce vize başvurumu yapıp, mesela bayram öncesi, oradaki kayıt dönemimin sıkışmamasını istiyorum. Okullardan gelen cevabı beklemeden, risk budur deyip, izmir konsolosluktan randevu alayım mı sizce 16-17'si gibisine. o zaman kadar dönüş olur mu sizce bu okullardan?

Sefika

Re: Başvuru Sonuç Zamanı

Mesaj gönderen Sefika » Cmt Tem 28, 2018 6:16 pm

Merhaba, Potsdam da Data Science için mi başvuru yaptınız ?
Diğer 4 okuldan kabul aldınız mı ? Bende başvuru yaptım 6 okula 3 tanesi açıklandı ve ret aldım.
Kalan 3 okuldan cevap bekliyorum.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Tem 28, 2018 6:58 pm

Sefika yazdı: Cmt Tem 28, 2018 6:16 pm Merhaba, Potsdam da Data Science için mi başvuru yaptınız ?
Diğer 4 okuldan kabul aldınız mı ? Bende başvuru yaptım 6 okula 3 tanesi açıklandı ve ret aldım.
Kalan 3 okuldan cevap bekliyorum.

Merhaba, evet data science içindi.
  • Hildesheim’dan kabul aldım,
  • Mannheim’da yedeklerdeyim ama düşük ihtimal.
  • Tum ve beuth’tan red yedim, aslında Tum cs derslerimi eksik bulduğu için puanlamadan eledi.
Size dönüş oldu mu potsdam’dan?

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Cmt Tem 28, 2018 8:10 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Tem 28, 2018 6:58 pm Merhaba, evet data science içindi.
  • Tum ve beuth’tan red yedim, aslında Tum cs derslerimi eksik bulduğu için puanlamadan eledi.
Benim henüz uni-assist'ten okula gönderilmedi.
Kabulünüzle vize alıp daha sonra diğerlerinden kabul gelirse onlara başlayabiliyorsunuz diye biliyorum.
Benimde Ağustosta açıklanacak başvurum var gelirse öyle yapacağım.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Tem 28, 2018 11:25 pm

Sefika yazdı: Cmt Tem 28, 2018 8:10 pm Benim henüz uni-assist'ten okula gönderilmedi.
Kabulünüzle vize alıp daha sonra diğerlerinden kabul gelirse onlara başlayabiliyorsunuz diye biliyorum.
Benimde Ağustosta açıklanacak başvurum var gelirse öyle yapacağım.
O biraz riskli bir işlem, vizemde farklı bir üni. yazarken başka şehrin yabancılar ofisi sorun çıkartabiliyor anladığım kadarıyla.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Ağu 01, 2018 10:18 am

Mail attım ne ona cevap var, ne de sonuçla alakalı bir bilgilendirme var 2 üniversiteden. Sözde alman disiplini, çalışması diyoruz bu mudur? Bir maili 4 günde yanıtlayamıyor 2 üniversite de?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş Ağu 01, 2018 3:43 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Tem 28, 2018 11:25 pm O biraz riskli bir işlem, vizemde farklı bir üni. yazarken başka şehrin yabancılar ofisi sorun çıkartabiliyor anladığım kadarıyla.
Selamlar, Hintli bir arkadasim baska bir universiteden kabul ile vizeye basvurmustu, daha sonrasinda fikrini degisitirip bizim bolüme kayit oldu.
Bizim sehirdeki yabancilar dairesi vizesinin onaylandigi sehirden dökümanlari posta ile istemisti hicbir sikinti cikmamisti.
Fakat iki sehirin arasi 30dk ayni eyalet belki bu durumda etken olabilir.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Ağu 01, 2018 8:06 pm

Hadi hildesheim ile luneburg neyse de, potsdam kesin giciklik yapar bence.

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Sal Ağu 07, 2018 4:28 pm

Merhaba, Potsdam dan herhangi bir cevap alabildiniz mi ?

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Cum Ağu 10, 2018 8:47 pm

filmlovepenguin yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 10:18 am Mail attım ne ona cevap var, ne de sonuçla alakalı bir bilgilendirme var 2 üniversiteden. Sözde alman disiplini, çalışması diyoruz bu mudur? Bir maili 4 günde yanıtlayamıyor 2 üniversite de?
Merhaba, uni-assisst Potsdam'a evraklarimi yönlendirdi fakat bir bildirim gelmedi okuldan. Sizde de benzer durum oldu mu ?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 10, 2018 8:57 pm

Sefika yazdı: Cum Ağu 10, 2018 8:47 pm Merhaba, uni-assisst Potsdam'a evraklarimi yönlendirdi fakat bir bildirim gelmedi okuldan. Sizde de benzer durum oldu mu ?
Yok sadece uni-assist ten uygundur yazısı gelmişti. Potsdam 1, leuphana 2 hafta sonra yazdı. Hala eleme süreci devam ediyormuş. Vize görüşmem 27’sinde ama bakalım yetiştirecekler mi.

