Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eşit ağırlıktan yerleşip Informatik okuma şansı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
entschuldigung

Eşit ağırlıktan yerleşip Informatik okuma şansı?

Mesaj gönderen entschuldigung » Prş Ağu 16, 2018 12:11 pm

Selamlar.

TM-1 ile Hacettepe İktisat'a yerleştim geçen sene. Fakat sayısal sınavlarına da girmiştim ve de lisede de sayısal bölümdeydim. İktisat yazma amacım ise sadece Hacettepe'de gelen herhangi bir bölüme kayıt yaptırıp Almanca hazırlığına gitmekti. Gittim ve TELC B1 aldım. Fakat başından beri Informatik ya da BWL okumayı istiyordum, bu bilgilerin hepsini okullara mail ile falan anlatsam yine de hiç bir şekilde orada Informatik okuyamam mı?

burningred

Re: Eşit ağırlıktan yerleşip Informatik okuma şansı?

Mesaj gönderen burningred » Prş Ağu 16, 2018 12:42 pm

entschuldigung yazdı: Prş Ağu 16, 2018 12:11 pm Selamlar.

TM-1 ile Hacettepe İktisat'a yerleştim geçen sene. Fakat sayısal sınavlarına da girmiştim ve de lisede de sayısal bölümdeydim. İktisat yazma amacım ise sadece Hacettepe'de gelen herhangi bir bölüme kayıt yaptırıp Almanca hazırlığına gitmekti. Gittim ve TELC B1 aldım. Fakat başından beri Informatik ya da BWL okumayı istiyordum, bu bilgilerin hepsini okullara mail ile falan anlatsam yine de hiç bir şekilde orada Informatik okuyamam mı?
Bence düşük bi ihtimal ama çok istiyorsanız deneyin yine de. Herhangi bir mühendislik kazansaydınız okurdunuz ama iktisattan informatiğe kabul almanız zor diye düşünüyorum. Üniversitelere mail atıp sorun bence.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 16, 2018 8:54 pm

wirtschaftsinformaik e girebilirsin büyük ihtimal

Kullanıcı avatarı
ultrasalgeria

Mesaj gönderen ultrasalgeria » Cmt Ağu 18, 2018 6:12 pm

welly275 yazdı: Prş Ağu 16, 2018 8:54 pm wirtschaftsinformaik e girebilirsin büyük ihtimal
Peki sizce yazılımcı olarak çalışmak isteyen biri bu bölümü okumalı mıdır? Ben Uluslararası İlişkiler master'ından kabul aldım ama Wirtschaftsinformatik lisansına başvuru yapmayı düşünüyorum o alanda çalışmak istediğim için.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ağu 19, 2018 4:04 am

türkiyeden lisans mezunu olanlarin almanyada tüm lisans bölümlerine basvuru hakki var. yani isletme veya ekonomi ile alakali bölüm bitirdiysen herhangi bir bölüme basvurabilirsin. bu NC elemesine tabi olmadigin anlamina gelmiyo.

eger yazilimci olmak istiyosan informatik bölümünü tavsiye ederim. wirtschaftsinformatikte bazi seyler yarim kalabiliyo ya da istedigin secmeli dersleri secemeyebilirsin.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzt Ağu 20, 2018 12:57 am

Okullara mail at.Benimde sorularım vardı 8 okula attım 6 sından cevap aldım ingilizce atmıştım mailleri

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 21, 2018 9:32 am

Informatik okuyamiyorsun maalesef, BWL okuyabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

enes0

Mesaj gönderen enes0 » Pzt Nis 29, 2019 3:03 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 21, 2018 9:32 am Informatik okuyamiyorsun maalesef, BWL okuyabilirsin.
@Physiker peki Wirtschaftsinformatik master okuyabilir mi mezun olunca?