Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ikametgah Tercumesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Onur

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen Onur » Pzt Eki 19, 2009 12:00 am

Arkadaslar vize gorusmesi icin benim annemin ve babamin ikametgahini goturmem gerekiyormus saniyorum. Bu 3 belgenin ucunu de tercume ettirmem gerekiyor mu? yoksa sadece kendiminkini tercume ettirmem yeterli mi? o kadar cok masraf oldu ki artik nereden masrafi kissam o kadar iyi diyorum :)

Bir suru tercume edilecek belge oldu yahu.. vukuatli nufus kayit,sabika belgesi, universite gecici menuziyet belgesi,osym yerlesti belgesi,ikametgahlar..

sefer57

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen sefer57 » Pzt Eki 19, 2009 11:14 am

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_14422
BURADA TERCUME COK UYGUN.SITENIN ANLASMASI VAR

alp22

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Eki 19, 2009 9:05 pm

tercumelere noter onayi istemiolar istanbuldan basvuranlar icin.

serseri jojuk

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen serseri jojuk » Pzt Eki 19, 2009 9:27 pm

ankara universitesi icinde bu gecerli mi alp22 abi yoksa sadece ist. konsoloslugu icin gecerli

alp22

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Eki 19, 2009 10:40 pm

kardesim ankara konsolosluguda istemior.sitesinde ole yazmis yani.noter onayi istemiolar.yeminli tercuman olmasi yeter

Onur

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen Onur » Pzt Eki 19, 2009 10:48 pm

Tskler arkadaslar.Sanirim belge basina 10 lira gibi bir ucret vardi acil tercumede..Daha once baska bir vizeye basvurdugumda acil tercume evime uzak oldugu icin oraya gitmeye usenmistim.Evim beylikduzunde.Evime yakin bir yere gittim.belge basi 25 lira gibi bir ucret odemistim :D .. sagolsunlar belgeler hazir olunca kargoyla eve de yolluyorlar.bir daha ayni yola katlanmak gerekmeyecek..walla simdi taaa fizanda bile olsa acil tercumeye giderim daha fazla ara harcamaya tahammulum kalmadi cunku :D:D:D:D

duffie

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen duffie » Cmt Kas 21, 2009 8:43 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
kardesim ankara konsolosluguda istemior.sitesinde ole yazmis yani.noter onayi istemiolar.yeminli tercuman olmasi yeter[/quote]

Noter onayi istemiyorlar mi cidden? Ben de noter onayi yerine konsolosluk onayi alinsa da olur diye duymustum. Dogru mudur acaba?

aliyuksel86

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzr Kas 22, 2009 12:48 pm

Ankara\'dan gireceksen gorusmeye anne ve babanin ikametgahlarini yeminli tercumandan tercumeleriyle goturmen yeterli, noter onayina gerek yok....ama izmir icin bazen celiskili durumlar olabiliyor orneklerini yasadik

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ikametgah Tercumesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2009 9:32 pm

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
Ankara\'dan gireceksen gorusmeye anne ve babanin ikametgahlarini yeminli tercumandan tercumeleriyle goturmen yeterli, noter onayina gerek yok....ama izmir icin bazen celiskili durumlar olabiliyor orneklerini yasadik[/quote]

Arkadaslar bu belgeler icin hic bir konsolosluk zaten noter onayi istemiyor..Akil karisikligina gerek yok.Asagidaki link\'te olan bilgiler yuzlerce kisinin vize gorusmesinde hazirladigi belgelerdir,bizde hepsini harmanladik tekrar tekrar sormaniza gerek yok..

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=1003