Yoğunluğun sebebi başvuran kişi sayısının fazlalığı, temelinde ise son zamanlarda gittikçe popülerleşen bir bölüm olması. Beuth için 22 kişilik yere 350 civarında, mannheimda da 40 küsurluk kontenjana 700’e yakın başvuru olmuştu. Ancak yine de bu kadar geç dönmeleri(tum 1-2 günde, uni-assist 2-3 günde yazıyordu) normal değil bence.

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Cum Ağu 10, 2018 9:21 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Ağu 10, 2018 8:57 pm Yok sadece uni-assist ten uygundur yazısı gelmişti. Potsdam 1, leuphana 2 hafta sonra yazdı. Hala eleme süreci devam ediyormuş. Vize görüşmem 27’sinde ama bakalım yetiştirecekler mi.

Yoğunluğun sebebi başvuran kişi sayısının fazlalığı, temelinde ise son zamanlarda gittikçe popülerleşen bir bölüm olması. Beuth için 22 kişilik yere 350 civarında, mannheimda da 40 küsurluk kontenjana 700’e yakın başvuru olmuştu. Ancak yine de bu kadar geç dönmeleri(tum 1-2 günde, uni-assist 2-3 günde yazıyordu) normal değil bence.
Sitede Potsdam i aratinca ekimde döndüklerini gördüm.
Inşallah dönerler.

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Pzt Ağu 13, 2018 10:54 am

filmlovepenguin yazdı: Cum Ağu 10, 2018 8:57 pm Yok sadece uni-assist ten uygundur yazısı gelmişti. Potsdam 1, leuphana 2 hafta sonra yazdı. Hala eleme süreci devam ediyormuş. Vize görüşmem 27’sinde ama bakalım yetiştirecekler mi.

Potsdam kontrol ettikçe sonuçları gönderiyoruz yazdı.
O kadar zaman önce gonderdiysen arayıp sor bence.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzt Ağu 13, 2018 6:53 pm

Yukarida yazdigim gibi, hala eleme surecinin devam ettigini yakin zamanda aciklayacaklarini soylediler.

Sefika

Mesaj gönderen Sefika » Cum Ağu 24, 2018 8:15 pm

filmlovepenguin yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 6:53 pm Yukarida yazdigim gibi, hala eleme surecinin devam ettigini yakin zamanda aciklayacaklarini soylediler.
Merhaba,
Herhangi bir cevap alabildiniz mi ?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Cum Ağu 24, 2018 8:51 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Tem 28, 2018 6:58 pm Merhaba, evet data science içindi.
Merhaba. Ben de hildesheim data science dan kabul aldım. Ancak vize başvurusu için geç aldım. Hesap açımı işlemleriyle uğraşıyorum. Sanırım 3 veya 4 hafta gecikeceğim( okul 1 ekim de başlıyo ama dersler 22 ekimde) siz de mi hildesheime kayıt yapacaksınız?

Dbrxali

Mesaj gönderen Dbrxali » Pzt Ağu 27, 2018 3:41 pm

Arkadaslar sartli kabul belgesi aldim koln universitesinden, konsoloslugun Dil sertifikasi istedigini oyrendikden Sona hemen bi sinava kayit oldum, seviyyem b1 ve eylul 10 u Goethe istanbulda sinava giricem,randevum 11 i, sinava sonucu 25 I aciiklaniyor,univeristeye son kayit tarihi 30 eylul, bize verirlermi ve ya randevuda Sona 25 I sonucun cikmasini beklerlermi?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Ağu 27, 2018 3:54 pm

Dbrxali yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 3:41 pm Arkadaslar sartli kabul belgesi aldim koln universitesinden, konsoloslugun Dil sertifikasi istedigini oyrendikden Sona hemen bi sinava kayit oldum, seviyyem b1 ve eylul 10 u Goethe istanbulda sinava giricem,randevum 11 i, sinava sonucu 25 I aciiklaniyor,univeristeye son kayit tarihi 30 eylul, bize verirlermi ve ya randevuda Sona 25 I sonucun cikmasini beklerlermi?
Yani vize alabilmek için belgelerinizin eksiksiz olması gerekiyor. Siz isterseniz idata randevu hattını arayın. Oradaki çalışanlara sorun . Sizi muhakkak bilgilendirecektir. Ben bugün idataya banka hesap açım işlemim vize görüşmesine yetişmezse daha sonra teslim etsem olur mu diye sordum. Çalışan bana randevuya eksik belgeyle gelemezsiniz dedi.

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Ağu 27, 2018 3:55 pm

Dbrxali yazdı: Pzt Ağu 27, 2018 3:41 pm Arkadaslar sartli kabul belgesi aldim koln universitesinden, konsoloslugun Dil sertifikasi istedigini oyrendikden Sona hemen bi sinava kayit oldum, seviyyem b1 ve eylul 10 u Goethe istanbulda sinava giricem,randevum 11 i, sinava sonucu 25 I aciiklaniyor,univeristeye son kayit tarihi 30 eylul, bize verirlermi ve ya randevuda Sona 25 I sonucun cikmasini beklerlermi?
Buarada üniversiteye başvurmak için vize gerektiğinden emin misiniz?

Queengs

Mesaj gönderen Queengs » Pzt Ağu 27, 2018 3:55 pm

Pardon kayıt olmak için dicektiö. Benim üniversitemde vize almaya gerek olmadan kayıt yapılabiliyor.